dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie

    Z pewnym zdziwieniem i zupełnym zaskoczeniem czytalem Wasz przewodnik, a szczegolnie opisy przekrojów przykładowych ścian.
    I tak przy opisie ściany dwuwarstwowej ocieplonej wełną wykonanej z ceramiki, zalecają Państwo stosowanie "zwykłej"!!! wełny o gr. 13 cm. Co oznacza pojęcie "zwykłej" wełny? Przecież każdy producent wełny ma w swojej ofercie wełnę przeznaczoną li tylko do metody lekkiej-mokrej!!. Ze względu na swoje własciwości, twardość i dość dużą gęstość zalecają stosowanie ściśle określonego rodzaju wełny do tego rodzaju ocieplenia. I jeszcze o grubosci. Proszę o znalezienie na polskim rynku wełny do ocieplen metoda lekka-mokra o gr. 13 cm. Jest niemożliwe, bowiem standartem tego rodzaju wełny są grubości rzędu 10, 12, 15 cm. Sytuacja powtarza sie przy opisie ściany z silikatów.
    Mając na uwadze popularność Waszego pisma, i to że wielu inwestorów-czytelników posiłkuje się informacjami zawartymi w Muratorze, sądzę że powyżej przytoczony przykład jest niestety wprowadzeniem w błąd waszych czytelników. Zastosowanie wełny nie przeznaczonej do ocieplania metodą lekką-mokrą do tej wlaśnie metody jest kategorycznym błędem. Jeszcze dwa słowa o grubosciach proponowanych przez Państwa wełen. Pewnymi standartami są grubości 5,8,10,12,15,18,20 cm, a tylko w przypadkach niektórych produktów dostępne są grubości 13,14 cm.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Droga Redakcjo!
    Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zapowiadany przegląd ścian zewnętrznych w najnowszym numerze Muratora i niestety spotkało nas rozczarowanie. Dlaczego? Otóż planujemy budowę ścian trójwarstwowych z betonu komórkowego, a taka opcja nie została uwzględniona w przeglądzie. Jesteśmy zaskoczeni, ponieważ to rozwiązanie jest dosyć powszechne, opis spotkałby się więc zapewne ze sporym zainteresowaniem czytelników.
    Czy możemy prosić o uzupełnienie?
    Pozdrawiamy!

  3. #3

    Domyślnie

    Droga Redakcjo, czytam Wasze miesięcznik już dwa lata - chciałem dobrze przygotować się do budowy mojego domu i do tej pory z Waszych łam wyrażnie wynikało, iż ściany dwuwarstwowe są tymi, które warto budować (gdy inwestor nie jest fachowcem, łatwo uniknąć wtedy błędów buduje się szybko i tanio, ostatni ranking (poprzez oceny kropkowe) wskazuje iż trzeba stawiać na ściany trójwarstwowe trwałe, paroprzepuszczalne, łatwe w budowie, ciche i trudno (niby) popełnić bład , dlaczego tak diametralnie zmieniacie kierunek?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Bezdomny,
    coś w tym jest.Ja też ze zdziwieniem przeczytałam,że oto ściana trójwarstwowa jest łatwa w budowaniu.A przecież jak mantrę powtarzali coś innego-że błędy w niej popełnić najłatwiej i że jest to ściana za trudna na ekipy "z Polski".
    Co do reszty -to się powtarza to co zawsze, no może troszkę odpuścili sobie z tą miłością do jednowarstwówek.
    Pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Może o jest uleganie modzie? A może skoro ludzie ulegli modzie, to trzeba było pisać dobrze o trójwarstwowej, aby ich nie denerwować? No cóż - dopóki pismo nie będzie kosztowało dużo i będzie całkiem niezależne (całkiem bez lub mało reklam), to należy patrzeć na wszystko z dystansem. Forum jest takim miejscem, gdzie można się dowiedzieć o wadach, których nikt nie podaje w normalnym artykule.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    W tym kontekście, aż się dziwię dlaczego je utworzono i dlaczego jest tu tak dużo wolności? W tym względzie Murator ma duży plus.

  7. #7
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    do Arthee
    Dziękuję za wnikliwe czytanie Muratora. Jednocześnie chcę poinformować, że "zwykła" wełna mineralna to taka, w której układ włókien jest równoległy do płaszczyzny płyty (i ściny), ale w mwtodzie lekkiej-mokej można również stosować tzw. wełnę lamelową z włóknami ułożonymi prostopadle do płaszczyzny płyty (ściany). Oba rodzaje tej izolacji dość zasadniczo różnią się pod względem wytrzymałości i izolacyjności akustycznej, ale nie izolacyjności cieplnej. Nadmieniam również, że zastosowanie izolacji z wełny mineralnej grubości 13 cm nie jest żadnym błędem. Wystarczy ułożyć jej dwie warstwy odpowiednio o grubości 8 i 5 cm. Jeszcze do niedawna to rozwiązanie było wręcz zalecane ze względu na eliminowanie mostków termicznych, które powstają w izolacjach jednowarstwowych przy niestarannym wykonawstwie.
    Paweł Dominiak

  8. #8

    Domyślnie

    Myśle ze użycie pojęcia "zwykłej" wełny jest dość niefortunne, wełna o zaburzonym układzie włókien i lamelka, w tym przypadku są wełnami przeznaczonymi stricte do ocieplen metodą lekką-mokrą, czyli wełnami twardymi. Dla mnie "zwykła" wełna kojarzy się z najpopularniejszym zastosowaniem tego rodzaju produktów czyli do: ocieplania poddaszy, czy ścian działowych itp. mającymi przecież zupełnie inne parametry techniczne niż wełny twarde.
    Jak Państwo zalecaja montaz dwóch warstw wełny do podłoża, w przypadku łączenia grubości? Podwójne kołkowanie? Co z aspektem ekonomicznym? Czy cena wariantu 5+8cm (+ chemia i kołki) nie bedzie znacząco wyzsza od jednej warstwy 12cm (+chemia i kołki). Zwracam uwagę że większość hurtowni poleca gr.10cm, jeśli chodzi o zastosowanie wełny.

    Pozdrawiam
    Arthee

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony