dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 528 z 998
Pokaż wyniki od 10.541 do 10.560 z 19943
  1. #10541
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    ja teraz zacząłem mieszać węgle ze sobą typ32 i typ31 powiem wam szczerzę super sprawa.
    zero sklejania ,budzi się kociołek szybko ten typ31 pobudza szybciej ten typ32 i naprawdę dobry duet
    Też zdecydowałem się w przyszłym sezonie mieszać typy 31.2 i 33.
    Ustawiam się pod Piasta lub Ziemowita. Nie wiem jak w realu wygląda spalanie tych węgli z Janiny i Sobieskiego, ma ktoś jakieś doświadczenia?
    Są niskokaloryczne, ale tanie. Do pomieszania z trzydziestką trójką też mogłyby się nadać.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  2. #10542

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Też zdecydowałem się w przyszłym sezonie mieszać typy 31.2 i 33.
    Ustawiam się pod Piasta lub Ziemowita. Nie wiem jak w realu wygląda spalanie tych węgli z Janiny i Sobieskiego, ma ktoś jakieś doświadczenia?
    Są niskokaloryczne, ale tanie. Do pomieszania z trzydziestką trójką też mogłyby się nadać.
    myślę że podstawą jest aby popiołu było mało i właśnie zjechało do mnie z firmy b&e ekogroszek(fioletowy)
    zakupiłem go ponieważ w ostatniej dostawy kwk wesoła orzechII dostałem owy ekogroszek gratis a chciałem go
    ponieważ z parametrów wydawał mi sie odpowiedni i faktycznie jest super a popiołu z 28kg miałem nie całe 1,5kg.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #10543
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Masz tam świetny orzech II typu 31.2 z Kazimierza Juliusza. Węgiel z tej kopalni jest bardzo chwalony, tak jak ten z Wesołej.
    Co prawda jest trochę droższy od tego fioletowego ekogroszku, który jest jakąś mieszanką.
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  4. #10544

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Masz tam świetny orzech II typu 31.2 z Kazimierza Juliusza. Węgiel z tej kopalni jest bardzo chwalony, tak jak ten z Wesołej.
    Co prawda jest trochę droższy od tego fioletowego ekogroszku, który jest jakąś mieszanką.
    tak wiem dopiero co wprowadzono do sprzedaży ale nie chcę samym orzechII palić od góry ponieważ jest dość gruby sort 30-50
    dlatego oprócz tego co pisałem wczesniej tez mi chodzi o wypełnienie luk między weglami (powietrze).
    mówiąc szczerzę ten fioletowy ma mniej popiołu niz to jest w opisie ,ale to są moje spostrzeżenia
    mam nadzieje że ten co dzisiaj zjechał też będzie taki sam.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #10545
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witam serdecznie nowych kolegów!
    Coś dla Sylwek_kwiecien, naprawdę bardzo przepraszam za opóźnienie,
    brakuje mi czasu. Dopiero teraz wkleiłem brakujące rysunki, strona 94.
    To jest ten post, oraz następny pod nim też:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3835176
    beton wiąże ludzi...

  6. #10546
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Parę słów na temat bezpieczeństwa.
    ----------------------------------------------------------


    Każdy, kto coś tworzy lub produkuje - ma prawo, a nawet OBOWIĄZEK
    napisać do tego instrukcję. Na przykład do czajników elektrycznych
    dołącza się informację że nie wolno w nich gotować mleka, do kuchenek
    mikrofalowych, że nie wolno umieszczać w nich metalowych naczyń,
    a do suszarek - że nie wolno suszyć włosów będąc w wannie z wodą.

    Zakłada się bowiem - że nikt lepiej od twórcy, nie zna wszystkich cech
    przedmiotu. Słusznie się zakłada - gdyż to twórca spędził NAJWIĘCEJ
    czasu na próbach i obserwacjach, choć tego w instrukcji może nie pisać.
    Tak wyszło, że ja jestem twórcą kierownicy powietrza wtórnego (KPW)
    - do mnie więc należy napisanie instrukcji montażu i obsługi.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3593601

    Zrobiłem to w tym wątku. Wielokrotnie też, ostrzegałem żeby NIE
    MONTOWAĆ
    kierownicy powietrza wtórnego do kotła który posiada
    dmuchawę elektryczną ----------> bo to jest NIEBEZPIECZNA para.
    Byłoby mi bardzo przykro, gdyby ktoś od KPW zginął, czytający koledzy
    widzą, że przykładam dużą uwagę do bezpieczeństwa w ogóle, a przy
    samej KPW robię to już w szczególności, gdyż śmierci nie da się cofnąć.

    Jeśli ktoś, pomimo moich (i kolegów) ostrzeżeń - jasno i klarownie
    pisanych, ŚWIADOMIE montuje KPW do kotła z dmuchawą mając za nic
    wielokrotne ostrzeżenia -- to sam prowokuje los. Proszę was, nie róbcie
    tego. Dziękuję kolegom, którzy przytoczyli niebezpieczne przypadki, one
    mogą kogoś zahamować i w ten sposób uratować mu życie. Tak tak, to
    nie jest przesada, powtórzę, uratować mu życie, mimo że taki ktoś -
    sam uważa się za nieśmiertelnego.
    beton wiąże ludzi...

  7. #10547

    Domyślnie

    Witam!

    Mam jeszcze pytanie odnośnie powietrza wtórego.

    Kocioł Ogniwo S6WC-13kw przymurowany z tyłu cegłami, posiadam kierownice powietrza wtórnego z rury 1 cal lekko spłaszczonej na końcu
    .Nie dorobiłem jeszcze klapki do powietrza wtórnego, ale wpuszczam powietrze w kierownicę fabryczną rozetką w drzwiczkach.
    Produkuję dużą ilość sadzy!!!
    Sadza to podobno za mało powietrza wtórnego.
    Przez kierownicę widzę palenisko, ile dawać powietrz wtórnego?
    jak wpuszczm wiecej t.j. otworzę całą rozetkę to świszczy i jest mocno świecący żar ale nie ma płomieni, a jak przymknę na ok.1/3 to uspokaja siępojawiają się małe płomienie.
    Pytanie

    Ma być żar czy mają być płomienie???

    Czy możliwe jest, że sadza wytwarza się jeżeli powietrza wtórnego jest za dużo (widać tylko jasny żar)?
    Czy sam żar nie spala wszystkiego i jest sadza?
    A może rozetka dostarcza za mało powietrza wtórnego i rzeczywiście muszę zrobić klapke?
    Podpowiedzcie, bo dzisiaj po 2dniach palenia na wymienniku miałem prawie 2 cm sadzy! aha temperatura na kotle ok 50 -55 stopnie.
    Ostatnio edytowane przez mario1p ; 15-01-2013 o 15:21

  8. #10548
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptx

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polska
    Kod pocztowy
    47-126
    Posty
    26

    Domyślnie

    piec tgz. śmieciuch, orginalnie dolnego spalania, dorobiłem PW w drzwiczkach zasypowych 3 otwory fi 16, tym sposobem wyeliminowałem kopcenie i fukanie zapalonych gazow
    spalam jakieś 30-40kg węgla dziennie przy 200m2,dom nieocieplony (z cegły budownictwo z lat 40 do tego parniki) okna nowe.
    piec około 12lat (omurowany)
    nie znam dokładnie firmy,pierwszy wymiennik wiszący ,sterowanie elektryczne (samoróbka ) histereza 7 stopni,silnik zamyka dolna klapkę i przymyka przepustnice czopucha na minimalne otwarcie, kotłownia na zewnątrz,pompka i grawitacja w razie braku prądu.
    bojler 150litrow w piwnicy,rury starego typu fi 50mm.

  9. #10549

    Domyślnie

    Witam. Z największym szacunkiem naszego Mistrza.Miło, że znowu udziela porad i ostatnio reprymend.!!!
    Proszę o kilka słów na temat mojego postu z 27.12.2011
    ew.w skrócie /jeśli trudno znależć/ mój kocioł ma komore spalania ok. 72 cm wysoką i 25X28 podstawy.
    U szan, Kolegów najczęściej sa małe niebieskie płomyki wychądzące z zasypu węgla. U mnie natomiast palą się gazy na wysokość całej komory, a nawet dalej - wpadają do kanału okalającego palenisko - mają więc chyba z metr długości. Proszę o uwagę czy to jest lepiej czy też żle i powinienem tak ustawiac pracę kotła aby uzyskać małe, krótkie płomyki?
    Pozdrawiam

  10. #10550

    Domyślnie

    @ptx przypuszczam że tym dorobieniem PW (3 otwory fi16) zaburzyłeś ciąg przez palnik. Ja na Twoim miejscu dorobiłbym przysłonę na PW do regulacji i poeksperymentował z przysłonięciem tej przerwy na górze pierwszego wymiennika w oryginalnym dolniaku.

  11. #10551
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ptx

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    polska
    Kod pocztowy
    47-126
    Posty
    26

    Domyślnie

    powietrze wtórne jest regulowane poprzez odpowiednie ustawienie klapki, wiec mogą być odsłonięte 3,2 lub jeden otwór bądź tez całkowicie zamknięte.
    Przy rozpalaniu otwieram je maksymalnie i po osiągnięciu zadanej temp. zamykam. dziś zasłoniłem górna przegrodę pierwszego wymiennika wiec zobaczymy jak będzie z rozpaleniem.

    po około 2h temp.na kotle 40c, rozpala sie jeszcze gorzej niz przy otwartej górnej przegrodzie, wybrałem z dołu nie zapalony węgiel aby przejść do normalnego trybu spalania w dolniaku. przegrodę górna zostawiłem zamkniętą, piec nabrał szybko temperatury ale z komina praktycznie żadnego dymu, pw otwarte max.

    w jakim celu jest ten wiszący wymiennik ?
    Ostatnio edytowane przez ptx ; 15-01-2013 o 18:37 Powód: dodanie opisu

  12. #10552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robit

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Kol. robit zadając pytanie w tym wątku, włożyłeś kij w mrowisko. Pewnie narażę się wszystkim ale ci odpowiem. Mam kocioł SEKOM miałowy z dmuchawą i otworem śr 5 cm z klapką uchylną w drzwiczkach zasypowych, moim zdaniem powinna być większa. Po 10 latach palenia z dmuchawą i otwartym powietrzem wtórnym przeczytałem na tym wątku że tak nie wolno. Zamontowałem ciepłomierz termometr do temp. spalin, i przy pomocy tych zabawek http://forum.muratordom.pl/showthrea...16#post5142116 próbowałem spalać węgiel ekonomiczniej z miarkownikiem niż miał z dmuchawą. W moim przypadku miał+ dmuchawa = wygodniej i taniej. Mówię tu o takim kotle post 12 i 15 http://forum.info-ogrzewanie.pl/topi...lowego-123-m2/ . Zagrożeń tu opisanych komentował nie będę, a u mnie bywało tak. kilka godzin po rozpaleniu gdy żar przechodzi w głąb zasypu i kocioł przechodził z trybu podtrzymania do trybu pracy następowało jednorazowe fuknięcie czyli zapłon gazów nad zasypem. Po kilku minutach przy sprawnej wentylacji wszystko wietrzyło się. Zdarzały się również zapłony pulsacyjne z powodu zbyt małej ilości powietrza wtórnego lub zbyt duże obroty dmuchawy, kilka razy na sekundę przez pół minuty lub dłużej i wtedy w kotłowni siwy dym. Po wejściu z domu do kotłowni na bezdechu przejście, otwarcie drzwi na zewnątrz i wyjście aż się przewietrzy. Gdybym tam wcale nie wchodził też się przewietrzy ale trochę dłużej. Po zamontowaniu kierownicy PW spalanie pulsacyjne ustało.

    Dzięki za wyrwanie się z szeregu i udzielenie mi konkretnej i rzeczowej odpowiedzi.
    Może mógłbyś podać jakieś rysunki lub zdjęcia ?
    Rozumiem że to co w SEKOM nazywają rozetką do doprowadzania powietrza wtórnego to po prostu
    okrągły otwór o średnicy 5 cm przysłaniany klapką.
    Czyli identyczne rozwiązanie jak opisywane w tym temacie ?

  13. #10553
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie Dzięki

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Witam serdecznie nowych kolegów!
    Coś dla Sylwek_kwiecien
    Spoko Last Rico Dzięki za pamięć i trzymaj się ciepło.
    PZDR.
    Kocioł GS/25 KW/ producent nieznany/ instalacja grawitacyjna/miarkownik mechaniczny/KPW(4x4x11cm)

    Dom 250 m. kw. / 100m. kw. powierzchni użytkowej/nieocieplony


    20 kg węgla-groszek niewiadomego pochodzenia/ 9-10h w temp. 0*>

  14. #10554

    Domyślnie

    Pytanie do wszystkich

    Ile po rozpaleniu dymi wam z komina zanim się spaliny ustabilizują, bo jak rozumiem po rozpaleniu coś jednak musi chwilę przydymić na czarno(chyba, że się mylę to szukam dalej)
    Ostatnio edytowane przez dzierga ; 15-01-2013 o 19:36

  15. #10555
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar cysiokysio
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    95-020
    Posty
    745

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptx Zobacz post
    powietrze wtórne jest regulowane poprzez odpowiednie ustawienie klapki, wiec mogą być odsłonięte 3,2 lub jeden otwór bądź tez całkowicie zamknięte.
    Przy rozpalaniu otwieram je maksymalnie i po osiągnięciu zadanej temp. zamykam. dziś zasłoniłem górna przegrodę pierwszego wymiennika wiec zobaczymy jak będzie z rozpaleniem.

    po około 2h temp.na kotle 40c, rozpala sie jeszcze gorzej niz przy otwartej górnej przegrodzie, wybrałem z dołu nie zapalony węgiel aby przejść do normalnego trybu spalania w dolniaku. przegrodę górna zostawiłem zamkniętą, piec nabrał szybko temperatury ale z komina praktycznie żadnego dymu, pw otwarte max.

    w jakim celu jest ten wiszący wymiennik ?
    sorry ale rozkminić jak ty palisz w piecu to nie lada gratka. rozpalasz w piecu od góry czy od dołu? spaliny idą pod wiszącym wymiennikiem czy nad?Powietrze podajesz górnymi drzwiczkami czy dolnymi o może jednymi i drugimi? coś mi się wydaje że zrobiłeś jakiś misz masz sposobów palenia.
    Jak taniej palić w kotle zasypowymEkonomiczne spalanie węgla kamiennego

  16. #10556
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    witam ,, mam pytanie do fachowców od GS, mianowicie
    - w jaki sposób uszczelniliście ruszt pionowy ,, nie wiem jak sie za to zabrac ,
    z góry dzieki

  17. #10557
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BENIAMIN 1

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    legionowo
    Kod pocztowy
    05-127
    Posty
    6

    Domyślnie

    PANOWIE jestem tu po raz pierwszy
    mam ogromny problem z piecem
    zakupiłem p. defro optima ko.plus 20 kw ogrzewam nim około 200m2 nowe grzejniki alum. stara instalacja ale z zamontowanym już przy zmianie pieca zaworem 4 drożnym komin okło 7 m długi bojler 100 l
    na piecu staram się trzymać tem okło 60 stopni a na dom staram się trzymać około 40 stopni i to wystarcz żeby było ciepło przy stałym paleniu

  18. #10558
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BENIAMIN 1

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    legionowo
    Kod pocztowy
    05-127
    Posty
    6

    Domyślnie

    strasznie leci mi z komina mokra sadza
    i tak samo w piecu aż się cały klej powstają nawet pęcherze na pułkach w piecu
    nie idzie go doczyścić tak bardzo po nim cieknie

  19. #10559
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał BENIAMIN 1 Zobacz post
    strasznie leci mi z komina mokra sadza
    i tak samo w piecu aż się cały klej powstają nawet pęcherze na pułkach w piecu
    nie idzie go doczyścić tak bardzo po nim cieknie
    Kocioł pewnie za wielki na twoją chałupę ile masz m2 na te 20KW
    Palisz pewnie drewnem , będzie się lało przejdź na węgiel groszek lub orzech zmniejszy to kondensację .
    Jaką masz ustawioną temperę powrotu do kotła załóż termometr na powrocie po zmieszaniu.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #10560

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Kocioł pewnie za wielki na twoją chałupę ile masz m2 na te 20KW
    Cytat Napisał BENIAMIN 1 Zobacz post
    zakupiłem p. defro optima ko.plus 20 kw ogrzewam nim około 200m2
    Sławex 20kW - górny

Strona 528 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony