dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 677
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 13530
  1. #3441

    Domyślnie

    mają swoją pluskwę na forum
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #3442

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    mają swoją pluskwę na forum
    Raczej sami czytają. I dobrze. Telefon był zaraz po umieszczeniu tu na forum mojego zapytania o Wesołą. Więc są na bieżąco.
    MARTINOS

  3. #3443

    Domyślnie

    to pięknie to działa a my wszyscy na tym skorzystamy
    pyta jakaś osoba a oni zaraz ruszają z produkcją
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #3444
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    punkt widzenia z punktu siedzenia
    przecież przez cały czas nie będzie się ustalać parametry.
    uważam że mieszanie węgli ma też swój plus w spalaniu ,a mowa jest o mieszaniu węgli typ31 z typ32 co super zdaje egzamin podczas budzenia się z podtrzymania ponieważ typ31 szybciej się rozpala co powoduje szybsze pobudzenie tego mocniejszego typ32 i pomocne szczególnie w okresach przejściowych.

    i na pewno nie wszyscy są tak obryci (w temacie nastawu) jak ty suspenser aby nawet samą wodę potrafili ogrzać na samej wesołej.

    tak roboty jest trochę z tym i ci którzy nie widzą z tym problemu to dla nich małe piwo.

    oczywiście mowa jest o mieszaniu węgli osobiście w pełni świadomi co posiadamy.
    Wszystko się zgadza, tylko tak jak napisałem ważne jest zrobienie dokłądnej mieszanki, bo jak będzie 80/20 a za chwilę 20/80 to parametry się nie ustalą bo nie zdążą, ale jak się w miarę dokładnie wymiesza to będzie ok, tyle, że to wymieszanie jest dość pracochłonne w warunkach domowych.

    Samą wodę podgrzewałem "Pieklorzem" a nie Wesołą, ale w tym roku na lato planuję PPC, więc kocioł będzie czekał na zimę.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #3445

    Domyślnie

    witam
    jak Wam się spalał EKOGROSZ ? bo u mnie coś popiół bardzo mocno się skleja mimo niemal całkowicie przysłoniętej przesłony i obniżeniu nadmuchu
    zastanawiam się czy to nie wina tego że był strasznie drobny?
    Dom 160m2. (100m2 podlogowka + grzejniki) 5 osób
    PV 9.86kwp
    Pompa ciepła Atlantic 8kw r32

  6. #3446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przecież pisałem niedawno że teraz wszyscy będą mieli Wesołą od Tatr po Hel, hehe
    Panowie to jest niemożliwe !!!
    Aaa, ten wpis nie jest kierowany w stronę Kareny.

  7. #3447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przecież pisałem niedawno że teraz wszyscy będą mieli Wesołą od Tatr po Hel, hehe
    Panowie to jest niemożliwe !!!
    Jak to nie możliwe ? wystarczy pakować w wory najlepiej bez nadruku i w momencie przyjazdu klienta spytać tylko jaki ekogroszek potrzebuje -chce kupić .Tak produkuje się ekogroch uniwersalny dla wszystkich.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #3448

    Domyślnie

    poruszyłem ten temat w firmie B&E i tak dzisiaj odpisali:
    "Eko-groszek produkowany na bazie węgla z KWK Wesola, to w naszej ofercie eko-groszek czerwony.


    Nie polecamy jednak samej Wesołej do spalania w piecach z automatycznym podajnikiem - to twardy węgiel i trudno się rozpala wiec podobnie jak niegdyś Chwałowice może podczas zbyt długiego czuwania kotła po prostu się wygasić palenisko... To typ wegla 32 wiec ma dość wysoką spiekalność- ok. 15 Ri. Potrzebuje wiec tzw. "podpałki", by "sprawniej działać". Dlatego zwykle użytkownicy nawet sami mieszaja go z innymi (nawet sporo gorszymi węglami) wowczas i tak jest dobry, a nawet bardzo dobry efekt - i ekonomiczny i pod względem spalania i pracy.

    Trzeba też zwrócić uwagę, ze sam eko z Wesołej byłby stosunkowo drogi - raz, że to kopalnia Holdingu, a dwa, że dodatkowo wchodzi tu w rachubę kruszenie węgla (Wesoła robi zwykłe Groszki i Orzech II): więc wytworzy się miał węglowy (strata ładnych kilka % na ilosci i cenie) i wówczas również przymusowo trzeba go przesiać, to wszystko należy wkalkulowac w cenę. "
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 22-02-2013 o 13:19
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  9. #3449
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Zgadzam się, że Wesołą trzeba skruszyć, co generuje koszty więc i cena musi być wyższa. Zgadzam się, że nie każda dostawa nadaje się na naprawdę dobry, niespiekający ekogroszek - w tym sezonie dwukrotnie byłem zmuszony z tego powodu zamieszać z Piastem i sprzedać po niższej cenie. Nie zgadzam się, że wygasa w podtrzymaniach - paliłem w okresie przejściowym, podtrzymania trwały nawet po kilka godzin. Zdarzały się też kilkugodzinne przerwy w dostawie prądu i kocioł nigdy nie wygasł. Nie miałem również takich sygnałów od klientów. Wszelkie mieszanki - poza tymi wykonanymi dla obniżenia spiekalności i sprzedanymi po niższej cenie - służą wyłącznie uzyskaniu wyższego zysku przez mieszającego.

  10. #3450

    Domyślnie

    jeśli chodzi oto że komuś na podtrzymaniu wesoła zgasła czy nie to istna loteria zważywszy na to że nie zawsze wesoła jest taka sama i też trzeba wziąć pod uwagę kto ile miał z nią do czynienia (czym więcej w las tym więcej drzew) ale na pewno nie można wykluczyć że się tak może zdarzyć tym bardziej jak wcześniej pisałem kotłów automatycznych jest b. dużo a pojęcie obsługi też ma tu istotną sprawę.

    a używanie tak dobrego towaru w okresie przejściowym czy grzania cwu to już sprawa indywidualna.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #3451
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Jak jeszcze robiłem na dwustanie, miałem ustawione przedmuchy na 20 minut. Jak zabrakło na kilka godzin prądu, przedmuchy nie działały, więc równie dobrze mogło ich nie być. Wesoła bardzo długo potrafiła utrzymać żar na palniku i w przeciwieństwie do słabych węgli zapadanie się kopca było w podtrzymaniach minimalne, bo po wyłączeniu dmuchawy i zamknięciu klapki niemal natychmiast przestawało się palić płomieniem, zostawał tylko żar. Zawsze staram się palić tym samym węglem cały sezon, również w okresach przejściowych i na CWU. Zapotrzebowanie na ciepło nie zależy od kaloryczności węgla. Robiłem próby palenia np. Janką na CWU, nie widziałem ekonomicznego sensu a pojawiały się problemy - mocno ciepła rura podajnika, zapadanie się kopca a nawet dymienie z kosza po jego otwarciu. Trzeba było manewrować przedmuchami. No może gdybym miał Ledvice po takich pieniądzach jak Pionan, to sens by był.

  12. #3452

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Robiłem próby palenia np. Janką na CWU, nie widziałem ekonomicznego .
    I tak by wszyscy rozumieli jak by wszyscy mieli po tyle co TY węgle.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #3453
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Many
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wagrowiec
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam ekogroszek z Wesołej z lipca 2012 ładnie się pali wysoko płomienny suchutki na wiór
    tylko z 25 kg mam 8kg popiołu w miarę ładnie wypalonego,to chyba ten węgiel leżał gdzieś koło Wesołej...
    pozdrawiam

  14. #3454
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    I tak by wszyscy rozumieli jak by wszyscy mieli po tyle co TY węgle.
    Zug, jak kupuję Jankę to też hurtowo. Marżę mam dość podobną.

  15. #3455

    Domyślnie

    A swoją drogą ciekawe? czy rynek węgla sie ucywilizuje czy będzie tak jak z paliwami na stacjach???

  16. #3456

    Domyślnie

    Cytat Napisał Many Zobacz post
    Witam
    Ja mam ekogroszek z Wesołej z lipca 2012 ładnie się pali wysoko płomienny suchutki na wiór
    tylko z 25 kg mam 8kg popiołu w miarę ładnie wypalonego,to chyba ten węgiel leżał gdzieś koło Wesołej...
    pozdrawiam
    teraz to ja jestem wesoły ale tak na poważnie z tej ilości wypalonego to popiól powinien być ledwo zauważalny
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #3457

    Domyślnie

    Polska i cywilizacja
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  18. #3458
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    w cuda wierzysz?
    adiqq, klient ma wybór. Jak wierzy, że towar kupiony luzem w hurcie po 7 stówek + koszty transportu da się sprzedać w detalu po 8 stówek zaworkowany - to naprawdę jego rzecz.

  19. #3459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephik Zobacz post
    witam
    jak Wam się spalał EKOGROSZ ? bo u mnie coś popiół bardzo mocno się skleja mimo niemal całkowicie przysłoniętej przesłony i obniżeniu nadmuchu
    zastanawiam się czy to nie wina tego że był strasznie drobny?
    Jak dasz za mały nadmuch będzie kopcić, więc raczej skróć cykl podawanie/przerwa [np. zamiast 10/80 daj 5/40].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  20. #3460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A swoją drogą ciekawe? czy rynek węgla sie ucywilizuje czy będzie tak jak z paliwami na stacjach???
    Jak się ucywilizuje to będzie tak jak jest obecnie z paliwami na stacjach.

    Na razie z kontroli jakości wynika, że około 2% paliw na stacjach nie spełnia norm i deklarowanych parametrów, a w przypadku węgla jest to około 80%
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

Strona 173 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony