dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 45
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 886
  1. #121

    Domyślnie

    Moi drodzy, a co z podbijaniem fundamentów? Czy ktoś już ma ten temat (czyt. wydatek) za sobą?

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAGIENKA
    Moi drodzy, a co z podbijaniem fundamentów? Czy ktoś już ma ten temat (czyt. wydatek) za sobą?
    Witaj Jagienko A co dokładnie rozumiesz przez podbijanie fundamentów?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  3. #123

    Domyślnie

    Przepraszam! Już wyjaśniam: Kupiliśmy stary dom (ok. 1920) na wsi, niedaleko miasta (4 km) po bardzo atrakcyjnej cenie. Dom jest w miarę zadbany, ale na ścianie szczytowej, wzdłuż której biegnie nieutwardzona droga dojazdowa do następnej posesji, jest pionowe pęknięcie i nie jest to tylko pęknięcie tynku. Na przełomie 10 ostatnich lat, drogę tą rozkopywano w celu podciągnięcia wody, telefonu a w zeszłym roku kanalizacji. Myślę, że to właśnie były przyczyny pojawienia się owej szczelinki na ścianie szczytowej i czeka mnie podbijanie fundamentów. Czyż nie tak?

  4. #124

    Domyślnie

    Do pęknięcia w ścianie szczytowej, to ja bym zaprosiła dobrego budowlańca na konsultacje (konstruktora?), bo szczelina szczelinie nie równa. Ale może Panowie doradzą Co coś konkretniejszego.
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  5. #125

    Domyślnie

    Może powinnaś założyć nowy wątek z tym pytaniem?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  6. #126

    Domyślnie

    Chyba masz rację. Szczelina szczelinie nie równa. Poproszę znajomego budowlańca na oględziny (i na kawę). Jakby był niezdecydowany to pstryknę zdjęcie i założe nowy temat.

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Hadraadae, Sprawdziłem tez mam belki 20x20, więc wystawać bedą jakieś kilkanascie cm. Kłopot mam z jedną belką w najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, bo poprzedni własciciel mocując pod belką deski i robiąc sufit ociosał od spodu belkę siekierą w miejscach w których dawał grubsze dechy.
    Drobiazgiem jest, że z każdej belki wyciągnąłem jakieś 100 gwoździ różnej wielkości i wieku.

  8. #128

    Domyślnie

    Tomek - u nas też gwoździ było tyle, że można by było zezłomować i parę piw kupić

    Dzisiaj mi jeden stolarz doradził, że belek, które są częściowo uszkodzone nie trzeba całkiem wymieniać, tylko jakimiś zastrzałami połatać. Co o tym sądzisz?

    I przede wszystkim - jak układałeś izolację i podłogę nad tym stropem z belek?

    Pozdrawiam - Hadraadae
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Na stropie była wykonana polepa gliniana grubości 10 do 15 cm. Łącznie około 9m3 gliny z sieczką! Ciężkie to było jak...
    Chałupa ma jakies 100 lat i trochę w tym czasie osiadła. Jeden narożnik był niżej o 8 cm. Deski stropowe układane były tak, że grubsze, o jednakowej szerokości układane były w odstępach kilkunastocentymetrowych a przerwę między nimi przykrywano trochę cieńszymi deskami o nieobrobionych bokach.
    Nie chcieliśmy obciążać zbytnio stropu, a jednocześnie trzeba było zaizolować go cieplnie. Powierzchnia została wyrównana i wypoziomowana styropianem (3 do 10 cm) następnie wełna mineralna twarda 10 cm i zazbrojona siatką wylewka z keramzytu około 8 cm + wyrównanie (zatarcie) powierzchni kramzytowych "bobków" betonem. Na tym pływająca podłoga z desek sosnowych. 2 pomieszczenia na górze używane będą jako pokoje gościnne. Rodzina jest dość liczna, a przyjaciół sporo.

  10. #130

    Domyślnie

    No ja myślę, że na Mazurach to nie wypada nie mieć pokoi dla gości

    U nas cała stara "izolacja", którą czas zamienił w proch i pył jest już wywalona. Też była ciężka. Tak sobie myślę, żeby między belkami, na tych deskach, co od dołu będą sufitem i na samych belkach ułożyć właśnie wełnę, na to OSB i wykładzina dywanowa w sypialni, korek w dziecinnym, w holu sama nie wiem co. I jeszcze folia paroizolacyjna pod tą wełną. Myślisz, że to wystarczy?
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Folię oczywiście też dałem

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Chyba musisz dać jakieś legary żeby podeprzeć płytę OSB. Chyba nie powinna ona opierać się całym ciężarem (meble) na wełnie nawet twardej.

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Cytat Napisał Hadraadae
    Hej - my zaczęliśmy od dachu, bo był w najgorszym stanie. Fundamenty przed nami i jeszcze się zastanawiamy, jak je ugryźć. Spytaj Sławka, bo on to ma za sobą - tyle że chyba nie w domu z kamienia.
    Też mi się wydaje, że 6 cm to za mało - na pewno dla ściany 50cm z cegły pełnej, bo taki wariant sprawdzałam przy pomocy programu załączonego onegdaj do Muratora.
    Życzę powodzenia i wytrwałości - wpadnij czasami i daj znać, jak Ci idzie
    Ja też zacząłem od dachu!
    I na nowym pokryciu nie skończyłem.

    HEJKA troszku mnie tu nie bylo jak tam wasze "stare ale jare"
    chalupki kiedy robimy nasze spotkanie
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  14. #134

    Domyślnie

    Hej Pchlistość - miło Cię widzieć z powrotem Koniecznie musimy się jakoś zorganizować i spotkać w remontowym gronie. Najlepiej w któryś weekend, chociaż my już powolutku ruszamy z remontem - właśnie w weekendy na razie

    Tomek - w Muratorze 20003/9 jest artykuł o wygłuszaniu stropu w kanadyjczyku i warstwy lecą tak od dołu:
    - sufit z płyt g/k na ruszcie drewnianym (oczywiście zastąpimy go dechami),
    - paroizolacja,
    - belki stropowe o przekroju prostokątnym, niestety nie podali ich wymiarów,
    - pomiędzy belkami wełna mineralna,
    - na belkach guma do wyrównywania poziomu,
    - na niej izolacja akustyczna z twardej wełny mineralnej o grubości 4 cm luźno ułożona na belkach stropowych (tylko na nich, a nie między nimi)
    - dalej dwie płyty OSB grubości 18 i 12 mm sklejone ze sobą i położone na izolacji akustycznej (ew. OSB i płyta paździerzowa)
    - na płytach klepka przyklejona do podłoża
    - cokół drewniany przyklejony do ściany z podklejoną uszczelką z pianki polietylenowej, i ćwierćwałek przybity do podłogi też u uszczelką
    - oczywiści wzdłuż ścian też uszczelka (tym razem z kauczuku EPDM)

    Specjaliści z Muratora jeszcze orzekli, że rozstaw belek powinien być co ok 30, 40 lub 45 cm, a u nas jest na oko co 80/90, ale skoro tyle lat było dobrze, to na pewno nie będziemy ich teraz "zagęszczać". Zresztą nasze belki są dużo bardziej masywne i jakoś utrzymywały ciężar np skrzyni pełnej zboża pomimo tego rozstawu
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem. U mnie chałupa niby typowa, mazurska, ale podejrzewam, że została dobudowana do istniejącego wczesniej budynku.
    Ta starsza część ( mniej więcej 1/3 jest z ubitej gliny z sieczką i ma belki o rozstawie ok. 150 cm) "młodsza" - cegły wypalane na zaprawie glinianej i belki stropowe w rozstawie 120 cm. Belki 20 x 20 cm.
    A jesli chodzi o spotkanie remontujących to jestem ZA! Gdzie, czyli u kogo i kiedy?

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Najbliższy weekend niestety odpada. Zapraszam do stoiska na targach "Alergia 2005"

  17. #137

    Domyślnie

    Tomek, a gdzie te targi? Bo ja mam właśnie swieżo nabytą alergię i chętnie bym się zagłębiła w temat

    My ten weekend mamy zabukowany na rozplanowywanie rozmieszczenia sanitariatów w chałupie, w przyszły Mąż mój będzie ubijaj piasek pod chudzik, a potem ... mam imieniny Mogę zaproponować grilla u nas z tej okazji
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Targi Alergia 2005 będą od 15 do 17 kwietnia (piątek -niedziela) w Centrum Wystawowym Expo XXI na ul Prądzyńskiego 12/14. Dojazd od Kasprzaka ul Bema. Można dojechać od Towarowej ul. Kolejową, ale dziury tam okropne.

  19. #139

    Domyślnie

    Stolyca to mi średnio po drodze niestety
    Ja "tylko" remontuję Stary Dom

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Parę lat temu wystawiałem się na krytykę w Hali Ludowej we Wrocku.

Strona 7 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony