dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Temat: instalacja

  1. #21

    Domyślnie

    Moim zdaniem ważna jest funkcjonalność instalacji, a nie że "18 to lekka przesada", ale autor zrobi jak będzie chciał... Ostatnio miałem okazję pracować w mieszkaniu w bloku, 2, pokoje, kuchnia, łazienka - 19 obwodów. W tym mieszkaniu też, klient chciał oddzielny RCBO na lodówkę, dzięki czemu wyłącza wszystko oprócz niej na czas dłuższej nieobecności.

    Aha... oświetlenie zewnętrzne jednak dałbym na oddzielnym obwodzie, a już na pewno na wydzielonym RCD do instalacji zewnętrzych.
    Ostatnio edytowane przez adwlodar ; 16-05-2013 o 21:15

  2. #22

    Domyślnie

    Ok jeszcze jedno pytanie. Okazało się ze w drugim domu(skąd biore prąd) jest oddzielny licznik trójfazowy. Więc wydaje mi się że do domu dochodzi jedna faza na niej licznik jednofazowy i tak jest zasilany dom i oprócz tego trzy fazy( z licznikiem) do garażu w którym juz od dawna nic oprócz jednej żarówki prądu nie ciągnie. Jak się okazało oba domy są podłączone do tej jednej fazy. Więc pomyślałem ze moze mogłbym wykorzystać tą instalacje trójfazową w swoim domu. problem licznika z głowy, trzy fazy, odzielny obwód w obu domach itd. Niby same plusy. Co o tym sądzicie?

  3. #23

    Domyślnie

    Sieć 3F, a jaka moc jest wykupiona?

  4. #24

    Domyślnie

    No wlasnie nie wiem. Dopiero w weekend sie dowiem. Ale 3f zostaly dodane duzo pozniej i chyba tylko na potrzeby malego garazu.

  5. #25

    Domyślnie

    No wiec moc wykupiona 3faz to 8kW. W drugim domu jest jedna faza 5kW. Wiec chyba lepiej ten trojfazowy wyorzystac. Czy moze dokupic mocy? Ii jak te fazy wykorzystac w domku? Doradzcie cos.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    oczywiście ze można dokupić tylko musisz wiedzieć po co? Za każdy dodatkowy kilowat trzeba przecież zapłacić. Trzeba też wejśc w odpowiedni przedział mocy i zamawiać z dołu przedziału. Ale to jest raczej oczywiste. Najmij elektryka.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27

    Domyślnie

    no ale moze te 8kw wystarczy. elektryk bedzie w przyszłym tygodniu

  8. #28

    Domyślnie

    Zabezpieczenie przedlicznikowe mniejsze jak 25A to pomyłka i totalna porażka.
    Niewiedza tego, który nie wie, przewyższa wiedzę tego, który wie, ponieważ ten, który wie, nigdy nie wie tyle, ile niewiedzący nie wie.
    Z mądrości kabały

  9. #29

    Domyślnie

    Waveform, w dzisiejszych czasach, gdzie prawie wszystko jest na prąd, przydział 8kW na dom na prawdę nie wystarczy. Zazwyczaj na dom jednorodzinny dzisiaj wybierane są zabezpieczenia 25A lub 32A, co odpowiada 16,1 kW - 20,6 kW (wg. tabeli jednego z dystrybutorów) oczywiście w sieci 3F.

  10. #30

    Domyślnie

    hmm no myslałem ze moze wystarczy bo domek jest dość mały, wielkosci mieszkania w bloku 87m2. do tego mam gas wiec kuchnia i ogrzewanie nie beda na prąd.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    weź jak kolega pisał i się nie wygłupiaj. U mnie w planach 21kw tzn 27kw. Sama kuchenka elektryczna na max to ok 8kw.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony