dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 259

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kkdarch
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Sangrodz
    Kod pocztowy
    97-225
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    kkdarch
    Życzliwy, pasjonat, na dodatek z ciepłomierzem - takiego szukałem
    Podoba mi się każdy układ, który działa poprawnie. Szczególnie jeśli jest to konstrukcja w mniejszym lub większym stopniu własna.
    Będę wdzięczny za wykonanie jeszcze dwóch pomiarów [na 1 i 2 biegu obiegówki DZ]. Dla niskiego skraplania [podłogówka], z podaniem temperatur DZ i mocy grzewczej.
    Pierwszy pomiar już mamy:
    3 bieg [195W]
    DZ 7/3,5
    Grzewcza 9,7kW

    2 bieg [175W] ...
    1 bieg [120W] ...
    Byłoby dobrze, gdyby to były w miarę długie, jednakowe cykle pracy. Zresztą, dobrze wiesz o co chodzi.

    rwxw
    Ten etanol nie dawał mi spokoju i coś znalazłem na stronie aspol.com.pl
    "Wielu producentów pomp obiegowych wprowadziło zakaz stosowania etanolu jako czynnika roboczego - z powodu zacierania się pomp."
    Może tylko niektóre obiegówki ulegają zatarciu i dlatego tyle instalacji pracuje poprawnie z etanolem w DZ?
    Może dzisiaj to sprawdzę a jeśli chodzi o czas pracy to w tej chwili pracuje na CO około 30-35min i temperatura powrotu dochodzi do 25-26stC przy skraplaniu około 37st C więc pomiar będzie robiony w tym czasie.Jako że temperatura w ostatnich dniach jest bardzo stabilna to i zużycie energii oscyluje koło 17-18kWh.
    Co do pracy na 1 biegu to pamiętam że robiłem test i delta była duża a odparowanie czynnika spadało.Sprawdzę jeszcze raz stężenie roztworu bo jak modernizowałem moją PC latem to dopełniałem wodą.
    Co do instalacji rwxw to przy etanolu ma pompkę DZ o połowę słabszą i ma właściwy przepływ co świadczy o dużo mniejszych oporach przepływu.
    Ciekawe jak by się zachowywała mieszanka metanolowo-glikolowo-wodna?Metanol -15%,glikol 10% a reszta wody.
    Wydaje mi się że byłyby same zalety bo i rzadkie i smarowanie by było.
    W instalacjach CO pompy pracują tylko na wodzie i pracują długo a w DZ przecież jest większa część wody.
    Do shareds
    Wiem jak to jest gdy coś nie działa i człowiek myśli tylko jak to naprawić.
    Tak jak pisali poprzednicy podaj trochę więcej danych .
    Ostatnio edytowane przez kkdarch ; 18-11-2012 o 09:31
    Dom z poddaszem użytkowym Sindbad 2G 138m2 powierzchni użytkowej.Sama podłogówka 186m2+piwnica i garaż (nie ogrzewany). Sciany silka24cm+20cm styro(0,039).Poddasze 28cm welny(0,033).
    PC8kW tymi rencami DZ spiralne PE40 3x170m glina lekko wilgotna
    Recuperator tymi rencami + GWC rurowy
    Zużycie energii elektrycznej na CO i CWU Październik 2014 108kWh,Listopad 2014 375kWh,Grudzień 2014 637kWh,Styczeń 2015 677kWh,Luty 2015 640kWh,Marzec 2015 430kWh ,Kwiecień2015 210kWh

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony