dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 92
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 1839
  1. #781

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    Bami,
    25 metrów????
    SAMA kuchnia, bez jadalni????
    Wiesz, ja mam połowę tego, i co prawda dużo mebli (jedna ściana zabudowa do sufitu, 300 x 270 cm), zabudowa niska (300 cm długości), oraz wyspa (200 x 120 cm) i za same meble mam wyceny około 20 tysięcy - bez blatu.
    Sharlot, ale ta kuchnia jest dziwna - ma mało ścian
    mam 2 zabudowane ściany 240x255 i 270x255, w nich muszą sie zmieścić pełnowymiarowy piekarnik i mikrofali, w drugiej wielka lodówka sbs. Plus niska zabudowa 435 mm i wyspa 170x100. Z jakiego regionu jesteś?

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Bami i Pestko,
    poszły privy.

    Bami,
    masz sporo mebli, a jeśli planujesz dużo szuflad (ja tak), to podnosi koszt, jeśli chcesz Bluma - bo dopłata do JEDNEJ szuflady za system Bluma to 200 zł.
    U mnie, przy 15 szufladach, to 3 tysiące.


    A w ogóle to z czego planujesz zabudowę?
    Lakier oraz fornir są drogie.

  3. #783

    Domyślnie

    Dzieki Szarlotko
    wyceniałam mdf w lakierze, szuflady Blum te najładniejsze w liczbie 21 sztuk... Żadnych cargo. Zaraz się okaże, że przy tej wielkości to bardzo przystępna cena

  4. #784
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    No obawiam się, że tak może być
    Ale popytaj w 2-3 firmach, zleć wyceny - taki research zawsze mocno rozjaśnia spojrzenie na sprawę i sporo się można dowiedzieć! O cenach, wykonawcach, i swoich reakcjach na kolejne kosztorysy - w sensie: przy pierwszym, łapiesz się za głowę - czemu tak DROGO; przy trzecim rozumiesz, że takie są ceny, przy piątym jesteś szczęśliwa, bo znajdujesz wykonawcę, który liczy się 10% taniej niż pierwszy i myślisz, że to SUPER TANIO

  5. #785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    No obawiam się, że tak może być
    Ale popytaj w 2-3 firmach, zleć wyceny - taki research zawsze mocno rozjaśnia spojrzenie na sprawę i sporo się można dowiedzieć! O cenach, wykonawcach, i swoich reakcjach na kolejne kosztorysy - w sensie: przy pierwszym, łapiesz się za głowę - czemu tak DROGO; przy trzecim rozumiesz, że takie są ceny, przy piątym jesteś szczęśliwa, bo znajdujesz wykonawcę, który liczy się 10% taniej niż pierwszy i myślisz, że to SUPER TANIO
    To moze zażądam rabatu 10% i zaoszczędzę mnóstwo czasu i nerwów

  6. #786
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    A widzisz, szybko się uczysz!!

  7. #787

  8. #788
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharlotka Zobacz post
    Bamka,
    ja mam gdzieś namiary na sprzedawcę genialnego bawełnianego aksamitu, kupowałam cudne kolory, w tym piękne fiolety w różnych odcieniach - poszukam i wyślę Ci!
    Sharlotka, a mi też wyślesz? Dziękuję
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  9. #789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami Zobacz post
    Dzieki Szarlotko
    wyceniałam mdf w lakierze, szuflady Blum te najładniejsze w liczbie 21 sztuk... Żadnych cargo. Zaraz się okaże, że przy tej wielkości to bardzo przystępna cena
    Bami, ja mam 15 szuflad, 2 duże carga, blumy, fornir i wiesz ile zapłaciłam...

    Moja wycena z WFM też była jakaś kosmiczna, dotąd uważam że ich pogrzało..

    A co do okapów, to próbuj wycenić ten ktory się Tobie podoba. Mój podobno kosztował 5 tys., a zapłaciłam za niego 3 z kawałkiem..

    Fajny wczoraj dzień miałaś

    a gdzie chcesz tego light eye zawiesić?
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  10. #790
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Co do zasłon to ja zachwytów nie podzielę bo nie mogę mieć zasłon ani dywanów. Moje chłopaki to alergicy...Mamy tylko firanki a i tego pewnie nie powinno być...
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  11. #791

    Domyślnie

    Chce mieć kilka light eyes kinkiety w salonie, zwis w hallu i szynowe nad kanapą ...
    bede dzwonić do Twojego pana i do jeszcze dwóch. Chcę zrobić wszystko u jednego: kuchnie, garderoby.

  12. #792
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bami, z czego chcesz tę kuchnię? Z MDFów? A znasz Formicę http://www.formica.eu/pl/ To moja miłość odkąd 24 lata temu w Kanadzie zobaczyłam co można zrobić z ich laminatów. Są BOSKIE. Mają jeden taki rodzaj laminatu ColorCore, w którym można nawet rzeźbić.
    W Warszawie jest ich dystrybutorem Juan, a w Karczewiu SAS.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #793

    Domyślnie

    Wchodzilam na tę stronę SAS - widzę, ze to hurtownia, zadzwonię tam i zapytam, z kim współpracują z okolic.

  14. #794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A oglądałaś katalogi-wzorniki na stronie Formici? Ja nawet z tej Kanady przywiozłam sobie próbki. Tak mi się podobały, że taszczyłam przez ocean
    Moi znajomi architekci mieli z tego i kuchnie i łazienki w trzech domach i swoim klientom też zawsze proponowali.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #795

    Domyślnie

    Ale Pestko... Obawiam się, ze taki obrandowany laminat może być droższy niż lakierowany mdf
    A dla mnie ta wycena, którą już mam, jest nie do przyjęcia

  16. #796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zapytać nie zawadzi.
    A kuchnię made IKEA brałaś pod uwagę. Powinno wyjść znacznie taniej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #797

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Zapytać nie zawadzi.
    A kuchnię made IKEA brałaś pod uwagę. Powinno wyjść znacznie taniej.
    To opcja awaryjna Balbina ma taką a wyspę zamawiała u stolarza. Jest bardzo zadowolona.

  18. #798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja mam wszystko z Ikei i jedni moi znajomi też. Jest w porządku. Znajomi pierwszą kuchnię kupili 10 lat temu i mieli taką sytuację, że coś im się rozwarstwiło po paru latach w jednym z frontów. IKEA daje b. długą gwarancję, ale ponieważ już ten model frontów kuchni wycofali, to wymienili im wszystkie. Coś tam płacili, ale to było jakieś 10–20 % wartości. I zdaje się, dlatego, że chcieli w innej klasie cenowej i to była dopłata.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #799
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Sharlotka
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2.445

    Domyślnie

    Lucko,
    wysłałam

    Bami,

    popytaj faktycznie Luckowych wykonawców - na pewno będzie taniej, niż w wielkiej, znanej firmie, która płaci krocie za czynsz, a dodatkowo dolicza X % marży za swoje logo i renomę!

    Ja np. po pierwszych wizytach w renomowanych salonach z deskami drewnianymi byłam bliska załamki - proponowano mi deski po......339 zł BEZ montażu - znaleźliśmy 4 wykonawców, u których koszt materiału z usługą za taką samą jakość i parametry wynosi 200-210 zł!

  20. #800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Bami,
    a może to dobry pretekst do osobistego spotkania? Jak chcesz, to możemy się umówić u mnie na budowie i sobie zobaczysz na własne oczy czy pasuje Ci jakość wykonania ?

    Może nawet dzisiaj? Wydaje mi się, że masz mój telefon, jak masz ochotę to dawaj znać i się umówimy
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

Strona 40 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony