dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 466 z 915
Pokaż wyniki od 9.301 do 9.320 z 18293
  1. #9301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Chodzi o temp zasilania 46 oC i dT =6 oC ? Jezeli tak to pomoze i to duzo
    Powiedzmy że dT będzie minimalna (1K, 2K?), a temperatura zasilania będzie się zmieniać quasi-sinusoidalnie w zakresie min/max +40/+46

    PS
    Bardziej będzie to piła niż sinusoida, strome narastanie i łagodne zbocze.
    Ostatnio edytowane przez wihajster ; 19-02-2013 o 21:53 Powód: PS
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #9302
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Tak przy 10 cm rozstawu to faktycznie bez znaczenia, mniejszych rozstawów sie praktycznie nie stosuje.
    Ja mam w łazience 70% co 5cm na listwach.Było ciężko ale jest
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Co tu sie koowa tak "konsyliacyjnie" nagle zrobilo?
    No cóż...

  3. #9303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Bez wzgledu na wartosc przeplywu?
    Przeplyw determinuje dT, czyli i dT i przepływ są wspólzalezne

  4. #9304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a wiecie mam argument jakiś do bardzo dobrej izolacji
    mogę założyć drewno w domu bez oglądania się
    salon z kuchnią ma 51m2 kładę parkiet w części wypoczynkowej salonu i dlatego zakreciłem 3 pętle z 6 i nie mam żadnego problemu z komfortem
    wiem wiem w niedzielę paliłem kominkiem
    wiele osób potrafi grzać płaszczem wodnym to zamiast gazu czy gruntowej
    to powietrzna bedzie ok
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 19-02-2013 o 21:58
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #9305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Powiedzmy że dT będzie minimalna (1K, 2K?), a temperatura zasilania będzie się zmieniać quasi-sinusoidalnie w zakresie min/max +40/+46
    Mniejsza dT tym wieksza moc, juz nawet przy 40 oC i dT=2 ta moc bedzie spora, oczywiście uzależniona od wielkosci grzejnika

  6. #9306
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Arturo, jeśli ta pompa ma dalej zmostkowany czujnik przepływu jak pisze mkm_silesia, to grzałki mogą włączać sie w trybie awaryjnym. Pamiętaj, że przepływ minimalny to 18 l na minutę. Sprawdź charakterystykę pompy obiegowej policz z grubsza opory przepływu całej instalacji i dobierz właściwy bieg

  7. #9307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mniejsza dT tym wieksza moc, juz nawet przy 40 oC i dT=2 ta moc bedzie spora, oczywiście uzależniona od wielkosci grzejnika
    No, to w takim razie mammy przy gruntowej PC i odpowiednio dużej drabince zapewniony komfort temperaturowy przy COP dla c.o. wynikającym z COP podłogówki plus (albo raczej minus) COP ~3,0 dla drabinek.
    Zamiast COP=1.

    Wiem, wiem, wiem że łazienki i drabinki to mały % w skali całego budynku, ale takie "zboczenie" mam i mnie to osobiście boli stosowanie ordynarnych grzałek/kabli, mając PC oczywiście. Amen.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #9308
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Nie jestem sprzedawcą, monterem, nie jestem w jakikolwiek sposób związany z branżą budowlaną. Nie mam nawet wykształcenia technicznego.
    W nowym domu będzie zainstalowana pompa ciepła Panasonic t-CAP 9 kW z opcją chłodzenia klimakonwektorem. W związku z tym zasięgnąłem w tej mierze informacji szczegółowych i źródłowych.
    mkm silesia-jest to bardzo żałosne i żenujące posunięcie,naprawdę nie stać Cię na płatny profil ?
    Takie ściemnianie na forum jest wychwytywane od razu...
    Kolego Pratchawiec,Atlantic pod względem sterowania jest zdecydowanie lepszym wariantem niż Panasonic T-CAP,przemyśl to
    Jeśli zdecydujesz się na TRI11 to technicznie nie ma o czym mówić i co porównywać
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-02-2013 o 22:14

  9. #9309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja mam w łazience 70% co 5cm na listwach.Było ciężko ale jest
    Teoretycznie, ale i praktycznie w łazience powinna być wyższa temperatura, ale jest tak, że tam też jest wywiew powietrza (bo musi być).
    Z łazienki korzysta się okazjonalnie, a to oznacza, że grzeje się niepotrzebnie - zwłaszcza przy wentylacji grawitacyjnej.
    Moim zdaniem w łazience powinno być dogrzewanie "czasowe" - tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Rozwiązań jest sporo.

    A przy okazji, pytanie do instalatorów. Jak tłumaczycie inwestorom, brak strefy brzegowej ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #9310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    No, to w takim razie mammy przy gruntowej PC i odpowiednio dużej drabince zapewniony komfort temperaturowy przy COP dla c.o. wynikającym z COP podłogówki plus (albo raczej minus) COP ~3,0 dla drabinek.
    Zamiast COP=1.

    Wiem, wiem, wiem że łazienki i drabinki to mały % w skali całego budynku, ale takie "zboczenie" mam i mnie to osobiście boli stosowanie ordynarnych grzałek/kabli, mając PC oczywiście. Amen.
    Z mojej praktyki wynika ze dla łazienek wystarcza podłogówka i grzejnik drabinkowy dla uzupełnienia mocy zasilany tą samą temp. Te temp wahaja się od 35do 38,39 oC w zalezności od strat w łazienkach, zawsze przeliczam dla 24 oC temp wewn. A grzałka w grzejniku grabinkowym przydaje się w okresach przejsciowych i wcale nie musi byc taka "ordynarna"

  11. #9311
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Z łazienki korzysta się okazjonalnie, a to oznacza, że grzeje się niepotrzebnie - zwłaszcza przy wentylacji grawitacyjnej.
    Moim zdaniem w łazience powinno być dogrzewanie "czasowe" - tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Rozwiązań jest sporo.
    Hallelujah! Nie pytałem publicznie, ale nigdy nie rozumiałem po co w 3 kiblach w domu utrzymywać 25* przez całą dobę. Nie lepiej zrobić opcję wduś guzik żeby odpalić matę grzewczą na 5 czy 10 minut? I sympatyczniej i oszczędniej.

  12. #9312
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Teoretycznie, ale i praktycznie w łazience powinna być wyższa temperatura, ale jest tak, że tam też jest wywiew powietrza (bo musi być).
    Z łazienki korzysta się okazjonalnie, a to oznacza, że grzeje się niepotrzebnie - zwłaszcza przy wentylacji grawitacyjnej.
    Moim zdaniem w łazience powinno być dogrzewanie "czasowe" - tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba. Rozwiązań jest sporo.

    A przy okazji, pytanie do instalatorów. Jak tłumaczycie inwestorom, brak strefy brzegowej ?
    Dlatego u mnie będą kable pod kaflami,łazienka rządzi się swoimi prawami
    Strefa brzegowa także jest,co 10cm na szer.80cm.
    mkm silesia twierdzi,ze tak nie powinno być bo mówił,że instalacja jest skopana.
    Czyżby on się nie znał na instalacjach ? Sztuczny instalator a zgrywa fachowca ?
    Niech inwestorzy ocenią jego zachowanie.

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Hallelujah! Nie pytałem publicznie, ale nigdy nie rozumiałem po co w 3 kiblach w domu utrzymywać 25* przez całą dobę. Nie lepiej zrobić opcję wduś guzik żeby odpalić matę grzewczą na 5 czy 10 minut? I sympatyczniej i oszczędniej.
    No właśnie
    Łazienka ciepła mimo wyłączonej pompy ciepła
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-02-2013 o 22:22

  13. #9313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Hallelujah! Nie pytałem publicznie, ale nigdy nie rozumiałem po co w 3 kiblach w domu utrzymywać 25* przez całą dobę. Nie lepiej zrobić opcję wduś guzik żeby odpalić matę grzewczą na 5 czy 10 minut? I sympatyczniej i oszczędniej.
    Norma dla WC nie przewiduje wcale 24 oC, a tylko 20 oC czyli tyle ile w pozostałej czesci domu

  14. #9314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    A przy okazji, pytanie do instalatorów. Jak tłumaczycie inwestorom, brak strefy brzegowej ?
    W nowych izolowanych domach nie ma potrzeby stosowania strefy brzegowej (patrz przypadek maluxa) ,jezeli zdarzy się zwiekszone straty bo np. duze przeszklenia to wtedy i tak jest rozstaw 10 cm , a strefe brzegowa z rozstawem 5 cm nie ma sensu robic, lepiej podniesc temp zasialnia o 1 oC i uzyskamy ten sam efekt

  15. #9315
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A grzałka w grzejniku grabinkowym przydaje się w okresach przejsciowych i wcale nie musi byc taka "ordynarna"
    Ordynarna w sensie technicznym, chodziło mi tylko o to że jest to zwykły grzejnik rezystancyjny i odpowiadający mu COP=1.
    Nie miałem na myśli formy przestrzennej ani koloru obudowy
    Pozdrawiam
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #9316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Arturo, jeśli ta pompa ma dalej zmostkowany czujnik przepływu jak pisze mkm_silesia, to grzałki mogą włączać sie w trybie awaryjnym. Pamiętaj, że przepływ minimalny to 18 l na minutę. Sprawdź charakterystykę pompy obiegowej policz z grubsza opory przepływu całej instalacji i dobierz właściwy bieg
    I co dalej uważasz że warto?

  17. #9317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.686

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    (...)odpalić matę grzewczą na 5 czy 10 minut? I sympatyczniej i oszczędniej.
    Nie widziałem jeszcze takiej maty grzewczej podnoszącej temperaturę w takim czasie o 2K...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #9318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.536
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ordynarna w sensie technicznym, chodziło mi tylko o to że jest to zwykły grzejnik rezystancyjny i odpowiadający mu COP=1.
    Nie miałem na myśli formy przestrzennej ani koloru obudowy
    Pozdrawiam
    Aha, ale procentowo jest to mały udział w całosci zapotrzebowania na ciepło. Szkoda tym sobie zaprzatac głowę

  19. #9319
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Napisał Arturo72

    Kolego Pratchawiec,Atlantic pod względem sterowania jest zdecydowanie lepszym wariantem niż Panasonic T-CAP,przemyśl to
    Jeśli zdecydujesz się na TRI11 to technicznie nie ma o czym mówić.
    Pompa dość długo czeka już w garażu. Atlantic czy inne nie wchodzą zatem w rachubę. Mam nadzieję, że jak pokonasz "choroby wieku dziecięcego" Panasonica i wygrzejesz wszystko, nie będziesz tak sfrustrowany.
    Potega i "ładność" sterownika to jednak nie są dla mnie elementy decydujące. Zasadniczą dla mnie sprawą był fakt, że pompa ta przystaje znakomicie do moich założeń grzewczych i chłodniczych a nie jest w cenie Zubadana, którego zresztą też rozważałem.

  20. #9320
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Pompa dość długo czeka już w garażu. Atlantic czy inne nie wchodzą zatem w rachubę. Mam nadzieję, że jak pokonasz "choroby wieku dziecięcego" Panasonica i wygrzejesz wszystko, nie będziesz tak sfrustrowany.
    Potega i "ładność" sterownika to jednak nie są dla mnie elementy decydujące. Zasadniczą dla mnie sprawą był fakt, że pompa ta przystaje znakomicie do moich założeń grzewczych i chłodniczych a nie jest w cenie Zubadana, którego zresztą też rozważałem.
    Czy mod tego nie widzi ?
    Ok,zgłaszam użytkownika mkm silesia jako sprzedawcę pomp ciepła firmy Panasonic,który uprawia "pseudoreklamę" i wypowiada się nie zgodnie z regulaminem,poza tym jako użytkownik i sprzedawca pomp ciepła bez wykupionego profilu płatnego posiada dwa konta na forum.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-02-2013 o 22:30

Strona 466 z 915

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony