dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    johndunbar

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-102
    Posty
    3

    Domyślnie Izolacja pionowa ścain fund. (styropian od środka)

    Witam

    Sytuacja jak w załączniku. Podłoga na gruncie. Ściany mam już od zewnątrz ocieplone 15 cm styropianu, a ławy 8 cm.

    Zabieram się do wykonania chudego betenu. Czytałem kiedyś, że ze względu na mostki termiczne warto dołożyć styropian od środka. Mogę jeszcze to zrobić. Pytanie tylko czy jest sens?

    Drugie pytanie - ile max. mogę dać styropianu w posadzce? Instalator mówił mi, że 15 cm będzie wystarczająco. Powyżej tego będzie osiadać. Jaki styropian daje się pod posadzkę?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	775
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	182455  

  2. #2

    Domyślnie

    Zauważ ze punktem od któego jest najbliżej do środka jest styk ocieplenia ściany z ociepleniem fundamentu, czyli tam bedzie ściana najzimniejsza, temperatura bedzie sie rozprzestrzeniać w każdym kierunku (ciepło, zimno nie chodzi tylko w poziomie i w pionie), najkrótszą drogę jaka musi pokonać "zimno" jest to kont 45 stopni, poczynając od styku ściana-fundament, czyli wypada to już nad posadzka, a z tego wniosek że dołożenie tego styropianu nic nie da realnego . Jakby ci sie udało zejść z izolacją sciany niżej, albo obniżyć cokół to by było najlepiej

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ve*l

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-004
    Posty
    10

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam dylemat co autor wątku. Też się zastanawiam nad dodatkowym ociepleniem od wewnątrz. Może ktoś policzył czy to ma sens?

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    johndunbar

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-102
    Posty
    3

    Domyślnie

    Styropian nie jest drogi, więc ja raczej ocieplę fundament tak jak na rysunku. Może trochę na zapas, ale przecież później już nie będę mógł dociepić, bo wszystko zaleję betonem. Myślę że na takich rzeczach nie ma co oszczędzać.

    Ile styropianu dajesz pod posadzkę i jaki?

  5. #5

    Domyślnie

    Policzyłem wam potrosze koszty takiej inwestycji.

    Wstawienie 5 cm styropianu da zysk w postaci 18 m3 gazu to jakieś 40 zł (nie wiem ile dokładnie kosztuje gaz i w jakiej taryfie)

    Koszt styropianu to około 600 zł

    Zwrot kosztów po 15 latach.

  6. #6

    Domyślnie

    jak masz kase to mozesz zrobic , ale w 70% pieniadze wywalone w bloto

  7. #7

    Domyślnie

    Wogóle budowa domu to tania nie jest, ale biorąc pod uwagę że fundament od środka odkopuje się nieczęsto, to sprawa warta zachodu ( no chyba że nie budujesz dla siebie ).

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    A gdyby tak dać styropian choćby 5cm pomiędzy piaskiem, a chudym betonem (reszta bez zmian) w myśl zasady, że izolujemy zimno?

  9. #9

    Domyślnie

    Jiedyś jak dawano 5cm pod posadzkę to zalecane było docieplenie pasem o szerokości 1m (inna strefa przy oblicaniu ciepła przechodzącego przez przegrody)
    Efekt kwotowy bedzie gorszy niż pionowe ocieplenie w tym wypadku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony