dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 15
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 300
  1. #281

    Domyślnie

    Co do środków to polecam kupić benzynę ekstrakcyjną, jest mniej inwazyjna niż zmywacz, a usuwa różne kleje. Ale jeszcze boję się nim ramę umyć, tu podejrzewam że i tak nie zadziała.

    A dlaczego chcesz mieć zasłonięte to siedzisko? Podejrzewam że i tak cały czas byłoby otwarte. Wyobraź sobie że wracasz zmęczona, torebka, parasolka, zakupy, a tu musisz jeszcze odsuwać coś żeby siąść.
    A to chcesz szafę do sufitu? Może to trochę przytłoczyć to pomieszczenie. Mało masz pokoi, żeby zrobić szafy na tysiące rzeczy gromadzonych w domu?
    My będziemy robić do wysokości ok. 2m.
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  2. #282
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Hmm...Pewnie masz rację z tą szafą. Dlatego też nie potrafię sie na nic konkretnego zdecydować Od 2 dni rozmyślam nad wstawieniem jakiejś mikro szafy pod schodami
    A w ogóle to ostatnio nic mi się już tutaj nie podoba i najchętniej wszystko bym pozmieniała Uhhh

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Napisał al.g. Zobacz post
    Hmm...Pewnie masz rację z tą szafą. Dlatego też nie potrafię sie na nic konkretnego zdecydować Od 2 dni rozmyślam nad wstawieniem jakiejś mikro szafy pod schodami
    No właśnie, ja też myślę żeby w przyszłosci zabudować tą przestrzen pod schodami. Marzy mi się tam lodówka na wina
    Ale powiem Ci to jest dobry pomysł. Jak goście przychodzą to tam im kurtki, a dla Was może jakimś wieszak na ubrania. W ten sposób będziesz miała gdzie powiesić kurtkę a i miejsca dużo nie zajmiesz. A jeśli stwierdzisz że te wiszące na wierzchu rzeczy Cię wkurzają to zabudujesz. Ale myślę że to jakiś pomysł, 90% facetów to leniwce, dla nich rzucenie kurtki na wieszak to sukces Inspiracje:




    Cytat Napisał al.g. Zobacz post
    A w ogóle to ostatnio nic mi się już tutaj nie podoba i najchętniej wszystko bym pozmieniała Uhhh
    Co Ty nie powiesz?! Mnie najbardziej sam budynek.. ehh.. w sobotę w ogole nie spałam, bo w pokoju duszno jak cholera, a okna otworzyć nie było jak bo lało jak nie wiem co, i przez ten deszcz było okropnie głośno..
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  4. #284
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Halo
    Lodówka na wina Ci się marzy, heh.... W Beko oglądałam swego czasu taką fajną lodówkę 4 drzwiową z 1 częścią przeznaczoną własnie na te wina np. I tez już prawie ją kupiłam, tylko mi ludzie od agd Beko odradzili...
    W wiatrołapie już teraz mam stary stojący wieszak, stare lustro i jeszcze starsza pufę...gdzieś tam chyba nawet fotkę wrzuciłam... Problem w tym, że taki otwarty wieszaczek wystarcza dla naszej rodzinki tylko przez kilka dni od sprzątania Jak już zaczynamy wyciągać więcej niż 1 okrycie z szafy...to dla odwiedzających nas gości trudno jakis wolny wieszak znaleźć Z drugiej jednak strony, nie dla gości ten dom budowałam, tylko dla nas, tak?...Ale o wygodę gości też należy przecież zadbać Dlatego chciałam w 1 pomieszczeniu wstawić wieszak i siedzisko do użytku codziennego, a w 2. zamkniętą , podręczną, wygodną szafę, do której można schować ten nadmiar kurtek z otwartego wieszaka.
    Zapomniałam tylko, że ty Madzioochno masz otwartą przestrzeń w okolicy wc-cika U mnie wygląda trochę inaczej. Stąd m.in. te moje dylematy

  5. #285
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie



    Tak u mnie wygląda korytarz z wc- na zdjęciu po lewej i drzwiami do wiatrołapu - na wprost.

    ....No i ta szafa mogłaby być właśnie naprzeciwko WC lub pod schodami. Ewentualnie w wiatrołapie, ale to pod warunkiem, że wieszak (ten otwarty) i siedzisko będą w korytarzu (naprzeciwko wc) albo w tejże zabudowanej szafie w wiatrołapie.
    Ostatnio edytowane przez al.g. ; 20-06-2012 o 09:29

  6. #286
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Na etapie adaptacji Szafa miała być w wiatrołapie, a siedzisko z wieszakiem w korytarzu.
    Zaś pod koniec budowy, podczas prac wykończeniowych/ wykańczających, wymysliłam szafę w korytarzu, a siedzisko i wieszak (z wiecznie rozsypanymi na podłodze butami) w wiatrołapie.
    Teraz, po zamieszkaniu, widząc te swoje tymczasowe rozlokowanie sprzetów, żadne z tych rozwiązań nie wydaje mi się dobre...i zaczęłam kombinować, a to nie wróży nic dobrego heh

  7. #287
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzioochna Zobacz post
    Co Ty nie powiesz?! Mnie najbardziej sam budynek.. ehh.. w sobotę w ogole nie spałam, bo w pokoju duszno jak cholera, a okna otworzyć nie było jak bo lało jak nie wiem co, i przez ten deszcz było okropnie głośno..
    heh, Sam budynek to dla mnie w sumie nie problem Jak ci się rodzinka powiększy, to może też zmienisz zdanie...
    Ale wyszło mi, że sypialnie masz na piętrze?? Nie na dole obok łazienki?? ...Bo ja na parterze i deszcz mi nie hałasuje...i faktycznie po schodach w ogóle nie muszę biegać, chyba tylko z "kontrolną" wizyta u dzieci/młodzieży. Dlatego tak mnie ten mój zsyp na brudy z górnej łazienki do p.g. na dole cieszy
    Ja mam tak, że śpię i pracuję na dole= 1 poziom. Poddasze jest dla chłopców i ewentualnych gości, a zatem rzadko ze schodów korzystam (często o tym wspominasz, dlatego piszę....) A teraz, jak mi o tym deszczu napisałaś, to dopiero wiem skąd twoje niezadowolenie! Na pocieszenie powiem ci, że i tak nie jest źle Ja w poprzednim domu miałam jeszcze piwnicę! wszystkie sypialnie na piętrze, a pralnia w tej właśnie piwnicy= MASAKRA! Dzieci były małe, co oznaczało wieczną potrzebę korzystania z pralki. Wówczas naprawdę sporo czasu zajmowało mi zebranie wszystkich rzeczy do prania. A po schodach nabiegałam się chyba więcej niż wcześniej jako lokatorka z 4. piętra heh

  8. #288

    Domyślnie

    Tak my mamy sypialnię nad salonem, a moje dziecko nad kuchnią. Mi sie po prostu zawsze marzył parterowy domek.. kiedyś mam nadzieję je spełnię.. schodów nie lubie, bo sama jako dziecko parę razy z nich spadłam.. a tymczasem, jak sie nie ma co się lubi..

    Powiem Ci że wywołałaś temat tego wiatrołapu.. chodzę od paru dni i się zastanawiam. Przestaje mi się podobać pomysł z szafą, myślę żeby dać coś fajnego na buty i jakiś designerski wieszak. A szafę mam (tzn. kiedyś będę miała) tam gdzie Ty wc. Ale u Ciebie, jeśli denerwują Cię te wiszące kurtki, to moze idź na kompromis i zrób jakąs małą szafę, nie na wszystkie kurtki jakie macie, ale myślę o takiej szafie o szerokości maks 60 cm, dwa drązki na górze i na dole. I ewentualnie drugą w korytarzu, też nie za duża, żeby nie zrobiło się za ciężko.

    P.S. Pracujesz w domu? Ale Ci zazdroszczę.. sama jestem teraz na etapie szukania czegoś czym mogłabym się w domu zająć, małą posyłam zaraz do przedszkola, a nie wracać na etat. Zresztą nie mam gdzie.. :/
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  9. #289

    Domyślnie

    Piękna ławka do wiatrołapu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	%u0025C5%82awka+wiatro%C5%82ap.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	121017
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  10. #290

    Domyślnie

    A może jakoś tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokoj-styleroom5.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	121021

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomysl_na_buty_w_przedpokoju.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	121022

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przedpokoj9.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	121023
    Ostatnio edytowane przez madzioochna ; 20-06-2012 o 12:49
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  11. #291
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Eeej Fajne!!!


    .....A dlaczego nie urządziłaś się w pokojach na dole?? Skoro nie lubisz schodów , to co ty tam na poddaszu robisz dziwewczyno???
    Ostatnio edytowane przez al.g. ; 20-06-2012 o 20:13

  12. #292

    Domyślnie

    Nie pozbędę się tej góry.. :/ To nie tylko schody ale ogólnie nie lubię poddaszy.
    Mam małe dziecko i chce być przy niej. Na dole ma być gabinet i pokój gościnny. Ale w przyszłości jak mala już nie będzie mała to pewnie się na doł przeniesiemy.
    No nie ważne.. no i co wymyśliłas z tym wiatrołapem? Jakiś pomysł Ci podsunęłam?
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  13. #293
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał madzioochna Zobacz post
    Nie pozbędę się tej góry.. :/ To nie tylko schody ale ogólnie nie lubię poddaszy.
    Mam małe dziecko i chce być przy niej. Na dole ma być gabinet i pokój gościnny. Ale w przyszłości jak mala już nie będzie mała to pewnie się na doł przeniesiemy.
    No nie ważne.. no i co wymyśliłas z tym wiatrołapem? Jakiś pomysł Ci podsunęłam?
    A ja myślałam, że wy od razu na dole się razem z małą ulokujecie, a "jak mała już nie będzie mała" to ją właśnie do góry...
    A z wiatrołapem wciąż impas...Chyba za wiele juz pomysłów i nie potrafię sie zdecydować na nic konkretnego. Te twoje grafiki- BOMBA Świetne inspiracje Tylko mnie się chyba zdolność podejmowania decyzji wyczerpała po tej budowie Chyba po prostu przeczekam te niemoc i jak już coś mi się wyklaruje to dokładnie tu opiszę
    Powodzenia w dalszym urządzaniu natalki! Pochwal sie czasem osiągnięciami na forum!

  14. #294

    Domyślnie

    Też mi się podobają te pomysły, ale sama również nie potrafię podjąc decyzji. Zresztą nie mam co myśleć, i tak kasy nie ma.

    Właśnie zdecydowałam się i zamówiłam sobie na paybacku tego karchera do mycia okien. Jak tylko przyjdzie to go wypróbuje i dam znać czy warto było.

    Mam pytanko co to za drzwi masz? Stolarz czy jakaś masówka?
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  15. #295
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Drzwi wew. to te sosnowe od stolarza- najtańsza opcja A drzwi zew. sa dębowe z CAL-a, czyli taka bardziej masówka...ale taka niegłupia nawet...
    Drzwi same w sobie fajne nawet, tylko maskownice do tych wew są zbyt cieniutkie, a maskownic do CALa jeszcze się nie doczekałam No i jak mam narzekać, to tylko na montujących i w przypadku drzwi zew czas realizacji zamówienia- prawie 2 m-ce spóźnienia

  16. #296
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    noooo wieki całe mnie tutaj nie było
    W międzyczasie dorobiłam się panela TV, kostki brukowej w obejściu, płotka... wczoraj została posiana trawka.

  17. #297

    Domyślnie

    Cytat Napisał al.g. Zobacz post
    noooo wieki całe mnie tutaj nie było
    W międzyczasie dorobiłam się panela TV, kostki brukowej w obejściu, płotka... wczoraj została posiana trawka.
    a gdzie fotki?

  18. #298
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar al.g.
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    PIŁA
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...page5&langid=1

    Zapisuję tu sobie link do ciekawych rozwiązań wiatrołapowych bo....wciąż jeszcze nie wybrałam ostatecznej wersji dla siebie. Wiem na pewno, że siedzisko i miejsce na zdejmowane w biegu buty musi się tam znaleźć. I pewnie będzie to coś białego lub białego, tudzież biało- czarnego; chociaż naruralne drewno też wciąż mi się podoba....
    Wakacje się skończyły, a ja nie podjęłam nawet tematu podbitki a czas ucieka....jakoś za szybko

  19. #299

    Domyślnie

    Ohoho.. dawno Cię tu nie było. Zresztą ja też już mniej zaglądam. A dziś znalazłam coś dla nas, a właściwie bardziej dla Ciebie, bo Tobie szybciej idzie to wykańczanie. Zobacz sobie tutaj jakie fajne inspiracje znalazła jedna z forumowiczek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...06#post5569106
    Dziennik
    Od 19 stycznia 2012 w nowym domu

  20. #300

Strona 15 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony