dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 272
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 5425
  1. #3561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    poszłabym gdzie indziej, bo niechlujstwo jest wyrazem braku szacunku dla Klienta.
    Przyznasz jednak Elfir, że gdyby przyjechali do Ciebie bmw karku z blondynką po projekt ogrodu, to nie odesłałabyś ich z kwitkiem....
    A co to ma wspólnego przyjmowanie zleceń z moją wzrokową oceną ich gustu?
    Żona nic nie pisała o tym, że bedąc sprzedawczynią nie sprzedałaby panience białych kozaczków. Jest popyt jest sprzedaż. Co mnie obchodzi, jak ktoś wydaje swoją kasę? Co nie znaczy, że by mnie to nie bawiło.

    Powiem szczerze, że po takiej parze oczekiwałabym zachcianki w stylu: rząd tujek, same iglaczki, żeby nie trzeba było pracować ("bo mam tipsy") i gipsowej gołej baby na środku (dla "pana domu")

    Czyli kiczu w wydaniu ogródkowym

  2. #3562
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    to ucinając dyskusję, wrzucę coś co mnie rozbawiło do łez.
    kiczem nie trąci, ale na kuriozum się łapie

    Załącznik 172747
    W Prudniku byłaś? Kiedy pierwszy raz zauważyłam tę reklamę, myślałam, że to żart

  3. #3563
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A co to ma wspólnego przyjmowanie zleceń z moją wzrokową oceną ich gustu?
    Żona nic nie pisała o tym, że bedąc sprzedawczynią nie sprzedałaby panience białych kozaczków. Jest popyt jest sprzedaż. Co mnie obchodzi, jak ktoś wydaje swoją kasę? Co nie znaczy, że by mnie to nie bawiło.

    Powiem szczerze, że po takiej parze oczekiwałabym zachcianki w stylu: rząd tujek, same iglaczki, żeby nie trzeba było pracować ("bo mam tipsy") i gipsowej gołej baby na środku (dla "pana domu")

    Czyli kiczu w wydaniu ogródkowym
    kark w bmw ma kasę na ogrodnika, a jego blondynka sama nie grzebie w ziemi

  4. #3564
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Kiedyś bardzo chciałam kupić piękny kawałek ziemi, ale właściciele nie chcieli się zgodzić na sprzedaż za żadną cenę. Po kilku latach przy okazji spaceru wybraliśmy się z M w to miejsce... Stał dom, przepiękny, tradycyjny. Ogród wypieszczony. Z domu wyszedł kark ze swoją blondynką, wsiedli do stojącego przed domem mercedesa... Gula mi stanęła, ze złości, bo bardzo chciałam tę działkę
    Teraz już nie zazdroszczę.

  5. #3565
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    kark w bmw ma kasę na ogrodnika, a jego blondynka sama nie grzebie w ziemi
    Nie znam takich "karków". Raczej to osoby, które chcą się stylizowac na bogaczy, ale dochody mają przeciętne.
    Robiłam ogród właścicielowi dużego przedsiębiorstwa - 5000 m2, duży dom. On planuje sam to pielęgnować ( ) bo nie chce wynajmowac ogrodnika.

  6. #3566

    Domyślnie

    kupi treaktor kosiarkę i będzie mobilnie kosił'' pole golfowe.''
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  7. #3567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A pielić mu bedą ptaszki?

  8. #3568

    Domyślnie

    Jak jesteśmy przy architekturze:
    To najbardziej niezwykłe osiedle w okolicach Warszawy. Pod Ożarowem Mazowieckim można wybierać spośród 12 rodzajów domów - od toskańskiej willi po staropolski dworek. Sąsiedztwo nieco mniej wykwintne: pola, szklarnie i majaczące na horyzoncie bloki. Jednak osiedle nie cieszy się dotąd zainteresowaniem klientów.
    http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85...apa__Nikt.html



    Ostatnio edytowane przez marynata ; 27-02-2013 o 22:22

  9. #3569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Toż to osiedle Pana od domu-hali lotniskowej

  10. #3570

    Domyślnie

    Każdy z tych domów jakoś by się mógł obronić, ale nie WSZYSTKIE RAZEM NA KUPIE!

  11. #3571

    Domyślnie

    No więc właśnie,bardzo dziwny zamysł żeby celowo stworzyć takie pomieszane osiedle.

  12. #3572

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    No więc właśnie,bardzo dziwny zamysł żeby celowo stworzyć takie pomieszane osiedle.

    Czym tu by jeszcze ludzi zadziwić???

  13. #3573

    Domyślnie

    Wcześniej był do Palikota który ma była żona,a to jego obecny w Dzierwanach.
    Chyba też nie do tego wątku,ale warto zobaczyć




    Ostatnio edytowane przez marynata ; 28-02-2013 o 00:55

  14. #3574

    Domyślnie

    Cytat Napisał twaro Zobacz post
    Czym tu by jeszcze ludzi zadziwić???

  15. #3575

    Domyślnie

    ten ostatni jest prześlicznie uroczy. marzy mi sie takie coś chatkowatego i pod strzechą, choć poprzestałabym na mniejszym
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #3576

    Domyślnie

    W dzierwanach to dom na wyjazdy wakacyjno -weekendowe. Na codzien mieszk a zabytowej kamienicy na starówce. Pięknie tam jest i klimatycznie.

    http://www.domoplus.pl/2010/dach-nad...sz-palikot_396
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #3577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    ten ostatni jest prześlicznie uroczy. marzy mi sie takie coś chatkowatego i pod strzechą, choć poprzestałabym na mniejszym
    Mnie też się taki marzy.

  18. #3578

    Domyślnie

    a ja to bym chciała 3 domy, ten co mam, 2 w górach, 3 na mazurach, każdy w innym stylu moze jak wygram w lotto.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  19. #3579
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Czytając niektóre wypowiedzi odnoszę wrażenie, że lubimy jednak popadać ze skrajności w skrajność.
    Jeszcze kilka lat temu, tutaj na FM, była taka dosyć zażarta dyskusja na temat jakości naszej architektury. Pamiętam jakie oburzenie wywołało stwierdzenie, że wolność estetyczna inwestorów w Polsce powinna być poważnie ograniczona. Uczestniczyło w niej parę osób związanych zawodowo z architekturą . Larum było tak wielkie, że wycofali się z rozmowy.
    A dzisiaj ...proszę!. Wołanie o miejskiego architekta, kto wydał pozwolenie?, gdzie był decydent?
    W krajach gdzie wolność panuje dłużej niż u nas istnieje szereg przepisów ściśle regulujących zakres swobód inwestora.
    Kolorystyka elewacji, kolor i rodzaj dachówki, ba!... proporcje, ogrodzenie, materiały i inne ograniczenia oraz dopuszczalny ( niewielki) zakres swobód, które traktowane by były w Polsce niemal jako zamach na wolność A przecież tak określone zasady narzucą nie tylko inwestorom ale i architektom sposób postępowania i projektowania.
    Przepisy chroniące nas przed chłamem mamy do niczego a szlachecka swoboda i pewne luki w mózgu większości społeczeństwa przyczyniają się do takiej estetyki jaka mamy.
    Tutaj, na forum przeczytać i zobaczyć można z jaka beztroską zmienia się w domach proporcje, otwory, elewacje.
    Nie miejcie żalu do miejskiego urzędnika, sami chcieliśmy żeby w ramach przepisu obywatel mógł robić sobie dobrze a architekt dogadzał mu jak przydrożna panienka we wszelkich, nawet w tych wyuzdanych estetycznie zachciankach.
    W każdym zawodzie są tacy, którzy czują powołanie i mają etykę zawodową i tacy, którzy powiedzą : "a co mi tam. Ja tam nie mieszkam nie będę musiał na to patrzeć a pieniądz nie śmierdzi".
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 28-02-2013 o 17:21

  20. #3580
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że instytucja architekta miejskiego / gminnego nie istnieje. Są wyjątki - ale nie mają żadnych umocowań prawnych.
    Z kolei urzędnik wydający pozwolenie na budowę (niekoniecznie jest to architekt) nie ma instrumentów, które pozwoliłyby mu wpływać na estetykę projektów. On sprawdza jedynie czy projekt spełnia wymagania określone w planie / wz i przepisach budowlanych (choć odpowiedzialność i tak dawno przerzucono na autora projektu).
    Jedynym ciałem mogącym mieć realny wpływ na estetykę są coraz częściej "komisje estetyki "podległe najczęściej prezydentom/burmistrzom. Jednak nie zajmują się zwykle taką drobnicą jak domy jednorodzinne.
    Przy naszym prawie jedynym obostrzeniem są zapisy planu miejscowego, które to stanowią lokalne prawo. Czy lepsze bardzo szczegółowe czy pozwalające na wiele? To dyskusja nawet nie na to forum. Ale fakt, że z luźnych zapisów nie potrafimy korzystać zachowując jakiś przyzwoity poziom zabudowy na poziomie osiedli czy dzielnic. Z drugiej strony bardzo szczegółowe i typowe zapisy skutkują zwykle uporządkowaniem przestrzennym osiedli ale też często upodleniem samej architektury - bo do tych planów najczęściej świetnie pasują wszystkie kiepskiej jakości architektonicznej projekty typowe.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

Strona 179 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony