dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 614 z 998
Pokaż wyniki od 12.261 do 12.280 z 19943
  1. #12261
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Emilin

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Posty
    7

    Domyślnie

    Koledzy.... powiedzcie mi jak to jest,bo jestem mocno zaniepokojony tym co wcześniej wyczytałem w tym temacie.
    Mianowicie chodzi mi o ten nieszczęsny CZAD
    W swoim kotle przeszedłem ze spalania dolnego na górne,dorobiłem KPW (kocioł Defro optima 20kw)
    Ktoś tam wczesniej pisał że przy tych temp. na zewnątrz kocioł przeszedł mu w podtrzymanie,wsadził do kotła czujnik zawartości tlenku węgla a tam jakieś ogromne stężenia które wylatują kominemNo właśnie KOMINEM

    A czy czasem ten CZAD nie znalazł by sobie krótszej drogi i wyleciał moją KPW zatruwając mnie i moją rodzine?????

    Jeśli tak to ja zatykam tą dziurę w drzwiczkach i w d.upie mam to ekologiczne spalanie.Wolę żyć niż spalać ekologicznie kosztem ludzkiego zdrowia!!

  2. #12262

    Domyślnie

    W kotle masz podciśnienie i zawsze zostanie z niego wyssane kominem ale oczywiście licho nie śpi ja będziesz miał przytkany komin to może być krucho i między innymi dlatego LR wymyślając KPW zawsze powtarza aby nie używać DMUCHAWY ponieważ może grozić wydmuchiwaniem z kotła.

    Jak byś nie palił (DS ,GS,GAZ) to podstawą jest czysty komin (określony prawem) oraz posiadanie czujnika CO
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 10:58
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  3. #12263

    Domyślnie

    Kłaniam się.
    Przepraszam że nie zaproszony "dosiadam" się ale chciałbym dla dobra sprawy i jakości dyskusji słów kilka napisać.
    Przedmiotem "sporu" jest jeszcze jedno doświadczenie (podobnych i trudniejszych wykonaliście bardzo wiele), którego samodzielne wykonanie właśnie w źle pracującym byle jakim DS-ie[/B] kosztuje maksymalnie 50.- zł. Doświadczenie to ma charakter odwracalny .
    Zarówno z rysunku jak i z opisu efektów, profesjonalista powinien odczytać istotę rzeczy i rzeczowo wykazać wartość naszej propozycji, a może taka ocena być miażdżąca byle uzasadniona. Albo się ma wiedzę albo ma się dar widzenia.... lub szczęście głupiego.... Krytyka ; nie bo nie, mnie niepokoi.
    Wszyscy roztropni absolwenci kierunków technicznych przerabiali wektory w układzie współrzędnych a inżynierowie przerabiali to dwa razy. Pytanie, w jaki sposób rozwiązać takie zadanie w połowie normalnie potrzebnego do tego czasu? Kolega ZUG może nam szybko wyliczyć z dokładnością do 1 tys. ilu młodych ludzi z nauczycielami włącznie, przerabia temat machinalnie i beznamiętnie.
    Ostatnio edytowane przez definicjusz ; 28-02-2013 o 08:24

  4. #12264

    Domyślnie

    Cytat Napisał definicjusz Zobacz post
    Kolega ZUG może nam szybko wyliczyć z dokładnością do 1 tys. ilu młodych ludzi z nauczycielami włącznie, przerabia temat machinalnie i beznamiętnie.
    Ale tak naprawdę o co konkretnie tobie chodzi ?.
    Bo widzę że kolega chcę poprawić "jakości dyskusji" co by świadczyło że według ciebie ma dość niski poziom.


    Kiedyś tak mówił Albert Einstein
    Wyobraźnia jest cenniejsza niż wiedza.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:03
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  5. #12265
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    LAST RICO

    tak się zastanawiam czy takie budzenie się zasypu (koksu) po np. 2 czy 3 godz drzemce może
    spowodować wybuch w kotle ponieważ z racji gromadzenia CO i braku odpowiedniej temp. zapłonu (gazy szybciej się zbierają za nim żar dostanie odpowiedniej temp.)
    Sorry ale brakuje mi czasu na wyczerpującą dopowiedź, ja już pisałem
    że wybuchy w kotłach (niektórych) mogą się pojawiać nie z uwalnianego
    tlenku węgla, bo jego jest za mało co wczoraj zmierzył kolega Tom1000k,
    choć z powodu temp. wyższej niż wymaga czujnik - badanie mogło być
    nierzetelne - ale nie w dół, tylko w górę, tzn. czujnik pokazał więcej niż
    faktycznie było. Takie stężenia nie są ani wybuchowe, ani nawet palne.

    Jeśli wybuchają to węglowodory, to jest stan w którym zasyp jeszcze się
    nie odgazował kompletnie - a sterownik zmusza go do spania - rzadziej
    podczas ponownego startu kotła. Mówiąc wprost, na ruszcie leży jeszcze
    nie do końca wygrzany węgiel, zawiera on sporo wodoru a wodór z tlenem
    jest najbardziej energetyczną mieszanką gazów - jaką zna ludzkość. Za
    dowód tego że tak jest z tym tlenkiem węgla świadczy fakt - co koledzy
    pewnie potwierdzą - że w fazie koksu kotły nigdy nie odbijają
    (bo CO za mało, a węglowodorów już dawno nie ma). Komora spalania
    wypełniona jest wtedy głównie nagrzanym azotem i dwutlenkiem węgla.
    -------------------------
    beton wiąże ludzi...

  6. #12266

    Domyślnie

    Czyli jak dobrze zrozumiałem.
    Dlatego przysypianie podczas odgazowania nie jest wskazane a szczególnie w końcowej fazie odgazowania może skutkować wybuchem produkowanych węglowodorów gdzie zapłon może być utrudniony barkiem odpowiedniej temp. aby zapłon mógł nastąpić synchronicznie do produkowanych węglowodorów.

    dzięki Last Rico
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:04
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  7. #12267

    Domyślnie

    dolna granica wybuchowego stęźenia dla tlenku wegla wynosi 126 GRAMÓW czyli 126000 miligramów na metr sześc.

  8. #12268
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emilin Zobacz post
    W swoim kotle przeszedłem ze spalania dolnego na górne,dorobiłem KPW (kocioł Defro optima 20kw)
    Ktoś tam wczesniej pisał że przy tych temp. na zewnątrz kocioł przeszedł mu w podtrzymanie,wsadził do kotła czujnik zawartości tlenku węgla a tam jakieś ogromne stężenia które wylatują kominemNo właśnie KOMINEM

    A czy czasem ten CZAD nie znalazł by sobie krótszej drogi i wyleciał moją KPW zatruwając mnie i moją rodzine?????
    Jakie OGROMNE stężenia????
    Może nie zrozumiałeś, wczorajsze badanie wykazało bardzo małą ilość
    tlenku w kotle, widziałeś normę?? Zobacz w takim razie, tam jest mowa
    o grubych tysiącach miligramów CO/m3. Zobacz sam:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5846502

    Kolego Emilin, kocioł jest urządzeniem niebezpiecznym, i o tym trzeba
    ciągle pamiętać. Tak samo jak rozpędzony na drodze samochód
    też jest urządzeniem niebezpiecznym - ale nikomu do głowy nie przyszło
    żeby zrzucić go ze skarpy i kupić sobie osiołka. Jeśli ktoś uważa że
    spalanie tradycyjne (tzw. brudne) nie wytwarza CO, to jest w głębokim
    błędzie, wytwarza go zanacznie, znacznie WIĘCEJ, do tego jeszcze
    rakotwórczy benzo(a)piren przyspawany na stałe do cząstek sadzy...

    Ciąg kominowy bierze się z różnicy temperatur (dół komina-góra komina)
    Jeśli ktoś przerobił kocioł jak pokazałem i pali zgodnie z moimi zaleceniami
    to - nie ma się czego obawiać. Jednym z moich zaleceń jest przywołana
    niedawno zasada, pal na niższej temperaturze, ale PAL STALE. Takie
    podejście powoduje, że nawet przy inwersji... pogoda nie pokona ciągu
    kominowego i nie wepchnie nam spalin do kotłowni - bo komin jest ciągle
    ciepły, co nie zwalnia nas z przestrzegania przepisów dot. kotłowni.
    Jeśłi chodzi o samą KPW, to ona właśnie podtrzymuje ciąg kominowy,
    gdyż lekko, ale stale podgrzewa komin spalinami wymuszając ruch gazu.

    Zupełnie inną sytuacją jest wpychanie na siłę powietrza do kotła
    przez dmuchawę Tego nie polecam i za to odpowiedzialności nie biorę!
    beton wiąże ludzi...

  9. #12269

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    dolna granica wybuchowego stęźenia dla tlenku wegla wynosi 126 GRAMÓW czyli 126000 miligramów na metr sześc.
    Szczerzę mówiąc te liczby mi nic nie mówią ,chciałbym wiedzieć czy stężenie CO w kotle GS palony od góry gdzie zasyp jest koksem podczas budzenia gdzie nie da się ukryć CO może być dość duże może nastąpić wybuch.
    Bo z tego co LR piszę że nie ponieważ jest jego za mało.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:05
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  10. #12270

  11. #12271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ZUG Last Rico Tobie i innym już odpisał na to pytanie, ja dodam od siebie tak prościutko. Jak kocioł śpi (śpi nie równa się usypia) i klapa PP jest szczelna to nie wytwarza nic bo nie ma tlenu do reakcji i nic się nie wytwarza, po 3 godzinach "spania" jest nad zasypem czyste powietrze z KPW. Podczas budzenia się kotła CO też nie ma bo skąd ma się brać, CO powstaje przy redukcji CO2 ale do tego musi się palić i potrzebna jest wysoka temperatura a w budzącym się kotle nie pali się jeszcze i nie ma wysokiej temperatury. Oczywiście są stany przejściowe a wytwarzanie CO jest normą we wszystkich kotłach i każdy kocioł wytwarza mnóstwo trujących gazów ale od tego jest komin żeby to wszystko wyleciało z kotłowni.
    Mój Viadrus wg. certyfikatu ekologicznego który go dopuszcza jako "Ekologiczne urządzenie grzewcze" wytwarza 4330mg/m3 CO przy normie<=5000, czyli jak się ma to 700?.

  12. #12272

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Zug zderz je z normą
    kolego QIM czy MIQ a uważasz że jej tam niema?
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  13. #12273

    Domyślnie

    artur

    To ja o tym wiem i rozumie ale mi chodzi o stan kiedy się budzi (klapka PG się otwiera)i czy wtedy może nastąpić z racji przekroczenia CO wybuch.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:06
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #12274
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    artur11,

    A je powiedziałem sobie raz kozie death i spróbowałem ,rozpaliłem od samego dołu (temperaturowego) ostro Caminiaka do 60C i wyłaczyłem sterownik pompy (nie próbujcie tego w domu). Wiesz co się stało ... otworzył się zawór klapowy, temp w kotle przeleciała w ciągu 10 minut do 75C, .....
    Już wiesz, że przeleci i to pewno więcej niż o 15 stopni bo inercja układu będzie dużo większa, 105-110C masz jak w banku. Odradzam Co tą zabawę, ja mam 3400litrów wody w układzie a kocioł z buforem połączony 2" spawanymi rurami, ciśnienie u mnie to 0,9 atm a to oznacza gotowanie wody dopiero przy około 119C. To nie są zabawki !!. Pozdrawiam Artur

  15. #12275
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    to ja o tym wiem i rozumie ale mi chodzi o stan kiedy się budzi (klapka PG się otwiera)i czy wtedy może nastąpić z racji przekroczenia CO wybuch.
    ZUG kolega Qim napisał dla Ciebie, że "dolna granica wybuchowego stęźenia dla tlenku wegla wynosi 126 GRAMÓW czyli 126000 miligramów na metr sześc." Więc jeżeli wytwarza się 700 to jest to 1800 razy za mało na wybuch !!!!!!
    Wybuchają węglowodory !

  16. #12276

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11 Zobacz post
    ZUG kolega Qim napisał dla Ciebie, że "dolna granica wybuchowego stęźenia dla tlenku wegla wynosi 126 GRAMÓW czyli 126000 miligramów na metr sześc." Więc jeżeli wytwarza się 700 to jest to 1800 razy za mało na wybuch !!!!!!
    Wybuchają węglowodory !
    I tu ciebie zaskoczę że miałem wybuch po 16godz pracy kotła właśnie po wybudzeniu i zapewniam cię że na pewno nie były to węglowodory.
    A po co te wykrzykniki
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:06
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  17. #12277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    LAST RICO !!! Gratulacje za mistrzowskie uspokojenie " czadowej " paniki .Myślę że powinniśmy bezwzględnie zaopatrzyć nasze kotłownie w DOBRE czujniki czadu i Twój apel LAST RICO chyba jest pożądany. Wkładanie czujnika do paszczy lwa jest grubą przesadą.Dlaczego słyszymy o tragicznych zaczadzeniach? Nieodpowiedzialni (najczęściej) ludzie walą opał do piecyków bo istotne jest ciepełko i tylko to a odprowadzanie spalin nie zajmuje żadnych przemyśleń. A teraz pytanko! Jeśli zamawiam kociołek to lepiej aby był głębszy niż szerszy, tak? czy może w GS powierzchnia kwadratowa nie przeszkadza Mam w tej chwili 27 szer 23 gł czyli zupełnie odwrotnie z tym że półki wymiennika mają 33 gł. Chcę zamówić 27 / 30 czy lepiej np. 25 /32.Co Wy na to? Pozdrawiam

  18. #12278
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ZUG może przesadziłem z ilością wykrzykników - bo lubie trochę emocji w dyskusji . Z całym szacunkiem, obstawiam jednak węglowodory, koks - czyli to co zostało z naszego węgla pali się bardzo specyficznie i bynajmniej zasyp nie jest całkowicie odgazowany w 6-8 godzinie przy 24 godzinnym spalaniu, nawet 16 godzina przy spokojnym paleniu będzie puszczać węglowodorki. To, że pali się na dole znaczy tylko tyle, że żar zszedł na dół. Czysty koks to w zasadzie ostatnie 20% +- pare %.

  19. #12279

    Domyślnie

    Cholera też tak myślałem ale jedno mnie z tropu wybiło a mianowicie że w kotłowni nic kompletnie nie było czuć węglowodorami co zawsze pamiętam z zeszłego roku że było nim czuć.
    Fakt jest też taki że zmiana sterowania wydłużyło czas odgazowania ale kilkanaście godz to już przegięcie i wiem kiedy jest ono zakończone a kiedy nie co tym bardziej mnie zastanawia co to mogło strzelić.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 04-03-2013 o 11:07
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #12280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Bardziej bym się na Twoim miejscu skupił na tym, "że czujesz w kotłowni węglowodory" !. CO nie poczujesz..... Ja mam inne obserwacje co do czasu całkowitego odgazowania.

Strona 614 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony