dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Fajny temat Piotrek - to i ja dorzucę swoje spostrzeżenie co do istoty wyboru kotła i nie ma tu żadnej ukrytej reklamy.

    Nooo najważniejsza rzecz na początku to użytkownik musi rozstrzygnąć czy jego kocioł to ma być kocioł stalowy czy żeliwny o 10 letniej gwarancji. Ten drugi droższy ale solidniejszy. Na podstawie swojego doświadczenia z żeliwniakiem wymieniam wady i zalety kotła żeliwnego ( pomijam tu palnik i sterownik)

    wady kotła żeliwnego

    -Duże straty ciepła. Kocioł bardzo dużą ilość ciepła wysyła prosto w komin ,

    - Nie jest to piec na ekogroszek, ale jest to zwykły kocioł żeliwny starego typu (tzw. śmieciuch), który jest tylko przerobiony aby móc w nim spalać tak popularny ekogroszek,

    - Jest stosunkowo za drogi – chyba to żeliwo takie drogie, bo ponad 11tyś zł,

    - Kocioł jest przewymiarowany (najmniejszy to 25 kw) (chyba, że ktoś potrzebuje taką moc)

    - Kocioł posiada w popielniku szufladę całkowicie zbędną i niedopracowaną. Szufladę po prostu wyrzuciłem,

    - Zasobnik na ekogroszek jest za mały bo ma pojemność 210 litrów ( to pozwala na zasypanie ok. 175 kg ekogroszku ) - powinien być większy - bo to wpływa na nasz komfort gdyż rzadziej zaglądamy do kotłowni.

    zalety kotła żeliwnego

    - Kocioł jest trwały bo żeliwny ( mocna konstrukcja),

    - Robi pozytywne i estetyczne wrażenie – ciężki i stabilny jak smok,

    - Ma zabezpieczone dodatkowymi ocieplonymi drzwiami wszystkie drzwiczki w przedniej ścianie kotła, co zapobiega dodatkowym stratom ciepła,

    - To niby dodatkowe a właściwe główne palenisko kotła jest dobrym rozwiązaniem jak na budowę itp. bo można w nim palić węgiel, drewno, koks itp. jest duże i wygodne,

    - Popielnik jest duży i mieści się w nim ponad 100 litrów popiołu co pozwala na jego wybranie aż po 3 zasypach ekogroszku czyli prawie po miesiącu czasu ( tak jest w kotle Kielara),


    Podsumowując kotły żeliwne to na podstawie tylko swojego doświadczenia stwierdzam, że kotły żeliwne na ekogroszek nie mają wymiennika przystosowanego specjalnie na potrzeby spalania ekogroszku a jest to tylko przeróbka zwykłych starych kotłów zasypowych i tyle. Wymiennik ten generuje wysokie straty kominowe co jest ich główną wadą.

    Nie polecam więc kotła żeliwnego, jako dobrej inwestycji – chyba, że ktoś lubi przy kotle dłubać bo jest to w sumie wdzięczny kocioł do wszelkiego rodzaju udoskonaleń ( no ale nie o to przecież w kotłach chodzi aby go ciągle przerabiać)

    No zapewne przebojem będzie jak jakaś firma (producent) pokusi się o skonstruowanie żeliwnego odlewu wymiennika kotła specjalnie „dedykowanego” do pracy z retortami i do spalania ekogroszku o niskich stratach kominowych oraz o płaszczu wodnym wymiennika, który zaczynałby się co najmniej na wysokości retorty – no i o małej mocy kotła gdzieś z 8 (kw) bo niskie moce są coraz bardziej potrzebne i poszukiwane. Wtedy będzie w końcu wyższa sprawność kotła i właściwa kotłom żeliwnym wytrzymałość.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Idzie zima ciekawe czy ktoś zakupił kociołek i czy dane z poradnika się przydały??
    Witam, jestem tutaj świeży. Przed swietami udalo mi sie kupic domek do remontu. Niestety warunkiem udzielenia kredytu przez bank jest wymiana piecow kaflowych na C.O.. Dostalem od banku transze no i do maja musze ogarnac sobie ogrzewanie. Domek ma 110mkw wliczajac poddasze, ktore jeszcze ze 2 do 5 lat nie bedzie uzytkowe. Rowniez dom nie jestjeszcze ocieplony ani na zewnatrz ani na poddaszu.
    W takim wypadku jaki piec dobrac zeby teraz byl jeszcze wydajny (przy nie ocieplonym domu) ale pozniej zeby tez nie marnowal sie ('nie kisil sie' jak to bylo wczesniej napisane).
    Kolejna sprawa to nie mam wyznaczonego miejsca na kotlownie. Czy musi byc gdzies centralnej czesci domu (niedaleko kominow) czy moze byc oddalona o kilka metrow np. na werande? Jakie wymogi musi spelniac taka kotlownia?

    Z gory dziekuje zapomoc
    Pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał skola4 Zobacz post
    Witam, jestem tutaj świeży.
    Kolejna sprawa to nie mam wyznaczonego miejsca na kotlownie. Czy musi byc gdzies centralnej czesci domu (niedaleko kominow) czy moze byc oddalona o kilka metrow np. na werande? Jakie wymogi musi spelniac taka kotlownia?

    Z gory dziekuje zapomoc
    Pozdrawiam
    Kocioł Skamp 7KW. Mimo że 7KW potrafi działać do 10KW ...

    Będzie optymalny po ociepleniu domu.

    Na razie kup jakąś tanio wełnę 15cm i rozłóż na poddaszu, Ograniczysz sobie w prosty i dość tani sposób zużycie ciepła.
    Później tą welnę wykorzystasz do ocieplenia dachu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał skola4 Zobacz post
    Witam, jestem tutaj świeży. Przed swietami udalo mi sie kupic domek do remontu. Niestety warunkiem udzielenia kredytu przez bank jest wymiana piecow kaflowych na C.O.. Dostalem od banku transze no i do maja musze ogarnac sobie ogrzewanie. Domek ma 110mkw wliczajac poddasze, ktore jeszcze ze 2 do 5 lat nie bedzie uzytkowe. Rowniez dom nie jestjeszcze ocieplony ani na zewnatrz ani na poddaszu.
    W takim wypadku jaki piec dobrac zeby teraz byl jeszcze wydajny (przy nie ocieplonym domu) ale pozniej zeby tez nie marnowal sie ('nie kisil sie' jak to bylo wczesniej napisane).
    Podstaw dane domu pod linkiem i wklej link do strony z wynikiem to sprawdzę czy są dobrze podstawione

    www.cieplowlasciwie.pl/start


    Może się okazać, że będzie potrzebny mocniejszy Skam-P Plus 12 kW, a może wystarczy nowy Sztoker.

    O kotłowni najlepiej porozmawiaj z lokalnym kominiarzem, który będzie robił odbiór kominiarski.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LK SK

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-535
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ważny jest też serwis bo naprawa samemu nie wchodzi w grę utrata gwarancji , lub nikt nie chce się podjąć naprawy pieca . dlatego piszę o piecu Heitz eko 35

    Kilkukrotnie zepsuł się piec który nabyłem w 2011 Piec Heitz eko 35
    W piecu na gwarancji zepsuła mi się :
    1) przekładnia która napędza ślimak od początku chodziła bardzo głośno ale nie miałem porównania do innych pieców i przekładnia przestała działać 3 miesiące po uruchomieniu pieca . Później została wymieniona na gwarancji bardzo szybko.
    2) w 2012 we wrześniu nie mogłem uruchomić pieca zablokował się ślimak (ale zabezpieczenie , zawleczka nie zerwała się )
    Servisant który skasował mnie za przyjazd 500 zł powiedział że w lecie trzeba też uruchamiać ślimak bo się zablokuje i piec jest brudny ( piec czyszczę raz w miesiącu ) .
    3 ) 2013-11-29 zapytałem czy w piecach powinien być Deflektor . W zakupionym piecu nie było i servisant tego też nie zauważył , że brak Deflektora w piecu . Zamówiłem zapłaciłem około 50 zł i zamontowałem po 2 latach .
    4) We wrześniu 2014 nie mogłem uruchomić pieca okazało się ze zepsuł się komputer i trzeba go wymienić przyjechał servisant zamontował komputer 250 zł i przyjazd servisanta 500 zł ( servisant powiedział że piec jest brudny i trzeba go częściej czyścić , stopiły się kable w piecu łączące komputer z osprzętem i to zrobiło zwarcie i awarie komputera . Teraz przewody w peszlu biegną poza obudową pieca ).
    5) Natomiast w maju 2015 . Zarwała się zawleczka od ślimaka i wyłączyłem piec na lato . Zepsuł się kondensator startowy kupiłem nowy ale nie pasuje jest za duży i nie mieści się w obudowie oraz przestał działać po 30 minutach . Okazało się także awarii uległ ponownie komputer
    Dzwoniłem do Pana serwisanta 29-09-2015 miał być u mnie 08-10-2015 niestety wypadłem z grafiku . Następnego dokładnego terminu nie podał . Prosiłem już we wrześniu o przywiezienie zawleczki i kondensatora który pasował by do pieca. Nie miałem kontaktu z panem servisantem więc zadzwoniłem do siedziby firmy .
    Wtedy dowiedziałem się że servisant to zewnętrzna firma na którą firma HEITZ nie ma wpływu on tylko zlecają naprawy . Poprosiłem o naprawę mojego pieca w firmie HEITZ i opisałem sytuację . Sprawdzono moją wersję i poinformowano mnie że Pan servisant nie ma czasu bo naprawia inne piece . Poprosiłem o przyjazd bo już dwa razy wypadłem z grafiku i dwa miesiące pale w piecu na rusztach co 3 godziny dorzucam opał ( dobrze że zima jest łagodna ) .
    Proszę o przyjazd serwisanta w tym tygodniu naprawienie pieca oryginalnymi częściami firmy HEITZ powiedział mi ,że mogą przyjechać ale zapłacę 2 zł za kilometr w każdą stronę a do mnie jest 400 km w jedną stronę , powiedziałem ,że mnie nie stać na przyjazd servisu HEITZ i poczekam na Pana servisanta z firmy zewnętrznej , i prosiłem ,żeby przeprosił go w moim imieniu jeżeli go czymś obraziłem ( poszedłem po rozum do głowy , przede mną jeszcze 6 miesięcy palenia w piecu )
    Pan Servisant przyjechał wymienił komputer za który zapłaciłem 210 zł plus kondensator i zawleczkę pieca nie uruchomił bo już nie miał czasu za przyjazd zapłaciłem 700 zł . Drugi raz przyjechał po 10 dniach i dokończył naprawę pieca za drugi przyjazd też zapłaciłem 700 zł .Piec został naprawiony początek grudnia . ( zapłaciłem bo głupi nie jestem przede mną jeszcze 5 miesięcy palenia w piecu ) . I może już mnie polubi Pan servisant .
    Zapytałem czy firma HEITZ odkupuje swoje piece mało używany bo często zepsuty , do tej pory czekam na odpowiedź od firmy HEITZ . Może myślą ,że to żart , ale mi nie jest do śmiech .
    Klient który niema już siły naprawiać pieca firmy HEITZ

  6. #26

    Domyślnie

    [QUOTE=LK SK;7032052]Ważny jest też serwis bo naprawa samemu nie wchodzi w grę utrata gwarancji , lub nikt nie chce się podjąć naprawy pieca . dlatego piszę o piecu Heitz eko 35 /QUOTE]

    Szczerze mówiąc jestem w szoku ...

    Nie wiem czy to "standard" ale jeśli kocioł na gwarancji to nie rozumiem wogóle za co płacić ?

    Normalne firmy mają albo dużą sieć serwisową i podpisane umowy z wieloma serwisantami i zawsze znajdzie się jakiś blisko danego miejsca zamieszkania.

    W przypadku ciężkich rzeczy serwis ma obowiązek sam przyjechać po sprzęt i go albo na miejscu naprawić albo zabrać na własny koszt i później na własny koszt odstawić. Tak naprawiano mi kuchenkę elektryczną , tak odbierano TV.
    Za transport ani za naprawę nie płaciłem ani grosza ...

    A Ty 500zł za każdym razem za sam przyjazd i za naprawy ?

    Ja czytam i jestem zszokowany.
    Jak naprawa gwarancyjna to powinna być za darmo i tyle ...

    Jak się wprowadzałem do domu to okazało się że uszkodzona jest bateria do wanny. Zadzwoniłem do producenta po 2 dniach przyjechał serwisant ( ponad 200km w jedną stronę) , wymienił baterię , podpisałem dokument i tyle.
    Nie zapłaciłem ani grosza ...

    Jeśli jest tak jak mówisz to żądałbym zwrotu WSZYSTKICH poniesionych kosztów jakie poniosłeś jak kocioł był na gwarancji.

    Dodatkowo jeśli usługa miała być płatna to uważam że klient musi o tym wiedzieć , bo w życiu bym nie zapłacić 500zł za sam przyjazd ...

    Dla mnie to szok ..

    Dla mnie zostałeś perfidnie OKRADZIONY i to kilka razy ...

    PS.

    Kotły na ekogroszek to nie jakieś nie wiadomo co ...
    Ten twój "Hertz" to tylko w tym kotle obudowę robił. Inne elementy (sterownik,dmuuchawa,podajnik) są od innych producentów i naprawdę nie ma sensu bawić się dalej z tym Hertzem ,a zadzwonić do jakiegoś lokalnego hydraulika i zamówić. Zapłacisz na 100% dużo mniej , bo za przyjazd odpadnie ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 31-12-2015 o 14:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Klient który niema już siły naprawiać pieca firmy HEITZ
    Kondensator mozna kupic za pare groszy w kazdym serwisie AGD , zawleczka to zwykła srubka m5 .Komputer czy ta sterownik warto zabezpieczyc przed zepsuciem dokładajac dodatkowy przekaznik zewnetrzny zasilajacy silnik .zablokowany slimak wystarczy rozruszac kluczem chyba 17 stka . Najlepiej miec w rezerwie zawleczki i kondensator ,

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    [QUOTE=kaszpir007;7032115]
    Cytat Napisał LK SK Zobacz post
    Ważny jest też serwis bo naprawa samemu nie wchodzi w grę utrata gwarancji , lub nikt nie chce się podjąć naprawy pieca . dlatego piszę o piecu Heitz eko 35

    ...Pan Servisant przyjechał wymienił komputer za który zapłaciłem 210 zł plus kondensator i zawleczkę pieca nie uruchomił bo już nie miał czasu za przyjazd zapłaciłem 700 zł . Drugi raz przyjechał po 10 dniach i dokończył naprawę pieca za drugi przyjazd też zapłaciłem 700 zł .../QUOTE]

    Szczerze mówiąc jestem w szoku ...
    Ja też jestem w szoku czytając to bo od lat ustawiam i serwisuję kotły wszystkich marek, i w życiu bym tyle za tak proste prace nie wziął.

    Jechałem już nieraz na regulację 200 km w jedną stronę ale tyle za przyjazd nie wziąłem, 700 to by chyba wyszło jakbym od siebie do Szczecina pojechał.

    Ten drugi przyjazd za 700 zł po co był - co wtedy zostało zrobione ?

    "Proszę o przyjazd serwisanta w tym tygodniu naprawienie pieca oryginalnymi częściami firmy HEITZ powiedział mi ,że mogą przyjechać ale zapłacę 2 zł za kilometr w każdą stronę a do mnie jest 400 km w jedną stronę"

    Qrcze to on TIR-em miał jechać

    Słyszałem już nieraz ile potrafią brać serwisy za przyjazd i proste prace dlatego nie dziwię się, że klienci z takimi doświadczeniami są mile zaskoczeni, że może być taniej i dobrze.

    Zawsze pytam mechaników PRZED naprawą auta ile to będzie kosztowało i sam także podaję cenę serwisu i dojazdu - polecam tak robić wszystkim, żeby uniknąć zdziwienia i niedomówień.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Kondensator mozna kupic za pare groszy w kazdym serwisie AGD , zawleczka to zwykła srubka m5 .Komputer czy ta sterownik warto zabezpieczyc przed zepsuciem dokładajac dodatkowy przekaznik zewnetrzny zasilajacy silnik .zablokowany slimak wystarczy rozruszac kluczem chyba 17 stka . Najlepiej miec w rezerwie zawleczki i kondensator ,
    Kondensator dokładniej kilkanaście zł, zawleczka to śruba M5 lub M6 ale nie "zwykła" tylko najczęściej kl. 8.8, a dobre sterowniki się nie psują od samej pracy tylko np. od uderzenia pioruna w sieć zasilającą, zablokowany ślimak rusza się najczęściej kluczem 21.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał LK SK Zobacz post
    4) We wrześniu 2014 nie mogłem uruchomić pieca okazało się ze zepsuł się komputer i trzeba go wymienić przyjechał servisant zamontował komputer 250 zł i przyjazd servisanta 500 zł ( servisant powiedział że piec jest brudny i trzeba go częściej czyścić , stopiły się kable w piecu łączące komputer z osprzętem i to zrobiło zwarcie i awarie komputera . Teraz przewody w peszlu biegną poza obudową pieca ).
    Jak to kable się stopiły ?

    Musiałoby tam być kilkaset stopni Celsjusza - zresztą ten "komputer" coś za tani więc pewnie przyczyna awarii była inna ...
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marcus312
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Pilchowice
    Kod pocztowy
    44-144
    Posty
    472

    Domyślnie

    Jak to kable się stopiły ?
    Pewnie były gdzies w nieodpowiednim miejscu poprowadzone Srubki wiadomo chodzi o twardosc sruby ja wole 10,9 w sytuacji awaryjnej mozna dac co kolwiek przeciez nie majac srubki np gwozdz wiertło co pod reka dziwi mnie poprostu taka niezaradnosc mnie by sie nie chcialo czekac na serwis jak w tych kosztach mozna by kupic cały zestaw nowego podajnika

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał LK SK Zobacz post
    Ważny jest też serwis bo naprawa samemu nie wchodzi w grę utrata gwarancji , lub nikt nie chce się podjąć naprawy pieca . dlatego piszę o piecu Heitz eko 35

    Kilkukrotnie zepsuł się piec który nabyłem w 2011 Piec Heitz eko 35
    W piecu na gwarancji zepsuła mi się :
    1) przekładnia która napędza ślimak od początku chodziła bardzo głośno ale nie miałem porównania do innych pieców i przekładnia przestała działać 3 miesiące po uruchomieniu pieca . Później została wymieniona na gwarancji bardzo szybko.
    2) w 2012 we wrześniu nie mogłem uruchomić pieca zablokował się ślimak (ale zabezpieczenie , zawleczka nie zerwała się )
    Servisant który skasował mnie za przyjazd 500 zł powiedział że w lecie trzeba też uruchamiać ślimak bo się zablokuje i piec jest brudny ( piec czyszczę raz w miesiącu ) .
    3 ) 2013-11-29 zapytałem czy w piecach powinien być Deflektor . W zakupionym piecu nie było i servisant tego też nie zauważył , że brak Deflektora w piecu . Zamówiłem zapłaciłem około 50 zł i zamontowałem po 2 latach .
    4) We wrześniu 2014 nie mogłem uruchomić pieca okazało się ze zepsuł się komputer i trzeba go wymienić przyjechał servisant zamontował komputer 250 zł i przyjazd servisanta 500 zł ( servisant powiedział że piec jest brudny i trzeba go częściej czyścić , stopiły się kable w piecu łączące komputer z osprzętem i to zrobiło zwarcie i awarie komputera . Teraz przewody w peszlu biegną poza obudową pieca ).
    5) Natomiast w maju 2015 . Zarwała się zawleczka od ślimaka i wyłączyłem piec na lato . Zepsuł się kondensator startowy kupiłem nowy ale nie pasuje jest za duży i nie mieści się w obudowie oraz przestał działać po 30 minutach . Okazało się także awarii uległ ponownie komputer
    Dzwoniłem do Pana serwisanta 29-09-2015 miał być u mnie 08-10-2015 niestety wypadłem z grafiku . Następnego dokładnego terminu nie podał . Prosiłem już we wrześniu o przywiezienie zawleczki i kondensatora który pasował by do pieca. Nie miałem kontaktu z panem servisantem więc zadzwoniłem do siedziby firmy .
    Wtedy dowiedziałem się że servisant to zewnętrzna firma na którą firma HEITZ nie ma wpływu on tylko zlecają naprawy . Poprosiłem o naprawę mojego pieca w firmie HEITZ i opisałem sytuację . Sprawdzono moją wersję i poinformowano mnie że Pan servisant nie ma czasu bo naprawia inne piece . Poprosiłem o przyjazd bo już dwa razy wypadłem z grafiku i dwa miesiące pale w piecu na rusztach co 3 godziny dorzucam opał ( dobrze że zima jest łagodna ) .
    Proszę o przyjazd serwisanta w tym tygodniu naprawienie pieca oryginalnymi częściami firmy HEITZ powiedział mi ,że mogą przyjechać ale zapłacę 2 zł za kilometr w każdą stronę a do mnie jest 400 km w jedną stronę , powiedziałem ,że mnie nie stać na przyjazd servisu HEITZ i poczekam na Pana servisanta z firmy zewnętrznej , i prosiłem ,żeby przeprosił go w moim imieniu jeżeli go czymś obraziłem ( poszedłem po rozum do głowy , przede mną jeszcze 6 miesięcy palenia w piecu )
    Pan Servisant przyjechał wymienił komputer za który zapłaciłem 210 zł plus kondensator i zawleczkę pieca nie uruchomił bo już nie miał czasu za przyjazd zapłaciłem 700 zł . Drugi raz przyjechał po 10 dniach i dokończył naprawę pieca za drugi przyjazd też zapłaciłem 700 zł .Piec został naprawiony początek grudnia . ( zapłaciłem bo głupi nie jestem przede mną jeszcze 5 miesięcy palenia w piecu ) . I może już mnie polubi Pan servisant .
    Zapytałem czy firma HEITZ odkupuje swoje piece mało używany bo często zepsuty , do tej pory czekam na odpowiedź od firmy HEITZ . Może myślą ,że to żart , ale mi nie jest do śmiech .
    Klient który niema już siły naprawiać pieca firmy HEITZ
    Strasznie mi się nie chcę wierzyć w tę historie, zwłaszcza jak to pierwszy post piszącego, ale może są tacy naiwni ludzie, ja też mógłbym napisać że non stop psuje mi się toyota, przyjeżdża pan z skośnymi oczami chyba z Japonii i zabiera mi samochód na statek i po pół roku jest naprawiony tylko te koszty serwisu ponad 10.000zł mnie trochę zaskakują ale jak się znowu nie zepsuje to mam pół roku jeżdżenia.

  13. #33

    Domyślnie

    Popieram to co Maher napisał ...
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcus312 Zobacz post
    Pewnie były gdzies w nieodpowiednim miejscu poprowadzone Srubki wiadomo chodzi o twardosc sruby ja wole 10,9 w sytuacji awaryjnej mozna dac co kolwiek przeciez nie majac srubki np gwozdz wiertło co pod reka dziwi mnie poprostu taka niezaradnosc mnie by sie nie chcialo czekac na serwis jak w tych kosztach mozna by kupic cały zestaw nowego podajnika
    Nie wiem gdzie trzeba by te przewody poprowadzić żeby się stopiły.

    Co do śrub - jak dasz za mocną może spalić się silnik lub rozwalić przekładnia więc lepiej dawać je jak instrukcja przewiduje.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adriana1

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Zdzieszowice
    Kod pocztowy
    47-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Nowi użytkownicy często i gęsto szukają jaki kocioł mają kupić.... napisałem mały poradnik na co zwracać uwagę przed zakupem, a i w temacie mogą zadawac pytania,
    Witam, do ogrzania domu mam kocioł gazowy i kominek . Chciałabym wyrzucić z pokoju kominek a jako dodatkowe ogrzewanie dołożyć kocioł na groszek i drewno . Jest kotłownia 4 m2 w której mam kocioł gazowy co/cwu , czy mogę dostawić tam kocioł na groszek/drewno 15Kw

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony