dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 65
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1282
  1. #1161
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.biruta Zobacz post
    Czy są jakieś deski możliwe do zainstalowania przy tego typu ogrzewaniu?
    Są w każdym sklepie z podłogami.
    Fokus 2

  2. #1162

    Domyślnie

    Cytat Napisał m.biruta Zobacz post
    Witam,
    W nowym domu (~250m^2) planuję ogrzewanie z pieca gazowego 1-funkcyjnego kondensacyjnego systemu podłogowego. Pytanie teraz co można na tej podłodze ułożyć? Chciałem mieć drewno, ale przy podłogówce podobno jest kiepskie :-/ Czy są jakieś deski możliwe do zainstalowania przy tego typu ogrzewaniu? Przecież nikt w całym domu nie kładzie płytek!
    Owszem lite drewno nie najlepiej oddaje ciepło ale są przecież deski warstwowe, które są do tego stworzone. Sprawdź np. deskę barlinecką.

  3. #1163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    emil77

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@M Zobacz post
    Mam pytanie do wszystkich którzy mają panele drewniane na podłodze z ogrzewaniem. Czy ktoś użytkuje coś takiego i czy nie ma zbyt dużych spadków wydajności tego ogrzewania. Wiadomo najlepsza do tego systemu jest terakota ale drewno.....to zawsze drewno.
    Z tą podłogówką jest zawsze problem, niby system bardzo prosty ale jednak pytań jest tysiace. Oczywiście, że jakakolwiek forma drewna czy paneli spowoduje że odczucie tzw ciepłej podlogi będzie nizsze niż w przypadku kafli. Powodem pierwszym jest to że drewno jest izolatorem i temperaturze " cięzej jest przedostac się na zewnatrz. Po drugie chodzi o gestość materiału i pozorne odczucie temperatury. Deska o temp np 21 st w naszym odczuciu bedzie chldniejsza i niz kafel w tej samej temp. pniewaz te matriały maja inną gestoć. zeby lepiej wyobrazić sobie to co mowię to włóz na chwilę ręke do piekarnika o tem 100st C , no nic się wielielkiego nie stanie, a włóż do wody o tem 100st i lub pary wodnej zobaczysz co sie stanie,Niby temp taka sama ale oczucie tej tem jest całkiem inne bo gęstośc materiału jest inna. Dlatego trzeba zastanowic się do czego podłogówka, czy do odczucia ciepłej podłogi czy do grzania domu wyposażonego np w pompe ciepła. Ja założyłem wiele systemów podłogówki gdzie klienci dawali ogrzewan8e na całości. Później sterownik dobierał odpowiedni parametr czynika i co się dzialo? klient dzwoni że podloga zimna, ja zajezdzam i okazuje się że temp w domu 21 st C ale subiektywne odczucie temp podłogi jest dla klienta niezadowalajace. Wiec trzeba się zastanowić co chcemy osiągnać

  4. #1164
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    . Oczywiście, że jakakolwiek forma drewna czy paneli spowoduje że odczucie tzw ciepłej podlogi będzie nizsze niż w przypadku kafli. Powodem pierwszym jest to że drewno jest izolatorem i temperaturze " cięzej jest przedostac się na zewnatrz. Po drugie chodzi o gestość materiału i pozorne odczucie temperatury. Deska o temp np 21 st w naszym odczuciu bedzie chldniejsza i niz kafel w tej samej temp. pniewaz te matriały maja inną gestoć.

    Nie zgodzę się z tobą, gdyż drewno samo w sobie jest cieplejsze. To tak jak dotykać dwie ściany wewnętrzne, jedną murowaną a drugą z regipsu. Obie mają tą samą temp ale subiektywnie regips jest cieplejszy. Podłogówka jest do ciepłych domów. U mnie podłoga ma 24-25*C i to wystarcza do nagrzania domu do 22-23*C. Tak z ciekawości ja jako człowiek mam na skórze ok 36*C , moja podłoga o 10*C mniej. Nie odczuwam ciepła a czasem dyskomfort braku ciepłej podłogi
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  5. #1165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja zadam pytanie
    czy ktoś ma male dzieci i czyste sumienie kladac wszędzie kafle?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #1166
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mardor1971

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    nowa sól
    Kod pocztowy
    67-100
    Posty
    389

    Domyślnie

    Na dole mam wszędzie płytki. Na górze wykładzinę dywanową. Nie wiem o co ci chodzi z tymi dziećmi? Mniejsze ma 4 lata starsze 8. Na podłodze jednak nie leżą, czasem siedzą, chyba, że na górze
    projekt Tymek 135 użytkowych. ściany 24 keramzyt plus 20 styro, sufit 25-30 wełny, na podłodze 23 cm styro ogrzewanie całośc podłogówka 160 m kw 5,5 cm Agila Sols pompa ciepła Dimplex HPK9TEW, odwiert 2*100 m, okna MS 3 szybowe z roletami zewn,2 dorosłych 2 dzieci. Fotowoltaika 8,8 solaredge, produkcja 2020 9,86 mwh

  7. #1167

    Domyślnie

    U mnie płytki tylko tam gdzie konieczność- kuchnia, łazienki, jadalnia,przedsionek, reszta drewno z dywanami jak przy grzejnikach. Wszędzie kafle to przesada, chyba że ktoś jest ich wielbicielem.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  8. #1168

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@M Zobacz post
    Mam pytanie do wszystkich którzy mają panele drewniane na podłodze z ogrzewaniem. Czy ktoś użytkuje coś takiego i czy nie ma zbyt dużych spadków wydajności tego ogrzewania. Wiadomo najlepsza do tego systemu jest terakota ale drewno.....to zawsze drewno.
    Przy standardowym ociepleniu domu to czy drewno czy terakota nie ma większego znaczenia przy wydajności ogrzewania. Pomieszczenia z drewnem oczywiście wolniej się nagrzewają (kilka godzin)ale taka sytuacja ma miejsce tylko na początku sezonu, później jeżeli jest wszystko dobrze zrobione nie widać różnicy pod warunkiem że staramy się utrzymać w miarę stałą temp pomieszczeń. Przy podłodze o temp 23* bo taka jest przez większość sezonu kafle będą odczuwalnie zimne a drewno neutralne, bardziej komfortowe.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  9. #1169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał emil77 Zobacz post
    Z tą podłogówką jest zawsze problem, niby system bardzo prosty ale jednak pytań jest tysiace. Oczywiście, że jakakolwiek forma drewna czy paneli spowoduje że odczucie tzw ciepłej podlogi będzie nizsze niż w przypadku kafli. Powodem pierwszym jest to że drewno jest izolatorem i temperaturze " cięzej jest przedostac się na zewnatrz. Po drugie chodzi o gestość materiału i pozorne odczucie temperatury. Deska o temp np 21 st w naszym odczuciu bedzie chldniejsza i niz kafel w tej samej temp. pniewaz te matriały maja inną gestoć. zeby lepiej wyobrazić sobie to co mowię to włóz na chwilę ręke do piekarnika o tem 100st C , no nic się wielielkiego nie stanie, a włóż do wody o tem 100st i lub pary wodnej zobaczysz co sie stanie,Niby temp taka sama ale oczucie tej tem jest całkiem inne bo gęstośc materiału jest inna. Dlatego trzeba zastanowic się do czego podłogówka, czy do odczucia ciepłej podłogi czy do grzania domu wyposażonego np w pompe ciepła. Ja założyłem wiele systemów podłogówki gdzie klienci dawali ogrzewan8e na całości. Później sterownik dobierał odpowiedni parametr czynika i co się dzialo? klient dzwoni że podloga zimna, ja zajezdzam i okazuje się że temp w domu 21 st C ale subiektywne odczucie temp podłogi jest dla klienta niezadowalajace. Wiec trzeba się zastanowić co chcemy osiągnać
    alez drogi panie ...panele owszem nie drewno ...zapraszam na budowe gdzie drewwno a jest to jatoba czyli gestosc okolo 900kg ma m szescienny (dab dla porownania ma okolo 650)jest cieplejsza od kafelek...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #1170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    zapytam bo tu sporo osób zagląda

    czy miał ktoś do czynienia z firmą podłogi. info z Warszawy? proszę o info

  11. #1171
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zbiq

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    383

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób użytkujących panele podłogowe wraz z ogrzewaniem podłogowym:

    czy z panelami nic się nie dzieje w dłuższym okresie użytkowania oraz jakie ogóle są wasze wrażenie z takiego rozwiązania ?

  12. #1172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    alez drogi panie ...panele owszem nie drewno ...zapraszam na budowe gdzie drewwno a jest to jatoba czyli gestosc okolo 900kg ma m szescienny (dab dla porownania ma okolo 650)jest cieplejsza od kafelek...
    to ja zapraszam do siebie- 15mm drewno zero problemów
    a po zuzyciu jakoś nie widzę problemu z grzaniem
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #1173
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    wszystko zależny od zapotrzebowania na ciepło danego pomieszczenia i jakie drewno ma być zastosowane. Nie można powiedzieć że drewno każdej grubości i wszędzie będzie złe.

    malux20 - Masz ciepły dom (małe straty) więc i przez drewno ogrzejesz, a 15mm to nie takie grube drewno

    Problem pojawia się przy większych grubościach lub domach o większym zapotrzebowaniu.

  14. #1174

    Domyślnie

    Witam,

    O podłogówkach można napisać kilka tomów książek......Prawidłowo dobrana i wykonana podłogówka bedzie instalacją na całe zycie. Jest to najbardziej ekonomiczne ogrzewanie. Do podłogówki jednak trzeba sie przyzwyczaić. Dla niektórych podloga musi być zawsze ciepła a wrecz bardzo ciepła, to błąd. Ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie niskotemperaturowe. Koszty związane z eksploatacją ogrzewania podlogowego są różne a mianowicie dlatego, że każdy dom jest inny. Cały problem polega na tym iż za wszelką cenę chcemy jak najtaniej wybudować i zaizolować nasz dom. Jezeli juz na etapie elewacji i ocieplenia poddasza oszczedzamy to pózniej bedziemy bardzo zdziwieni kosztami eksploatacji ogrzewania. Ja zawsze polecam swom inwestorą 100% podłogówki do tego mądrze dobrana automatyka i oczywiście kocioł kondensacyjny, bądz pompe ciepła. Dla przykladu podam mój dom ma powierzchnię 200m2-100%ogrzewania podlogowego. Dom bardzo ciepły w technologi HBE. Koszty eksloatacyjne średnio 400-430 zł/miesiecznie za gaz. Kociol kondensacyjny Vaillant Ecocompakt, automatyka ogrzeania podlogowego Salus. Jak widac mozna.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  15. #1175

    Domyślnie

    Z tą automatyką to bym nie przesadzał, pomaga zniwelować błędy popełnione przy instalacji ale zupełnie niepotrzebna przy PC i dla chcących grzać w taniej taryfie. Więcej elementów które mogą nawalić. Za jej cenę będę grzał ze 3 sezony lub więcej.

    U mnie od 10.2012-02.2013 - 1175,54 zł CO + CWU -7,5m3/mies, normalny dom bez automatyki, temp wew. 22*.
    pow użytkowa - 145,8m2, podłoga 15 cm,ściana 20 cm , poddasze 30cm, PC 9kW, DZ 6 x 100 PE 32

  16. #1176
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Ja natomiast nie wszystkim doradzam 100% podłogówki, bo często też ścienne lub czasem sufitowe. Nie wszędzie można położyć podłogowe i nie zawsze ma ono sens.

    Automatykę również proponuję tam gdzie jest potrzeba, gdyż w domach b. ciepłych i z dużą akumulacją "nie zawsze" jest potrzebna. Dlatego proponuję rozwiązania optymalne w danym przypadku, a droższe dodatki jak jest konieczność lub inwestor chce je mieć.

    Tomku - czemu nie zrobiłeś sobie PC? ...miałbyś średnio 250 zł miesięcznie oszczędności, co daje 3000 zł rocznie więc może warto? Dawno budowałeś?

  17. #1177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no zgadzam się z wami
    u mnie to odczucia dla nóg są takie jakby nic nie grzało.
    ja to sie nawet liczę że mi merbau popeka-trudno taki urok no ale przyjemnosc chodzenia po drewnie jest bezcenna.
    niby plytki grzeją ale jakoś tak chłodniej subiektywnie.
    izolować[pilnować starannosci] robić prostą instalację i cieszyć się brakiem grzejników
    u mnie zasilanie to kręci się w okolicach 23,5-26 [grzeje pompa okolo 4-5 h obecnie]
    zimą zdarzało sie 29-30 przez 10 h
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #1178

    Domyślnie

    Malux, zima mija. Jak się zachowywała podłoga? Pojawiły się te szpary?
    Dzięki i pozdro

  19. #1179

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbiq Zobacz post
    Mam pytanie do osób użytkujących panele podłogowe wraz z ogrzewaniem podłogowym:

    czy z panelami nic się nie dzieje w dłuższym okresie użytkowania oraz jakie ogóle są wasze wrażenie z takiego rozwiązania ?
    U mnie też panele dają radę bez zarzutów. Ważne, żeby temp. posadzki nie przekraczała 27oC. Dla nowego budynku bez szaleństwa z ogromnymi oknami, zapotrzebowanie na ciepło powinno być na tyle małe, że panele nie będą problemem.

    Pozdrawiam.
    Ekoheat: projekt ogrzewania podłogowego, materiały instalacja, kolektory słoneczne, pompy ciepła.

  20. #1180

    Domyślnie

    Spostrzeżenia innych użytkowników, też oczywiście mile widziane

    Cytat Napisał pedronx Zobacz post
    Malux, zima mija. Jak się zachowywała podłoga? Pojawiły się te szpary?
    Dzięki i pozdro
    216m2 + garaż | pełne piętro | wszędzie ogrzewanie podłogowe, w łazienkach dodatkowo grzejniki | gaz miejski | ściany Silka + 30cm styro grafit | płyta fundamentowa + 30cm styroduru | poddasze 40cm celulozy Isofloc | okna Internorm + ciepły montaż + kotwy | kocioł Immergas Victrix 24kw + 160l zasobnik | zapotrzebowanie na ciepło 12kw (45kw/m2 a) | w planach: rekuperator [edit: jangaz i brink odpadły] Thessla Green AirPack 600;

Strona 59 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony