dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Potrzebne gruntowanie pod płytki skoro kładę folię w płynie?

    Mam (pewnie) dziwny dylemat. Niedługo fachowcy zaczną kłaść glazurę w łazience. Jest tynk gipsowy, równy, na szorstko. Normalnie należałoby zagruntować i dopiero kleić płytki. Pomyślałem że zanim przyjdą fachowcy sam położę 2 warstwy folii w płynie w newralgicznych miejscach (czyli wszędzie). No i zacząłem się zastanawiać co z gruntowaniem? Wydaje mi się że klej położony na wyschniętej masie płynnej folii nie potrzebuje gruntu bo jest odizolowany od tynku i nie powinien tracić właściwości. A może zagruntować przed folią? Ale to chyba też bez sensu. Proszę bardzo o radę...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    folie w plynie, tak samo jak inne produkty (kleje, gladzie, fraby etc.) nanoso sie na podloza mocne tzn. nie pyliste, nie chlonne, bez spekan. Tynk gipsowy jest natomiast podlozem chlonnym, i to bardzo, chlonie wode jak gabka , i zeby potem plytki nie odeszly razem z folia, sciane nalezy BEZWZGLEDNIE, zagruntowac. Folia nie wnika jakosc specjalnie w podloze i go nie zagruntuje. Natomiast folia juz po nalozeniu i wyschnieciu, jes podlozem mocnym i nie ma potrzeby jej gryntowania

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Zagruntuję jakimś typowym preparatem pod glazurę, bo chyba nie ma specjalnego gruntu pod folię w płynie... Pozdrawiam

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    kazdy grunt bedzie dobry ) osbisice polecam ATLAS uni-grunt

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony