dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommargo

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie chudziak brak poziomu

    Witam

    Po dzisiejszej wizycie kontrolnej na budowie stwierdziłem sporą odchyłkę od poziomu chudziaka.
    Zastanawiam się teraz czy 7 cm różnicy poziomu na długości ok 15 metrów jest dopuszczalne.

    Myślę również nad rozwiązaniem tematu bo nie chciałbym wyrównywać docelową wylewką ze względu na podłogówkę,

    Może ktoś spotkał się już z takim problemem?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommargo Zobacz post
    Witam

    Po dzisiejszej wizycie kontrolnej na budowie stwierdziłem sporą odchyłkę od poziomu chudziaka.
    Zastanawiam się teraz czy 7 cm różnicy poziomu na długości ok 15 metrów jest dopuszczalne.

    Myślę również nad rozwiązaniem tematu bo nie chciałbym wyrównywać docelową wylewką ze względu na podłogówkę,

    Może ktoś spotkał się już z takim problemem?

    Pozdrawiam

    Miałeś niwelator?

  3. #3

    Domyślnie

    Nie jest. Moi budowlańcy twierdzą że max to 1-2cm

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommargo

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie, tylko poziomicę laserową.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    7 cm to bardzo dużo. Trudno będzie wyrównać na posadzce.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    U mnie było mniej (około 3-4 cm) i wyrównałem to odpowiednim ułożeniem styropianu. Bo na chudziak idzie warstwa izolacji np.styropianu. Dodatkowo okazało się że ekipa która robiła mi wylewkę powiedziała że w takich wypadkach lepiej nie kłaść styropianu tylko można u nich zamówić taki granulat styropianowy w cemencie ( taką masę ) która może być ułożona równo i niweluje wcześniejsze nierówności. Podobno kosztuje to podobnie jak styropian ale szczegółów nie znam bo jak mówię ja wyrównałem styropianem. Najlepiej dopytać u firm robiących wylewki.
    Andrzej.

  7. #7

    Domyślnie

    7cm to sporo.standard na powierzchni 100m2 to 2-5cm.wszystko bedzie rownane styropianem.jednak jesli gdzies wyjdzie go 15cm nie mozesz wyedy wylac 4cm wylewki ale min 6cm na siatce posadzkarze chcieli naciagnac Cie i wylac styrobeton ktory sie wylewa w domach drewnianych na stropach kleina i przy duzych nierownosciach

  8. #8

    Domyślnie

    z jednej strony dasz ceglowke pod zbrojenie 5cm z drugiej 2 ceglowki bedzie ok

    Cytat Napisał tommargo Zobacz post
    Witam

    Po dzisiejszej wizycie kontrolnej na budowie stwierdziłem sporą odchyłkę od poziomu chudziaka.
    Zastanawiam się teraz czy 7 cm różnicy poziomu na długości ok 15 metrów jest dopuszczalne.

    Myślę również nad rozwiązaniem tematu bo nie chciałbym wyrównywać docelową wylewką ze względu na podłogówkę,

    Może ktoś spotkał się już z takim problemem?

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony