dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 343 z 616
Pokaż wyniki od 6.841 do 6.860 z 12315
  1. #6841

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124832.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	158609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124833.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	158610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124835.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	158611
    Rom-Kon jak myślisz taka oprawa pod halogeny wystarczy zeby nic sie tam nie spaliło

  2. #6842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał Msihowk Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124832.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	158609Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124833.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	158610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	231120124835.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	158611
    Rom-Kon jak myślisz taka oprawa pod halogeny wystarczy zeby nic sie tam nie spaliło
    LEDówki wytrzyma ale czy zwykłe? Powinno bo przecież folia też się topi znacznie powyżej 100*C a lampa halogenowa nie powinna dawać więcej ciepła...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  3. #6843

    Domyślnie

    witam, jestem świeżakiem na tym forum, chciałbym samemu wykonąć ocieplenie poddasza, wraz ze stelażem kończąc na malowaniu . Mam krokiwe 20x8cm, co sądzicie -jak między krokwie dałbym 18cm??? myślę dać SCHWENK Climowool λ=0.039W/mK oni włąśnie mają 18cm. i na to druga warstwę poprzeczan - co sądzicie o tej grubości 18 cm czy nie będzie za mało miejsca na wentylację -dach kopertowy, deskowany papowany - przykryty dachówką. Czy ktoś z was może izolował wełną schwenk czy warto kupić, cenowo wypada dość korzystnie.


  4. #6844

    Domyślnie

    Wieszak obrotowy na drucie z oczkiem - ma znaczenie:
    - czy jest dokręcany od spodu jętki (z wygięciem drutu - podobnie jak do stropu),
    - czy lepiej z boku jętki (tak dużo prościej i chyba pewniej ??)

    Jakich wkrętów do drewna używać do tego podwieszenia (czarnych, czy mosiężnych), jakie wymiary ?
    i jakich do grzybków.

    Podobno czarne bardziej kruche ????

  5. #6845

    Domyślnie

    witam
    mam problem, ociepłam poddasze, nad sufitem zostanie mały stryszek ok 0.5 m wysokości, dach mam deskowany z papa w kalenicy przestrzeń wentylacyjna, czy mam ciągnąć wełne do samej kalenicy i folie i dodatkowo ocieplać suit czy tylko dać wełne do koncza sufitu na sufit i pod to folia?
    za odpowiedz dziekuje

  6. #6846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Hey,

    Jak chyba większość sam zabrałem się za ocieplenie poddasza. Oczywiście przebrnąłem przez cały wątek (nie było łatwo hehe) i coś tam już wiem. Jednak w trakcie prac nasunęło mi się kilka pytań, także wielka prośba o pomoc.

    Dach kopertowy, krokwiowo-płatwiowy, deskowany, nachylenie 28%, ścianka kolankowa jeden pustak - także łatwo nie jest ... (tym bardziej samemu).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20130109-00069.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	159639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20130109-00068.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	159640

    A teraz pytania:
    1. Ścianka pomieszczenia - będzie oddalona od kolankowej o 1,5m i będzie miała wysokość 1m.
    • Z jakich profili zrobić ściankę kolankową biorąc pod uwagę wysokość? CD 60 i 30 czy profili typowo do ścianek - 50 / 75 ?
    • Czy z praktyki konieczne jest wypełnienie ich wełną / styropianem w celu lepszej akustyki?
    • Czy najpierw wykonać stelaż ścianki kolankowej czy sufitu do niej dochodzącego?

    2. Kolejność opłytowywania? Od podłogi czy od sufitu?
    3. Klatka schodowa. Nigdzie nie znalazłem jakichś konkretny porad.
    • Jakieś pomysły na klatkę schodową? Plan jest taki by po prostu pociągnąć ściany w górę (koniecznie muszę mieć drzwi - ciepło i cisza).
    • Czy konstrukcje skręcać na sztywno do profili sufitowych?
    • Czy sufit klatki ma iść równolegle do schodów czy po prostu poziomo?


    Z góry dzięki za porady.

  7. #6847
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko podpowiedzcie mi jak wykonać połączenie (zaszpachlować) sufit g-k ze ścianą jeżeli mam zrobioną przez fachowców konstrukcje na sztywno? Czy dawać taśmę ślizgową czy już ona nic nie da jak jest zrobiona konstrukcja na sztywno?? proszę o podpowiedź

  8. #6848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał skowronp Zobacz post
    Hey,

    Jak chyba większość sam zabrałem się za ocieplenie poddasza. Oczywiście przebrnąłem przez cały wątek (nie było łatwo hehe) i coś tam już wiem. Jednak w trakcie prac nasunęło mi się kilka pytań, także wielka prośba o pomoc.

    Dach kopertowy, krokwiowo-płatwiowy, deskowany, nachylenie 28%, ścianka kolankowa jeden pustak - także łatwo nie jest ... (tym bardziej samemu).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20130109-00069.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	159639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20130109-00068.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	159640

    A teraz pytania:
    1. Ścianka pomieszczenia - będzie oddalona od kolankowej o 1,5m i będzie miała wysokość 1m.
    • Z jakich profili zrobić ściankę kolankową biorąc pod uwagę wysokość? CD 60 i 30 czy profili typowo do ścianek - 50 / 75 ?
    • Czy z praktyki konieczne jest wypełnienie ich wełną / styropianem w celu lepszej akustyki?
    • Czy najpierw wykonać stelaż ścianki kolankowej czy sufitu do niej dochodzącego?

    2. Kolejność opłytowywania? Od podłogi czy od sufitu?
    3. Klatka schodowa. Nigdzie nie znalazłem jakichś konkretny porad.
    • Jakieś pomysły na klatkę schodową? Plan jest taki by po prostu pociągnąć ściany w górę (koniecznie muszę mieć drzwi - ciepło i cisza).
    • Czy konstrukcje skręcać na sztywno do profili sufitowych?
    • Czy sufit klatki ma iść równolegle do schodów czy po prostu poziomo?


    Z góry dzięki za porady.
    Dla siebie robisz domyslam sie powiem ci jak jak my to robimy
    Objedziesz tymi kolankowymi dookoła co postawiłes . Jak bedziesz chciał je docieplić to wcisniesz sie za nie potem.
    1 postawisz kolankowe folia i płyta .
    2 wyznaczysz poziom na kolankowych i przykrecisz V profil pod poziom.
    3 Z dolnej krawędzi tego profilu odznaczysz na krokwiach miejsca pod wieszaki w tych samych odległoścach dookoła.
    Teraz mam pytanie co z płatwiami ? obrabiasz płytą czy na wierzchu?

  9. #6849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Witam
    Mam pytanko podpowiedzcie mi jak wykonać połączenie (zaszpachlować) sufit g-k ze ścianą jeżeli mam zrobioną przez fachowców konstrukcje na sztywno? Czy dawać taśmę ślizgową czy już ona nic nie da jak jest zrobiona konstrukcja na sztywno?? proszę o podpowiedź
    Przerabiane papier albo flizelina.

  10. #6850

    Domyślnie

    No właśnie jak się tak zastanowić to chyba system na sztywno nie jest taki zły.

    A co do systemu pływającego ?

    To jak nie łączę profili CD z UD to czy nie będą one dwonić o siebie wzajemnie ? Ktoś pisłą o taśmach akustycznych ale gdzie się daje taką tasmę ? bo wydaje mi sięże pisali że pod profil UD a to chyba trzeba tam gdzioe dzwoni czyli na styku profila CD i UD aby wyeliminować dzwon - lub logiczniej skręcićustrojstwo.

    No i najwazniejsze nie kręcenie płyty do UD chyba czasem nie jest mozliwe, bo to ma zdaje się sens jak krokwie mam blisko ściany nośnej (<40cm) a jak mam miejsce gdzie są dalej odsunięte od ściany murowanej to co zrobić ? wtedy dojeżdżam profilem CD do ściany w powietrzu wchodzę w UD - niby trochę się opiera jeden o drugi ale na skosie 45st. już się nie będzie opierać. BOję się że to będzie latać, wypadkowa siła dziąłająca na profil Cd będzie go ciągnąć w dół i w bok w dół opiera UD ale w bo k jeśli nie kręcimy go do UD nie edzie się nic opierać jedynie sztywność płyty - to grubymi nićmi szyte .....

  11. #6851
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał supernik Zobacz post
    No właśnie jak się tak zastanowić to chyba system na sztywno nie jest taki zły.

    A co do systemu pływającego ?

    To jak nie łączę profili CD z UD to czy nie będą one dwonić o siebie wzajemnie ? Ktoś pisłą o taśmach akustycznych ale gdzie się daje taką tasmę ? bo wydaje mi sięże pisali że pod profil UD a to chyba trzeba tam gdzioe dzwoni czyli na styku profila CD i UD aby wyeliminować dzwon - lub logiczniej skręcićustrojstwo.

    No i najwazniejsze nie kręcenie płyty do UD chyba czasem nie jest mozliwe, bo to ma zdaje się sens jak krokwie mam blisko ściany nośnej (<40cm) a jak mam miejsce gdzie są dalej odsunięte od ściany murowanej to co zrobić ? wtedy dojeżdżam profilem CD do ściany w powietrzu wchodzę w UD - niby trochę się opiera jeden o drugi ale na skosie 45st. już się nie będzie opierać. BOję się że to będzie latać, wypadkowa siła dziąłająca na profil Cd będzie go ciągnąć w dół i w bok w dół opiera UD ale w bo k jeśli nie kręcimy go do UD nie edzie się nic opierać jedynie sztywność płyty - to grubymi nićmi szyte .....
    Taśmy akustyczne dajemy pod profile obrysowe UD,UW ograniczają przenoszenie boczne jak i rezonans. Sztywność to pojecie względne i przewartościowane . Jak nosny wypada 40 cm od sciany złap płyte do UD tylko co 30cm wkret. Sufit wykonany z gk obrysowo jest zblokowany sam w sobie spoinówką i stoi w miejscu czy go połapiemy do ud czy nie.Istnieje trend aby tam nie łapac ale gdy zastosowana jest separacja to traci znaczenie ta teoria.Wbrew pozorom UD chroni wypełnienia obrysowe przed peknieciami w narożnikach bardziej niz jego brak.

  12. #6852

    Domyślnie

    Czyli z tą taśmą akustyczą to która wersja z rysunku ?
    https://docs.google.com/drawings/d/1...v7htckvxM/edit

    A możesz podlinkować pod taką tasmę jak to wygląda ?

  13. #6853
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    Dla siebie robisz domyslam sie powiem ci jak jak my to robimy
    Objedziesz tymi kolankowymi dookoła co postawiłes . Jak bedziesz chciał je docieplić to wcisniesz sie za nie potem.
    1 postawisz kolankowe folia i płyta .
    2 wyznaczysz poziom na kolankowych i przykrecisz V profil pod poziom.
    3 Z dolnej krawędzi tego profilu odznaczysz na krokwiach miejsca pod wieszaki w tych samych odległoścach dookoła.
    Teraz mam pytanie co z płatwiami ? obrabiasz płytą czy na wierzchu?
    No dla siebie, ale ponieważ wszystko robię sam od 8 miesięcy idzie mi jak krew z nosa.
    Ciekawy sposób z wyznaczeniem poziomu od profila V Jednak u mnie folia będzie szła do samej kolankowej. Czym docieplacie tą cienką przedściankę skoro będzie miała 30mm grubości ?

    Płatwie zabudowuje bo tak będzie ładniej wg mnie. Jedynie co zrobię dodatkowego to mocowanie hamaka i huśtawki na krótszej płatwi W płycie zabudowującej płatwie zrobię otwór w którym będzie schowany pręt gwintowany (przechodzący przez płatew) do którego będę mógł nakręcić hak nakręcany. Zawsze będę mógł je odkręcić i zaślepić jakąś korkiem (np gumowym do rur hydraulicznych).

    A co z pozostałymi pytaniami? Głównie nurtuje mnie klatka schodowa

  14. #6854

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    złap płyte do UD tylko co 30cm wkret.
    dlaczego tak rzadko?
    ...przecież to wyjdzie 5 wkrętów w poprzek płyty!

  15. #6855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanko podpowiedzcie mi jak wykonać połączenie (zaszpachlować) sufit g-k ze ścianą jeżeli mam zrobioną przez fachowców konstrukcje na sztywno? Czy dawać taśmę ślizgową czy już ona nic nie da jak jest zrobiona konstrukcja na sztywno?? proszę o podpowiedź jaki materiał wybrać??

  16. #6856

    Domyślnie

    Jeżeli masz dobrze przymocowaną startówkę ( kołek co +/-30cm ) to zaszpachluj sufit i ścianę na sztywno, ale jeśli nie jesteś tego pewien, zrób na ślizg.
    Konstrukcja na grzybkach, też przemawia za tym żeby robić ślizgi.

  17. #6857

    Domyślnie

    Co do materiałów proponuje taśmę papierową, wklejoną na masę SHEETROCK z zielonym wieczkiem, bez różnicy czy będzie to ślizg czy łączenie sztywne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	160771
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	540x405_sheetrock-gotowa-masa-szpachlowa-7002156.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	160770

  18. #6858
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar profi45
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał2011 Zobacz post
    dlaczego tak rzadko?
    ...przecież to wyjdzie 5 wkrętów w poprzek płyty!
    Zakładam że mocowania płyty do CD 15-17-20cm są. W tym wypadku sugeruje dać rzadziej wkręty bo UD podtrzymuje wąski pasek płyty który nic prawie nie waży.Jeżeli damy taka sama ilość wkrętów do UD jak CD to istnieje ryzyko prze sztywnienia przyściennego może dać więcej wkrętów ale rzadziej niż do cd

  19. #6859

    Domyślnie

    Cytat Napisał profi45 Zobacz post
    prze sztywnienia przyściennego
    co?

  20. #6860

    Domyślnie

    jeżeli założymy że wąski pasek płyty (40cm) który "prawie" nic nie waży, a ruszt mamy co 40 cm czyli płyta składa się z pasków po 40cm które "prawie" nic nie ważą, wnioskuje że 5 wkrętów należy się CD tak samo jak UD
    Ostatnio edytowane przez rafał2011 ; 13-01-2013 o 14:23

Strona 343 z 616

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony