dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 677
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 13530
  1. #1961
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Aby nie zaśmiecać tematu, poniżej link do mojego problemu...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...06#post5688906
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  2. #1962
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Pozostałe 20 kg dało SVER=16,2 MJ/kg, popiół 8,17% wagi, więc sporo [objętość 11 litrów z 60 kg węgla - to o połowę więcej od Pieklorza z 4,2% wagi popiołu].
    no czyli prawie tak samo jak u mnie, może ktoś się skusi na http://allegro.pl/ekogroszek-wysokok...882049981.html kupowałem od nich ekomiał i jest bardzo dobry długo trzyma i mniej popiołu niż z iskry

  3. #1963
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    No dzięki za informacje.
    Co do składów kruszących węgiel na eko to w okolicy to nic nie słyszałem.
    U mnie w Sulechowie są 3 składy z czego jeden ma eko prosto z kopalni(zapakowany)...

    A tak na marginesie to przy paleniu miałem to trzeba stosować jakieś zupełnie inne ustawienia sterownika?
    Czy zasada taka sama jak przy EKO?

    Bo mam jeszcze po 5 worków Miału Ziemowit oraz groszku Sośnica(nie wiem jak to spalić, mieszać czy może osobno?)
    Miał jest jak nie które ekogroszki(uziarnienie 0-25mm)

    Zrobię zdjęcie to ocenicie fachowym okiem. Z góry dzięki.
    Witam. Sośnica Ci się spala w tym kotle? To już duża sztuka. Może lepiej pomieszaj... A co do palenia miałem, to pewnie trzeba będzie przerwę i powietrze zmienić, ale to już według obserwacji spalania i popiołu. Swoją drogą zawsze myślałem, że ludziska tłoki kupują żeby tańszymi węglami ( miałami) palić. Kruszarek jest teraz już sporo i jak Ci się będzie chciało, to na pewno w okolicy kogoś znajdziesz. Z tym że część się tajniaczy - nie chcą, żeby klient wiedział, że sami eko produkują. Jak towar dobry, to uważam że to głupie - u mnie kruszarka na środku placu stoi. Pozdrawiam - Jacek

  4. #1964
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Piec teściu kupił z polecenia, a ja jestem na etacie palacza od 3mc i testuje różne paliwa.
    Dlatego też jest Sośnica (sprzedawca proponował mieszać z miałem)
    Dzięki.
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  5. #1965
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Piec teściu kupił z polecenia, a ja jestem na etacie palacza od 3mc i testuje różne paliwa.
    Dlatego też jest Sośnica (sprzedawca proponował mieszać z miałem)
    Dzięki.
    Witam. Sośnica i Makoszowy - bo to w zasadzie jedno - to nie są węgle do przydomowych kotłowni. Spal co masz - najlepiej w formie jakiejś mieszanki i zapomnij. Typ węgla 33 - gaz i smoła, spiekalność około 50 RI. To nawet w śmieciuchu trudno się pali. Ty z 1/3 tego węgla pewnie wywalasz z popiołem, to się nie dziw, że tyle zużywasz.Właściwie żadne korekty nastaw nie pomogą. Jak nie znajdziesz fajnej wysiewki, to postaw na ekomiał. np. Piast albo właśnie Ziemowit . Jakie uziarnienie toleruje Twój kocioł? Jak do 32 mm, to masz całą masę możliwości także i w groszkach, ale ja bym raczej miał wybierał. Piec jest w porządku, tylko opał musisz zmienić. Pozdrawiam - Jacek

  6. #1966
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mullann
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Babimost
    Kod pocztowy
    66-110
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jacku z łaski swojej zerknij na ten link i zaproponuj coś dobrego....
    http://www.kotly.pleszew.co/oferta-k...VAKO-S?start=1

    Widziałem, że KARENA też ma w ofercie jakieś dwa miały.
    Eko miał ISKRAMiał wzbogacony ekogroszkiem
    Eko miał-siany ISKRAMiał odsiewany z produkcji ekogroszku

    O coś takiego chodzi?
    Ostatnio edytowane przez mullann ; 18-12-2012 o 21:29
    Dom parterowy 185m2, ogrzewanie podłogowe + 2xdrabinka, VC PL 206/5-5 R2, w pokojach zamontowany układ Danfoss CF2+

  7. #1967

    Domyślnie

    Witam. Chodzi mi ostatnio po głowie pomysł, aby zebrać się w kilka osób z mojej miejscowości (woj. świętokrzyskie) i zamówić transport dobrego ekogroszku prosto z kopalni lub od przedstawiciela z tamtych rejonów. Tylko czy gra jest warta świeczki? Na miejscu mam kilka składów opału, ale ceny wysokie, opał mokry (pod chmurką) i niewiadomej jakości. Tak więc mam kilka pytań:
    1. Ile ton zabiera taki transport? 25?
    2. Eko raczej workowany z racji tego, że trzeba go rozładować w 5-6 punktach miasta (przy założeniu, że transport to 25 ton a chętni chcą po 4t opału - obszar do rozwiezienia raczej nie większy jak 3-5km). Tym samym czy auta są wyposażone w dźwig HDS?
    3. Czy Pieklorz byłby dobry wyborem?
    4. W jakich miesiącach opał ma najniższą cenę?

    Nawet jeśli nie uda mi się go sprowadzić taniej niż na miejscu to może chociaż jakość będzie pewniejsza.

    Jeśli ktoś się zajmuje takimi transportami i chciałby przesłać mi swoją ofertę to proszę o prywatną wiadomość na forum aby nie spamować w wątku.

    Pozdrawiam

  8. #1968
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał mullann Zobacz post
    Jacku z łaski swojej zerknij na ten link i zaproponuj coś dobrego....
    http://www.kotly.pleszew.co/oferta-k...VAKO-S?start=1
    Dziękuje.
    Witam. Wygląda, że do 25 mm masz mieć opał. Co prawda w wielu tłokach ludzie palą grubszym nawet jak producent podaje 5 - 25, ale ryzyko jest. Proponuję mieszanki, np. miał IIA 20 MJ Janina na pół z groszkiem 5 - 25 Chwałowice albo Pieklorzem. Miał I 26 MJ Mysłowice - Wesoła na pół z Jaretem albo Retopalem. Miał 24MJ Ziemowit bez dodatków jak trafisz grubszy ( z większą ilością drobnych węgielków) albo w proporcji 1 do 2 z groszkiem 5-25 Chwałowice czy też z Pieklorzem. Możesz też palić czystym eko, ale to drogo raczej wyjdzie i bez potrzeby - na to masz tłok, żeby taniej palić. Jak się postarasz, to znajdziesz kogoś kto kruszy Bobrek albo Wesołą na ekogroszek i jak zmieszasz odsiewkę na pół z Jaretem to będziesz miał fajny towar. Raz poszukasz i wszystkie zimy do końca życia kotła spokojne. Tylko NIGDY nie kupuj wysiewu z przesiewania węgla w celu oddzielenia miału od np. orzecha, to ma być wysiew z kruszarki. Generalnie węgiel ma być z kopalni Mysłowice - Wesoła, Kazimierz Juliusz, ZG Piekary, Piast, Ziemowit, Janina albo Sobieski, jak chcesz palić bez mieszania i bez spieków. Do mieszanek możesz użyć Bobrek i Chwałowice. Inne polskie węgle Cię nie interesują. Żadne Rydułtowy, Jankowice, Sośnice, Marcele, Bielszowice, Staszice, Wieczorki czy inne Wujki. Pozdrawiam - Jacek Ps. Nie doczytałem Twojego dopisku, więc teraz odpowiadam - nie wiem, co naprawdę kruszy Karena. Suspenser testował i jak jego opinia o eko jest pozytywna ( wartość opałowa i spiekalność), to odsiewka powinna mieć taką samą wartość. Gotowego ( mieszanego z eko ) bym nie brał, raczej ten odsiew. Jak trzymają się kolorystyki, to będzie z Chwałowic. Tyle że to będzie drób 0 do 8 mm i trzeba zmieszać na pół z jakimś tanim niespiekalnym eko, najlepiej z Jaretem i Twój tłok będzie Cię chwalił.
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 18-12-2012 o 22:47

  9. #1969

    Domyślnie

    Cały poprzedni sezon paliłem Pieklorzem z Bobrek i okazał się jak dla mnie bardzo dobry, minus był taki, ze kupiłem go na składzie gdzie nie workują w ładne plastikowe worki tylko takie po kartoflach. Teraz jak już wcześniej wspominałem testuję EKO-JET'a którego tak zachwalałem i być może jest dobry bo parametry ma świetne. Boję się tylko że zachwaliłem Wam EKO, z którym tak naprawdę możecie mieć problemy. I nie wiem czy to ja jestem sierota i nie potrafię dobrze ustawić pieca czy z tym EKO faktycznie jest coś nie tak. Stwierdzam tak po pierwszym zasypie 75kg.
    Prośba do SUSPENSER, czy jeżeli wysłał bym Ci worek to mógłbyś go przetestować i opisać spostrzeżenia na forum? Oszczędziło by Ci to wycieczki krajoznawczej na wschód do Lublina, o której kiedyś pisałeś, ale żeby nie było zapraszam.
    Piec Buderus Funke Econo Mini 21kW, sterownik RK2006

  10. #1970
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagoj Zobacz post
    Cały poprzedni sezon paliłem Pieklorzem z Bobrek i okazał się jak dla mnie bardzo dobry...
    Witam. W tym roku już taki nie jest... A tak z ciekawości - co jest nie tak z tym Eko Jetem?
    Ostatnio edytowane przez kobra64 ; 18-12-2012 o 22:32

  11. #1971

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jeżeli to w podajniku z węglem to miejsce ocierania będzie się dobrze "świeciło" więc powinieneś je łatwo zlokalizować .

    Pomysł na przejrzenie wyczyszczenie i wyregulowanie podajnika i kotła przed Wigilią to bardzo dobra propozycja dla wszystkich użytkowników kotłów .
    no i wczoraj po południu wziąłem się za skrzypiący ślimak. Zeszło mi trochę, ale zrobione. Wyjąłem drania, oczyściłem, rurę również. Upie....liłem sie przy tym co niemiara, ale grunt, ze już jest cichuteńko

    Wczoraj zadzwoniła do mnie miłą Pani z Kareny z pytaniem, czy otrzymałem od nich zamówione próbki. Podobno po wpisach na FM dostali taką liczbę zamówień na próbki, że nie za bardzo nad tym panują
    Węgiel ma przyjść jutro lub pojutrze. Zobaczymy co to za cudo. Poza tym woża towar do klientó do Jeleniej Góry. Jak będzie fajny węgiel, to może skuszę się na próbny zakup.
    piotr

  12. #1972

    Domyślnie

    Witam.
    Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak.Na ich stronie tak naprawdę nie ma żadnych szczegółów. Nie sposób się dowiedzieć skąd mają węgiel - na infolinii kierują do ich niby dostawcy czyli Krajowej Spółki Węglowej. Czegokolwiek o tej spółce próżno szukać w necie. Jeżeli zapytać o szczegóły węgla - np spiekalność/liczbę Rogi/liczbę przy literach RI to robią wielkie oczy i pytają co ja wymyśliłem (sprzedawcy ze składów też). Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.
    Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.
    To wszystko wydaje mi się troszkę dziwne i pomogło podjąć decyzję -wolę zapłacić o 200 pln więcej na tonie, ale kupić polski węgiel w oryginalnym kopalnianym pakunku.

  13. #1973

    Domyślnie

    Ja w tym roku kupiłem ekogroszek ze skladywegla.pl.
    Ekogroszek ruski , niby 24MJ za 699zł za tonę (luzem). Transport gratis.

    W poprzednim roku też kupowałem ruski ekogroszek z innej firmy (był droższy o chyba 30zł za tonę + musiałem zapłacić za transport).

    Zdecydowałem się na wziąć z innej firmy węgiel bo trochę tańszy i bezpłatny transport ..

    Szczerze mówiąc ciężko mi coś powiedzieć o tym węglu. Wygląda podobnie jak zamawiany w tamtym roku od innego dostawcy węgiel. Jest błyszczący i czarny ...
    Pali się dobrze . Nie narzekam , ale nie mam pojęcia jaką ma faktyczną kaloryczność ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1974

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaWi Zobacz post
    Witam.
    Coś ze składamiwegla.pl jest nie tak.Na ich stronie tak naprawdę nie ma żadnych szczegółów. Nie sposób się dowiedzieć skąd mają węgiel - na infolinii kierują do ich niby dostawcy czyli Krajowej Spółki Węglowej. Czegokolwiek o tej spółce próżno szukać w necie. Jeżeli zapytać o szczegóły węgla - np spiekalność/liczbę Rogi/liczbę przy literach RI to robią wielkie oczy i pytają co ja wymyśliłem (sprzedawcy ze składów też). Wczoraj zauważyłem, że wszystkie negatywne tematy i wpisy o składach węgla (na różnych forach i portalach) zostały usunięte.
    Ten post też pewnie niedługo zostanie usumięty.
    To wszystko wydaje mi się troszkę dziwne i pomogło podjąć decyzję -wolę zapłacić o 200 pln więcej na tonie, ale kupić polski węgiel w oryginalnym kopalnianym pakunku.
    potwierdzam
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #1975

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja w tym roku kupiłem ekogroszek ze skladywegla.pl.
    Ekogroszek ruski , niby 24MJ za 699zł za tonę (luzem). Transport gratis.

    W poprzednim roku też kupowałem ruski ekogroszek z innej firmy (był droższy o chyba 30zł za tonę + musiałem zapłacić za transport).

    Zdecydowałem się na wziąć z innej firmy węgiel bo trochę tańszy i bezpłatny transport ..

    Szczerze mówiąc ciężko mi coś powiedzieć o tym węglu. Wygląda podobnie jak zamawiany w tamtym roku od innego dostawcy węgiel. Jest błyszczący i czarny ...
    Pali się dobrze . Nie narzekam , ale nie mam pojęcia jaką ma faktyczną kaloryczność ...
    ma góra 22MJ i dużo popiołu takie jest moje zdanie.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #1976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tofel3
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Otwock
    Posty
    175

    Domyślnie

    Witam.
    Już chyba każdy który posiada piec i pali eko-groszkiem wypowiedział się na ten temat.
    Tak więc na dzień dzisiejszy jak przedstawia się ranking ?

  17. #1977

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ma góra 22MJ i dużo popiołu takie jest moje zdanie.
    Nie ma pojęcia jaką faktycznie ma kaloryczność. Zapewne 99% węgla oferowane przez inne skłądy węgla ma także oszukaną kaloryczność. Także te pakowane przez kopalnie węgle wcale nie muszą mieć takiej kaloryczności jak wynika z certyfikatu wystawionego kilka lat wcześniej ...

    Nie ukrywam że cena była wyznacznikiem zakupu. Polskie ekogroszki są droższe o okolo 200zł i też nie gwarantują wysokiej kaloryczności ..
    Jeśli ktoś by mi zagwarantował że kupionego oruginalnego opału pakowany przez kopalnię za 1000-1100zł zużyłbym o 40-50% mnie niż ten rosyjski to czemu nie ...
    Ale jeśli by sie okazało że zużycie było by na podobnym poziomie to po co przepłacać?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1978

    Domyślnie

    Jak przyszło do zamówienia, to róznica zmalała do 140 pln - składywęgla 860pln za pakowane na składzie "nie wiadomo co", a 1000 pln za pakowany w kopalni ekoret. Obie ceny z dostawą. Nie wiem jak z wagą tego pierwszego,a ekoret kupowałem w ub. roku i waga +- 0,5 kg na 25kg workach. Popiołu po ekorecie ok 8% - niepełne wiadro blaszane z zasobnika 150kg.Podobno w tym pierwszym popiołu znacznie więcej.Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) i przy takiej różnicy cenowej nie będę ryzykował.

  19. #1979

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaWi Zobacz post
    [...]Już kiedyś eksperymentowałem na węglu z GS (panie - wszyscy biorą i są zadowoleni) [...]
    Kurde są chyba jakies szkolenia dla sprzedawców... U mnie padł ten sam argument!
    MARTINOS

  20. #1980

    Domyślnie

    Kiedyś kupiłem trochę miału w składywęgla.pl 26 MJ aby sprawdzić jak z kalorycznością względem innych w miałowcu, próba się nie powiodła bo 2-3 kg przeleciało przez ruszta w czasie palenia. Po czasie jak resztę dosypywałem do innego to zauważyłem że frakcji 5-10 mm moze 5% a większej 0%, czyli jaki wniosek ?

Strona 99 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony