dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 214
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 4264
  1. #1641
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemek.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Janikowo
    Kod pocztowy
    88-160
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    jest napisane że sami a Wy też sami czy jakaś ekipa będzie robić?ciekawe ile śreednio spiewają za fundament i murowanie..
    Nam za stan zero zaśpiewali 10000zł (sama robota), razem z materiałem miało byc 21000.
    My za mniejszą kwotę mamy to co na zdjęciach. Jak się ma czas to można bardzo dużo zaoszczędzić budując własnymi siłami.

  2. #1642

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek. Zobacz post
    Nam za stan zero zaśpiewali 10000zł (sama robota), razem z materiałem miało byc 21000.
    My za mniejszą kwotę mamy to co na zdjęciach. Jak się ma czas to można bardzo dużo zaoszczędzić budując własnymi siłami.
    Nas robocizna za SSO wyniosła w sumie 37000 z czego 12000 to dach, a co do budowania samemu żeby budować trzeba:
    - być zdrowym
    - mieć czas ( czyli zarabia ktoś inny)
    i ostatnie mieć choć trochę pojęcia o tym co się robi.

  3. #1643

    Domyślnie

    Dzięki Delphion .
    Na dachu mam dachówkę ceramiczną, a jak będę miała zdjęcia to na pewno wkleję ( jak będę potrafiła)

  4. #1644
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek. Zobacz post
    Nam za stan zero zaśpiewali 10000zł (sama robota), razem z materiałem miało byc 21000.
    My za mniejszą kwotę mamy to co na zdjęciach. Jak się ma czas to można bardzo dużo zaoszczędzić budując własnymi siłami.
    to faktycznie przesadzili trochę
    znacie się na budowlance?myśle samemu też próbowac do tego stanu co Wy ale ja bardziej pojęcie mam na temat wykończenia murowania też ale fundamenty chyba mnie przerosnądużo czasu Wam zeszło do tego stanu?i tylko w dwójkę robiliście?pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sipex ; 07-02-2013 o 15:37

  5. #1645
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Nas robocizna za SSO wyniosła w sumie 37000 z czego 12000 to dach, a co do budowania samemu żeby budować trzeba:
    - być zdrowym
    - mieć czas ( czyli zarabia ktoś inny)
    i ostatnie mieć choć trochę pojęcia o tym co się robi.
    z rynnami oknami dachowymi itp?mi jedna firma zaśpiewała ok.24 tys za fundament,sciany nośne strop teriva dach i montaż okien w dachu a i schody lane..a jak koszt materiałów u Was na SSO i jaka jakoś?

  6. #1646
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    przemek.

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Janikowo
    Kod pocztowy
    88-160
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    to faktycznie przesadzili trochę
    znacie się na budowlance?myśle samemu też próbowac do tego stanu co Wy ale ja bardziej pojęcie mam na temat wykończenia murowania też ale fundamenty chyba mnie przerosnądużo czasu Wam zeszło do tego stanu?i tylko w dwójkę robiliście?pozdrawiam
    Wykonawcy nie przesadzili, takie są realia. Oni muszą zarobić no i opłacić pracowników. Na budowlance się nie znamy. Robiliśmy to pierwszy raz w życiu. Główne oparcie to internet. Mury parteru postawiłem w 8 dni z pomocą jednej osoby. Z fundamentem troszkę zeszło. Polecam Wam zatrudnić jakiegoś murarza do samej ściany fundamentowej. Oni biorą za to od 1500 do 2500. Mury parteru murowałem z Ytong pióro wpust. Super sprawa! Najważniejsza w tym wszystkim jest pierwsza warstwa.

  7. #1647

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłek Zobacz post
    Dzięki Delphion .
    Na dachu mam dachówkę ceramiczną, a jak będę miała zdjęcia to na pewno wkleję ( jak będę potrafiła)
    Nie ma sprawy.
    Puri dobrze zrozumiałeś, mniej więcej tak to wyglada.
    Jak widać troszkę czasu i się da zrobić własnymi siłami.(Tylko ten czas )
    Przy wykończeniu za to masa czasu potrzebna :/

  8. #1648
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek. Zobacz post
    Wykonawcy nie przesadzili, takie są realia. Oni muszą zarobić no i opłacić pracowników. Na budowlance się nie znamy. Robiliśmy to pierwszy raz w życiu. Główne oparcie to internet. Mury parteru postawiłem w 8 dni z pomocą jednej osoby. Z fundamentem troszkę zeszło. Polecam Wam zatrudnić jakiegoś murarza do samej ściany fundamentowej. Oni biorą za to od 1500 do 2500. Mury parteru murowałem z Ytong pióro wpust. Super sprawa! Najważniejsza w tym wszystkim jest pierwsza warstwa.
    To tak jak my też nie umiemy a sami budujemy .Żona to złota rączka(w czytaniu w internecie) a ja realizuje jej plany.Kierownik budowy nie ma zastrzeżeń to chyba ok.

  9. #1649

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    To tak jak my też nie umiemy a sami budujemy .Żona to złota rączka(w czytaniu w internecie) a ja realizuje jej plany.Kierownik budowy nie ma zastrzeżeń to chyba ok.
    witam

    brawo brawo - dzielna ekipa

    pozdrawiam

  10. #1650
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    jak ogoradzaliście swoje działeczki?ja chce ogrdzić na wiosnę i mam jakies 150mb chce przednia sciane zrobic tym czasowo żerdziami i siatką leśna a pozostałe trzy boczne i tylna siatką i słupkami metalowymi z castoramy.Boki działki to 40-33-44 m i nie wiem czy dawać na tych odcinkach słupki wzmacniajaće?w narożniki napewno pójdą50cm pod ziemię starczy?kopał ktoś może tzw wiertlami recznymi do gleby zamiast szpadlem?pozdrawiam

  11. #1651

    Exclamation

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    jak ogoradzaliście swoje działeczki?ja chce ogrdzić na wiosnę i mam jakies 150mb chce przednia sciane zrobic tym czasowo żerdziami i siatką leśna a pozostałe trzy boczne i tylna siatką i słupkami metalowymi z castoramy.Boki działki to 40-33-44 m i nie wiem czy dawać na tych odcinkach słupki wzmacniajaće?w narożniki napewno pójdą50cm pod ziemię starczy?kopał ktoś może tzw wiertlami recznymi do gleby zamiast szpadlem?pozdrawiam
    witam

    z przodu mam panele betonowe,

    http://img08.tablica.pl/images_tabli...cin_rev008.jpg

    boki i tył

    http://www.kowalstwo-zurek.eu/_galer...ec_bielsko.jpg

    słupki kupiłem kwadratowe profile (na nie zaślepki plastikowe ) wbijałem młotem na 50 cm a następnie łącznie słupka i betonu zalewałem cementem trzyma jak cholera siatka ocynk 3,6 ( mam haskiego i taka musi być) działka 35 x 20 x 35 x20 koszt ogrodzenia 4500 + brama i furtka 700 zł + silnik do bramy 450 zł
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 10-02-2013 o 22:39

  12. #1652
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    z przodu mam panele betonowe,

    http://img08.tablica.pl/images_tabli...cin_rev008.jpg

    boki i tył

    http://www.kowalstwo-zurek.eu/_galer...ec_bielsko.jpg

    słupki kupiłem kwadratowe profile (na nie zaślepki plastikowe ) wbijałem młotem na 50 cm a następnie łącznie słupka i betonu zalewałem cementem trzyma jak cholera siatka ocynk 3,6 ( mam haskiego i taka musi być) działka 35 x 20 x 35 x20 koszt ogrodzenia 4500 + brama i furtka 700 zł + silnik do bramy 450 zł
    bardzo ładnie to wygląda i wcale nie tak drogotyle że ja chce bez tej narazie podmurówki działka leci delikatnie ze skosu a nie chce robić stopni itp..

  13. #1653

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    bardzo ładnie to wygląda i wcale nie tak drogotyle że ja chce bez tej narazie podmurówki działka leci delikatnie ze skosu a nie chce robić stopni itp..
    witam

    moja z każdej strony leci

  14. #1654
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    no to kawał dobrej roboty ale jednak zostane przy tych okrągłych z castoramy

  15. #1655

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    no to kawał dobrej roboty ale jednak zostane przy tych okrągłych z castoramy
    witam

    pomacaj te z castoramy jaka to słabizna

    ja kupiłem takie

    http://allegro.pl/listing.php/search...fil+kwadratowy

    pozdrawiam

  16. #1656
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    co fakt ot fakt ale są już pomalowane pocięte z czapeczkami itd przygotowane do wkopanioaa mi to na ręke bo niemam gdzie tego wszystkiego przygotowac..te fi48 z castoramy jak się wkopie to myśle że postają teżprzyszedl dziśświder ręczny do kopania dziur 25cm srednica jak myślisz swirku chyba starczy pod otwór do zabetonowania?

  17. #1657
    Puri
    Guest
    Puri

    Domyślnie

    Mam pytanie z logistyki Chodzi mi o kolejnosc prac.

    Mam Z34 w surowym stanie.
    Nastepny krok to wstawienie okien i dzwi wejsciowych + brama garazowa...
    Puzniej przyjda instalacje elektryczne + woda + rurki ogrzewania od kominka....

    1. Czy przed polozeniem foli izolacyjnej i steropianu ciagnie sie kable i rurki na podlodze (chudy beton)?
    2. Czy najpierw kladzie sie folie + steropian a puzniej na to rurki i kable ? Chodze w tedy po steropianie? Nie uszkodze steropianu / foli?
    3. Najpierw otynkowac sciany a puzniej wylac podloge? Ale przy tynkowaniu scian nie moge przeciez stawiac maszyn na steropianie....

    Troche sie zgubilem

    Czy mogl by mi ktos po fachowemu wyjascnic dokladna kolejnosc prac ?

    Jaka folie i jaki steropian uzyliscie?

  18. #1658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post


    1. Czy przed polozeniem foli izolacyjnej i steropianu ciagnie sie kable i rurki na podlodze (chudy beton)?
    2. Czy najpierw kladzie sie folie + steropian a puzniej na to rurki i kable ? Chodze w tedy po steropianie? Nie uszkodze steropianu / foli?
    3. Najpierw otynkowac sciany a puzniej wylac podloge? Ale przy tynkowaniu scian nie moge przeciez stawiac maszyn na steropianie....

    Troche sie zgubilem

    Czy mogl by mi ktos po fachowemu wyjascnic dokladna kolejnosc prac ?

    Jaka folie i jaki steropian uzyliscie?
    witaj Ireneuszu

    może nie fachowiec, ale ja tak robiłem

    - kanaliza
    - chudziak
    - elektryka
    - tynki
    - centralne , woda
    - folia
    - styropian 3x5cm
    - podłogówka
    - posadzka

    pozdrawiam

  19. #1659

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    25cm srednica jak myślisz swirku chyba starczy pod otwór do zabetonowania?
    witam

    25 cm spokojnie wystarczy
    - ja wykopałem dziurę na szpadel czyli 25x25x25

    wsadziłem



    zalałem betonem i siedzi, pranie wisi, wiatr targa i nic - więc te Twoje słupki spokojnie dadzą radę

    pozdrawiam

  20. #1660
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    to troche mnie uspokoiłeś bo jużzaczełem wątpić w ich jakość..jedni chwala na różnych forach inni narzekają jak ze wszystkim dwa lata gwarancji na nie jest ale myślę że jak przed zamontowaniem nie uszkodze to będą stać i stąc wkońcu niby ocynkowane i powłoką pcv zabezpieczone

Strona 83 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony