dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    do 2112 wojtek
    Dziękuję pięknie. Ciąć sama nie zamierzałam - bo już się przy okazji twardej dachówki przekonałam, że trzeba sprzętu i umiejętności
    zamierzałam zakupić taką pociętą. poza tym w "moim" składzie budowlanym można pociąć cegłę klinkierową więc, jeżeli zdobędę samodzielnie cegłę rozbiórkową - u mnie w regionie pięknej cegły bezlik, a ludzi którzy jej nie doceniają niestety równie dużo.
    z "przepisu" skorzystam - mam na budowie dwie piękne ściany, które chciałabym samodzielnie okleić płytkami z cegły.
    Mam jeszcze pytanie jak zapewnić sobie wystarczającą szeroką (tzn. zbliżoną do grubości zaprawy cementowej) fugę?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikielback Zobacz post
    .
    Mam jeszcze pytanie jak zapewnić sobie wystarczającą szeroką (tzn. zbliżoną do grubości zaprawy cementowej) fugę?
    Tak samo jak robią to murarze.
    Spoina przy klinkierze , w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, waha się w przedziale 5-12mm.
    Wystarczy z drewnianej listwy o potrzebnej szerokości spoiny, wyciąć sobie, kołeczki i układać je jak krzyżyki przy układaniu płytek.
    Pewnie murarze żachnęliby się na taki sposób, ale amator może sobie poćwiczyć w ten sposób.
    Panowie , którzy układają klinkier elewacyjny , mają sznurek i taki niewielki metalowy klocek, którym sprawdzają szerokość fugi i poziomy.
    Cegła i tak nie będzie miała dokładności płytki, więc przy szerokiej spoinie różnica nawet 2-3 mm nie będzie raziła, w końcu to murarka a nie glazurnictwo.

    Myślę, że warto też przemyśleć rodzaj wątku jaki chcemy uzyskać na licu. Czasami ten prosty zakładkowy nie zawsze wygląda naturalnie.

  3. #23

    Domyślnie

    dzięki. nigdy nie miałam okazji obserwować układania klinkieru elewacyjnego. a krzyżyki dysonansowe widziałam do 6 milimetrów. No cóż mówiłam żem amator Z drewnem miałam coś wspólnego ale murarka jest mi obca. mam nadzieję że po tej krótkiej instrukcji dam radę.

  4. #24

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię ceglane ściany, ale muszę przyznac że tylko wtedy kiedy maja swój natutralny rudawy, albo czerony kolor. Jakoś nie specjalizowanie lubię cegły pomalowane na biało. Ostatnio natrafiłam na stronę dotyczącą projektowania wnętrz [moderowano] i musze przyznac że maja tam bardzo duzo ciekawych pomysłów. Może oni ci podpowiedza jak profesjonalnie wykonać taka ściane. Ja osobiscie bym sie za to sama nie brała ...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 13-10-2012 o 19:56

  5. #25

    Domyślnie

    ania0, skoncz juz z ta reklama

  6. #26

    Domyślnie

    Skoro mowa o ścianach z cegły pomalowanych na biało, to może coś takiego (ściana zrobiona z płytek z ciętej cegły)

  7. #27

    Smile

    Cytat Napisał mur@torek Zobacz post
    Skoro mowa o ścianach z cegły pomalowanych na biało, to może coś takiego (ściana zrobiona z płytek z ciętej cegły)
    Witam!
    Czym jest pomalowana ściana z cegły? Wygląda rewelacyjnie!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony