dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polonezdh

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Świdnica k. Zielonej Góry
    Posty
    10

    Domyślnie proszę o pomoc, da się zrobić z tego kuchnię?

    jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale.

    Kupuję świeży dom, ale zanim się wprowadzę, muszę zlecić wykonanie kuchni, i tu zaczynają się schody, bo nie mam za bardzo koncepcji, jakby to miało wyglądać. Załączam plan kuchni zrobiony na szybko w paincie, z zaznaczonymi miejscami, w których chciałbym ustawić strategiczne kuchenne urządzenia... Kuchnia w sumie niewielka, niecałe 11m2, otwarta na salon, z wysokim stropem z dębowych belek. W salonie na podłodze merbau, cokół kominka w pociętych na plasterki cegłach, duże okno w kuchni, w salonie 3x większe. Widzę, że obecnie trendy są nowoczesne czarno-białe meble kuchenne, nie jestem przekonany, czy w tym wnętrzu się to sprawdzi. Nie mam pojęcia na jakie fronty się zdecydować... blat bym chciał z granitu, właśnie w kolorze nawiązującym do cegieł, których trochę w domu jest, idący przez całą kuchnię oraz w miejscu, w którym na zdjęciach jest drewniany blat...
    ktoś coś podpowie? sprzęty kuchenne będą w kolorze inox z czarnym paskiem (okap, piekarnik, mikrofala do zabudowy - amica integra). Zmywarka do zabudowy, lodówka SBS Samsung Inox lub czarna (nie zdecydowałem jeszcze).
    Będę zobowiązany niezmiernie za pomoc
    załączam zdjęcia:





    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo ładne wnętrza,przede wszystkim zajrzyj do tego wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...gnacja-rodzaje
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 26-01-2013 o 13:46

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polonezdh

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Świdnica k. Zielonej Góry
    Posty
    10

    Domyślnie

    dziękuję!
    przeglądałem ten wątek o cegłach we wnętrzu, ale za dużo kuchni tam nie ma, i niestety żadna z nich mnie nie urzekła... również czytam wątek o projektach i realizacjach kuchni forumowiczów, ale też ciężko cokolwiek dopasować do mojego wnętrza, mam nadzieję, że ktoś z doświadczeniem znajdzie chwilkę i rzuci jakąś radę nie ukrywam, że bardzo na to liczę

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    najwiekszy problem będzie z tą lodówką. Dobrze wyglądałaby we wnęce wybudowanej z cegieł. Byłaby wówczas oddzielona od zabudowy kuchennej.

    Szkoda, że masz też słup już, bo mozna było z niego zrobić świetną szafkę na piekarnik do zabudowy.




    W IKea znajdziesz fronty w drewnie w stylu rustykalnym. Inspiracji poszukaj sobie na google pod "modern rustic kitchen"

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polonezdh

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Świdnica k. Zielonej Góry
    Posty
    10

    Domyślnie

    Moim zdaniem z lodówką nie powinno być problemu, a od szczytu sam myślałem, że ewentualnie można postawić słup z cegieł do wysokości lodówki... tak, żeby wchodząc do kuchni niejako po prawej i lewej były cegły. Ten pomysł z piekarnikiem w tych cegłach nie do zrealizowania, poza tym chyba mało praktyczny...
    jak już nie ma komu radzić co do układu kuchni, to może pomóżcie dobrać kolory i wygląd frontów i blatu, chociaż blat w kolorze cegieł mi pasuje
    jeszcze jedno foto:

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego mało praktyczny?


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polonezdh

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Świdnica k. Zielonej Góry
    Posty
    10

    Domyślnie

    nie sprecyzowałem - mało praktyczny w wejściu do kuchni. W samej kuchni oczywiście jak najbardziej, ale nie na styku przedpokoju, kuchni i salonu.

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepiej jest trochę poeksperymentować z projektami na pewno coś fajnego z tego wyjdzie czekam na efekt końcowy.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    polonezdh

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Świdnica k. Zielonej Góry
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał liszew Zobacz post
    Najlepiej jest trochę poeksperymentować z projektami na pewno coś fajnego z tego wyjdzie czekam na efekt końcowy.
    kuchnia już jest w trakcie realizacji, jak będzie gotowa, to wrzucę jakieś zdjęcie lub dwa

    pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony