dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 36
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 709
  1. #661

    Domyślnie

    Cytat Napisał manix76 Zobacz post
    Zgadzam się z Tobą,sam wyżej lub w innym temacie napisałem że ten mój 200l chętnie bym zamienił na 250l.
    Ty natomiast pisząc o 200l wymienniku nie porównywałeś go z 250 czy 300l, tylko osobno przedstawiłeś jak to się będzie miało odnośnie 200,250,300l,tak przynajmniej zrozumiałem Twój wpis.
    Źle mnie zrozumiałeś. Napisałem:
    Jeśli już 2 kolektory, to zasobnik raczej 250 l. Mniejszy (200) będzie się bardzo szybko nagrzewał latem a w dodatku będzie ryzyko rozebrania całej ciepłej wody. Z kolei 300 l będzie chodził na niższych temp i w okresach mniejszego nasłonecznienia woda może być niedogrzana.

  2. #662
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Herbatniczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    345

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A idziesz ze mną o zakład, że prąd przez najbliższe kilka lat nie zdrożeje a nawet stanieje? Koszt miesięcznego grzania CWU latem u mnie wynosi około 20-30zł. I to niezależnie od pogody.
    to oznacza ze zuzywasz dziennie max 100l cieplej wody....nie kazdy jest tak oszczedny a nawet powiedzialbym ze : nie kazdy jest takim sknera...no chyba ze mieszkasz jako 0,5 osoby w 1 mieszkaniu albo to prima-aprilis
    Ostatnio edytowane przez Herbatniczek ; 01-04-2013 o 23:10

  3. #663

    Domyślnie

    Witam

    Czyli kolektory sa w jakis sposob oplacalne jezeli rodzinka jest wielodzietna?
    Myslalem o pompie ciepla typu powietrze- woda firmy H., w tej chwili c.w.u. jest podgrzewana w lecie gazem. A czy nie jest tak, ze i tak placac za gazowy abonament przez caly rok, nie bedzie sie oplacalo korzystac z pompy ciepla? Co w tym przypadku? Zostac przy gazie, decydowac sie na pompe ciepla powietrze- woda czy tez kolektory? Rodzina 2+3 dzieci. Mam juz baniaczek 750l z przygotowanymi wejsciami pod kolektory badz pompe, rureczki pod kolektory czekaja na poddaszu nieuzytkowym. Co poradzicie?

    pozdrawiam

  4. #664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Herbatniczek Zobacz post
    to oznacza ze zuzywasz dziennie max 100l cieplej wody....nie kazdy jest tak oszczedny a nawet powiedzialbym ze : nie kazdy jest takim sknera...no chyba ze mieszkasz jako 0,5 osoby w 1 mieszkaniu albo to prima-aprilis
    Ciepłej wody zużywam około 6m3 miesięcznie ale grzanej do 40-47 stopni. Zużywam około 60-90kWh miesięcznie i to zdecydowaną większość w taniej taryfie. Jak widać nie jesteśmy brudaskami

  5. #665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał glacjusz Zobacz post
    Witam

    Czyli kolektory sa w jakis sposob oplacalne jezeli rodzinka jest wielodzietna?
    Myslalem o pompie ciepla typu powietrze- woda firmy H., w tej chwili c.w.u. jest podgrzewana w lecie gazem. A czy nie jest tak, ze i tak placac za gazowy abonament przez caly rok, nie bedzie sie oplacalo korzystac z pompy ciepla? Co w tym przypadku? Zostac przy gazie, decydowac sie na pompe ciepla powietrze- woda czy tez kolektory? Rodzina 2+3 dzieci. Mam juz baniaczek 750l z przygotowanymi wejsciami pod kolektory badz pompe, rureczki pod kolektory czekaja na poddaszu nieuzytkowym. Co poradzicie?

    pozdrawiam
    Ja bym został raczej przy gazie.
    Baniak 750l jest zdecydowanie za duży.

  6. #666

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Jedna pomylka sie wkradla: caly baniak ma 750l, ten na c.w.u. ma 300l. Ale i tak mysle, ze lepiej zostac przy gazie niz *pedzic* dodatkowo prad do podgrzania.
    Pozdrawiam

  7. #667
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał glacjusz Zobacz post
    Dzieki za odpowiedz. Jedna pomylka sie wkradla: caly baniak ma 750l, ten na c.w.u. ma 300l. Ale i tak mysle, ze lepiej zostac przy gazie niz *pedzic* dodatkowo prad do podgrzania.
    Pozdrawiam
    Tu chodzi o ten przesył. Tak czy siak go płacisz, a raczej zejście na W-2 będzie w twoim przypadku mało realne (chyba że się mylę). Sam gaz już wtedy jest stosunkowo tani i nie ma co już za bardzo kombinować.
    Ten zbiornik raczej znakomicie by się sprawdził z jakimś kopciuchem a nie z gazem, PC czy solarami.

  8. #668

    Domyślnie

    Jestem obecnie na tej nizszej taryfie, zbiornik sprawdza sie bo mam kotlownie w salonie Ogolnie to chodzi o oplaty stale, i tak place abonament caly rok za gaz wiec nie ma sensu kombinowac z czyms innym do c.w.u.
    Pozdrawiam

  9. #669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał glacjusz Zobacz post
    zbiornik sprawdza sie bo mam kotlownie w salonie
    A widzisz, wiedziałem że coś się musi kopcić

  10. #670

    Domyślnie

    Czy ja pale, pani kierowniczko? Caly czas pale

  11. #671

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ciepłej wody zużywam około 6m3 miesięcznie ale grzanej do 40-47 stopni. Zużywam około 60-90kWh miesięcznie i to zdecydowaną większość w taniej taryfie. Jak widać nie jesteśmy brudaskami
    Ale ty masz PC kompleksową do CO i CWU.
    Ta za 3 tyś tylko do CWU - dla niej raczej nikt specjalnie nie będzie przechodził na prąd dwutaryfowy. Poza tym w okresach przejściowych jej COP też ładnie spada, do tego dochodzi zabrudzenie wymiennika. Nasz Viessmann po 2 latach pracy już nie jest tak efektywny jak był nowy - a teoretycznie powinien. Kolektory z kolei jak grzały tak grzeją tak samo. Jeden i drugi przypadek musi być wspomagany dodatkowym źródłem (w zasadzie wspólnym dla obu systemów)

  12. #672

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A idziesz ze mną o zakład, że prąd przez najbliższe kilka lat nie zdrożeje a nawet stanieje? Koszt miesięcznego grzania CWU latem u mnie wynosi około 20-30zł. I to niezależnie od pogody.
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz, że prąd będzie tanieć?
    Mi to się wydaje zbyt piękne i nie potwierdza dotychczasowego trendu. A pewnie jeszcze jakieś klimatyczne unia wymiśli.
    Mnie z roku na rok dobijają co raz to większymi stawkami. Raptem o dziwo gaz co mi staniał.

  13. #673

    Domyślnie

    Cytat Napisał manix76 Zobacz post
    Instalacja jest w PP/PPstabi, całość około 4mb. rurek
    Ale nawet Stabi jest do 95*C z tego co pamiętam, a w solarze lubi być grubo więcej. Nawet luty na twardo zalecają...

  14. #674
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz, że prąd będzie tanieć?
    Wróżę A co nie można?
    Skoro surowce tanieją, to i prąd MOŻE stanieć

  15. #675
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ale ty masz PC kompleksową do CO i CWU.
    Ta za 3 tyś tylko do CWU - dla niej raczej nikt specjalnie nie będzie przechodził na prąd dwutaryfowy.
    A po co? Moja gruntowa pobiera latem w nocy z DZ około 8 stopni. Powietrzna natomiast w dzień może pobierać dużo wyższe temperatury a więc i mieć zdecydowanie lepszy COP. Różnice w złotówkach mogą być tutaj niewielkie.

  16. #676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ale nawet Stabi jest do 95*C z tego co pamiętam, a w solarze lubi być grubo więcej. Nawet luty na twardo zalecają...
    Nie rozumiesz. Ten odcinek(CWU) z wymiennika solarowego do baterii wannowej jest z PP, a tam mam ustawione max,85st.

  17. #677
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    manix76 czy na wyjściu c.w.u. ze zbiornika masz zainstalowany zawór termostatyczny mieszający???
    Jeśli tak to w tym miejscu zjedź z temperaturą c.w.u. do ~45stC zaoszczędzisz energię w zbiorniku.
    Jeśli nie masz takiego zaworu to koniecznie zainstaluj -np. ESBE VTS520.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  18. #678
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manix76

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Polska centralna
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    manix76 czy na wyjściu c.w.u. ze zbiornika masz zainstalowany zawór termostatyczny mieszający???
    Jeśli tak to w tym miejscu zjedź z temperaturą c.w.u. do ~45stC zaoszczędzisz energię w zbiorniku.
    Jeśli nie masz takiego zaworu to koniecznie zainstaluj -np. ESBE VTS520.
    Nie,nie mam takiego zaworu.
    Sporo ten zawór kosztuje,myślisz że będzie mi się kalkulowało ?

  19. #679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A po co? Moja gruntowa pobiera latem w nocy z DZ około 8 stopni. Powietrzna natomiast w dzień może pobierać dużo wyższe temperatury a więc i mieć zdecydowanie lepszy COP. Różnice w złotówkach mogą być tutaj niewielkie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	181526

    Mówisz, że PW PC będzie miała zdecydowanie lepszy COP niż gruntowa?

  20. #680
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PC.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	181526

    Mówisz, że PW PC będzie miała zdecydowanie lepszy COP niż gruntowa?
    No może przesadziłem z tym zdecydowanie, ale piszę to z doświadczeń użytkowników. Wejdź na temat o zużyciu prądu przez PC, to się sam przekonasz, że w złotówkach latem gruntowe i powietrzne mają podobne wyniki. Większość powietrznych grzeje w G11.

Strona 34 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony