dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 557 z 998
Pokaż wyniki od 11.121 do 11.140 z 19943
  1. #11121

    Domyślnie

    MarcinF11

    Chodzi o ten fragment:
    „poprawiłem wyciąg wstawiając wentylator podłączony do włącznika światła, tak że prócz cyrkulacji grawitacyjnej każdorazowe zejście do kotłowni powoduje jej dodatkowe, solidne przewietrzenie”.

    Jeśli już upierasz się przy przewietrzaniu kotłowni to wentylator powinien wtłaczać powietrze do niej. Tak jak masz teraz (wentylator wyciąga) jest niebezpiecznie - możesz wytworzyć podciśnienie w kotłowni i spowodować wypływ spalin z kotła.

  2. #11122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Talking

    Cytat Napisał robit Zobacz post
    No to ja się pytam czy my tu rozmawiamy o mieszkaniach w których mają mieszkać i zdrowo się rozwijać ludzie
    czy o silosach do przechowywania kiszonki.
    Jakąś wymianę powietrza chyba przewidziałeś w tej swojej super izolowanej fortecy.
    Sprawność spalania w kotle kondensacyjnym wynosi 110 % i ludzie twierdzą że w podobnie 'nowoczesnym' budownictwie
    jak twoje i przy podobnej powierzchni jak u ciebie wychodzi im ok. 18 m sześciennych gazu na dobę.
    Więc skąd u ciebie takie cuda ?
    Rozumiem że zastosowałeś kosmiczną technologię z 22 wieku a do tego pewnie 3/4 grzejników masz powyłączane i stąd te oszczędności.
    My tu rozmawiamy o spalaniu węgla, więc daj spokój z gazowcami a jak już musisz coś "porównać" to podaj to w jakichś jednostkach opisujących ciepło lub choć ny pracę.
    Zadałem sobie trudu i przeczytałem wszystkie twoje 20 postów, bardzo mnie rozbawiły, wszystko negujesz, nic do swojej główki nie przyjmujesz i sprawiasz wrażenie zgryźliwego i opryskliwego - widocznie ten typ tak ma.
    Dom posiada wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła + GWC (przy -15C temp nawiewu to +15), kolektor słoneczny powietrzno-akumulacyjny 40M2, ogrzewanie podłogowe i nie ma kaloryferów, odpowiednią bryłę i odpowiednią izolację i stąd cała oszczędność. A ty jak się chcesz dalej wszystkiego czepiać to znajdź sobie forum dla czepialskich. Tu się rozmawia.
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 29-01-2013 o 08:46

  3. #11123

    Domyślnie

    artur 11 Czy masz możliwość zmierzyć jaką masz wilgotność powietrza i ścian ?( z jakiego materiału masz mury)
    Tak sobie myślę mniejsza wilgotność ścian = mniejsze zużycie węgla,a to by oznaczało pewną modyfikację wentylacji..
    artur11np wspomniał o kolektorze powietrznym,prawdopodobnie chodzi o ciepłe powietrze z spod pokrycia dachowego.
    Wezyr dostarcza ciepłe powietrze do kotłowni z kolektora zrobionego z puszek po piwie.A więc małymi nakładami możemy zmniejszyć zużycie węgla.

  4. #11124

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Wezyr dostarcza ciepłe powietrze do kotłowni z kolektora zrobionego z puszek po piwie.A więc małymi nakładami możemy zmniejszyć zużycie węgla.
    no właśnie jak mu sie to sprawuje ?

    kurczę dopiero drugi sezon mam ten zawór różnicowy a już mi się blokuje
    i jak to zrobi to wystarczy że go ręką palne i juz jest ok.
    co znim jest?
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 29-01-2013 o 10:11
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #11125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nie mam czym zmierzyć wilgotności - chyba, że znacie jakiś inny "domowy sposób" Mur to silikat 25cm, wełna celulozowa 28cm, 4 cm płyta drzewna "steico", i na koniec siatka i tynk wysokoparoprzepuszczalny - ściana zaprojektowana tak żeby miała dużą dyfuzję dla pary wodnej. Kolektor to 40m2 elewacji szklanej od południa który nagrzewa podłogę (ciemno szary gres) i ścianę na przeciwko.
    A kolektor z puszek spradza się na 100%, działa na pewno nawet w pochmurny dzień.

    Znalazłem - barometr z higrometrem powieszony na ścianie pokazuje 45% i jest w zakresie "normal"
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 29-01-2013 o 10:18

  6. #11126

    Domyślnie

    Na właśnie, tez mam taki problem z zaworem różnicowym jak ZUG???
    KWD Camino 3 3/7 18 kW + Regulus lub Vaillant atmoMax-plus VUW 20 kW, dom nie ocieplony, piwnica 150 m nie ogrzewana, parter 150 m ogrzewany, piętro 130 m nie ogrzewane, strych 90 m, okna plastikowe.

  7. #11127
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Emilin

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam.....
    Temat o ekonomicznym spalaniu czytam już od dawna,sporo się dowiedziałem czytając ten temat....szkoda tylko że trafiłem na niego tak późno,tzn najpierw kupiłem kociołek a dopiero potem zaczełem szperać w necie że coś jest nie tak z moim kotłem i sposób w jaki się w nim pali.
    Mój piec to "betoniarka" z DEFRO optima linia standard,bez nadmuchu z miarkownikiem.
    Co prawda palenia od góry jeszcze tak naprawde nie wypróbowałem w tym kotle,nie chciałem tak na dzień dobry ciąć drzwiczek i wstawiać KPW
    Zaczełem palić w nim jako dolniak.
    Przeswit nad pierwszym wymiennikiem zaślepiłem cegłą szamotową na zaprawie,
    na ruszt wodny na płasko poszła połówka cegły szamotowej z ponacinanymi rowkami aby dało się rusztować,na nią poszła kolejna cegła tym razem cała,nacięta pod kątem jakieś 40*,z tyłu cegły kolejne rzeźbienie z rowkami na PW .
    Całość wygląda tak że otwory na PW zgrywają się ze szczelinami pomiędzy rusztem wodnym.
    Bolączką tego rozwiązania jest to że PG i PW idą razem z popielnika i jedyną regulacją staje się klapka miarkownika.
    Do póki kociołek nie osiągnie tych 70* z komina nic nie wylatuje,zero dymu....wszystkie gazy się wypalają jednak gdy klapka miarkownika oopadnie zaczyna kopcić.
    I to jest bolączką tego rozwiązania,wiem jak ominąć ten problem (PW podać z zewnątrz,tak aby było sterowalne osobno) ale jak pisałem wcześniej,kocił nowy to nie chce go "demolować" na razie.
    muszę jeszcze prześwit zmiejszyć w palniku bo czasami potrafi sie zająć cały wsad.
    Póki co zostaję przy DS.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1060011w.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	165728
    Komin i brak dymu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1050971d.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	64,1 KB
ID:	165729
    temp na kotle
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1050977m.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	165730
    Ostatnio edytowane przez Emilin ; 29-01-2013 o 10:23

  8. #11128

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja stosuje zasadę ,pracy pomp C.O. na najniższym biegu jaki się uda nastawić żeby nie stracić na komforcie grzania pomieszczeń .Generalnie jest tak u mnie że w okresach przejściowych i do -10 *C wszystkie pompy mogą pracować na najniższym biegu i pobierać 6 Wat .


    Łatwiej wodę zagotować w kotle na niskim biegu pompki ,pobór jest wolniejszy .
    U mnie pompka chodzi na 2 biegu, a podczas załączania słychać w całej instalacji uderzenie kuli w zaworze różnicowym. Na 1 biegu nie słychać w ogóle
    charakterystycznego stuknięcia. Czy to oznacza, że pompka nie ma siły zamknąć zaworu i woda krąży tylko na małym obiegu?

  9. #11129

    Domyślnie

    na poczatku myślalem ze to pompka bo juz wiekowa więc zakupilem nowa grandfos i niema różnicy.
    fakt nie jest tak przez cały czas ale przeciez nie będe latał i z liscia dawał po tym zaworze.

    w sumie jest nowy ,także kamień wew. odpada może jakiś syf oblepiony jest powodem

    ale pleban moja instalacja działa dobrze na 1bieg i nie ma sensu aby latała na wyższym
    ponieważ na wyższym też jest to samo.
    coś ją blokuję nie jest to notorycznie ale zdarza się
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 29-01-2013 o 10:25
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #11130
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    U mnie pompka chodzi na 2 biegu, a podczas załączania słychać w całej instalacji uderzenie kuli w zaworze różnicowym. Na 1 biegu nie słychać w ogóle
    charakterystycznego stuknięcia. Czy to oznacza, że pompka nie ma siły zamknąć zaworu i woda krąży tylko na małym obiegu?
    Jeżeli na 1 biegu nie słychać zamykania zaworu różnicowego to może znaczyć że twoja grawitacja jest silniejsza od pompki na 1 biegu.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  11. #11131

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    no właśnie jak mu sie to sprawuje ?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5781432

  12. #11132

    Domyślnie

    Emilin

    Jak dużą powierzchnie ogrzewasz? Czym palisz? Ile spalasz w jakim czasie?

    Ile jest tych otworów PW i czy nad tymi otworami jest umieszczona płytka szamotowa?

    Myślałeś może nad zrobieniem szczeliny w klapce, która stale dostarczała by powietrze?
    Dworek ZN 17kW / ST-22 / MCI - przerobiony na DS

  13. #11133
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Mam pytanie odnośnie miarkownika, otóż jeśli Wy używacie miarkowników mech. i gdy ustawicie pokrętło na np.60* to czy w momencie zmiany położenia ramienia miarkownika( u mnie wcale nie reaguje w żadnym ustawieniu-nawet gdy ustawię pokrętło na 40) obkręca się również samo pokrętło ze skalą?Chodzi mi o samoczynne kręcenie się pokrętła, nie takie gdy ręcznie kręcimy .
    PZDR.
    Kocioł GS/25 KW/ producent nieznany/ instalacja grawitacyjna/miarkownik mechaniczny/KPW(4x4x11cm)

    Dom 250 m. kw. / 100m. kw. powierzchni użytkowej/nieocieplony


    20 kg węgla-groszek niewiadomego pochodzenia/ 9-10h w temp. 0*>

  14. #11134
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Rusza się tylko ramię miarkownika, pokretlo zostaje nieruchome.

  15. #11135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Emilin

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał H3nio Zobacz post
    Emilin

    Jak dużą powierzchnie ogrzewasz? Czym palisz? Ile spalasz w jakim czasie?

    Ile jest tych otworów PW i czy nad tymi otworami jest umieszczona płytka szamotowa?

    Myślałeś może nad zrobieniem szczeliny w klapce, która stale dostarczała by powietrze?
    do ogrzania mam jakieś 200m2 z garażem(garaż zawsze mogę przykręcić)

    Palę na razie drewnem brzozowym (dymu brak) paliłem tez weglem (dymi troszeczkę na początku potem zero)
    Otworów dałem praktycznie tyle,ile szczelin w ruszczie
    nad tymi szczelinami mam teraz 2 połówki cegły szamotowej tak wciśniete tylko na klinie,bez zaprawy (zabrakło mi cegły)ale w planach zrobie o całej szerokosci,muszę jeszcze zmiejszyc ten prześwit pod pierwszym wymiennikiem.

    Co do spalania ilosci opału...trudno mi powiedziec,budynek dopiero się wygrzewa,jest jeszcze nie zamieszkały,brak drzwi wewnetrznych itd.
    palę od czasu do czasu,tak aby utrzymać dodatnią temp. w srodku,okaże się jak już budynek będzie zamieszkały.

    tak tez zrobiłem....zostawiłem szczelinę w klapce ale niestety to było za mało dla PW,jak podkręciłem wiecej , to znowu za wysoka temp na kotle się robiła.

    Kocioł ma raptem 20KW, do tego dojdzie jeszcze baniak 100l CWU i troche podłogówki w korytarzu,kuchni.
    Mam nadzieje że podoła ogrzać to wszystko ta "betoniarka" z defro
    pzdr.E

  16. #11136
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie

    A elemencik przytrzymujący ramię jest u Was widełkami dołem,czy górą?Nie wiem czy mnie rozumiecie.PZDR. coś za głupi jestem na ten miarkownik-on nie działa.

  17. #11137

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek_kwiecien Zobacz post
    A elemencik przytrzymujący ramię jest u Was widełkami dołem,czy górą?Nie wiem czy mnie rozumiecie.PZDR. coś za głupi jestem na ten miarkownik-on nie działa.
    Z całych sił staram się zrozumieć i... Nie bardzo wychodzi.
    Napiszę tylko tyle, że jak języczek z widełkami wsadzisz nieprawidłowo, to gałką możesz kręcić naokoło, bez oporów i bez reakcji ramienia. Trzeba wtedy obrócić języczek i 180* względem osi poziomej. Wtedy kręcisz pokrętłem od 30 do 90*C na skali i miarkownik na bank musi działać.
    A widełki idą dołem. Żeby je właściwie i bez problemów włożyć, trzeba kręcić gałką. W którymś momencie (nie pamiętam, w którym) wchodzi baz wysiłku.
    Ostatnio edytowane przez g_stanislaw ; 29-01-2013 o 21:12
    Sławex 20kW - górny

  18. #11138

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Jeżeli na 1 biegu nie słychać zamykania zaworu różnicowego to może znaczyć że twoja grawitacja jest silniejsza od pompki na 1 biegu.
    Czy to znaczy, że nie ma sensu włączać pompki na 1 bieg, bo nie zamknie zaworu? Na 2 biegu uderzenie kulki jest tak silne, że słychać poprzez instalacje w mieszkaniach.

  19. #11139
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pleban68 Zobacz post
    Czy to znaczy, że nie ma sensu włączać pompki na 1 bieg, bo nie zamknie zaworu? Na 2 biegu uderzenie kulki jest tak silne, że słychać poprzez instalacje w mieszkaniach.
    Może się okazać że przy lekko dodatnich temperaturach twoja instalacja radzi sobie bez pompki .
    albo też zamyka tą kulkę tylko delikatniej i nie słychać .

    Możesz zrobić tak, włącz trzeci bieg i zmniejszaj na drugi ,potem na pierwszy ,masz teraz pewność ze kulka jest dopchnięta, jeżeli pompka daje radę utrzymać kulkę w tej pozycji przez pewien czas, to nie powinno być stuknięcia jak znowu dasz szybko na drugi bieg ,czyli zamyka .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #11140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Zawór różnicowy jest skręcany z dwóch połówek (półkul) rozkręcamy wymieniamy kulkę w środku (7zł/szt) i już jest dobrze
    PS. węgiel orzech taki grubszy nadaje się do spalania od góry? czy to za gruby sort?

Strona 557 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony