dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 900 z 2205
Pokaż wyniki od 17.981 do 18.000 z 44087
  1. #17981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja kleiłem na piankę ale na silikat ale nie powinno być różnicy jeśli chodzi o BK.
    Suma sumarum,nie polecam pianki,niby mniej upierdliwe ale jak się chce dokładnie kleić to trzeba trochę czasu poświecić.Oprócz standartowych wianków,kazdą płytę już po doklejeniu jechałem dodatkowo po obwodzie.Z tradycyjnym klejem nie byłoby takich szopek.
    Styro nie kołkowałem.
    Z tym klejem to nie tak latwo. O dziwo wiele ekip klei tylko na placki. Ostantio w rozmowie z jednym deweloperem uslyszalem, ze na placki byc musi i w zadnym wypadku po obwodzie, bo inaczej grzyb w domu murowany

    Ot taka radosna "wiedza zaslyszana" rzadzi na inwestycjach

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #17982
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Z tym klejem to nie tak latwo. O dziwo wiele ekip klei tylko na placki.
    Sądzę,że w tym wątku ludziska są na tyle wyedukowani,że nie trzeba wpominać o sposobie klejenia styro do ściany,chociaz czasami mam wątpliwości czy faktycznie tak jest

  3. #17983
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał piekar25 Zobacz post
    Tak sobie wszyscy pierdu pierdu a rozne tematy... to i ja zapytam... Kleil ktos styropian grafit na piane w stylu tytan eos do ytonga?

    kołkowaliscie styropian?
    Zapomnijcie o piance, syfioza na maksa Tylko klej z worka. Kupiłem karton kleju w piance i po jednej puszce sprzedałem w cholerę.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sądzę,że w tym wątku ludziska są na tyle wyedukowani,że nie trzeba wpominać o sposobie klejenia styro do ściany,chociaz czasami mam wątpliwości czy faktycznie tak jest
    Oj myślę, że niejeden kupi, że na placki musi być bo ściana musi oddychać

  4. #17984

    Domyślnie

    Kleiłem piana do gazobetonu i żadnych negatywnych uwag nie mam. Szybko, taniej i sprawniej. Ważne, aby nie wydawać na eosa po 30zł/puszka tylko poszukać czegoś po 18-20zł/puszka. Różnic w jakości nie zaobserwowano.
    I już mieszkamy !

  5. #17985
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Potwierdzam to co pisze przedmówca. Różnic pomiędzy klejem soudala za ~30zł, a styrlepem za 18 nie zauważyłem czy to w wydajności czy komforcie pracy. Natomiast na pistolecie nie oszczędzać ten z tytana to cudo!
    Klejenie na równych ścianach to bajka tylko trzeba samemu załapać o co chodzi.

  6. #17986

    Domyślnie

    Potwierdzam że pianka jest OK, ale oczywiście i to można spiepszyć, a nawet łatwo spiepszyć. Bitter czy to ty miałeś tych wybornych ociepleniowców co oddychające pustki robili w styro? No to może jedna pianka im mało na naukę była, i to może ich należało "w cholerę"...?

  7. #17987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Ja nie wiem ile jest na poddaszu, bo się boję tam wejść. Wiem ile jest na pierwszym piętrze: 28,3, na parterze: 25,6.
    Wilgotność 68%
    To jeden z wielu powodów decyzji o budowie nowego domu
    Masz wentylację grawitacyjną?
    Przy takiej pogodzie jak teraz to mechaniczna jest nieoceniona, w 90 % sprawdza się grawitacyjna a w takie upały bez wiatru grawitacyjna nie działa

    Co prawda życzyłbym sobie taką pogodę typowo śródziemnomorską przez okrągły rok a przynajmniej od marca do listopada Wówczas można by spokojnie jeździć nad polskie morze a i gospodarka by ostro zyskała.


    Jaką macie wilgotność i temperaturę w domu przy takiej pogodzie (upały ponad 30 stopni od kilku dni)?

  8. #17988
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    żytko, myślałem, że już dawno Cię zderatyzowali, ale widać skuteczność naszych adminów jest równa poparciu dla obecnego rządu...
    przekażę koledze pozdrowienia, ktory pozdrawia Cię i wujka HeniA i bedzie pamietac o was aż do śmierci technicznej waszego wspolnego przedsięwzięcia,co wcale nie jest takie odległe przecież


    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post

    Roletki zaciągnięte, ale pochwal się ile celsjuszy masz na poddaszu. U mnie komfortowe 21,8 *C.
    na parterze 22stC, na poddaszu 23,8stC; w lodówce +5.5stC, w zamrażalniku -18stC, w aucie 22stC.

    co do Twoich 21.8stC, to do schniecia gipsu rzeczywiscie komfortowe; chyba, ze lepisz pianą, to pamiętaj, zeby zwilżyć kolejną warstwę, którą będziesz uzupełniał rysy - bo przy tej wilgotności powietrza to wskazane, żeby się dobrze zespoliła z poprzednią warstwą.

    a w ramach relaksu: pokażesz nam fakturkę, bo na pewno takową otrzymałeś? run, Forest, run!
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  9. #17989
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post

    U mnie komfortowe 21,8 *C.
    czyli nie wietrzymy, bo na zewnatrz nawet nocą jest cieplej ostatnimi czasy

    stawiam więc pytanie: gdzie znajduje ujście nocny bączek w takim razie?
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 20-06-2013 o 11:18
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  10. #17990
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    dziś spałem przy włączonym reku
    szczerze mówiąc pełen komfort
    ja mam inny kłopot z temp w domu --żona otwiera okna żeby się nagrzało
    faktycznie przy 22 stop i reku uczucie chłodu[dla mnie ok]
    strop ma 60-70 cm izolacji
    a poddasze [niemieszkalne] 30-35 cm
    i szczerze mówiąc u góry robi się piekarnik
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 20-06-2013 o 13:13
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #17991
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris1234 Zobacz post
    Masz wentylację grawitacyjną?
    Jaką macie wilgotność i temperaturę w domu przy takiej pogodzie (upały ponad 30 stopni od kilku dni)?
    Niestety grawitacyjną. Dane z godziny 14.20 pierwsze piętro 29,5 stopnia, wilgotność 74%.

  12. #17992
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    I tu w temacie grzania... kablami, mozna sie spytac kto w upalne lato by nie chcial miec PC z funkcja chlodzenia lub np. fajny klimatyzator... i.e PC P/P.
    Chociazby na pietrze... lub w sypialni...
    A kto komu broni zainstalować choćby jeden mały klimatyzator posiadając ogrzewanie kablami ?? Czy to jest jakoś zabronione prawnie - masz kable to nie wolno Ci mieć klimy ??? Proszę nie demonizować
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  13. #17993

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    A kto komu broni zainstalować choćby jeden mały klimatyzator posiadając ogrzewanie kablami ?? Czy to jest jakoś zabronione prawnie - masz kable to nie wolno Ci mieć klimy ??? Proszę nie demonizować
    Jest kilka osob, co maja i klime i grzeja kablami, ja panuje tak miec. Koszt niewielki, chlodzenie w niezlej cenie i grzanie w okresach przejsciowych nie gorsze jak typowa PC PP. Kazdy kto tak ma bije na glowe wszelkie oplacalnosci, stopy zwrotu i chwalipiectwo posiadacza PC
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  14. #17994
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to może ktoś wymyśli takie coś żeby prąd z drugiego końca podłączyć i wtedy żeby chłodziło

  15. #17995
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Potwierdzam że pianka jest OK, ale oczywiście i to można spiepszyć, a nawet łatwo spiepszyć. Bitter czy to ty miałeś tych wybornych ociepleniowców co oddychające pustki robili w styro? No to może jedna pianka im mało na naukę była, i to może ich należało "w cholerę"...?
    Na szczęście nadzorowałem ocieplenie i nie mieli takich pomysłów. Piankę testowałem osobiście i uważam za porażkę.

    A przy okazji pochwalcie się swoimi temperaturami w domach parterowych przy tych upałach? U mnie dziś w salonie przeszklonym 8m2 okien na 40m2 powierzchni doszło do 25,5 stopnia. W części północnej wyraźnie odczuwalny chłód ale pod wieczór i tutaj ciepło. Reku pokazuje że wchodzi do niego 27 stopni ale przypuszczam, że kanały trochę mimo ocieplenia dostają udaru na strychu. Ogólnie mamy w domu odczucie, że wentylacja nie działa jak zimą? Działa bo sprawdzałem organoleptycznie kadzidełkiem ale jakoś odczuwalnie jest "duszniej" ... może to przez temperatury. Proszę doświadczonych kilkoma sezonami o opinie.

  16. #17996
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bitter Zobacz post
    A przy okazji pochwalcie się swoimi temperaturami w domach parterowych przy tych upałach? U mnie dziś w salonie przeszklonym 8m2 okien na 40m2 powierzchni doszło do 25,5 stopnia.
    24,8st.C w najcieplejszym pomieszczeniu,wilgotność 61%,okna niczym nie przysłonięte.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 20-06-2013 o 22:36

  17. #17997

    Domyślnie

    Varmepumpsagare.

    Przepraszam. Masz PC-PW?

    Po cholerę z kablowcami się "szarpiesz"?

    Zostaw ich samym sobie.
    Ostatnio edytowane przez r.tyrman ; 20-06-2013 o 22:38

  18. #17998

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeczytaj to co napisales jeszcze raz.... grzanie "klima" w okresach przejsciowych nie gorsze jak typowa PC P/P
    Kazdy kto tak ma bije na glowe wszelkie oplacalnosci....

    To teraz prosze wytlumacz mi roznice klimy... ktøra grzejesz w tych okresach przejsciowych... a ta typowa PC P/P... ktora zawsze moze funkcjonowac jako A/C
    Sa ludzie co maja tylko PC P/P jako jedyne zrødlo CO do ogrzewania domu a latem korzystaja z funkcji chlodzenia

    Niezauwazylem tez zebym gdzies sie chwalil... ale to moze nie do mnie bylo
    Ci, kotrzy maja system CO oparty na PC PP albo PC-PW wydali nieporownywalnie wiecej na starcie

    Klima z inverterem w salonie, WM i kablami (na te najwieksze mrozy) to koszt inwestycji znacznie nizszy (mozna wszystko zmiescic w 12 tys PLN).

    Pozdrawiam
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #17999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    .. jak nawet ironi na wesolo nie rozumieja...
    I o to chodzi.

  20. #18000
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    kończąc te "skandynawskie" opowieści
    kable-koszt 3500zł
    PC p-p-koszt 700zł
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

Strona 900 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony