dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    waldip62

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1

    Domyślnie plamy na kominie

    w październiku zacząłem palić w kominku i po dwóch miesiącach pokazały mi się plamy na kominie w górnej częsci wyglądają jak tłuste ale jak dotykam to są suche pale drzewem buk i brzoza kupiłem je we wrześniu długo nie schło i jeszcze jedno jak wejdę na strych to czuć smołą czy to może zaszkodzić kominowi ten przewód kominowy nie używałem wcześniej a dom ogrzewam gazem mam wkład kominowy
    waldip

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Kominowi to raczej nie zaszkodzi. Raczej wpłynie ujemnie na Twoje samopoczucie.
    Przynajmniej ociepl ten komin na strychu, bo plamy zejdą nizej.

  3. #3

    Domyślnie

    u mnie tez wyszły takie śmierdzące plamy na poddaszu, dociepliłem komin na strychu nieużytkowym, ale plamy schodzą w dół. Co robić????
    help

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dociepliles ? Moze za malo ? Sugeruje >10cm. A plamy skuc, polozyc nowy tynk i zamalowac.

    D.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19
    u mnie tez wyszły takie śmierdzące plamy na poddaszu, dociepliłem komin na strychu nieużytkowym, ale plamy schodzą w dół. Co robić????
    help
    Plamy mogą powstać też jak strop oparty jest na kominie.
    Inna sprawa to palenie w tym kominku. Jak ma to miejsce od czasu do czasu i przez krótki okres, komin nie zagrzeje się. Komin ma być ciepły. Wtedy wilgoć, która osadziła się w cegłach odparuje. Dlatego należy dać "ognia" podczas takiego palenia. Chociaż na krótko, ale musimy dać możliwość spalinom, aby te uzyskały wysoką temperaturę, taką chociaż 200st.C.
    Często użytkownicy w trosce o opał tłumią proces spalania juz od początku. No i skutki potem są jak w postach powyżej.
    Pomijam tutaj sprawy mokrego opału i źle wykonanego komina.

  6. #6

    Domyślnie

    Dociepliłem styropianem 5 cm, a komin jest od kotła co, w drugim kominie gdzie jest kominek nie ma tego problemu.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    To te uwagi od kominka odnieś do kotła c.o.
    Kocioł c.o. masz na jakie paliwo? Jakie są wymiary komina?

  8. #8

    Domyślnie

    pale w kotle 1 rocznym grabem a wymiary komina to 2 połączone 14 tki tj 14x34

  9. #9

    Domyślnie

    palę także węglem

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Dla mnie tutaj jest wszystko jasne. Podkreślam: dla mnie. Komin ma być okragły lub kwadratowy. Dopuszcza się prostokatny o stosunku boków nie większym niż 1:1,5. U Ciebie jest 1:2,43. Wsteczne ciągi oziębiają spaliny. Zakłócają prace kotła. Zakłócona praca kotła, to też niska temperatura spalin. Poniżej punktu rosy. Jeszcze pewnie ten strop leży sobie na kominie....Grab bardzo długo schnie. Pod przykryciem przewiewnym powinien poleżeć ze trzy lata. A dwa minimum.
    Skonsultuj to z kominiarzem. Wg mnie tylko wkładka może tutaj pomóc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony