dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 662 z 2205
Pokaż wyniki od 13.221 do 13.240 z 44087
  1. #13221
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    a jak u ciebie ze szczelnością domu z jaką wydajnością chodzi wentylacja?
    coś dużo...
    ja mam większy dom z gorszymi parametrami a mam niewiele więcej a kominka nawet nie dotykam...
    Wentylacja na 50% czyli 170m3/h, szczelność ... hmm nie wiem, nie mam jak sprawdzić, choć może gdyby ustawić reku na nawiew i wziąć do domu barometr co coś pokaże?

    Martwi mnie to zużycie bo cholera pilnowałem ocieplenia, uszczelniłem wszystkie łączenia płyt styropianowych osobiście pianką. uszczelniłem połączenie hydrostyru na fundamentach ze ścianą centymetr po centymetrze. Wełny nie rozkładałem sam ale codziennie sprawdzałem jak jest ułożona. Styropian zewnętrzny wystaje 20cm ponad wieniec i dochodzi do niego wełna. Uszczelnienia wymagają jeszcze styk tego styropianu z krokwiami (styro ułożony jest od krokwii do krokwii i tam są drobne mostki, już częściowo uzupełnione ale nie wszędzie) oraz jak już niejednokrotnie wspominałem belki nadprożowe nad tarasem wejściowym oraz od tyłu domu. Nie sądzę jednak żeby to powodowało aż taki ubytek ciepła. Brak izolacji tych belek można porównać do uszczerbku ocieplenia na ścianie o wielkości 0,5x05 m. Czy gdyby wyciąć w ścianie taką przykładową dziurę to możę to powodować straty rzędu kilkunastu kWh na dobę? Chyba nie. Izolacja tego fragmentu jest ogromnie problemowa bo mam dach z wiązarów i dostęp tam wymaga mikroczłowieka ale muszę w końcu takiego załatwić.

  2. #13222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Od 17.11 do 26.11 (9 dni) poszlo w taniej taryfie 213 kWh tj. 23,66 kWh/doba temp. 21-22,5 *C
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  3. #13223
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Hej Panowie

    [...]

    A tu z tego roku:

    http://www.mojeco.pl/2012

    Dom dosc duzy (140m2 piwnic uzytkowanych "rekreacyjnie", 140m2 parter ale razem z nieogrzewanym garazem 30m2, 85m2 poddasze uzytkowe). 20cm styro na scianach, 30cm welny w dachu, rekuperacja (sa tez czujki). Wklejam i zachecam do dyskusji - sam nie mam za wiele czasu zeby sie temu przygladac, a co sto glow to nie jedna i moze znajdziecie w tym gaszczu kolorowych kresek jakies ciekawe uwagi
    Po formacie danych poznaje, ze to Ty podawales listingi na pl.misc.budowanie, a ja tutaj je przeklejalem.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  4. #13224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    data / stan licznika kWh
    20.11 - 704,0
    21.11 - 728,1
    24.11 - 783,3
    25.11 - 804,6 - niedziela

    od niedzieli do niedzieli - 156,5 kWh/ 7 dni = 22,36 kWh
    jak na razie idziemy "łeb w łeb"... z tym, ze to chyba ja jestem tutaj niespodzianka
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  5. #13225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Wentylacja na 50% czyli 170m3/h, szczelność ... hmm nie wiem, nie mam jak sprawdzić, choć może gdyby ustawić reku na nawiew i wziąć do domu barometr co coś pokaże?
    na początek wybadaj czy aby WM nie robi ci podciśnienia w domu, ocieplenie zostaw na razie w spokoju
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #13226

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    Po formacie danych poznaje, ze to Ty podawales listingi na pl.misc.budowanie, a ja tutaj je przeklejalem.
    Tak, to ja tam podawalem wyniki na biezaco

  7. #13227
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    na początek wybadaj czy aby WM nie robi ci podciśnienia w domu, ocieplenie zostaw na razie w spokoju
    Hmmm mogę zrobić eksperyment i ją wyłączyć. Z tym że teraz eksperymentuje i nie palę w kominku oraz właczyłem obieg podłogówki w salonie - będzie ekstremum.

    A co do podciśnienia - aż taki miało by wpływ???

  8. #13228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt76 Zobacz post
    jak na razie idziemy "łeb w łeb"... z tym, ze to chyba ja jestem tutaj niespodzianka
    tylko Twój to już kolejny sezon, ja mam nieco większy do i niedocięte 3 pomieszczenia nieużytkowe które zwiększają kubaturę ....

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    nie mogę wejść do twojego dziennika

    a jak wygrzewałeś dom?
    nie wygrzewałem ? - u mnie praktycznie nie było okrych prac poza wylewką samopoziomującą na wiosnę i płytkach w lecie ....
    poprostu odpaliłem ogrzewanie i pierwsze 2 dni pożarło łącznie 90 kWh i tyle "wygrzewania"

  9. #13229

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Nie zapominaj o Paniach

    Gdzieś coś więcej można poczytać o tym Waszym systemiku? Zagmatwany i mało czytelny ale i tak już coś w porównaniu do kajetów
    Malo czytelny jak wyswietlisz wszystkie czujki Zaznacz ktore chcesz zobaczyc i wtedy bedzie czytelnie. Sugeruje odrazu wlaczyc opcje Stats i Legend - wszystko bedzie jasne

  10. #13230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    możecie napisać jak powinna być prawidłowo wygrzewana posadzka?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  11. #13231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Hmmm mogę zrobić eksperyment i ją wyłączyć. Z tym że teraz eksperymentuje i nie palę w kominku oraz właczyłem obieg podłogówki w salonie - będzie ekstremum.

    A co do podciśnienia - aż taki miało by wpływ???
    bitter jak chcesz mieć sensowne zużycie energii to nie kombinuj z przestawianiem ogrzewania, zakręcaniem i odkręcaniem pętli itp....
    ustal na sterowniku optymalną dla was temperaturę i tyle, po dwóch trzech dniach budynek się ustabilizuje i będzie ok.

    przy pracy centrali w podciśnieniu część powietrza dostaje się do budynku nieszczelnościami i ma temp. taka jak na zewnątrz...
    tak na marginesie to nie ma szczelnych budynków ...
    są tylko mniej dziurawe ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  12. #13232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    mi chodziło o bittera u ciebie nie ma powodów do zmartwień
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #13233

    Domyślnie

    @bitter - to jakie masz teraz zużycie energii na CO że jest tak niedobrze. mieszkasz już w domu?

  14. #13234
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekss Zobacz post
    @bitter - to jakie masz teraz zużycie energii na CO że jest tak niedobrze. mieszkasz już w domu?

    Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.

  15. #13235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.
    a nie wpadło ci do głowy że musisz rozgrzać podłogę do temperatury roboczej
    do tej pory jej nie używałeś więc jej temp. była znacznie niższa ...

    najpierw ustabilizuj temperaturę a potem będziemy debatowali ...

    właśnie dla tego ja mam włączone ogrzewanie cały rok na okrągło

    masz sterownik pokojowy czy sterujesz temp. wody w układzie ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  16. #13236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ale aż tyle?
    ja jak miałem zakręcone przez 2 doby dwa pokoje 14+15m2 a następnie je odkręciłem to przyrostu było z 3 kwh ale tylko jedną dobę
    tylko że te 3 kwh bardziej wynikały z podniesienia temperatury z 20.5 na 21,5 w domu
    te 3kwh to u bittera 9-12kwh
    może u mnie te 2 dnii bylo za mało żeby ją wychłodzić
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 27-11-2012 o 12:12
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #13237
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    Przedwczoraj włączyłem podłogówkę w salonie i nie palę w kominku. Od wczoraj rana do dziś rana poszło 48kWh. To jakaś masakra. Zostawię jeszcze na dwa dni aby sprawdzić co się będzie działo. Na moje oko przy takich temperaturach dodatnich jakie mamy nie powinienem wychodzić poza 15kWh. Może ten mój podlicznik jakiś walnięty? Porównam zużycie na liczniku głównym. Normalnie nie mam pojęcia co jest grane.
    Bitter a sprawdzałeś jak masz ustawione sterowanie? U nas przez pierwsze dwa tygodnie żarło jak głupie po 70kwh na dobę i nie mogliśmy załapać "o co kaman" a okazało się, że winne są sterowniki - przestawiały się jak chciały.

  18. #13238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ale aż tyle?
    przy ogrzewaniu akumulacyjnym cały pic polega na ładowaniu i rozładowywaniu ...
    cały budynek musi pracować w jednym rytmie, takie popierdywanie raz tu a raz tam niczemu nie służy
    u mnie wystarczy przełączyć sterowniki na stałą temperaturę bez ładowania i rozładowywania a zużycie będzie średnio z 10-15kwh wyższe a w odczuciu nic się nie zmienia i temp. też są na tym samym poziomie ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #13239

    Domyślnie

    bitter - a może cały budynek musi się nagrzać, mury jeśli są z silki też potrzebują sporo energii aby się nagrzały
    a zastanawiam sie czy kominek nie może też być powodem wychładzania, w końcu to dziura w dachu raz zapomnialem zamknąć dolotu i ... niezle ciągnęło zimno
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 27-11-2012 o 13:37

  20. #13240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    z 2-3 doby i będziesz wiedzial więcej
    zejdzie spokojnie o 10-15kwh a za rok z 5-10kwh [drugi sezon]

    jasiu mi podłoga grzeje się od 10 do 17,30
    ale caly dom spada z 0,5 stop może troszkę więcej
    tobie chodzi żeby nie wyłączać różnych pomieszczeń a następnie je odpalać?
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 27-11-2012 o 15:15
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

Strona 662 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony