dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 211 z 267
Pokaż wyniki od 4.201 do 4.220 z 5332
  1. #4201
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zuzza ten ten wskazany dom:
    (([url]http://elewacjezuzzy.blogspot.com/search/label/Czekoladowy%20dach%20ciemne%20okna[/url))

    ma okna brązowe? Podobne są do mahoniowych
    Ostatnio edytowane przez ada1984 ; 16-05-2013 o 15:25

  2. #4202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wrzucam zdjęcia próbki mojej blachy oraz 2 rodzaje kolorów okien: mahoniowe i orzech. Wybieram między tymi dwoma. Na drugim zdjęciu przykładowy kolor elewacji, nie wiem czy nie za jasny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1466.JPG
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	189849Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1470.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	189850

    Dziękuję za pomoc!!!

  3. #4203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mk64
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kuj-pom
    Posty
    289

    Domyślnie

    Wrzucam fotki mojej elewacji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cet.jpg
Wyświetleń:	896
Rozmiar:	34,7 KB
ID:	189909Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cet1.jpg
Wyświetleń:	756
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	189910Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cet2.jpg
Wyświetleń:	736
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	189912
    Ostatnio edytowane przez mk64 ; 16-05-2013 o 22:20

  4. #4204

    Domyślnie

    Mk64 ładny kolor elewacji Ładnie się komponuje z dachem i oknami. Jedyne co mi się nie podoba to to, że w miejscu drzwi zrobił się ciemny kąt przez "wyciągnięcie" koloru z cokołu...
    Ale to pewnie kwestia gustu i nie będzie się brudzić przy drzwiach

    Ada1984 ładny kolor tynku Z jakiej to firmy? tzn. pytam o producenta. Co do odcienia to chyba na większej powierzchni tynk będzie wyglądał na ciemniejszy? Nigdy nie pamiętam w którą to stronę, czy wydaje się ciemniejszy czy jaśniejszy na próbce, może ktoś podpowie

    Co do koloru okien, to moim zdaniem ładniej wygląda ten ciemniejszy (mahoń? nie wiem, który jest który).

    Swój dom (nie ma jeszcze fundamentów, czekamy na pozwolenie dopiero) planuję z dachówką czekoladową i elewacją coś właśnie jak u Ciebie Może jaśniejsza, bardziej wpadającą w biel takką "złamaną". Jeszcze się waham, ale mam dużo czasu do decyzji

    A jaką podbitkę planujesz? Jeśli zdecydowałabyś się na te jaśniejsze okna, to w kolorze dachu czy okien?
    Pozdrawiam

  5. #4205
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tynk z firmy KABE. Tanszy niz z Tytana i chyba na ten sie zdecyduje.

    Po dlugich rozmowach z mezem doszlismy do wniosku ze jednak te jasniejsze okna(ciemny dąb). Zdecydowalo to ze mahon od wewnatrz mi nie odpowiada i mysle ze jak tak dlugo zajelo mi podjecie decyzji co do okien, to pozniej bede jeszcze dluzej analizowac to jakie drzwi, jakie podlogi, jakie meble... A przy tym dębie "myślę"(okaże się ze bedzie łatwiej.

    Podbitka jest w kolorze palisander(wyglada na ciemny brąz). Powiem szczerze ze to naszego dachu zaden inny jakos nie pasowal. A jaki będzie koncowy rezultat... mam nadzieje ze sie nie zalamie

  6. #4206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Ada a musicie miec okna"drewnopodobne"? zastanowcie sie czy nie lepiej wybrac odcien z palety RAL dopasowany na styk z kolorem blachy lub tego nieszczesnego komina. i jeszcze jedno przemyslcie dobrze czy na pewno chcecie kolor okien obustronny.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 17-05-2013 o 13:28

  7. #4207

    Domyślnie

    Ja planuje zrobić taką elewacje:




    niby mi się podoba, ale czegoś mi tu brakuje. Drewno z elewacji odpada bo to już co drugi dom ma, przyklejone bez sensu Może ktoś coś doradzi?

    edit:
    jeśli chodzi o otoczenie, to na razie dwa domy w sąsiedztwie w budowie i pola i łąki. Więc jako pierwszy podyktuje trend

  8. #4208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moja ulubiona kolorystyka zeby jeszcze dach byl grafitowy a nie czarny/antracytowy
    mnie tu juz nic nie brakuje, pamietaj jeszcze o zewnetrzu , tarasie, ogrodzeniu i ogrodzie - dojda rosliny, kolory, mala architektura - wiec lepiej niech mniej sie dzieje na elewce niz za duzo

  9. #4209
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Ada a musicie miec okna"drewnopodobne"? zastanowcie sie czy nie lepiej wybrac odcien z palety RAL dopasowany na styk z kolorem blachy lub tego nieszczesnego komina. i jeszcze jedno przemyslcie dobrze czy na pewno chcecie kolor okien obustronny.
    O takich oknach nawet nie pomyslalam. Myslisz ze brame i drzwi potem tez uda sie takie dostac? Moze komus wydac sie to pytanie glupie, ale ja nawet nie wiedzialam ze mozna kolory z palety RAL dopasowac.

    Domyslam sie ze ty masz okna biale, a przynajmniej wewnatrz. Nie mialas problemu z urządzeniem wnetrza salonu? Biale okna wydaja mi sie jakies takie zimne. Jesli to nie problem moglabys mi wyslac jakies zdjecie wnetrza twojego salonu? Na meila [email protected]. Będę Ci bardzo wdzięczna.

  10. #4210

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    zeby jeszcze dach byl grafitowy a nie czarny/antracytowy
    z dachem dałem ciała - w słoneczny dzień wygląda pięknie, ale jak jest pochmurno to bardziej papę przypomina - mogłem wziąć grafit, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem

  11. #4211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał ada1984 Zobacz post
    O takich oknach nawet nie pomyslalam. Myslisz ze brame i drzwi potem tez uda sie takie dostac? Moze komus wydac sie to pytanie glupie, ale ja nawet nie wiedzialam ze mozna kolory z palety RAL dopasowac.

    Domyslam sie ze ty masz okna biale, a przynajmniej wewnatrz. Nie mialas problemu z urządzeniem wnetrza salonu? Biale okna wydaja mi sie jakies takie zimne. Jesli to nie problem moglabys mi wyslac jakies zdjecie wnetrza twojego salonu? Na meila [email protected]. Będę Ci bardzo wdzięczna.
    dla mnie bialy jest uniwersalny, dopasujesz do niego kazdy kolor i drzwi, scian, umeblowania, biale okno nie rzuca sie tak mocno w oczy jak np. brazowe. do tego nie jestes ograniczona kolorystycznie. wg. mnie to wlasnie ciemne okna zbyt mocno widac. ja z zewnatrz mam orzech w srodku biale, parapety rowniez biale. fotke jakas poszukam ale to juz wieczorkiem.

    my okna, brame i drzwi zamawialismy w jednej firmie, raz ze taniej, dwa zeby kolory dopasowac i trzy jeden wykonawca. oczywiscie ze i bramy i drzwi mozna dostac w wybranym przez siebie kolorze z palety RAL

  12. #4212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamild Zobacz post
    z dachem dałem ciała - w słoneczny dzień wygląda pięknie, ale jak jest pochmurno to bardziej papę przypomina - mogłem wziąć grafit, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem
    coz, zycie i tak niezle posuniecie z tymi kolorami. bardzo lubie domy z przewaga bieli i dodatkami szarosci. biale / biale zlamane elewacje zawsze wygladaja super.

  13. #4213
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ada1984

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    aaa
    Kod pocztowy
    14-100
    Posty
    94
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    my okna, brame i drzwi zamawialismy w jednej firmie, raz ze taniej, dwa zeby kolory dopasowac i trzy jeden wykonawca. oczywiscie ze i bramy i drzwi mozna dostac w wybranym przez siebie kolorze z palety RAL[/QUOTE]

    Dzwonilam do firmy sprzedajacej okna i powiedziano mi ze okna z palety RAL sa dosyc drogie, a jezeli uda mi sie dostac brame w tym samym kolorze to i tak z drzwiami bedzie problem, bo niby wiekszosc firm nie robi takich. Nie wiem czy to prawda, ale tyle mi powiedziano.

    Powiem szczerze ze juz sie zalamalam tym wszystkim

  14. #4214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ania0478

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Jestem tutaj nowa, ale z wielką pasją pooglądałam wasze projekty, wykończenia domów i jestem pod ogromnym wrażeniem. A teraz u Was jako znawców szukam pomocy, bo już wymiękam
    Razem z mężem remontujemy dom, który dostaliśmy po rodzicach. Właśnie jesteśmy na etapie ocieplania (systemem gospodarczym - tzn. ja nadzoruję, mąż wykonuje. Na necie szukam inspiracji kolorystycznych elewacji, lecz jako zupełnie nie znająca się na tym osoba stwierdzam, że chyba zupełnie się do tego nie nadaję.

    Dom jest z lat 70-tych, rozbudowany, wysoki; okna w kolorze palisander, podbitka orzech ciemny, na dachu gont brązowy i ja po prostu zabłądziłam. Wydaje mi się, że kolor elewacji powinien być w odcieniach beżu, piasku itp. Fajnie by było, żeby mogły być zastosowane dwa kolory, ale jednocześnie nie chcemy robić żadnych wypustek - np. naokoło okien.

    Czy mogłabym liczyć na Waszą delikatną podpowiedź, co do koloru elewacji?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270057_(800_x_600).jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	190264
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270061_(800_x_600).jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	47,1 KB
ID:	190265
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4270063_(800_x_600).jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	31,9 KB
ID:	190266

  15. #4215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    ania0478 moja podpowiedz jest taka: skorzystaj z projektanta ...
    rozrysuje Ci to i przedstawi koncepcje do zaakceptowania.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  16. #4216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kornela

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nikt nie ma zdjęć zielonego domu z greinplastu ??????????????? Pomocy, mam parę dni aby podać wykonawcy wybór numeru i jestem w kropce
    Proszę, Zuzza w Tobie moja nadzieja.

  17. #4217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kornela

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Trudno ( umiesz liczyć, licz na siebie), sama dokonałam wyboru, greinplast 0740 i już

  18. #4218
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Rodmano

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    323

    Domyślnie

    Co myślicie o takiej elewacji ? To jest dom jednorodzinny 2 lokalowy Wygląda może na duży,ale powierzchnia zabudowy obu domów to 170 m2, czyli na jeden dom przypada na 1 kondygnację około 65m2.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wizka 2.1.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	191000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wizka 2.2.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	191001

  19. #4219
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rodmano Zobacz post
    Co myślicie o takiej elewacji ? To jest dom jednorodzinny 2 lokalowy Wygląda może na duży,ale powierzchnia zabudowy obu domów to 170 m2, czyli na jeden dom przypada na 1 kondygnację około 65m2.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wizka 2.1.jpg
Wyświetleń:	383
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	191000Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wizka 2.2.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	191001
    mi się podoba
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  20. #4220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mi się nie podoba

    Trochę wygląda jak kamienica zruinowana po wojnie - pełno takich w Warszawie

Strona 211 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony