dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 268
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 5350
  1. #3621
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jumanji
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    My sobie budujemy powolutku. Plan na ten rok to wybudować piętro i zakończyć stropem lanym. Właśnie mają się ściany piętra murować
    Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze i ten plan wykonamy.

    Zaczynamy myśleć o zamówieniu drewna na dach żeby wiosną zrobić SSO.
    Czy ktoś może polecić dobry tartak, gdzie drewno będzie dobrej jakości i jeszcze w atrakcyjnej cenie?
    Wiem, że to tylko w Erze .... ale może jednak się uda


    PS Dom budujemy na śląsku - w Rudzie Śląskiej.
    Ostatnio edytowane przez Jumanji ; 15-10-2012 o 15:08

  2. #3622
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    jakie są plusy tarasu z kostki?
    Tani,łatwy do wykonania,praktyczny pod wzgledem utrzymania,można chodzić na bosaka,nie trzeba odnawiać ani malować.
    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    Jeszcze w tamtym roku myślałam o tarasie z drewna, ale wydaje mi się pracochłonny i drogi w budowie, chociaż wygląda pięknie.
    A mi się drewniany nie podoba

  3. #3623
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.545
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja tez już z bastowałem, realnie to max jedna kopuła, a drugą będę budował na wiosnę. Ale wersja min to były same fundamenty wiec i tak jestem bogiem
    Ostatnio edytowane przez autorus ; 15-10-2012 o 17:44
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #3624
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sebastian-1979

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-602
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafus12 Zobacz post
    To jest jakis mit z tym kupowaniem materialow w zime - chodzi o ceny materialy na sciany - przed budowa porownywalem ceny z marca, maja, czerwca i roznic zasadnyczych nie bylo.
    Zgadzam się!
    Nie ma różnicy.. W lato są takie same ceny jak w zimę chyba, że np. stal idzie do góry i są hurtownie co mają "stary: towar zakupiony przed podwyżkami i tak samo jest z obniżaniem cen. Jak się kupi towar zakupiony jeszcze po wysokich cenach to wiadomo, że drożej się go sprzedaje. Znam dobrą hurtownię z materiałami budowlanymi i wszelką stalą w Jaworznie co mają dobre ceny więc jakby ktoś potrzebował to podam na priv.

  5. #3625
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał swiattt Zobacz post
    Zachciało mi się, żeby dać w kuchni drzwi z wyjściem na taras, no i zaczęły się problemy jak to wyjście połączyć z salonem..Balkonu nie możemy zrobić, bo mamy spadek terenu i siedzielibyśmy wysoko z 1,5m nad ziemią, wszyscy by nas widzieli co jemy hehe i my wszystkich dlatego chemy zrobić tylko jakiś podest i schody. Jak to zaprojektować?? Możecie coś doradzić, bo już głupieje..
    My mamy podobny problem z różnicą terenu dlatego chyba zrezygnujemy z typowego tarasu przed domem na rzecz dużej altany. Oczywiście kawka o poranku przed domkiem musi być , więc robimy zejście (kilka schodków ze dwa lub trzy) i taki malusieńki "tarasik" z kostki na mały stolik i dwa krzesełka gości będziemy przyjmować w altanie

  6. #3626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jumanji Zobacz post
    Czy ktoś może polecić dobry tartak, gdzie drewno będzie dobrej jakości i jeszcze w atrakcyjnej cenie?
    .
    Alicja Dąbrowska, Mariusz Dąbrowski,
    TARTAK „DREWLUX”, Seredzice 503, Iłża, tel. 500 101 976, 502 781 550, e-mail:
    [email protected]

    atrakcyjne ceny z transportem
    ja u nich kupowalam swoja wiezbe

  7. #3627
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jumanji Zobacz post
    My sobie budujemy powolutku. Plan na ten rok to wybudować piętro i zakończyć stropem lanym. Właśnie mają się ściany piętra murować
    No to mogę Cię pocieszyć, my budujemy jeszcze wolniej. W tym roku tylko fundament i przyłącze wod.-kan. Ściany piętra i strop to niby szybka praca, ale jesienią wszystko uzależnione jest od pogody. Oby słoneczko świeciło do końca listopada

    Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?
    Najbardziej zdumiewa mnie fakt przenoszenia coraz większych stert dokumentów z pokoju do pokoju, a na każdym biurku stoi komputer. Kiedy będzie można zacząć je wykorzystywać? Tyle kasy na ty poszło z naszych kieszeni, a nadal wszystko odbywa się tak jak 20 lat temu. A archiwa rozrastają się...

  8. #3628
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?
    Wczoraj odebrałem pozwolenie na budowę. Równo po 2 tygodniach od złożenia dokumentów.

  9. #3629
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cóż, ja w tym samym urzędzie czekałam 1,5 m-ca. Może to zależy od pory roku - jesienią mniej budów rusza
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  10. #3630
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bury_kocur Zobacz post
    Cóż, ja w tym samym urzędzie czekałam 1,5 m-ca. Może to zależy od pory roku - jesienią mniej budów rusza
    zaoszczędziłem pracy urzędnikowi dołączając kilka dokumentów które on by musiał sam załatwić albo wystosować do mnie pismo o dołączenie (np. opinia Archeologa).

  11. #3631
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ooo... a ode mnie nikt nie chciał tego w ogóle. Będziemy mieszkać o rzut beretem, a jednak inne plany, z tego wynika. Ale też nieścisłości załatwiałam od ręki, na telefon przyłaziłam od razu i było z głowy. Jednakże uczciwie przyznaję, że sterta dokumentów do PnB była na wiosnę imponująca. Byłam daleko "w kolejce", więc w ciągu 2 tygodni moje papiery nawet nie były ruszone pewnie
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  12. #3632
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Jumanji
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał water-sprite Zobacz post
    Zmieniając temat, czy w Waszych miastach biurokracja jest równie silnie rozbudowana? Czy Urząd miejski w Radomiu ma swoje własne przepisy mające na celu zmiechęcać inwestorów?
    Najbardziej zdumiewa mnie fakt przenoszenia coraz większych stert dokumentów z pokoju do pokoju, a na każdym biurku stoi komputer. Kiedy będzie można zacząć je wykorzystywać? Tyle kasy na ty poszło z naszych kieszeni, a nadal wszystko odbywa się tak jak 20 lat temu. A archiwa rozrastają się...
    Wszędzie jest tak samo.
    Kiedyś te papiery nosili, teraz już mają wózki żeby je wozić bo tak dużo ich mają

  13. #3633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.545
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok Tj Grodzisk Mazowiecki
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #3634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie na prędkość załatwiania spraw nie narzekam, było ok. Nawet nikt nie czepiał się bryły budynku. Także moi sa ok Tj Grodzisk Mazowiecki
    Uważaj bo jak skończysz to będą pielgrzymki z urzędu żeby twoje dzieło podziwiać
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  15. #3635
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.545
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jest taka możliwość Ale na razie mam doczynienia z samymi osobami życzliwymi. A ja chodzę w krawacie, a wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #3636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar water-sprite
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Radom
    Posty
    251

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    A ja chodzę w krawacie, a wiadomo klient w krawacie jest mniej awanturujący się
    O, właśnie, czasem czuję się jak w komedii Bareji.
    Od złożenia dokumentów o wydanie warunków zabudowy do odebrania PnB minęło raptem półroku. Głównie z winy UM, od którego kupiliśmy w przetargu działkę z drogą dojazdową, którą na drogę nie zdążyli przekształcić choć od ogłoszenia pierwszego przetargu minęło 4 lata
    Teraz przechodzimy przez formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i budowę sieci wod. i kan. - jest jeszcze ciekawiej. Ogólnie panuje zasada: przynieś co tylko masz, my ci powiemy czego jeszcze brakuje. A przez tel. ciężko uzyskać informacje bo Panie nie wiedzą o co chodzi

  17. #3637
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.545
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #3638
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radmag87
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Klembów
    Kod pocztowy
    05-205
    Posty
    23
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hej, chwalę się u nas mury juz stoją, teraz czeka nas zbrojenie stropu. Oby pogoda dopisała bo zaczyna się cos psuć. U nas z dokumentami w miarę sprawnie, pozwolenie na budowę - standardowo 3m-ce. U nas jeszcze w leśnictwie trzeba było pozwolenia na wycinkę drzew załatwić, to tam się zeszło sporo czasu, ale taka śmieszna anegdotka ze jak mąż pojechał po dokumenty to tak były precyzyjnie zrobione ze dwa drzewa zostały mi w domu i poprawienie dokumentu trwało około 30min. Polska !! Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000425.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	142480Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000418.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	142481

  19. #3639
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pogodą naprawdę nie ma się co martwić !! właśnie sprawdziłem w swoim dzienniku - my zaczęliśmy murowanie dokładnie 18 października rok temu
    tak więc jak się chce to się zdąży do zimy dużo zrobić

  20. #3640

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z Was kredyt w PKO BP lub w BGŻ???? Byliśmy dziś w 3 bankach i te dwa najbardziej przypadły nam do gustu w kwestii " nie wymyślania" i nie wyłudzenia od nas zaciągnięcia większych kwot.

Strona 182 z 268

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony