dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: W kwestii okapów polecam producenta:

Głosujących
55. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TEKA

    8 14,55%
  • FRANKE

    4 7,27%
  • AMICA

    8 14,55%
  • FABER

    6 10,91%
  • FAGOR

    1 1,82%
  • AEG/ELECTROLUX/ZANUSSI

    2 3,64%
  • ARDO

    0 0%
  • ARISTON

    2 3,64%
  • BOSCH/SIEMENS

    10 18,18%
  • CANDY

    1 1,82%
  • FALMEC

    3 5,45%
  • MASTERCOOK

    3 5,45%
  • WHIRPOOL

    0 0%
  • CIARKO

    4 7,27%
  • AKPO

    3 5,45%
Strona 45 z 54
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1074
  1. #881
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    misieek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja jak zmieniałam okap, to w grę wchodził tylko taki o szerokości 50 centymetrów, gdyż tyle miałam na niego miejsca. Dobrą okazję znalazłam na stonie medialux.pl. Mają tam naprawdę duży wybór. Wcześniej rozglądałam się po sklepach, ale wybór był naprawdę marny.

  2. #882

    Domyślnie

    czy ktos użytkuje okap mastercook venus 90x? http://www.ceneo.pl/9663449
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  3. #883

    Domyślnie

    Czy posiada ktoś okap Amica OKS661T?Co sądzicie o okapach z Amici w necie są rózne opinie na ich temat.Szukam okapu kominowego do małej kuchni w cenie do max 900 zł.Chyba Amica będzie lepszym wyborem niż okapy z marketów za 300-600 zł.

  4. #884
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KarolaTom

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-183
    Posty
    70

    Domyślnie

    Warto zabudowywać okap?? te do zabudowy są niby tańsze, czy jest jakaś między nimi różnica poza ceną?

  5. #885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Limonka78

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał KarolaTom Zobacz post
    Warto zabudowywać okap?? te do zabudowy są niby tańsze, czy jest jakaś między nimi różnica poza ceną?
    Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W moim przypadku do podjęcia decyzji o zabudowie zdecydowała mała kuchnia i niewielka zabudowa. Nie wiem czy estetyczniej to wygląda, bo w większych kuchniach bardzo podobają mi się okapy wolno wiszące. Wybór jest ogromy. W okapach zabudowanych nie ma tak wielkiego wyboru. Ja zdecydowałam się na okap Siemens LB54564 (całkowicie zabudowany, bez wysuwnej szuflady). W ciągu szafek zupełnie go nie widać. Schowany w szafce nie zabiera miejsca, a w mojej małej kuchni każda szafka była na wagę złota Okap jeszcze nie używany ale podłączony. Na trzecim "biegu" naprawdę ciągnie. Decyzja należy do Ciebie... Wizualnie bardziej podobają mi się okapy wolno wiszące. Gdyby nie to, że mam małą kuchnię wybrałabym pewnie tubę Jeśli chodzi o parametry, to myślę, że są porównywalne.
    Ostatnio edytowane przez Limonka78 ; 13-05-2012 o 21:05

  6. #886
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbyszek1982

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Zagórzyca
    Kod pocztowy
    76-231
    Posty
    719
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    witam, szukamy okapu do naszej kuchni, mamy upatrzony piekarnik i płytę gazowa boscha w kolorach czerni i pojawił się problem z okapem. Ciezko dobrać cos w miarę rozsądnej cenie. natrafiliśmy na coś takiego http://www.euro.com.pl/okapy/mpm-mpm...12e.bhtml#opis, kolor nam pasuje ale dziwi trochę kształt, czy takie okapy dobrze spełniają swoja funkcje?

  7. #887

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś coś wie na temat tego okapu? Mam kuchnię otwartą, sporo gotuję. Nie znam sprzętu gorenje, do tej pory miałam AEG.

    Gorenje DT 9545 GES

    http://www.ceneo.pl/2229725s?toSpec
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  8. #888

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuje okapu kinowego w stylu retro/rustykalnym. Kuchnia ma ok. 15 m2 i jest otwarta na jadalnie, która ma ok.12 m2.
    Czy np. wydajność 480m3 będzie tu wystarczająca, bo znalazłam cichy okap Fabera z taką wydajnością, ale obawiam się, ze to będzie za mało.
    pozdrawiam,
    Paulina

  9. #889
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    podzielcie się doświadczeniami, jak to jest z tym okapem. Aktualnie w kuchni w bloku nie mam żadnego okapu. Wiadomo jka coś się smaży czuc to w całym domu. Szafki też trzeba czyścić specjalnym środkiem antytłuszczowym. Czy przy okapie jest duża różnica jeśli chodzi o sprzątanie? Czy uruchamiacie okap przy każdym gotowaniu czy tylko przy bardziej "zapachowych" potraw. Jestem troche do tyłu z nowinkami, ale jak to jest z hałasem przy uzytkowaniu?

  10. #890
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Spryciula

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie planujemy kupić jakiś okap i chociaż myśleliśmy, że będzie z tym łatwiej niż z innymi sprzętami, to, jak się okazuje, wcale tak łatwo nie jest. W zasadzie, to nie bardzo orientujemy się, co jest teraz modne, co się dobrze sprawdza. Okap powinien być tak szerokości 50-60 cm. I jeśli by się dało, to jednak w przystępnej cenie.

  11. #891

    Domyślnie

    Witam
    czy może ktoś zaproponować okap kuchenny do zabudowy regipsowej, jakoś nic nie mogę znaleźć w necie. Mam w kuchni wyspę i wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie tańsze od okapu wyspowego, bo te które mi się podobają są powyżej 2.000 zł. Trzeba się na coś zdecydować, niedługo przychodzi gość od karton-gipsów i muszę znać wymiar takiego okapu. Pomóżcie Drodzy Forumowicze
    pozdrawiam
    Gosia

  12. #892
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiaczek_S Zobacz post
    Witam
    czy może ktoś zaproponować okap kuchenny do zabudowy regipsowej, jakoś nic nie mogę znaleźć w necie. Mam w kuchni wyspę i wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie tańsze od okapu wyspowego, bo te które mi się podobają są powyżej 2.000 zł. Trzeba się na coś zdecydować, niedługo przychodzi gość od karton-gipsów i muszę znać wymiar takiego okapu. Pomóżcie Drodzy Forumowicze
    pozdrawiam
    Gosia
    Napisz coś więcej, wielkość kuchni, budżet
    Porządny okap to i tak koszt około 1200-1500 więc nie wiem czy uda się zaoszczędzić. Zawsze jednak można pokombinować podaj jeszcze wymiary jakie ma mieć cała obudowa z karton gipsu.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  13. #893

    Domyślnie

    Kuchnia ok.12 m2, otwarta na jadalnię, oddzielona od niej właśnie wyspą, jadalnia ok.12 m2, a dalej salon ok 30 m2. Obudowę z karton-gipsu dopasujemy do wybranego już okapu, sufitów jeszcze nie robiliśmy w kuchni. Kombinujemy z tym okapem dlatego, że mamy podciąg nad wyspą i chcemy jakoś to zabudować. A wydać to chcemy tak do 1 tys. zł...
    Dzięki za wszelkie podpowiedzi
    Pozdrawiam

  14. #894

    Domyślnie

    Pomarudzę chwilkę może

    Potrzebuję porady z okapem. Sam już chyba nic nie wymyślę. Utknałem w martwym punkcie pod hasłem "nie mam pojęcia". Kuchnia blokowa w granicach 11m3 czyli malutka czyli wydajność okapu ma drugorzędne znaczenie bo nawet 100 by wystarczyło.
    Jako że blok to okap kominowy w grę nie wchodzi. Rozpatrywane są okapy podszafkowe. Zauważyłem że można je podzielić na takie grupy:
    - wystające spod szafki
    - teleskopowe czyli wystają spod szafki wtedy kiedy działają bo się wyciąga jedną z części
    - takie co nie wystają bo są wbudowywane w szafkę i praktycznie ich nie widać

    W pierwszych 2 przypadkach muszę sie martwić o wygląd, kolor ma znaczenia - taki okap w naszym wypadku musiałby być czarny. W trzecim przypadku kolor mnie nie interesuje bo okap jest praktycznie niewidoczny.

    Czy jak na razie dobrze to rozgryzłem ? Jeśli nie to mnie poprawcie. Jeśli tak to fajnie. I teraz problem główny - jeśli czarny to jaki ? Jeśli taki zupełnie schowany to jaki ? Jak wspomniałem wcześniej - wydajnośc na wysokim poziomie jest zbędna. Cena jak najniższa.

  15. #895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ostatecznie zdecydowałam się zrobić okap zabudowany, bo nie mogę znaleźć gotowego, który by spełniał wszystkie parametry. Zależy mi przede wszystkim, żeby był cichy i niedrogi,a wydajnośc pow. 500 m3. Wstępnie rozważam SIEMENS LB 75564, bo przy normalnym używaniu ma do 59 ale na trybie intensywnym ponoć ma az 70 db. Mam went.mech, więc czy często będę używać trybu intensywnego?
    Jakie inne wkłady możecie polecić?

  16. #896
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    frutti28

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    4

    Domyślnie

    Uff, niektórzy podają tu spore sumy - jak na obecny stan mojej kieszeni - czy naprawdę nie da się znaleźć czegoś za kilkaset złotych do niedużej kuchni? Nie wiem, czy to duże wymagania, ale chodzi przede wszystkim o to, żeby sprzęt był cichy, solidny, może być ewentualnie wyposażony w sterowanie sensorowe i wskaźniki nasycenia filtrów. Ktoś coś poradzi?

  17. #897

    Domyślnie

    ja zdecydowałam się na okap do zabudowy Whirlpool. Bardzo cicho pracuje i spełnia swoją funkcję bez zarzutu.

  18. #898
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    My tak z żoną zbieramy i markowo, chociaż nie wiem do końca czy słusznie wybór padł na aristona. Kością niezgody jest właśnie okap i są dwie możliwości, albo model HDA 9 T IX, albo kominowy HKT 4 i nie wiem czy ta różnica w decybelach jest aż tak znacząca, żeby wydać 2x więcej.

  19. #899
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawełł

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja polecam okap firmy Whirlpool naprawdę jest bardzo cichy i funkcjonalny.

  20. #900

    Domyślnie

    Dopisuję się do przedmówcy sprzed paru postów. Ktoś ma orientację w tym, jak to wygląda wśród tych okapów po bardziej rozsądnej cenie? Który z nich wart jest uwagi? No i co lepiej: teleskopowy czy kominowy?

Strona 45 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony