dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 207 z 479
Pokaż wyniki od 4.121 do 4.140 z 9569
  1. #4121

    Domyślnie

    Monnis, dzięki.
    Mamy o czy myśleć w mroźne wieczory.:


    Monia_ w pięknym miejscu macie domek.

  2. #4122
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    moniss po naradach łazienkę jeszcze odrobinę poszerzamy, czyli +10cm od strony wanny i +5cm od strony kibelka, tym sposobem szerokość łazienki 235cm
    w prawym rogu koło okna idzie pustak wentylacyjny 40x19cm (40 w stronę drzwi 19 w stronę okna). Wanna ma być dostawiona do okna czyli siłą rzeczy polka za wanną się robi, a cała wanna ma wtedy 150x89cm. Wtedy zostaje jeszcze 145cm do ściany naprzeciwko, odejmując kibielek zostaje jakieś 76cm, chyba damy radę się zmieścić
    Obudowy kibelka nie chcemy porzeszać, tylko pociągnać do gory.
    Pralka tylko i wyłącznie węższa, inaczej blat wchodziłby w światło drzwi.
    moniss jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelkie pomysły i rady- bezcenne!
    Podpowiedzcie mi jeszcze chciałabym dac jakieś drewniane lub drewnopodobne płytki w łazience, jako dodakowy akcent i w kolorze blatu. Myślałam o półce za wanną lub może jakiś pasek pod prysznicem? Obudowa wanny czyms drewnopodobnym chyba będzie zbyt przytłaczająca
    Monia_, jesteś pewna że chcesz taki wąski "komin" zabudowy stelaża wc?
    O wiele bardziej podoba mi się szeroki od szafek aż do ściany, nieważne czy wysoki czy tez niski. Wszystkie 3 wersje w załącznikach.
    Tak sobie oglądam i rozmyslam....jakbym robiła zabudowę stelaża to jednak niski ale szeroki:
    - mniej na to pójdzie materiału
    - zawsze jest jakiś blacik na ewentualne pierdoły
    - nie zasłania dostepu światła do lustra

    Wrzucam też rzut Twojej łązienki z wymiarami już po poszerzeniu i wrzuceniu komina.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_wysoki komin stelaza.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	163101   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_wysoka szeroka zabudowa.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	163102   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_niska zabudowa stelaza.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	163103   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_schemat.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	163104   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_dekor.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	34,0 KB
ID:	163113  

    Ostatnio edytowane przez moniss ; 20-01-2013 o 21:48

  3. #4123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia_ Zobacz post
    Obudowy kibelka nie chcemy porzeszać, tylko pociągnać do gory.
    Namawiam do schowania stelaża do kibelka całkowicie w ścianie. W moim mieszkaniu schowałam stelaż o grubości 8 cm w ścianie o grubości 10 cm, więc da się, jeśli się chce. Taka jest z resztą idea stelaży, że mają być ukryte, a nie wyeksponowane przez zabudowę. Szafka mogłaby być wtedy też w ścianie a drzwiczki zlicowane ze ścianą łazienki.
    Ta zabudowa pokazana przez moniss do mnie nie przemawia.

    A tak to wygląda u mnie:

    Ostatnio edytowane przez -ula- ; 20-01-2013 o 21:32

  4. #4124
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał -ula- Zobacz post
    Namawiam do schowania stelaża do kibelka całkowicie w ścianie. W moim mieszkaniu schowałam stelaż o grubości 8 cm w ścianie o grubości 10 cm, więc da się, jeśli się chce. Taka jest z resztą idea stelaży, że mają być ukryte, a nie wyeksponowane przez zabudowę.
    -ula- jesteś moim guru
    Wcześniej pokazałaś fotkę skłądanych drzwi prysznicowych, o których myślałam żeby zamontować w gościnnej łazience. A teraz TO!!! Toż ja męczę mojego faceta, że stelaż powinno dać się schować w 10cm ścianie działowej. No i proszę, wrzucasz fotkę że się da Już mu tym rzuciłam prosto w oczy


    monia_ jak masz możliwość, to zamiast przesuwać ściankę kibelkową o te 5cm, wrzuć cienki stelaz w ścianę, tak jak radzi -ula-
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-01-2013 o 01:17

  5. #4125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Dzięki moniss,
    Ściana jest przebita na wylot, stelaż to Geberit slim. Z drugiej strony mam kuchnię, więc nie będzie przeszkadzać, że jest tam tylko cienka zabudowa (zastanawiam się, czy nie będzie nic słychać, ale będą tam szafki kuchenne i powinno być ok).

  6. #4126
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    -ula- dzięki za namiar na Geberita

    monia_ masz do wyboru:
    - stelaż ukryty w ścianie
    - stelaz szeroki niski
    - stelaż szeroki wysoki - na wizualce z zabudową na oświetlenie lustra, bo jak szaleć to szaleć
    Specjalnie nie wymieniam tutaj wąskich stelaży, bo naprawę brzydko by wyglądały.

    Na wizce jeszcze widok na zabudowę wanny w drewnie (opcja niska 30cm i wysoka ok.140cm), aby pasowało do drewnianej zabudowy stelaża i lustra. Bardziej podoba mi się opcja z wyską ścianka nad wanną.

    P.S.
    Dziewczyny i chłopaki, co zrobić aby pogrubić niektóre słowa w poście?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_drewno nad wanną.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	38,4 KB
ID:	163133   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_drewno nad wanną_niskie.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	163134   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_zabudowa łazienki11.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	163145   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	monia_zabudowa łazienki222.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	35,5 KB
ID:	163149  
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-01-2013 o 01:16

  7. #4127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Jezeli lazienka jest na parterze, to komin wentylacyjny mozna wbudowac dopiero pod sufitem albo w scianie (nie musi isc od podlogi, skoro kratka jest i tak wysoko)...

  8. #4128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar -ula-
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    187

    Domyślnie

    Moniss, ta ostatnia wersja nawet jest niezła, właśnie ze względu na oświetlenie, które można tam fajnie ukryć.

    A edytować tekst można dokładnie jak w każdym edytorze tekstu, czyli zaznaczając fragment i klikając literkę B na pasku.
    Ostatnio edytowane przez -ula- ; 21-01-2013 o 08:44

  9. #4129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolinna1 Zobacz post
    Dzięki dziewczyny, maxie podobne odczucia jak ja (płytki za wysoko i zdecydowanie szafki odpadają). Jakoś całość mi tu poprostu nie gra... A myślałam że wybiore płytki i będzie tak łatwo... a tu takie coś... Jak już jestem w tym temacie to może pokaże Wam jeszcze moje małe wc, jakoś nie miałam do niego zastrzeżeń ale oceńcie same buziaki Załącznik 162753Załącznik 162754Załącznik 162755Załącznik 162756

    W jakim programie zrobiony jest projekt ? Bardzo wiarygodnie to wygląda Chce uzyć tych samych płytek, fajnie wyglada ten biały dekor pomiedzy ciemnymi płytkami

  10. #4130
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Cytat Napisał -ula- Zobacz post
    A edytować tekst można dokładnie jak w każdym edytorze tekstu, czyli zaznaczając fragment i klikając literkę B na pasku.
    U mnie nie ma paska z.......
    He he he po prostu PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair), trzeba było zmienić w ustawieniach konta i już mam pasek z....różnymi niezbednymi edytorowymi duperelkami
    Dochodzę do wniosku, że czasami nawet czytam ze zrozumieniem i rozmyślam nad tym co czytam
    A te Twoje jedno zdanie zmusiło mnie do myśleni Dzięki -ula-
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-01-2013 o 16:18

  11. #4131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    moniss, -ula- obie jesteście genialne
    -ula- pomysł z wbudowaniem kibelka w ścianę podoba mi się najbardziej! Niestety mojemu Mężowi mniej Łazienka przylega do pokoju, Mąż obawia się, że będzie bardzo słychać np. spuszczanie wody w WC. Zastanawia się też czy taki SLIM nie ma mniejszej pojemności spłuczki? No i po 3 Mężowi niestety zabudowa się podoba
    moniss ta szersza zabudowa faktycznie fajna, chyba najbardziej podoba mi się jednak wysoka-dziwna jestem, lubię sobie życie utrudniać
    Lustro w jakby wnęce hmm... wymarzyłam sobie zlicowane ze ścianą, ale znowu oświetlenie byłoby ciekawe- przemyślę jeszcze.

    pod lasem dziękuję Faktycznie okolica ładna, już niejednego urzekła i nas też

  12. #4132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    moniss jak pisałam wcześniej jestem zakochana w tej łazience (łazienka Remiki2). Planuję się nimi trochę inspirować i właśnie zauważyłam, że nad lustrem jest chyba lekko opuszczony sufit? To by pasowało do Twojej ostatniej koncepcji Oczywiście szafki do ziemi, ze względu na pralkę.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka-lustro.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	163260

  13. #4133
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    monia_ to też moja ulubiona z Twoich inspiracji
    W mojej obecnej łazience mam szafkę imitującą zabudowę lustra. Jest ona nie tylko z oświetleniem u góry lecz nawet z gniazdkiem
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka w lazience.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	68,9 KB
ID:	163277  

  14. #4134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Przy takim metrażu możesz tam nawet wstawić saunę

    Jak najbardziej częśc toaletowa do wnęki.
    Przesuń drzwi o 50- 60 cm w stronę umywalki i powiększ kabinę do 100x120(150 cm) cm. Będzie jeszcze bardziej wygodnie i mniej będzie chlapać na szklane drzwi.
    Wanna może być nawet wolnostojaca.
    Dziękuje Elfir
    Część toaletowa pójdzie do wnęki, drzwi rzeczywiście mogłyby być przesunięte w stronę umywalki, chyba sa za blisko prysznica.
    Trochę za późno myślę
    Mogliśmy przesunąć komin( byłby wtedy w kotłowni) prysznic miałby wtedy 100 x 151cm chyba, że jeszcze mąż się zgodzi na przeróbki, nie mamy jeszcze zasypanych fundamentów....


    Mam jeszcze pytanie, znacie takie programy w których samemu można zrobić wizualizacje(w jęzuku polskim)

  15. #4135
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lowca
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-500
    Posty
    19

    Lightbulb

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    Jezeli lazienka jest na parterze, to komin wentylacyjny mozna wbudowac dopiero pod sufitem albo w scianie (nie musi isc od podlogi, skoro kratka jest i tak wysoko)...
    Chyba ze w jednym idzie tam rura fi110 do napowietrzania kanalizacji ktora musi sila rzeczy isc od dolu. Pustakow wentylacyjnych szerokich na 11cm tez nie ma choc rury i tak sie do takiego nie zmiesci. Ot rozterki budowlane.
    Mozna tez nie robic napowietrzenia najwyzej bedzie wysysalo wode z syfonow w umywalkach lub przynajmniej bulgotalo przy spuszczaniu wody.

  16. #4136

    Domyślnie

    Dziewczyny a co sądzicie o tych zmianach Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	163360Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	163361Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	163362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	163363Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	163364
    micka mąż mi podpowiada że projekt był robiony w caddecor
    Pozdrawiam,

  17. #4137
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.287

    Domyślnie

    Karolinna1
    Lepiej, ale czy ja dobrze widzę? Kwiatki nad umywalką? Lepsza byłaby płytka podstwowa.
    No i oczywiście jakieś wiszące(koniecznie!) szafki czy szuflady pod tym blatem.
    Czy prysznic i słupek wc są tej samej szerokości? Jeśli tak, to można odwzorować dokładnie te same ułożenie płytek co na zabudowie stelaża. A na ścianie drzwiowej prysznica tylko płytka podstawowa.
    Czy nad wanną jest wiecej płytek (wyżej ułożone) niż po drugiej stronie okna? Jeśli tak, to się trochę gryzie.

    Tak się jeszcze przyglądam i dochodzę do wniosku, że jeśli chodzi o kolorystykę to trochę mdło... Przydał by się jakiś mocny akcent. Ale nad tym jeszcze później pomyślę...
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 21-01-2013 o 20:52

  18. #4138
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    Karolinna1 dużo bardziej mi się podoba Jednak nie byłabym sobą gdybym nie miała jakiegoś "ale" będzie jakaś szafka pod blatem? gdzie Ty będziesz trzymać wszystkie kosmetyki? Czemu pod lustrem są kwiaty w dekorze? Niech będzie już wszędzie kostka. Ja bym dała trochę ciemniejszą bardziej wyrazistą tą mozaikę. Poza tym ładna

    Karolinna1 jeśli możesz powiedz mi proszę ile kosztuje projekt łazienki?
    W ogóle dziewczyny/chłopaki ile bierze projektant za łazienkę? Co wchodzi w zakres takiej usługi? Tylko pomysł i wizualizacja, czy też wybór płytek, baterii, umywalki itd? Czego mozna oczekiwać, wymagać od projektanta? Zastanawiamy się czy warto oddać naszą łazienkę w rece projektanta ale na tym etapie i dzięki ogromnej pomocy moniss coraz dalsza jestem od wizyty u projektantki.

  19. #4139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    monia_

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Posty
    194

    Domyślnie

    hehehe... moniss pisałyśmy w tym samym momencie i podobne mamy wrażenia odnośnie projektu Karolinny1

    moniss
    jeszcze gorąca prośba, mam taką wizję: zabudowa kibelka szeroka i wysoka, ale drewno w środku, a płytki po brzegach. Lustro jednak bez górnej zabudowy. Pod lustrem szare płytki, ale taki dekor podłużny (jak na naszej ulubionej inspiracji), blat drewniany.
    Taki sam zabieg przy wannie, czyli drewniany spód półeczki przy ścianie a na scianie płytka dekor podłużny.
    Prysznic z jednym drewnianym pasem na ścianie na wprost drzwi prysznicowych. Pas takiej szerokości jak przy wc. Po bokach mają być wnęki półki na żel, szampon. Bateria prysznica podtynkowa właśnie pod tym pasem drewnianym.
    moniss dałabyś radę wrzucić te moje fanaberie w wizualkę? Niestety z wyobraźnią u mnie słabo i póki nie zobacze nie uwierzę, że to coś będzie ładnie albo tragicznie Będę Ci ogromnie wdzięczna!

  20. #4140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Cytat Napisał lowca Zobacz post
    Chyba ze w jednym idzie tam rura fi110 do napowietrzania kanalizacji ktora musi sila rzeczy isc od dolu. Pustakow wentylacyjnych szerokich na 11cm tez nie ma choc rury i tak sie do takiego nie zmiesci. Ot rozterki budowlane.
    Mozna tez nie robic napowietrzenia najwyzej bedzie wysysalo wode z syfonow w umywalkach lub przynajmniej bulgotalo przy spuszczaniu wody.
    No super, to mnie pieknie budowlancy w ciula zrobili...chociaz znac sie nie musza - pewnie jak przyjdzie hydraulik to mnie oswieci. Dzieki za podpowiedz.

Strona 207 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony