dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 121 z 121
  1. #121
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Andzia K
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Piła
    Posty
    254

    Domyślnie

    Znów jestem do tyłu. Teraz to o jakieś 3 miesiące, a już tak blisko było!
    Jak teraz przeglądam zdjęcia, to widzę ile przez te 3 miesiące się pozmieniało! Niby wszystko się ślimaczy, ale jak spojrzę wstecz to jednak są postępy
    Pokazałam Wam już wcześniej namiastkę drzwi, tak z daleka, a teraz pokazuje z bliska


    Są piękne! Idealnie pasują do okien. Nasze są DELTY, ale bardzo podobały nam się też drzwi CALa. Niestety nie było nas na nie stać, a poza tym są one drewniane, a kierunek świata, gdzie miałyby się znajdować nie sprzyjałby im. Nasze są metalowe, mają ciepłą ościeżnicę, aluminiowy próg, ramka inox z dwóch stron skrzydła (CAL ma tylko z jednej - od zewnątrz), szybka to lustro weneckie, satynowa klamka i system jednego klucza. Cena duuuuużo niższa niż CAL, jesteśmy zadowoleni.
    Mieliśmy problem z oknem HST - tym największym, przesuwanym w salonie. Po pewnych przebojach w końcu doczekaliśmy się poprawy montażu okna. Problem tylko w tym, że trzeba było zniszczyć tynki nad oknem, wykonać podciągi, a następnie ponownie otynkować, oczywiście na koszt firmy od okien. Nasze perypetie opisujemy tutaj, a tak wygląda jeden z podciągów, w sumie zrobiono 3.


    Mężuś wykonał zbrojenie i wylał wzmocnienie na szambie.


    Szambo pomalowaliśmy dysperbitem i zasypaliśmy. Oczywiście nie bez przygód - połamana została jedna z rur. Chcieliśmy dla szambonurka przygotować rurę podłączeniową i była to właśnie ta. Tak więc rury teraz nie ma. Została tylko taka główna do włazu średnicy 40 cm. Zdjęcia będą jak zrobię.
    Zdobyliśmy dwa kręgi, aby zamknąć naszą studnię na wodę. Trzeba było teraz te kręgi opuścić niżej, aby nam woda zimą nie zamarzała. No i też, aby nie wystawał taki klamot ponad trawnik... Poniżej kręgi przed opuszczeniem - w trakcie - i po już posmarowane dysperbitem.


    W sumie z metr kręgi się opuściły. Mężuś machał saperką w środku pod kręgami dookoła, kumpel wyciągał na linie wiadra pełne ziemi na zewnątrz, a kręgi pod jego ciężarem się opuszczały. W tle na drugim zdjęciu widać domek Sąsiadów w trakcie ocieplania.
    Ja z kolei wcale się nie obijałam tylko malowałam ściany w piwnicy. No i z tej czynności mam tylko takie nijakie zdjęcie, które pokazuje, że część jest pomalowana, a część nie...


    W piwnicy tynki są cementowo-wapienne i postanowiliśmy, że pomalujemy je farbą bezpośrednio bez gładzi, bo w sumie w piwnicy nie musi być francja elegancja. A ta wełna co tam leży to na strychu już dawno powinna być położona, ale jakoś nie mamy chęci i weny żeby tam wejść i to zrobić. Najgorsze jest później to drapanie! No i powiem, że dzisiaj, te 3 miesiące później, nadal nie mamy tego skończonego.
    Pewnego dnia Mężuś postanowił rozwinąć naszą genialną długaśną drabinę i powtykać między ścianę szczytową a dach styropian uszczelniając wszystko pianką. Niestety starczyło mu odwagi i drabiny tylko do tego miejsca jak widać poniżej.


    Ja na to jak wtykał patrzeć nie mogłam. Drabina się ruszała i wyginała na wszystkie strony.
    Wróble i sikorki chyba zaczęły na zimę gniazda sobie robić, bo wyskubują nam wełnę spod dachu. Wszystko jest podziurawione, a dookoła leży mnóstwo jej cząsteczek.
    Mężuś lubi zabawę swoją SUZI. Postanowił sprawdzić pagórki jakie pozostały po "wykopkach" na sąsiedniej działce u mojego brata. Postanowił podjechać pod pierwszy lepszy nasyp i od razu się na nim zawiesił. Chyba nigdy wcześniej się aż tak nie zawiesił, a jeździł po różnych drogach, górkach i poligonach.


    Ponad pół godziny machał łopatą po czym, aby udowodnić na zasadzie "co ja nie podjadę" wjechał tam raz jeszcze, tym razem bez problemu Mężowie i te ich hobby...

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony