dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 637 z 998
Pokaż wyniki od 12.721 do 12.740 z 19943
  1. #12721

    Domyślnie

    Jakość węgla jest żałosna, ale jest tani. Energetyczność to z kosmosu brana.
    Masa popiołu, ale jak piszę- 619 zł za tonę (teraz widzę, że pomniejszoną o nadstan)

    Chodzi o skladywegla.pl
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  2. #12722
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Tani?! Ja za gruby orzech 30MJ dałem 650 zł/t. To ewentualnie jest tanio
    Ale jeszcze kombinuję obciąć koszty i na następny sezon kupię węgiel prosto z kopalni ;]
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 25-03-2013 o 18:01

  3. #12723

    Domyślnie

    Na pomorzu tak tanio nie kupisz.
    Węgle dobrej jakości kosztują grubo ponad 800 zł.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  4. #12724
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    No to nieciekawie. Im dalej od śląska tym lepszą kasę biją handlarze.

    --------------

    Nie raz o tym było pewnie pisane, ale i ja powiem, że całkiem inaczej wygląda to jak się pali jak otworzymy drzwiczki niż jest w rzeczywistości przy normalnej pracy kotła z zamkniętymi drzwiami.

    Jeszcze dwa filmiki. Mam nadzieję że nie przynudzam.
    Spokojne i kontrolowane odgazowywanie węgla. Na piecu 50st., temp. w czopuchu 130st. Dymu z komina brak.
    Widok płomieni w zamkniętym kotle
    Ten sam ogień przy otwartych drzwiczkach.

  5. #12725

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post
    Na pomorzu tak tanio nie kupisz.
    Węgle dobrej jakości kosztują grubo ponad 800 zł.

    W LUBUSKIM to samo, w Sulęcinie poniżej 800zł nie schodzą

  6. #12726

    Domyślnie

    24-02-2013 01:39
    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    ... co jakiś czas proszę o hamowanie wpisów typu "po ile płacisz ten węgiel?" gdyż to
    pytanie (a nawet odpowiedź!) za rok - będą już całkowicie nieprzydatne...
    Od tego jest prywatna korespondencja klikamy na nick użytkownika i O.K....

  7. #12727
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel3410

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Tom1000k
    Przy takim podawaniu PW nie tworzy Ci się warstwa żaru? stabilny masz ten płomień? U mnie gdy nie ma żaru to ten płomień jest bardzo nietrwały i gdy zgaśnie to już się nie pojawi i dymi.

  8. #12728
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    pawel3410, nie gaśnie, bo przy takim spokojnym odgazowywaniu nigdy się klapka PG nie zamyka, a po odgazowaniu cały zasyp przechodzi w żar, który potem bardzo długo trzyma. (małe zasypy 7kg) Jak odgazowuje gwałtowniej to wtedy jest żar, który spełnia swoją funkcję po wyjściu z podtrzymania (tzn powoduje zapłon gazów). Jak mam wieczorem czas jak palę to w pełni kontroluję cały proces obserwując temperaturę spalin. Wtedy rozpala się i odgazowuje idealnie. W dzień jak idę do pracy to po rozpaleniu zawieszam miarkownik i idę, wtedy nie zawsze jest idealnie. W każdym bądź razie cały proces opanowałem, tylko potrzebuję bardziej zaawansowanego sterowania ;]

    Ps. Bym zapomniał, zawsze na wierzchu jest trochę koksu z poprzedniego palenia, który ładnie się żarzy.
    Ostatnio edytowane przez Tom1000k ; 26-03-2013 o 06:23

  9. #12729
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    Do ZUG ! Dosyć często piszesz że GS to zły pomysł, i gdybyś mógł zmienić to z pewnością sam zmieniłbyś reaktor (swój) na DS. Zastanawiam się co na te wszystkie spory GS a DS L.R Tak sobie myślę że gdyby te GSy były takie złe(gorsze) to czy założyciel paliłby tym sposobem?Jest dla nas pewnym autorytetem palącym świadomie w kijowatym kotle tak? Myślę że zapomniałeś tekstów o tym jak doradzał ludziom jakiego GS kupować, i o tym że GS jest kotłem czysto palącym, a nawet czyściej niż DS. Sam kupiłem(zamówiłem) świadomie GSa według swojego pomysłu i trochę mnie wkurza to gmatwanie teorii. Pozdrawiam

  10. #12730
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tom1000k
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    560

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odpowiedzieć, myślę że ZUG się nie obrazi, a jak zechce to dopowie więcej.
    Wystarczy się cofnąć do początku, sam Last Rico pisał:

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Lukol-bis
    Oczywiście, masz rację że kotły dolnego spalania mają wszystkie zalety "nowej metody",
    Napisałem to dla ludzi którzy z różnych powodów użytkują kotły górnego spalania i póki co
    muszą w nich palić
    - ta metoda pozwoli im na lepsze wykorzystanie opału i jak spostrzegłeś
    ochroni powietrze którym wszyscy oddychamy i my i nasze dzieci.
    Myślę że jednorazowy załadunek węgla nie musi być wadą, pod warunkiem że będziemy
    to robić rzadko. Stałopalność zwiększyła się z 10 do 16 godzin, więc można się jakoś dopasować
    Pozdrawiam.
    Jak już mamy takie kotły to warto je udoskonalić, ale dobry, podkreślam dobry dolniak będzie zawsze lepszy, i lepiej byś zrobił gdybyś zamówił sobie świadomie dobrego dolniaka o właściwej mocy do Twojego zapotrzebowania. Takie moje zdanie.

  11. #12731
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    Żaden rzemieślnik nie zrobi nam DOBREGO dolniaka(opisanego przez LR) czyli palnik cer +ruchomy ruszt itd., a firmowe nie istnieją, Są, owszem, ale pseudo dolniaki, a za pseudo też zapłacimy ok, 3 tyś Ja poniosłem koszt 1.5 tyś i myślę że będę zadowolony a sąsiedzi zdziwieni kolorem dymu (pary) z mojego komina,Przy okazji pozwolę zapytać o komin. Otóż mój komin to ok.25/14 a kocioł 27/28-to pow. rusztu , pytanie jaką nadbudówkę dla takiej pow. rusztu zrobić, bo ten przekrój chyba za duży. Cegły już czkają na akcję "czapka dla komina" i na lepszą pogodę Dziękuję i pozdrawiam. ZUG chyba się mocno nie rozłościsz na mnie

  12. #12732

    Domyślnie

    ziwi 1967
    Myślę, że mogłeś to przemyśleć.
    Jak powinien wyglądać DS- jest na stronach opisane. Tylko poszukać. Warto jednak dołożyć te 2 tysiące na początku i potem cieszyć się wygodą i ekologią.
    Kto już ma to ma, nie wywali przecież.
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  13. #12733

    Domyślnie

    @ziwi 1967 zobacz na konkurencyjnym forum kto robi super dolniaki na zamówienie ewentualnie Dakon i jego klony czy litewski Kalvis.
    Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
    Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani innym następującym po tym terminie.
    Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

  14. #12734
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adam1205

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Śrem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    58

    Domyślnie

    ziwi 1967 mógłbyś, jeżeli to nie tajemnica, wrzucić jakiś szkic poglądowy swojego zamówionego kociołka. Jaką masz wysokość od ruszt do dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych? Jaka teoretyczna moc ma być tego kociołka? Podaj również jaki metraż, i czy ocieplony, masz do ogrzania.

    Co do DS to raz że faktycznie trzeba kupić dobry, może wyjściem jest zamówienie u kolegi z konkurencyjnego forum. Macie może jakieś namiary na szkice, rysunki, zdjęcia etc. już wykonanych przez niego dolniaków? Drugie że do DS trzeba mieć bardzo dobry opał. U mnie w mojej miejscowości i okolicy nie można kupić żadnego orzecha niskospiekalnego, pozostaje palenie ekogroszkiem, ale czy wtedy będzie ekonomicznie, mam co do tego wątpliwości.
    Podsumowując, kupno i palenie w DS nie jest takie proste jak by się wydawać mogło. Mimo niewątpliwych zalet kotła DS, trzeba przeanalizować i przemyśleć również wszystko przeciw.
    Kocioł Per-Eko KSW16 moc 16kW, powierzchnia rusztu i komora zasypowa zmniejszona szamotem o 1/3. Dom nieocieplony, połowa bliźniaka "kostki", powierzchnia ogrzewana około 100m2.

  15. #12735

    Domyślnie

    Witam

    Mam pytanie o sposób palenia od góry w kotle z dmuchawą.

    Na początek parę szczegółów dot. instalacji:

    1) kocioł Ling Combi 35kW, na gwarancji ;
    2) obieg zamknięty, pojemność zładu ok. 380 l
    3) zawór 4D
    4) bojler cwu 200 l

    Całą zimę przepaliłem groszkiem (podajnik). Potem groszek się skończył, a że w piwnicy zalegała tona węgla (sort kostka - pozostałość po starym piecu) postanowiłem wypalić go w Lingu, który jest po prostu Viadrusem U22 z dołożonym podajnikiem. Palę oczywiście od góry, ale stan do jakiego doprowadziłem piec jest załamujący - chodzi oczywiście o smołę. Piec jest zasmolony i w sadzy. Próbuje się czyścić dopiero jak resztka zasypu się dopala i dostaje powietrze cały czas. Jak osiągnąć ten efekt przez cały czas palenia zasypu, bo w tym życiu chyba tego pieca nie doczyszczę. Paląc groszkiem piec potrafił delikatnie obrastać sadzą jak był mały odbiór ciepła, ale to wszystko dało się zebrać odkurzaczem, smoły nie było.

  16. #12736

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziwi 1967 Zobacz post
    (...)myślę że będę zadowolony a sąsiedzi zdziwieni kolorem dymu (pary) z mojego komina
    Wrzuć do kotła coś, co zabarwi dym na np. czerwono, to dopiero sąsiedzi się zdziwią.
    Sławex 20kW - górny

  17. #12737
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ziwi 1967

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    banin
    Kod pocztowy
    80-297
    Posty
    23

    Domyślnie

    stanislaw !!! Nie rozumiem o co Tobie chodzi Adam!!! nie umiem wklejać rysunków ale może coś Tobie rozjaśni opis. Ogrzewam ok.160m dom ocieplony, ściany 10cm ,dach styropapa 10cm, okna plastik (klocek z lat 80tych) Kocioł 28 gł. 27 szer. wys. komory 45 od ruszt do dol. kraw. drzwiczek, ruszt żel. PG jest z boku. KPW rurka wygięta (półkole) podaje PW z góry, celowo tak wygięta żeby osiągnąć wyższą temp. PW. Z deflektorami nie będę kombinować bo wiem że jak się rozpędzę z udoskonalaniem, to po powrocie z kotł. mogę być rozwodnikiem Palić chcę groszkiem typ 31 bo innych(typów) w mojej okolicy nie kupię, ale to pozostawiam przemyśleniom. Art 23!!! Pewnie mógłbym zamówić DS skoro tak twierdzisz, ale uwierz, ten sposób palenia(GS) bardzo mnie się podoba, a co do Dakon czy Kalwis !! chyba mnie nie stać

  18. #12738

    Domyślnie

    ziwi 1967
    Palić chcę groszkiem typ 31 bo innych(typów) w mojej okolicy nie kupię, ale to pozostawiam przemyśleniom.
    To węgiel dobry do kotła DS- typu płomiennego. Tobie przydałby się taki, który będzie "robił" koks.
    Węgiel groszek też się niespecjalnie nadaje. Pomyśl o orzechu.

    Ale z drugiej strony, jeżeli się dobrze będzie paliło- nie ma co mieszać w głowie.
    Żona raczej nie będzie zła. Trochę w piwnicy posiedzisz, ale ważne abyś wracał trzeźwy- wierz mi
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #12739

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacbelfer Zobacz post

    Ale z drugiej strony, jeżeli się dobrze będzie paliło- nie ma co mieszać w głowie.
    Żona raczej nie będzie zła. Trochę w piwnicy posiedzisz, ale ważne abyś wracał trzeźwy- wierz mi
    Aj tam, aj tam, najważniejsze aby ciepełko było w domu.
    Z piecem od czasu do czasu trzeba pogadać po męsku

    Wesołych, spokojnych, rodzinnych i co najważniejsze, ciepłych świąt wszystkim życzę

  20. #12740

    Domyślnie

    Miejmy nadzieje że nic mu się nie stało.

Strona 637 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony