dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze Elektryczne, lokalizacja szafki pomiarowej, małopolska

    Witam,

    Właśnie staram się o przyłącze na moją działkę (1 etap budowlany, 2-gi socjalno bytowy)
    Z próbuję dojść ładu z Tauronem by przyłącze było zrobione po bożemu.
    Do zrobienia jest:
    Wstawić słup u mnie na działce. Od tego słupa prąd pójdzie do domu ziemią (20m).
    Tauron się upiera na szafkę pomiarową na słupie a ja chciałbym w linii ogrodzenia
    (pionowa stojąca na ziemi/ogrodzeniu).
    Gość tłumaczy się że takie mają wytyczne że tak się to robi i że taka szafka jak ja chcę to dodatkowy koszt
    dla nich. Mi się to wydaje dziwne bo:

    Ile może kosztować sprowadzenie dodatkowe 3-4m przewodu i poprowadzenie go ze słupa do szafki w ziemi
    i jak bardzo szafka "naziemna" jest droższa do tej wiszącej na słupie?

    Poza tym u sąsiada widzę właśnie taką szafkę przed ogrodzeniem (przyłącze robił parę lat temu).
    U teściów w na podkarpaciu (też ich tam Tauron obsługuje) mają takie (ziemne) szafki mimo że
    stoją zaraz przy słupie.

    Co zrobić by mieć szafkę w ogrodzeniu? Nie chcę słupa za ogrodzenie ani w ogrodzeniu
    nie chcę by odczytujący energię wchodził za ogrodzenie czy wieszał się na nim.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 03-01-2013 o 10:18 Powód: Poprawiłem "przyłącz" na "przyłącze"

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rayden Zobacz post
    Ile może kosztować sprowadzenie dodatkowe 3-4m przewodu i poprowadzenie go ze słupa do szafki w ziemi
    500-2500zł zależy kto to będzie wykonywał i czy w godzinach pracy czy po pracy.
    Cytat Napisał rayden Zobacz post
    i jak bardzo szafka "naziemna" jest droższa do tej wiszącej na słupie?
    Mniej więcej dwa razy droższa.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że w tym co robi Tauron w cenie przyłącza (gdzie płacę 160 brutto bodajże za każdy KW) będę miał to co sobie wymyślą minimalizując swoje koszty
    czyli słup, kabel z istniejącego słupa na ten mój aż do szafki wiszącej na tym słupie.
    Jak chce żeby to wyglądało i funkcjonowało sensownie to muszę im dopłacić różnicę w cenie szafki (oficjalnie?) + nieoficjalnie za ten kabel ze słupa do szafki min 500 zł.
    W sumie to sytuacjo o tyle dziwna że oni podobno na to przetarg robią więc nie wiadomo z kim w ogóle gadać.
    Kolego robersz ile kosztuje taka szafka do montażu na słupa a ile do montażu na fundamencie?

    Z tego co znalazłem jest coś takiego jak złącze pomiarowe ZP-1 w kilku wersjach w cenie ok 560 zł
    i fundament STN40X42 w cenie 209 zł.
    Widzę że to złącze to szafka z akcesoriami tak żeby można włożyć licznik bezpieczniki i wszystko połączyć
    bo niektóre sklepy oferują taka szafkę jako części pierwsze (osobno pladtkiowe 'pudło', mocowania, zamki
    itp).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony