dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 581 z 998
Pokaż wyniki od 11.601 do 11.620 z 19943
  1. #11601
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    BO MA PODPISANY KONTRAKT Z FIRMA POGRZEBOWĄ

  2. #11602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lysy1l

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    279

    Domyślnie

    Dex001, jak Ci się zacina Caps Lock, to zmień klawiaturę. Ciulato to wygląda, jak ktoś pisze dużą czcionką, a Ty masz właśnie jakiś taki dziwny zwyczaj podkreślania swoich emocji .
    Wykwalifikowany palacz górnego spalania po kursie korespondencyjnym.

  3. #11603

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Ja wyłączyłem dmuchawę o godz. 12 zasypałem 25 kg węgla ziemowit i jadę na miarkowniku. O godz. 15 30 w kotłowni pisk czujnika tlenku węgla. Z KPW co chwila lekkie dmuchnięcie gazów, na czujniku 70 ppm, nie był to jeszcze ciągły alarm. Teraz jest już dobrze, tylko z wkładu kominowego słychać kapanie, a temp. spalin niższa od wody wylotowej CO.
    KPW śr.36 mm w środku prosto w zasyp.
    dziwne
    u mnie nigdy czegos takiego nie było a posiadam czujnik CO
    i aby KPW coś wyrzucało

    wojtek prowokacja czy "cuś"
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #11604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    albo ciąg komina coś nie tak....

  5. #11605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Tak po pierwszych testach na nowej KPW (rura 5/4" puszczona od dołu kotła przez wymiennik nad zasyp- dzięki doradztwu ZUG-a) kociołek się oczyszcza wszystko jest tak jak pisał ZUG i inni koledzy ale...
    apetyt rośnie w miarę jedzenia hehe - a może by tak jakiś deflektorek dać? jutro niedziela to wrzucę zdjęcia może coś podpowiecie?

    Ps. Wielkie dzięki jeszcze raz za porady i za "anielską cierpliwość" i zrozumienie nie wszyscy mają tak opanowane procesy spalania i ludziska jak im nie wychodzi szybko się zniechęcają a dzięki temu forum i tym co wcześniej ślęczeli w kotłowniach - ja nie muszę tego robić tylko korzystam z wiedzy innych hmm i to za darmo...

  6. #11606
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    Muszęprzyznać koledze robitowi rację.
    palę w kotle miałem i zasyp 35 kg starcza mi na dobre 24h przy -8 na dworze, miał kosztuje 450zł/t. I dmuchawa nie wychładza mi pieca,
    35 kg na 24h przy -8 na dworze to sporo zjada ,mi przy tej temperaturze zjada 25kg groszku po 600zł
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 09-02-2013 o 22:37
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  7. #11607
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał lysy1l Zobacz post
    Dex001, jak Ci się zacina Caps Lock, to zmień klawiaturę. Ciulato to wygląda, jak ktoś pisze dużą czcionką, a Ty masz właśnie jakiś taki dziwny zwyczaj podkreślania swoich emocji .
    PRZEPRASZAM

  8. #11608

    Domyślnie

    dex001 poprzednia czcionka nie była taka zła
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  9. #11609

    Domyślnie

    DS
    tadwoj
    A ja myślałem że komora zasypowa, to jest jednocześnie płaszcz wodny. Tzn. że w moim dolniaku to boki i przód paleniska to tylko sama blacha, a tylko wiszący wymiennik i ten daszek to jest wymiana ciepła?[/
    Ten Twój kocioł starasz się zaadoptować na dolniaka. Ta pozioma półka coś by znaczyła, ale tylko w kotle palonym od góry. Boki kotła -również, ale tylko w GS.
    W DS możesz po otwarciu klapy zasypowej położyć rękę na górze. Tam może być ciepło, wilgotno, dymiąco, ale temp. jest niska;

    Ale oczywiście w całym korpusie płaszcz wodny jest.

    Palenie w adoptowanym kotle (śmieciuchu) na DS, zdecydowanie ogranicza powierzchnię wymiany ciepła. Odpada duuuużo dm2 powierzchni komory załadunkowej.

    Jednocześnie, doskonałe dopalanie gazów oraz intensywność takiego palenie (czytaj sprawność) powoduje, że kocioł wystarcza !


    Ten przykład powinien pokazać różnicę w sprawności śmieciuch i zrobionego z niego DS.
    Zdecydowanie mniejsza powierzchnia odbioru ciepła a kociołek wyrabia....

    Bo spala się to, co normalnie wylatuje kominem.

    To jest ta różnica. No jest jeszcze jedna.
    Mniej węgla się spali.
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 09-02-2013 o 22:21
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  10. #11610

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post

    wojtek prowokacja czy "cuś"
    Nie prowokacja, a komin dzień wcześniej czyszczony i kocioł też zgrubsza, po tym jak przedwczoraj rano czujnik mnie obudził, ale wtedy spodziewałem się tego, tylko nie chciałem po ciemku wchodzić i czyścić. Ciąg niespecjalny , wkład chwilowy śr tylko 120mm 6m wysoki w kotle kanały pionowe, zimne spaliny, i początkujący palacz.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  11. #11611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    dex001 poprzednia czcionka nie była taka zła
    wiem kolego

  12. #11612

    Domyślnie

    Tom1000k
    Muszę się tu włączyć w dyskusję i przyznać koledze robitowi rację.
    Też palę w kotle z Pleszewa miałem i zasyp 35 kg starcza mi na dobre 24h przy -8 na dworze, co jest osiągiem nieporównywalnie lepszym niż kolegi ZUGA, bo mój miał kosztuje 450zł/t. I dmuchawa nie wychładza mi pieca, bo jest ustawiona na minimalne przedmuchy, które dostarczają tylko niezbędną ilość powietrza do spalania, co przy szczelnym kotle zasypanym do pełna miałem jest niezbęne.
    Też się tak rajcowałem
    Spróbuj jednak nawalić do Twojego kotła WĘGLA. Zapal tak jak teraz. Nie chcę się wymądrzać- napisz jak wyszło.

    Też to przerabiałem . Miał za 400, węgiel za 550( stara dane, sprzed 5 (?) lat), ale palenie 2 razy dłuższe. I wtedy forum nie znałem.

    Kocioł miał 2,5 m2. Dobry węgiel , wróciłem po 36 h i jeszcze się paliło.

    Pociąłem kocioł na złom, a potem zacząłem czytać Muratora...

    Spróbuj taki grubszy sort zapalić BEZ DMUCHAWY. Tylko 1 dzień testów. Napisz co wyszło.

    Sylwek_kwiecien- jeżeli już jesteś taki czuły, to wiedz, że tematu byśmy nie pociągnęli.
    Warto też trochę wyluzować. Tutaj od wielu stron jest CZAT, bo wszystko zostało już napisane .

    Skup się na tym co napisałeś, bo na razie tylko pytasz, a chciałeś:
    Szanowni koledzy/koleżanki jak już pisałem, będę informować na bieżąco o przeróbkach i efektach.
    Minął miesiąc i czekamy
    Ostatnio edytowane przez jacbelfer ; 09-02-2013 o 22:51
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #11613

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek65 Zobacz post
    Nie prowokacja, a komin dzień wcześniej czyszczony i kocioł też zgrubsza, po tym jak przedwczoraj rano czujnik mnie obudził, ale wtedy spodziewałem się tego, tylko nie chciałem po ciemku wchodzić i czyścić. Ciąg niespecjalny , wkład chwilowy śr tylko 120mm 6m wysoki w kotle kanały pionowe, zimne spaliny, i początkujący palacz.
    jutro dmuchawę montuję bo widzę że miarkownik to istna śmierć
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #11614
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sylwek_kwiecien
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    23-987
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Minął miesiąc i czekamy
    ...Spójrz w moją sygnaturę
    Chodzi mi żeby nowi palacze nie uciekli z forum jak zobzaczą tyle stron- nie taki był zamysł wątku, prawda?
    ...Pokój
    Kocioł GS/25 KW/ producent nieznany/ instalacja grawitacyjna/miarkownik mechaniczny/KPW(4x4x11cm)

    Dom 250 m. kw. / 100m. kw. powierzchni użytkowej/nieocieplony


    20 kg węgla-groszek niewiadomego pochodzenia/ 9-10h w temp. 0*>

  15. #11615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwek_kwiecien Zobacz post
    ...Nie zrozumcie mnie źle. koledzy, co Wy sobie jaja robicie? śmiecicie. To nie czat. Sobie prywatne widomości piszczie, i tak jest masa treści, i jeszcze wasze "przemyślenia"

    PZDR.

  16. #11616

    Domyślnie

    jacbelfer

    jak to jest z tą sprawnością miedzy GS a DS?
    widzę że sprytny kalkulator masz w stopce.
    pytam ponieważ mamy te same domy tzw. szałasy w 170m2 i ja spalam aktualnie nie całe 28kg na dobę
    a u ciebie około 40kg na dobę bo już nic z tego nie rozumie.

    to jest dość duża różnica biorąc nawet pod uwagę położenie geograficzne.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #11617

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    jacbelfer

    jak to jest z tą sprawnością miedzy GS a DS?
    http://allegro.pl/cieplomierz-firmy-...018261404.html
    Ale ma wadę, przy róznicy zasilania i powrotu poniżej 3 st.C przestaje liczyć.
    https://esterownik.pl/sterownik/2323 SKAM-P 12 kW ARDEO BRULI
    https://ekotlownia.pl/sterownik/197 20kW ARDEO - ECO-BURN SPP

  18. #11618

    Domyślnie

    jakoś nie bardzo widzę w okresie przejściowych palenie w DS jak tam niema podtrzymania bo zaraz batory z gwizdka.
    musi być b. dobrze dobrany do potrzeb bo w przeciwnym razie to same problemy.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  19. #11619

    Domyślnie

    Cytat Napisał dex001 Zobacz post
    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    ... wiedz, że tematu byśmy nie pociągnęli.
    Warto też trochę wyluzować. Tutaj od wielu stron jest CZAT, bo wszystko zostało już napisane ....
    "Wszystko" ? Oczywista nieprawda z którą nie warto nawet polemizować. Poczatujcie gdzie indziej skoro już wszystko wiecie o paleniu i niczego więcej nie spodziewacie się tu dowiedzieć. Sylwek i Łysy mają rację. Ludzie tu szukają informacji i porad, a przewijają coraz więcej postów z pierdołami a wielu pewnie ucieka. Wam się fajnie nawija a dla innych to mordęga wyszukiwanie czegoś wartościowego w tym śmietnisku nic nie wnoszących postów, z emotkami, pisanych wielkimi literami (krzyk-po co?), niechlujnych, z wielkimi a niepotrzebnymi cytatami. Szanujcie pracę założyciela wątku i innych ludzi którzy tu szukają informacji i pomocy.

  20. #11620

    Domyślnie

    Chyba nie w każdym kociołku da się zamontować miarkownik
    np. w moim jak to zrobić?
    Szukam już od jakiegoś czasu dolnych drzwiczek, takich z klapka pod miarkownik i d..a zbita, nigdzie nie ma

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-0005.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	168883

Strona 581 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony