dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 214
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 4264
  1. #1721
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    titka

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    130

    Domyślnie

    Na wstępie pragnę się przywitać ze wszystkimi jako "świeżynka".
    U nas na razie wszystko w wielkich planach .

    Serdeczne podziękowanie za zestawienie materiałów.

    Pozdrawiam

  2. #1722

    Domyślnie

    Cytat Napisał titka Zobacz post
    Na wstępie pragnę się przywitać ze wszystkimi jako "świeżynka".
    U nas na razie wszystko w wielkich planach .

    Serdeczne podziękowanie za zestawienie materiałów.

    Pozdrawiam
    Witamy

    Czego nie wiesz pytaj, co wiesz to się podziel .
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 24-03-2013 o 12:13

  3. #1723
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witam my znależliśmy kosztorys szczegółowy http://www.polskiprojekt.pl/img/1220...ki/z500_34.pdf z 2009 dla porównania

  4. #1724
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    ostatnio czytam i czytam o domach energooszczędnych i jest on niby tylko okolo 10%droższy w budowie a w polowie tąnszy w u trzymaniu ciepła..czy nasza zetke można budowa w takiej technologi?może któś już budował albo się z taką technologją spotkał?

  5. #1725
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kyko

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-943
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie ile kosztował was dach,.chodzi o koszt materiału i robocizny.Dzieki wielkie .

  6. #1726

    Domyślnie

    Cytat Napisał kyko Zobacz post
    Witam. Mam pytanie ile kosztował was dach,.chodzi o koszt materiału i robocizny.Dzieki wielkie .
    Wszystko zależy z czego zrobisz cięzko powiedzieć.
    Ceramika Robena materiał około 8 tys
    więźba hmm...tutaj mnie pamiec zawodzi ale chyba jakieś 4 tys.
    Okna dachowe musialbym sprawdzić ale cos około 4 tys
    Robocizna w granicach 10 no może cos trochę powyżej.

  7. #1727

    Cool

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    ostatnio czytam i czytam o domach energooszczędnych i jest on niby tylko okolo 10%droższy w budowie a w polowie tąnszy w u trzymaniu ciepła..czy nasza zetke można budowa w takiej technologi?może któś już budował albo się z taką technologją spotkał?

    witam

    mieszkam w z34 przeszło trzy lata i roczny koszt ogrzewania i ciepłej wody jak dotąd nie przekroczył u mnie 700 zł na rok - więc z 2 strony można powiedzieć że jak się dobrze po ociepla to mamy domek z34 energooszczędny

    pozdrawiam i powodzenia

  8. #1728

    Domyślnie

    witam

    materiał - dachówka roben + wiata , folie , spinki , rynny 12000
    więźba 4000
    okna dachowe po 700 zł

    pozdrawiam

  9. #1729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kyko

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-943
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzieki za szybka odpowiedz.

  10. #1730
    sipex
    Guest
    sipex

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    mieszkam w z34 przeszło trzy lata i roczny koszt ogrzewania i ciepłej wody jak dotąd nie przekroczył u mnie 700 zł na rok - więc z 2 strony można powiedzieć że jak się dobrze po ociepla to mamy domek z34 energooszczędny

    pozdrawiam i powodzenia
    Irku to zetke można traktować pod względem kosztów ogrzewania jak dom pasywnyprzy takich kosztach ogrzewania nie ma sensu pchać się w dodatkowe kosztypisałem z Twoim kolegą z Szczecina,mówi że grzeje samym kominkiem ,że domek tak super ciepło trzyma i jest bardzo zadwolonymuszę go odwiedzić i wkońcu na żywo zobaczyć zetkea co do materiałów możęsz podać jakie zastosowałeś?ile cm ocieplenia gdzie co i jak ,żebym mógł podążać Twoim śładem w przyszłośći

  11. #1731
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    [QUOTE=sipex;5893427]ostatnio czytam i czytam o domach energooszczędnych i jest on niby tylko okolo 10%droższy w budowie a w polowie tąnszy w u trzymaniu ciepła..czy nasza zetke można budowa w takiej technologi?może któś już budował albo się z taką technologją spotkał?[/QUO
    My zamieżamy wybudować nasz dom powiedzmy jako energooszczędny, choć o tym czy taki będzie w świetle przepisów zadecyduje na końcu świadectwo energetyczne, które prawdopodobnie będzie potrzeba zrobić do odbioru budynku.
    Jest to trochę droższa inwestycja niż standardowo, trzeba zwracać uwagę na jakość materiałów, a co za tym izie są one trochę droższe ale ciężko powiedzieć czy jest to ok 10% inwestycji.

  12. #1732
    Puri
    Guest
    Puri

    Exclamation Dom pasywny

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    ostatnio czytam i czytam o domach energooszczędnych i jest on niby tylko okolo 10%droższy w budowie a w polowie tąnszy w u trzymaniu ciepła..czy nasza zetke można budowa w takiej technologi?może któś już budował albo się z taką technologją spotkał?
    Hej,
    z tym pojeciem "dom pasywny" to jest roznie. Dom, domu nie jest rowny a jestem przekonany ze napewo nie jest tylko 10% droższy w budowie! Wiem po sobie bo na poczatku tez sie zajmowalem tym tematem i doszlem do wniosku ze wybiore opcje po miedzy. Wybralem dom z Ytonga Energo 36,5 (Współczynnik U=0,25) jezeli do tego dodam styropian grafitowy 10cm to polepsze U (realnie!) na jakies 0,15-0,17, prawdziwe domy pasywne maja ok. U=0,10. Ale sciany to najmniejszy problem. Do tego dochodzi ocieplenie dach np. MEGAROCK min 30-35cm z Rockwool. Teraz zamowilem okna na profilach VEKI z pakietem 3 szybowym, ocieplanym profilem + cieply montaz (roznica do 2 szybowego standardu na Z34 ok 4-5 tys!).

    Przy domach pasywnych musisz uwazac na mostki termiczne np. w miejscach gdzie sa balkony! Mysle ze 10% o ktorych pisza to utopia Po za tym musisz znalesc super dobrych fachowcow co sa w tym temacie... a nie jest to takie latwe jak sie wydaje do tego znow dochodzi ze dobry fachowiec - dobrze kosztuje
    Wiem ze wszedzie o tym pisze ze koszt takiego domu to 8 do 15 procent (a nawet do 35%) więcej w stosunku do budowy standardowej. Ale w porownaniu do "taniej budowy, np. gospodarczej itd..." to roznica kosztow ok 50%...

    Bo troche lepszy styropian i 10cm wiecej welny i 3szybowy pakiet to jeszcze daleko do domu pasywnego.
    "..Dom pasywny wyróżnia bardzo niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzewania – poniżej 15 kWh/(m²•rok). Oznacza to, że w ciągu sezonu grzewczego do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba 15 kWh, co odpowiada spaleniu 1,5 l oleju opałowego, bądź 1,7 m³ gazu ziemnego, czy też 2,3 kg węgla. Dla porównania, zapotrzebowanie na ciepło dla budynków konwencjonalnych budowanych obecnie wynosi około 120 kWh/(m²•rok).

    Pozdrawiam - Puri
    Ostatnio edytowane przez Puri ; 25-03-2013 o 08:33

  13. #1733
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marek&magda1
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kyko Zobacz post
    Witam. Mam pytanie ile kosztował was dach,.chodzi o koszt materiału i robocizny.Dzieki wielkie .
    Nam dach położy wykonawca, my musimy dostarczyć tylko materiał. Ceny wachają się od 8 do 11 tyś. w zależności od firmy, składu budowlanego i elementów, ktore zostały uwzględnione w wycenie, (np ławy kominiarskie, dachówki wentylacyjne itp). Najlepiej zrobić ksero rzutu dachu i podjechać do kiklu składów bądź wysłać mailem skan, oni gratis wycenią i wtedy będzie łatwiej a czasem polęcą znajomego fachowca (mogę taki skan rzutu przesłać). Na początku trzeba tylko ustalić materiał, w naszym przypadku dachówka ceramiczna

  14. #1734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puri Zobacz post
    Oznacza to, że w ciągu sezonu grzewczego do ogrzania jednego metra kwadratowego mieszkania potrzeba 15 kWh, co odpowiada spaleniu 1,5 l oleju opałowego, bądź 1,7 m³ gazu ziemnego, czy też 2,3 kg węgla. Dla porównania, zapotrzebowanie na ciepło dla budynków konwencjonalnych budowanych obecnie wynosi około 120 kWh/(m²•rok).

    Pozdrawiam - Puri
    witam

    tak siedzę i liczę i wychodzi mi iż przy mrozie (w nocy) - 10 * - do pieca ładuję około 5 - 7 kg węgla i 3 kawałki sosny na rozpałkę / na dobę i mam średnio 24-25 stopni w domu - przy wyższej temperaturze na dworze wchodzi mniej

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 25-03-2013 o 18:55 Powód: ...

  15. #1735

    Domyślnie

    Cytat Napisał sipex Zobacz post
    Irku Ppisałem z Twoim kolegą z Szczecina,mówi że grzeje samym kominkiem ,że domek tak super ciepło trzyma i jest bardzo zadwolonymuszę go odwiedzić i wkońcu na żywo zobaczyć zetkea co do materiałów możęsz podać jakie zastosowałeś?ile cm ocieplenia gdzie co i jak ,żebym mógł podążać Twoim śładem w przyszłośći
    witam

    Kuba dobrze kodował co mówiłem (był osobiście zwiedzać) i potwierdza tylko moje zdanie o niskim apetycie na opał

    suporex solbet 24 cm - łączenia fugowane
    ocieplenie fundamentów 10 cm
    parter ocieplenie posadzki 3 x 5 cm na przekładkę
    ocieplenie poddasze 2 x 4 cm
    poddasze wełna 15 cm + 5 cm + 15 cm na sufit na poddaszu - wszystkie o wysokich współczynnikach ciepła
    ściany zewnętrzne 15 cm styropian frezowany
    wszędzie podłogówka

    pozdrawiam

  16. #1736
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Witam Świrek a jakie usytuowanie domu według stron świata

  17. #1737
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    okna masz drutex ale 2 czy 3 szybowe ?.

  18. #1738

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    Witam Świrek a jakie usytuowanie domu według stron świata
    witam

    okno w salonie mam na zachód po 12 słońce w salonie

    pozdrawiam

  19. #1739

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gocha i Krzycho Zobacz post
    okna masz drutex ale 2 czy 3 szybowe ?.
    kto ?

  20. #1740
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gocha i Krzycho

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    kto ?
    pytanie było do Ciebie masz okna drutex iglo 5 ilu szybowe

Strona 87 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony