dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 362 z 613
Pokaż wyniki od 7.221 do 7.240 z 12250
  1. #7221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie robisz za płytkiego tego SBS? On zwykle wystaje 10 cm poza zabudowę.

    Myslałeś o SBS zamiast płyty grzejnej a płytę obok komina (odsuniętą oczywiście o 40-50 cm)?

  2. #7222
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Apropos Side-by side, sama poszukuje jak najwiekszej lodówki, a te wbrew pozorom nie sa wcale takie duże - i moim zdaniem niewygodne.
    Z płyta chodziło własnie o to - tak jak narysowałaś

  3. #7223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sham4n

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie robisz za płytkiego tego SBS? On zwykle wystaje 10 cm poza zabudowę.

    Myslałeś o SBS zamiast płyty grzejnej a płytę obok komina (odsuniętą oczywiście o 40-50 cm)?
    SBS ma 712mm gł, a półki 600mm więc jest tak jak piszesz, ale po prostu za bardzo tego nie widać*na rzutach
    Też przymierzałem się*do lodówki w tamtym miejscu, ale ona jest szeroka (prawie metr) i ten róg na prawo byłby taką ciemną dziurą...

    Cytat Napisał kasia_labo
    Apropos Side-by side, sama poszukuje jak najwiekszej lodówki, a te wbrew pozorom nie sa wcale takie duże - i moim zdaniem niewygodne.
    Z płyta chodziło własnie o to - tak jak narysowałaś
    Pomysł płyty w tym miejscu upadł Pani domu bardziej pasuje pierwszy projekt
    W sumie chyba do niego większych zastrzeżeń nie ma prawda? Trochę*się namęczyliśmy żeby to jakoś logicznie rozplanować

  4. #7224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    A co tam pochwalę się i ja ... chociaż w rzeczywisości bedzie chyba trochę inaczej. Myślę nad białymi blatami.



  5. #7225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciemne dodają "pazura"

  6. #7226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ciemne dodają "pazura"
    Racja
    Jeśli biały blat to pewnie pod spodem szafki w drewnie - tak jakos ostatnio mi się podoba takie połaczenie.

  7. #7227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Półwysep taki długi, by do przeciwległej ściany było 120 cm. Wychodzi ok 150 cm.
    Od strony pokoju masz barek z krzesłami.
    Gdybyś połączył zabudowę pod oknem z półwyspem, półwysep byłby płytki - tylko 90 cm. Ale można kombinować. Można też dać płytsze szafki w łączniku - nie 60 cm a 40 cm głębokości (nie jako blat roboczy, ale jako blat pomocniczy).
    Gdybyś chciał klasyczny stół, to wróciłabym do poprzedniego ustawienia:
    Djfabian - podstawowe pytanie czy musisz miec stol w kuchni, czy wystarczy Ci barek do jedzenia. (Bo wywnioskowalam ze przylacza juz sa i \zadne rewolucje w przestawianiu sprzetow nie wchodza raczej w gre.

    Jesli barek - czy to podwyzszony czy miejsce do jedzenia na rowni z polwyspem, to trzeba zwrocic uwage ze
    - wyspa moze miec 150cm szerokosci i 110cm glebokosci, ale wydaje mi sie, ze wtedy od strony kacika do jedzenia bedzie tylko sam blat, bo inaczej krzestla beda staly w przedpokoju, czyli szafki o glebokosci 60cm tylko od strony kuchni
    - trzeba byloby pokombinowac z pociagnieciem szafek rowniez na scianie z kominem (moze troche plytsze jak sugerowala Elfir) w przeciwnym razie robi sie za malo miejsca do przechowywania

    W takim projekcie kuchnia tradycyjna wypadlaby bardzo fajnie i mysle, ze wygodnie by sie z niej korzystalo. Przestrzen do przechowywania mozna powiekszyc wstawiajac dodatkowo kredens czy witryny w przestrzeni kuchennej od strony pokoju.
    Tutaj inspiracja (wiadomo, okna nie w tym miejscu i zlew i plyta zamienione miejscami ale chodzi o idee)


    Dla mnie projekt z polwyspek i wstawianie jeszcze stolu do tego byloby troche przekombinowane. Nie mowie, ze niemozliwe - tak jak pisala Elfir polwysep moze byc np. wezszy, bez miejsca do jedzenia. ale to tutaj trzeba by naprawde przekombinowac minimalne wymiary, zwlaszcza jesli chodzi o sensowne korzystanie ze stolu.



    Ustawienie w literke U pozwala na wygodny stol. Trzeba by zastanowic sie na ustawieniem szafek.

    Edit chciałam wstawić jeszcze kilka inspiracji kolorystycznych jasnych kuchni i mi zżarło pół postu. Dla mnie nie do odtowrzenia, ale mam nadzieję, że zainteresowany przeczytał... SORKI
    Tak więc tylko inspiracja:

    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 07-01-2013 o 11:36
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #7228

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny, jestescie nieocenioneStolu nie musze miec, wystarczylby barek do jedzenia. Kolory ciemne odpadaja, maja byc jasne blaty oraz fronty w kolorze drewna, patynowane, wzror ramiak lub barsa, cos mniej wiecej zblizonego do tych na zdjeciach. Aantenko masz racje, przylacza juz sa w rogu przy oknie. Stolarz przychodzi we wtorek takze jakas koncepcje musze mu przedstawic
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	114 real k-13.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	24,2 KB
ID:	158826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	patyna-14_0.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	158827  

  9. #7229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rezygnacja ze stołu - a gdzie będzie wigilia?

  10. #7230

    Domyślnie

    Heh urzadzanie kuchni to jednak nie jest chyba meska specjalnosc, chociaz ten pan na jednym ze zdjec jest bardzo zadowolonyA co sadzicie o tych kolorach? Czy moze pojsc we fronty waniliowe i ciemniejszy blat?

  11. #7231
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Witam.Może mi coś poradzicie .Chciałam zabudować w kuchni szafki wiszące aż do sufitu .Kuchnia ma szerokość 3,60 z czego 1,20 to wysoka zabudowa resztę zwykła i szafki wiszące Wysokość kuchni 2,50 + 0,15 sufit podwieszany . Szafki szerkości 60 cm
    mają być otwierane od dołu na prawo tak jak w starych kuchniach ( nie chce otwieranych do góry) mam nadzieje że jasno sie wyraziłam. I nie wiem czy nie będzie to wyglądało przytłaczająco .Szafki górne maja być w kolorze białym -lakier Poradzcie.

  12. #7232

    Domyślnie

    Djfabian - Urządzać kuchnię powinien ten, kto spędza w niej najwięcej czasu i ogranizuje imprezy rodzinne Patrz - Wigilia

    Djfabian - co do kolorystyki to ja uważam, że decydować powinien gust właściciela Zazwyczaj ma on jakąś wizję przestrzeni w jakiej chce mieszkać i co mu się podoba. Moim zdaniem ważne jest, żeby meble w otwartej kuchni grały też z pozostałą częścią mieszkania i kolorem i stylistycznie. Bo jak dasz kuchnię stylizowaną a w salonie minimalistyczną kanapę, to efekt całości będzie niespójny.

    Pokazane przez Ciebie fronty to IMO nawet kierunek kuchni rustykalnych , czyli taki styl naprawdę wiejsko-sielski- anielski
    Poniżej dwie inspiracje w temacie (zwróć uwagę na aranżacje płyt)
    Tutaj masz zdjęcie kuchni wolsztyńskiej z platynowanym frontami dębowymi.
    I jeszcze jedna kuchnia podobna

    żródło: http://www.stolarski-zaklad.pl/tanie..._nowa_sol.html
    Tutaj kilka projektów do obejrzenia w jesionie patynowym
    http://tipot.pl/p-9/Nasze_najnowsze_...uj/kategoria:5


    Jeśli ma już być kuchnia stylizowana czy retro, to ja osobiście preferuję jednak biele i wanilie w połączeniu z ciemniejszymi blatami.
    Wydaje mi się, że takie kompozycje lepiej pasują do aneksów kuchennych i pozwalają urządzać pomieszczenia w bardziej współczesnych trendach. Ale to moja opinia i bynajmniej nie przemawiam tu z punktu widzenia wiedzy fachowej.
    Ale wrzucam kilka fotek:

    źródło http://www.stolarnia.szczecin.pl/kuc...lasycznym.html

    żródło http://www.oscar-meble.pl/retro_style-211.html
    Z półwyspem


    Tutaj link do wątku muratorowego gdzie znajdziesz dyskusje i inspiracje. http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje/page11
    Wiem, że niektórzy forumowicze mają domy/mieszkania urządzone w stylu retro/rustykalnym - można wtedy podpatrzeć jak się komponuje z kuchnią stylizowaną reszta mieszkania. Ale niestety nie wskażę po nicku, bo nie pamiętam. Może inne dziewczyny pomogą...

    Uważam, że warto poświęcić trochę czasu na przeglądanie zdjęć nawet w necie (bo już o chodzeniu po sklepach i oglądaniu kuchni na żywo to nie mówię), żeby wiedzieć jakie są możliwości kolorystyczne i rozwiązania stylistyczne.


    A na koniec zdjęcie które pokazuje jasne fronty ramiaki z półwyspem z płytą i miejscem do jedzenia. Fronty gladkie, kolor chyba brzoza (bez patyny, co mnie bardziej dopowiada).
    Wygląda na to, jakby nadbudowano trochę komin, żeby wyrównać do szerokości głębokich szafek a w powstałej na kominie obudowie zrobiono półeczki na przyprawy i zioła. Zobacz gdzie jest piekarnik!
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  13. #7233

    Domyślnie

    nowy 1, a czy w kwietniu/maju ubiegłego roku nie debatowaliśmy już na forum nad Twoją kuchnią?

  14. #7234
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia3.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	158983Tak tak debatowaliśmy - koniecznie chciałam wyspę
    Zrezygnowalam jednak z tego mieliście racje za mało miejsca .Teraz już konkretnie projekt do realizacji . na marzec musi byc gotowy Projekt taki jak w załączniku. Mam nadzieje że czytelny .Kolory tylko nie te góra biala lakierowana dół chyba orzech.
    Teraz podebatujcie na tym czy szafki moga byc do sufitu czy jednak bedzie to głupio wygladało
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 07-01-2013 o 18:50

  15. #7235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak to będzie wyglądało:



    A tu z obnizonym sufitem:

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-01-2013 o 14:57

  16. #7236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak to będzie wyglądało:



    A tu z obnizonym sufitem:
    [img[http://www.marekkaczynski.pl/galeria/76960024(5).jpg[/img]
    No właśnie chodzi mi o wygląd .Jaka musi być wysokość kuchni ( ja mam 2,50 do podwieszanego sufitu ) ,wysokość szafek górnych i odległość blatu od górnych szafek aby wszystko dobrze grało
    Zdjęcie trzecie jest super ale już pierwsze niekoniecznie - jakby zaburzona proporcja.

  17. #7237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie sądzę, że cos "musi" . Po prostu inne wrażenie jest na duzej przestrzeni a inne na małej, inaczej wyglądają białe szafki pod kolor ściany z którą się stopią a inaczej szafki w kolorze kontrastowym.
    Może rozrysuj sobie ścianę w skali, i dorysowuj szafki żeby wyczuć proporcje.

  18. #7238
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alinek4

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Raba Niżna
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może to być niewygodne w praktyce, bo jak się coś przygotuje do gotowania to będzie trzeba przenieść na tą jakby wyspę z gazówką może się brudzić podłoga. Ale też odległości są tu nie duże. Ja mam tez w dziwnej konstelacji kuchnie i co śmieszne moja obserwacja jest taka ze można się do wszystkiego nawet najbardziej dziwnego przyzwyczaic, ale tez nie o to chodzi by latać w tej kuchni jak szalony chomik.
    Pozdrówka z Kaszub!

  19. #7239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alinek4

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Raba Niżna
    Posty
    3

    Domyślnie

    Białe kuchnie przy tych rozwiązaniach złączonych z salonem są super, bardzo ładnie się prezentują.
    Pozdrówka z Kaszub!

  20. #7240

    Domyślnie kuchnia w magnolii 2

    Dzień dobry,
    Podczytuję forum o kuchniach od dobrych kilku miesięcy i wreszcie postanowiłam się zarejestrować, aby móc skorzystać z Waszych porad. Moja kuchnio-jadalnia jest raczej nietypowa i mam problem z właściwym ustawieniem mebli. Wiem, czego na pewno nie chcę, a w pozostałych kwestiach jestem otwarta na sugestie. A mianowicie kuchnia ma się znajdować TYLKO NA PRAWO od głownego wejścia , tzn, po stronie z wykuszem, a na ścianie po lewo od wykusza nie chcę ani zlewu, ani kuchenki.

    - preferuję zabudowaną lodówkę o wysokości 140 cm , a najlepiej dwie, wysoką szafkę spiżarkę
    - oczywiście zmywarka 60 cm oraz płyta indukcyjna i przeszklone górna szafki (choć część).
    - tam gdzie tylko można chcę szuflady i myślę też o niewielkiej wyspie (takiej np. 130x80), ale bez szafek, z możliwością zmiany położenia w razie konieczności, przy której mozna zjeść np. śniadanie. Coś takiego jest w IKEA. Mebelki też tam planuję zakupić, także jeśli mogę prosić to o jakieś podpowiedzi właśnie z wykorzystaniem Ikeowego asortymentu
    - chcę tylko jeden ogromy stół

    Z góry pięknie dziękuję za poświęcony czas

    P.S. Pomieszczenie na prawo od wykusza to szatnio-spiżarnio-pralnia, do której wejście od strony kuchni będzie bez drzwi
    Załącznik 159243
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary_kuchni.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	159242  
    Ostatnio edytowane przez magnolia_2 ; 08-01-2013 o 21:56

Strona 362 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony