dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 336
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 6701
  1. #2721
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Światło w przejściu tutaj to nie problem.
    Nie wiem czy dobrze rozumiem:
    1. wkuwasz się w poziomie strop tak jak leżą deseczki, czyli ile?
    2. a w pionie, czy możesz podkuć tyle, żeby była wysokość jednego stopnia = 18–19 cm?
    mogę do 30 cm potem leci rurka z ogrzewania
    w pionie mogę 10 spokojnie bo to wylewka czyli bez problemu a dodatkowo pewnie też mogę tylko jak to technicznie wygląda nie wiem

    jak bym skuł 18-10 centow to zostało by mi 10 cm stropu
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #2722

    Domyślnie

    Witam.
    Szukam złotego środka odnośnie rodzaju schodów do mojego mieszkania.
    Problem chyba widać na planach. Mieszkanie jest dwupoziomowe, gdzie developer przewidział schody kręcone.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	161564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	161565
    Ze względu na to że góra prawdopodobnie będzie robiona w późniejszym terminie (a na pewno łazienka na górze), chciałbym uniknąć schodów opartych
    na słupie centralnym - bo mogę później nie wnieść np jacuzzi.
    Myślałem o schodach takich jak na te:
    http://www.4dom.eu/uploads/images/okna_schody/dixi.jpg
    Unikam słupa centralnego a i schody są dość spokojne.
    Mogę jeszcze developerowi zmienić plany i zlikwidować ściankę półokrągłą pod schody, ale co wtedy.
    Proszę zauważyć, że salon jest naprawdę mały (powiększę go trochę przesuwając ściankę od małego pokoju i być może zostawiając tylko słup komina pomiędzy przedpokojem a salonem (dodatkowe przejście).
    Zastanawiam się czy dałoby się puścić schody proste po ścianie w przedpokoju tak aby kończyły swój bieg właśnie do słupa komina, lub zakręcały koło niego.

    Proszę o fachową pomoc, bo muszę powiedzieć developerowi co ma budować a czego nie, od wyboru schodów będzie zależał układ parteru.

  3. #2723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    mogę do 30 cm potem leci rurka z ogrzewania
    w pionie mogę 10 spokojnie bo to wylewka czyli bez problemu a dodatkowo pewnie też mogę tylko jak to technicznie wygląda nie wiem

    jak bym skuł 18-10 centow to zostało by mi 10 cm stropu
    U mnie mówili, że można spokojnie skuć strop, ale żelbet w tym miejscu nic nie trzyma. To jest tylko wisząca nad salonem podłoga. Może u Ciebie w tym miejscu to samo. Nie ma żadnej ściany po prawej od dziury. Za to pod spodem jest podparte ścianką.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #2724
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    U mnie mówili, że można spokojnie skuć strop, ale żelbet w tym miejscu nic nie trzyma. To jest tylko wisząca nad salonem podłoga. Może u Ciebie w tym miejscu to samo. Nie ma żadnej ściany po prawej od dziury. Za to pod spodem jest podparte ścianką.
    to co jest pod spodem to zwykły ytong 11,5 cm czyli nic
    własnie tam niedaleko jest podpora całego stropu.
    zdjecie jak było na początku 100 lat temu
    dodam ze własnie zerknęłem w projekt i architekt przyjął
    15 schodów x 18,5 wysoksc x 24,5 długosc stopnia - MASAKRA
    dodatkowo podwyzszyłem parter o 20 cm

    musial bym tu konsultowc temat z gosciem co liczyl obciazenia
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  5. #2725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    to co jest pod spodem to zwykły ytong 11,5 cm czyli nic
    własnie tam niedaleko jest podpora całego stropu.
    zdjecie jak było na początku 100 lat temu
    dodam ze własnie zerknęłem w projekt i architekt przyjął
    15 schodów x 18,5 wysoksc x 24,5 długosc stopnia - MASAKRA
    dodatkowo podwyzszyłem parter o 20 cm

    musial bym tu konsultowc temat z gosciem co liczyl obciazenia
    Radek, myślę, że nie masz wyjścia. Musisz odpytać konstruktora od obciążeń.
    Inaczej te schody spać Ci nie dadzą.
    Ja rano porysuję i pomyślę jak je można ustawić zgodnie z tym co mówił Lasek. Zobaczymy co mi wyjdzie i skonfrontuje się to z oceną pana od obciążeń. Wg. mnie dobrze, że w tym miejscu ten kawałek stropu nic nie podtrzymuje. Bedzie jednak trzymał schody!

    Jak Ci architekci robią te projekty??? Jeszcze nie spotkałam osoby, u której nie byłoby problemu ze schodami. Powinni poza rysunkami przedstawiać też modele w skali i to nie wirtualne, a klejone. Chociaż... u nas to nie pomogło. Dopiero jak sami zrobiliśmy model z pianki, to wyszło kilka rzeczy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #2726
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Jak Ci architekci robią te projekty??? Jeszcze nie spotkałam osoby, u której nie byłoby problemu ze schodami. Powinni poza rysunkami przedstawiać też modele w skali i to nie wirtualne, a klejone. Chociaż... u nas to nie pomogło. Dopiero jak sami zrobiliśmy model z pianki, to wyszło kilka rzeczy.
    U nas to była szybka piłka
    3 w 1
    aby kupic działkę uzbrojoną i w dobrej lokalizacji trzeba było zwiazac sie z tym projektem architektem i firmą wykonawczą.
    Problem polegał na tym ze niezbyt się zastanawiając nad domem kupilismy inwestycję z uwagi własnie na miejsce pod lasem.
    Zeby było smiesznie nikt z sasiadow nie narzeka na schody - moze dlatego ze są nizsi odemnie heheheh.
    No nic Pestko zaczynam zapraszać firmy od schodów na wyceny moze komus cos wpadnie do głowy.

    1 wycena juz padła policzkowe 2 k tansze niz dywanowe lecz balustrada do dywanowych prawie tyle co policzkowe reasumujac dywanowe ze szklana balustradą 2X policzkowe
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #2727
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MA***T

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Złocieniec - cała Polska
    Kod pocztowy
    78-520
    Posty
    2

    Domyślnie

    chętnie pomogę w wykonaniu projektu schodów,
    podglądowa wizualizacja w 3D; szablony 1:1 do późniejszego wykonania schodów

  8. #2728
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KAISER

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    119

    Domyślnie

    Witam

    dawno nie zaglądałem...praca, praca, ale jak jest praca to później widać efekty

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0832.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	163332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0835.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	163333Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0837.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	163334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0839.jpg
Wyświetleń:	486
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	163335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0847.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	163336

  9. #2729

  10. #2730

    Domyślnie

    Witam

    Chyba dobrze trafiłam, bo błądzę po forum.....a potrzebuję waszej opinii, sugestii i co tylko możliwe....w sprawie moich jeszcze nie schodów

    Proszę spójrzcie i pomóżcie mi.....
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=anawii

  11. #2731

    Domyślnie

    Cytat Napisał niulka39 Zobacz post
    Witam!Oto moje schody -dębowe,jeszcze bez szkła niestety
    [/img][/code]
    Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?
    Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?

  12. #2732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiosenna1 Zobacz post
    Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?
    Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?
    Jak chcesz naprawdę naturalnie to olej, albo olejo-wosk bo twardszy.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #2733

    Domyślnie

    witam. ja tam widze wiele rozwiazan. o jakich schodach myslisz? drewnianych>?

  14. #2734

    Domyślnie

    Ja tam widze wiele rozwiazan,czy to maja byc drewniane schody?

  15. #2735

    Domyślnie

    Dzięki, ale czytałam o oleju i ze względu na częste odnawianie jednak zdecyduję się na lakier.
    Z polecanych tu na forum i ogólnie to doczytałam że Remmers lub Bona Traffic są trwałe.
    Czy ktoś ma polakierowane tymi lakierami schody? Czy jeżeli chcę aby nie zmieniły naturalnego koloru muszę czymś je zaimpregnować wcześniej?

  16. #2736
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekEdyta Zobacz post
    Witam mogę zapytać jaką długosc maja stopnice i jaką wysokosc.
    Liczę na odpowiedz radek
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  17. #2737
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Kamilcia
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wiosenna1 Zobacz post
    Czy ktoś ma schody dębowe w naturalnym kolorze, takim jak te i wie jakim lakierem były lakierowane?
    Chciałabym osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt, czy w tym wypadku wybrać lakier MAT czy Satyna?
    ja mam podłogi dębowe lakierowane Bona matowym - jakiś najnowszy teraz, super twardy - wieczorem mogę sprawdzic dokładnie nazwę. wygląda bardzo naturalnie. Schody-stopnie tez beda nim lakierowane

  18. #2738

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAISER Zobacz post
    Witam

    dawno nie zaglądałem...praca, praca, ale jak jest praca to później widać efekty

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0832.jpg
Wyświetleń:	689
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	163332Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0835.jpg
Wyświetleń:	572
Rozmiar:	81,1 KB
ID:	163333Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0837.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	163334Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0839.jpg
Wyświetleń:	486
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	163335Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0847.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	163336
    a czy mogłabym się dowiedzieć jak te schody zostały zamontowane ?czy przed położeniem płytek zostały umieszczone specjalne profile zaontowane na podłodze (płytkach?) i później na to nałożona konstrukcja samych schodów?

  19. #2739

    Domyślnie stopnice

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    Witam mogę zapytać jaką długosc maja stopnice i jaką wysokosc.
    Liczę na odpowiedz radek
    19 i 25 nie licząc grubości 8 cm

  20. #2740
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekEdyta Zobacz post
    19 i 25 nie licząc grubości 8 cm
    Dziekuję
    Czy w/g Was długosc stopnia 25 nie jest problematyczna za ktrótka ?
    mam w projekcie wymiary 20 x 28 i probuję cos zrobic aby miec 17-18- lub 19 x 28 - 29 marzy mi sie 30 cm
    tylko u mnie jest spocznik nie zabieg.
    jeszcze jedno pytanko korzystając z uprzejmosci

    jakiej długosci jest wneka na schody , jaka wysokosc pietra razem ze stropem czyli od podłogi do podłogi na piętrze.
    czy jak wchodzisz to ile masz + - cm nad głową do stropu ?
    pozdrawiam radek
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 04-02-2013 o 16:43
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 137 z 336

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony