dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 144 z 677
Pokaż wyniki od 2.861 do 2.880 z 13530
  1. #2861

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja się nie kłóciłem chciałem to przedyskutować i tyle .
    Też w to nie mogłem uwierzyć ,ale nie mogę tej teorii też obalić ,muszę posiedzieć jeszcze nad tym ,przydał by się teraz bruli , w zimie udało mi się pięknie spalać w wymienniku tylko puder ,schody zaczną się w cieplejszych miesiącach ,mam tylko nadzieję że w fajkowym uda mi się obniżyć mocno moc palnika .
    uda....tu akurat nie chodzi o palnik a o ster..... bruli znakomicie w tym pomaga

    bo masz wykresy i widzisz...

  2. #2862
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    oj... nie ryzykuj w ramach testów,jechałem kiedyś ze stała mocą to jest diabelnie trudne- musisz praktycznie wszystkie dane notować, musisz brać nawet pod uwagę takie rzeczy jak ustawianie pogodówki np z możliwością dużego wiatru ( niby temp taka sama a wiatr jednak studzi dom) ale zgadzam się z kol animuss-em że wykonalne, ale właśnie ze wzgledu na problemowość tego zagadnienia i uwzglednianiu wielu czynników przerwałem testy ( wiesz człowiek leniwy jest z natury...
    I jeszcze dodam że ogrz. -podłogowe trzeba ustawiać z wyprzedzeniem.
    Też poszedłem na tzw. łatwiznę bo temperatura zadana na kotle jest delikatnie wyższa niż jest mi potrzebna ,więc kocioł pracując z mniejszą mocą osiąga ją zanim dobije do zadanej, bo nie wie ,a pnie się pod koniec z temperaturą w górę ślamazarnie i jak dobije do zadanej to za chwilę musi dalej ruszać .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #2863

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Nie koniecznie bo z Czech można ściągać tańszy a cła na niego nie mogą dołożyć - no chyba, że dopierniczą opłaty "ekologiczne" lub za emisję CO2 - sic!
    tak suspenser trzeba się z tym liczyć i wtedy to już tak kolorowo nie będzie
    od 2012 roku prowadzą rejestr do czegoś im jest to potrzebne.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #2864

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    tak suspenser trzeba się z tym liczyć i wtedy to już tak kolorowo nie będzie
    od 2012 roku prowadzą rejestr do czegoś im jest to potrzebne.
    Teoria spiskowa głosi że "łunia kchce ino gazem i prundem" ...

    owiec, pestki, szyszunie -> przydomowa peleciarka i damy radę A w pogotowiu przemycony wyungiel z czech (mrówki bedą miały znowu zajęcie tylko trochę cięższe )
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  5. #2865
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Teoria spiskowa głosi że "łunia kchce ino gazem i prundem" ...
    A "prund" w większości z czego?

    http://biznes.interia.pl/wiadomosci/...rocent,1887680

    Ciekawe czy ma to jakieś przełożenie na ceny dla odbiorców detalicznych?

  6. #2866

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Teoria spiskowa głosi że "łunia kchce ino gazem i prundem" ...

    owiec, pestki, szyszunie -> przydomowa peleciarka i damy radę A w pogotowiu przemycony wyungiel z czech (mrówki bedą miały znowu zajęcie tylko trochę cięższe )
    z tym peletem to masz rację jak mówiłem swojej żonie aby takie coś zakupić odnośnie peleciarki i kotła na pelet to mówiła że przesadzam.
    ale widzę że ten scenariusz jest prawdopodobny.

    pasiu&moniś
    jeszcze trochę i elektrownie będą kończyć z weglem już jest to powoli realizowane.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 29-01-2013 o 09:05
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #2867
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grs

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar
    http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-pr...r-sp-z-oo.html
    Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW

    Pozdrawiam

  8. #2868

    Domyślnie

    Cytat Napisał grs Zobacz post
    Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar
    http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-pr...r-sp-z-oo.html
    Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW




    Pozdrawiam
    polecam ekogroszek z firmy B&E Energy zrobiłem u nich zakup i jest ok.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  9. #2869
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    grs

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Połczyn-Zdrój
    Kod pocztowy
    78-320
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    polecam ekogroszek z firmy B&E Energy zrobiłem u nich zakup i jest ok.
    A jak się spala ten węgiel nie robią się spieki i szlaka? jak z jego ekonomicznością?
    Bo ten miał co mam teraz to jest tragedia robią się straszne spieki i szlaka, bardzo długo dochodzi do temperatury zadanej idzie go bardzo dużo a w domu zbyt ciepło nie jest a co najgorsze jak przez kilka godzin nie zajrze do pieca to potrafi sie usypać w palenisku spora kupka węgla która się tylko tli a nie pali i to powoduje, że temparatura na piecu spada. Nie wiem czy to ten węgiel jest taki zły czy kocioł czy ja poprostu nie umiem w nim palić tak jak się należy. Znowu ten biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie ale 50kg starczyło tylko na dobę a to troche drogo bo tona tego węgla kosztuje 900zł

  10. #2870
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pasiu & Moniś. pooglądałem Twoje fotki. To brązowe ale gładkie, nie strzępiaste to jest bardzo twarde? Daje się przełamac? Co ma w środku jak przełamiesz? No i niedopału masz całkiem sporo, koks Ci wywala. Kasa w popielniku się poniewiera.
    kobra64 - Te brązowe gładkie jest twarde, palcami nie złamie. Strzępiaste się w palcach kruszy.
    Zobaczę jeszcze dzisiaj jak wygląda popiół po ostatnich zmianach ustawień (opis poniżej)

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Pasiu& Moniś, dość ostro dmuchasz. Ja bym zszedł z dmuchawą na początek do 4 biegu, potem 3 bym spróbował. Jaki możesz ustawić minimalny czas podawania? Te wykresy masz bardzo ładne, ale bezwartościowe. Z jednego cyklu grzania i w dodatku obserwowanego zaraz po wprowadzeniu nowych nastaw nic nie wynika, a najczęściej tylko w błąd taka obserwacja wprowadza.
    Wczoraj przed wprowadzeniem sugerowanych przez Ciebie zmian zanotowałem 3 kolejne cykle, były zbliżone ale dodatkowo wyciągnąłem średnią.

    Potem zmieniłem ustawienia, odczekałem 3 godziny (powinno chyba wystarczyć) i też zanotowałem 3 kolejne cykle i też średnią.

    Ustawienia stare: 60st, czas podawania - 12s, przerwa - 55s, dmuchawa 6 bieg
    Ustawienia nowe: 60st, czas podawania - 10s, przerwa - 55s, dmuchawa 4 bieg

    Warunki (temp. zewn, temp. wew., histereza, zawór) przy obu pomiarach takie same, poniżej uśrednione wykresy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec3.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	165771

    Na pierwszy rzut oka różnice nie są duże ale zagłebiłem sie nieco w temat, policzyłem to i owo i oto co mi wyszło.

    Przy ustawieniach starych w jakiejś jednostce czasu piec przez 51,3% czasu pracuje w fazie grzania a 48,7% w podtrzymaniu.
    Przy nowych ustawieniach jest to odpowiednio 55,95% czasu w grzaniu i 44,05% czasu w podtrzymaniu.

    W nowych ustawieniach czas podawania zmniejszyłem z 12 do 10s więc , więc przy tym samym czasie przerwy piec w jednostce czasu otrzymał o 16,66%
    mniej paliwa.

    W przybliżeniu mogę w takim razie stwierdzić, że do uzyskania takiej samej ilości ciepła zużyłem mnie paliwa 16,66-(55,95-51,3)=12,01% - tyle teoretycznie paliwa zyskałem na ostatniej zmianie ustawień.

    Zobaczę jak wygląda popiół, jak będą spieki to jeszcze dam mniej powietrza. Na weekendzie pewnie uszczelnie palnik jak koledzy z forum mi poradzili i zobaczymy co wtedy.

    Pozdrawiam

  11. #2871

    Domyślnie

    Panowie teraz mrozy odpuściły ,więc wszystko znowu będzie się bardzo ładnie palić

  12. #2872

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wiesz tyle ile ci wmówią hehe.
    Dostałeś super próbkę bo wyczaili że na forum ktoś polecił i zrobił się ruch nagle.
    Tak jak pisałem kilku tu pisze a wiesz ile osób tylko czyta ?
    Pisałem z kolegą ARCHER, przypadkiem znaleźliśmy się na forum a mieszka niedaleko mnie.
    Też przeczytał, zamówił i zamiast miału dostał breję miałopodobną z lodem w workach.
    Pisaliśmy sobie trochę na priva po południu, zresztą sam tu w którymś wątku opisał.
    Czytają to pewnie wszystkie firmy handlujące opałem w necie. Po kliku moich postach odnośnie opału z Kareny, nagle dzisiaj dzwoni do mnie Pani z Kareny (chociaż ja się z nimi nie kontaktowałem)i pyta czemu jestem niezadowolony i wypisuje negatywne komentarze na forum muratora . Ma teraz do mnie przyjechać jakiś Pan i ocenić czy miał jest faktycznie mokry . Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.

  13. #2873

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pasiu&Moniś Zobacz post
    ,,,, W przybliżeniu mogę w takim razie stwierdzić, że do uzyskania takiej samej ilości ciepła zużyłem mnie paliwa 16,66-(55,95-51,3)=12,01% - tyle teoretycznie paliwa zyskałem na ostatniej zmianie ustawień.
    Pytanie, a skąd wiesz ile uzyskałeś energii w jednym i drugim przypadku. Wyliczyłeś tylko ile spaliłeś opału.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  14. #2874

    Domyślnie

    Cytat Napisał grs Zobacz post
    A jak się spala ten węgiel nie robią się spieki i szlaka? jak z jego ekonomicznością?
    Bo ten miał co mam teraz to jest tragedia robią się straszne spieki i szlaka, bardzo długo dochodzi do temperatury zadanej idzie go bardzo dużo a w domu zbyt ciepło nie jest a co najgorsze jak przez kilka godzin nie zajrze do pieca to potrafi sie usypać w palenisku spora kupka węgla która się tylko tli a nie pali i to powoduje, że temparatura na piecu spada. Nie wiem czy to ten węgiel jest taki zły czy kocioł czy ja poprostu nie umiem w nim palić tak jak się należy. Znowu ten biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie ale 50kg starczyło tylko na dobę a to troche drogo bo tona tego węgla kosztuje 900zł
    weź od nich na próbę worek zółtego i czerwonego.
    powiedz że jesteś z forum od zug-a nie powinno być problemu aby wysłali takie próbki
    pamiętaj że ustawienie odpowiednio sterownika to podstawa bo każdy węgiel może być lipa
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  15. #2875

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    A w pogotowiu przemycony wyungiel z czech (mrówki bedą miały znowu zajęcie tylko trochę cięższe )
    spoko, dla kolegów z FM będę woził przez "zieloną granicę"
    piotr

  16. #2876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    spoko, dla kolegów z FM będę woził przez "zieloną granicę"
    To podrzuć z 5 ciężarówek hehe.
    Żartuję, dziwne bo w tym roku ani razu nikt nawet nie zapytał mnie o czecha.

  17. #2877
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał grs Zobacz post
    Witam czy ktoś z was miał doczynienia z ekomiałem lub ekogroszkiem z firmy Rastar
    http://sklep.rastar.pl/11-ekomial-pr...r-sp-z-oo.html
    Kończy mi sie obecny miał i szukam jakiejś alternatywy gdyż z tego co mam jest pełno popiołu i spieków i idzie go bardzo dużo, kupiłem też na próbę 2 worki ekogroszku Biocoal z orlenu spalał się bardzo ładnie na drobny popiołek ale miał problem z osiągnieciem zadanej temperatury i 50kg starczyło ledno na dobę a posiadam kocioł tłokowy Stefaniak 20KW

    Pozdrawiam
    Witam kupowałem go w zeszłym roku po 560 zł tona, jest ok wg mnie to miks odsiewka + jakiś groszek, pali się dobrze popiołu mało 8%.

  18. #2878

    Domyślnie

    pionan
    no powiem tobie szczerzę że groszek ciekawy.
    ja bym go lansował moc jaret a co do popiołu to juliusz za te kasę to rewelacja

    to teraz będe miał problem jak sprowadzić 3tony tego grochu
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #2879

    Domyślnie

    e tam problem. Bierz jakiego busa z plandeką i ciśnij do mnie. Przekimasz, jaka flaszkę zrobimy, skoczymy do Pepików, dokonasz zakupu i śmigniesz na chatę
    Jutro będę w Arnolticach to podpytam za ile groch przy zakupie większej ilości - oczywiscie workowany
    piotr

  20. #2880

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    e tam problem. Bierz jakiego busa z plandeką i ciśnij do mnie. Przekimasz, jaka flaszkę zrobimy, skoczymy do Pepików, dokonasz zakupu i śmigniesz na chatę
    Jutro będę w Arnolticach to podpytam za ile groch przy zakupie większej ilości - oczywiscie workowany
    popytaj,popytaj
    a to nie głupie ,busa mam tylko caravelle ale przyczepkę podczepię i po temacie.

    ale resztę to na priv
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

Strona 144 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony