dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kominek - potrzebuję pomocy w aranżacji "kominkowego kąta"

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
    Mam problem z pomysłem na kominek. Zdecydowałem się na wkład z płaszczem wodnym, do tej pory jakoś o tym nie myślałem wcale jednak przyszedł czas by wprowadzić pomysł w życie. Myślałem o kominku z szybą boczną, najlepiej bez szprosu jednak problematyczne wydaje mi się jej otwieranie i czyszczenie samego wkładu. Dodam, że mam dość mocno ograniczony budżet (sam nie wiem dokładnie ale raczej średnio-niższa półka) i szukam taniego wkładu a przede wszystkim podpowiedzi/pomysłów jak najlepiej zagospodarować mój kąt. Ściana po prawo od kominka ma być z imitacji cegły czerwonej (belgijskiej?) a sam kominek raczej coś bardziej nowoczesnego niż klasycznego. Nie chciałbym też zabierać za dużo miejsca z salonu, im mniej tym lepiej. Myślałem też nad wkładem z otwieraniem szyby do góry jednak w tym przypadku pozostanie ustawienie kominka "narożnikowo" a to zabierze pewnie więcej miejsca.

    Będę wdzięczny za porady a najlepiej zdjęcia konkretnych rozwiązań.

    Poniżej zdjęcia mojego kąta.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00274.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	31,3 KB
ID:	177531  
    Ostatnio edytowane przez tuciek ; 20-03-2013 o 17:09

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jeżeli masz ograniczony budżet to na samym początku odpuść sobie zarówno boczną szybę zwłaszcza bez szprosu i jeszcze otwieraną do góry oraz płaszcz wodny.
    Skup się na kominku rekreacyjnym a nie typowo grzewczym i z jedną szybą. Będziesz miał równie wiele frajdy z żywego ognia we własnym domu, równie piękny (jeżeli nie piękniejszy niż przy kiepskim bo z musu "tanim" płaszczu wodnym) widok ognia i oszczędzisz sobie wiele niepotrzebnych dylematów i problemów przy planowaniu samego kominka ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Miss M.

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Jeżeli masz ograniczony budżet to na samym początku odpuść sobie zarówno boczną szybę zwłaszcza bez szprosu i jeszcze otwieraną do góry oraz płaszcz wodny.
    Skup się na kominku rekreacyjnym a nie typowo grzewczym i z jedną szybą. Będziesz miał równie wiele frajdy z żywego ognia we własnym domu, równie piękny (jeżeli nie piękniejszy niż przy kiepskim bo z musu "tanim" płaszczu wodnym) widok ognia i oszczędzisz sobie wiele niepotrzebnych dylematów i problemów przy planowaniu samego kominka ...
    Pozdrawiam.
    Zgadzam się w całej rozciągłości. Zaoszczędzisz drogi autorze sobie stresu, a mieszkaniu dodasz uroku. Pomysł z cegłą natomiast bardzo fajny (bynajmniej mnie się takie aranżacje podobają bardzo, bardzo)
    ABY SIĘ REKLAMOWAĆ NALEZY WYKUPIĆ PŁATNY PROFIL

  4. #4

    Domyślnie

    Heh właśnie spodziewałem się przeczytać coś takiego
    Boczna szyba za mną chodziła bo chciałbym kominek na kształt takiego jak na zdjęciu poniżej. Jednak myślałem jeszcze nad narożnym, z tym że chcę zabrać jak najmniej przestrzeni z salonu. No i ściana po lewej od kominka to ścianka pod schodami i ona nie dochodzi do samego stropu (miedzy stropem a ścianka jest jakieś 30cm) więc zabudowa kominka nie dojdzie do stropu.
    Piszecie o kominkach rekreacyjnych, macie na myśli kominki z dystrybucją gorącego powietrza?? Nie mam w tej chwili żadnych rur które te powietrze miałyby rozprowadzać? Czy takie rozwiązanie nie wymaga prowadzenia rur tak by nie było ich widać (w ścianie?) No chyba, że zostałaby tylko kratka na salon ale mi zależy żeby kominkiem jednak trochę pogrzać szczególnie jesienią. Podstawowym źródłem ogrzewania jest piec na paliwo stałe więc jesienią można by dogrzewać się trochę kominkiem.
    Wiem, że produkty firmy Kratki.pl nie są zbyt cenione na tym forum ale oglądałem wkłady tej firmy (ze względu na cenę) i otwierany do góry z płaszczem wodnym z jedną szybą z przodu to koszt ok 4,4k zł. Wkład to chyba Maja 12 kW gilotyna. Ma ktoś jakąś wiedzę na temat tego wkładu i czy warto wydawać na to pieniądze? W domyśle: czy to nie jest kompletny badziew?

    Dziękuję za opinię i pomoc. Do tej pory uważałem że wkłady z PW to same plusy; ciepło, wodę można podgrzać, grzejniki no i przy ogniu posiedzieć jednak widzę, że wiele osób jest przeciwnikiem tego rozwiązania. W temacie jestem zielony ale mam szczere chęci by to zmienić więc proszę o sprowadzenie mnie na dobrą drogę

    Poniżej fotka z netu z kominkiem o jakim wcześniej myślałem (ulokowanie i kształt)


    Edit: Po przemyśleniach i przeczytaniu sporej ilości postów postanowiłem zrezygnować nie tylko z płaszcza wodnego ale w ogóle z kominka...
    Jednak żeby coś tam się żarzyło w salonie myślę nad piecem/kozą wolno stojącą. Wg mnie urokiem wcale nie ustępują kominkom zabudowanym a czasem nawet je przewyższają. W związku z tym mam pytania:

    1. Jaki piec/kozę możecie polecić do ok 5k zł. Oglądałem na stronach wiodących producentów i bardzo podobają mi się z półokrągłą szybą (pasowałby do mojego kąta) jednak ceny są wyższe, pozostaje pewnie z jedną prostą szybą.

    2. Czy taki piec grzeje pomieszczenie tylko "sam sobą" tzn czy stosuje się dodatkowo jakieś kanały by rozprowadzały gorące powietrze? U mnie pewnie ograniczyłoby sie to tylko do ogrzania salonu w którym piec by się znajdował.

    3. Jak wygląda sprawa z poborem powietrza do spalania? Wołałbym uniknąć rur prowadzących na zewnątrz budynku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek_narozny_wykonczony_trawertynem.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	177558  
    Ostatnio edytowane przez tuciek ; 20-03-2013 o 10:26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony