dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 498 z 693
Pokaż wyniki od 9.941 do 9.960 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #9941
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    a i jeszcze rysunek śruby , która trzyma słup i jednocześnie może go opuścić gdy drewniany dom siada.
    Tu była reklama...

  2. #9942

    Domyślnie

    Piękne są te domy z bali Żałuję, że nie mam takiego, a już za późno na budowanie nowego

  3. #9943

    Domyślnie

    Cytat Napisał morsuk Zobacz post
    Piękne są te domy z bali Żałuję, że nie mam takiego, a już za późno na budowanie nowego
    To kupić używany, nie czekać

  4. #9944
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goralski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    91-204
    Posty
    25

    Domyślnie

    Ludzie się boją starych domów z bali kupować, a przecież one przetrzymają nawet nasze dzieci...

    Może nie te ostatnio budowane, ale do 2000 roku to spokojnie można kupować. Mam na myśli jakość drewna z którego był robiony oraz kto go montował.

  5. #9945
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    DANIEL SIS

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Pisz
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    zgadza się. Obserwując większość ówczesnych domów drewnianych stwierdzam, że robione są z drewna, które jeszcze kilka tygodni temu rosło w lesie. Drewno wycinane jest ze środka pnia, nieumiejętnie obrabiane i impregnowane. Jakość ciesiołki tez mizerna. Liczy się tylko oszczędność na materiale, ekipie itd. A później tylko problemy. Dobry dom z drewna jest drogi, zdrowy, trwały i solidny a przede wszystkim piękny!
    Tu była reklama...

  6. #9946
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Niestety ropa 'zielona', którą kupiłam w kopalni okazała się bardzo jasna , a jak kupowałam zapewniano mnie, że barwi na brąz. Barwi nowe drewno na kolor miodowy, zupełnie inaczej niż na zdjęciach dachu Borge. Nie ma szans na wyrównianie koloru między starym, a nowym drewnem w moim domu. Jutro postaram się wrzucić fotki.


    Maciej74 wysłałam do Ciebie prywatną wiadomość i proszę o odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Romana101 ; 13-08-2013 o 06:22

  7. #9947

    Domyślnie

    Romana101 mam pytanie gdzie kupowałaś olej skalny i jaki to koszt?
    My planujemy też malować dach, ale ja chcę aby docelowo był w kolorze bardzo ciemnym.

  8. #9948
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Napisał Susełka Zobacz post
    Romana101 mam pytanie gdzie kupowałaś olej skalny i jaki to koszt?
    My planujemy też malować dach, ale ja chcę aby docelowo był w kolorze bardzo ciemnym.
    Ropę kupiłam w PGNiG w Sanoku. Wszystko załatwiłam mailowo, pieniądze wpłacałam przelewem, a ropę odbierałam w kopalni Kobylanka za Gorlicami. Za 90 litrów zapłaciłam 320zł.

  9. #9949
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130721104 (480x640).jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	202039Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130721105 (480x640).jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	50,1 KB
ID:	202040Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130707100 (480x640).jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	202041Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20130721106 (480x640).jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	202042

    Na zdjęciach widać deskę przed malowaniem i po pomalowaniu ropą zieloną. Wyszła bardzo jasna i dlatego muszę poszukać czegoś innego, żeby mniej więcej wyrównać kolor starej i nowej części. Szczyty będą jeszcze trochę docieplone z zewnątrz, żeby powstał naturalny okapnik i na to deska wykończeniowa.

  10. #9950

    Domyślnie

    Kupiłeś złą ropę. Należało kupić brązową..Zadzwoń do PGNiG może da radę wymienić. Myślę, że warto spróbować.. trochę szkoda kasy.. BTW wyszło po 3,,5 za litr, ile z tych 320 zł kosztował transport ? Po ile teraz stoi litr nierafinowanej ?
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 22-07-2013 o 17:38

  11. #9951

    Domyślnie

    deski szlifowane zawsze będą jaśniejsze , można to zgubić malując kilkakrotnie .
    Romana ładnie Ci ten domek postawili

  12. #9952
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    Kupiłeś złą ropę. Należało kupić brązową..Zadzwoń do PGNiG może da radę wymienić. Myślę, że warto spróbować.. trochę szkoda kasy.. BTW wyszło po 3,,5 za litr, ile z tych 320 zł kosztował transport ? Po ile teraz stoi litr nierafinowanej ?
    No właśnie zapewniano mnie, że kolor będzie brązowy. Za transport nic nie płaciłam, bo udało się wszystko załatwić przy okazji wyjazdu służbowego. Ropa sprzedawana jest na tony i co miesiąc ustalana jest nowa cena (ok.4tys./tona).

  13. #9953

    Domyślnie

    Skoro zapewniano to trzeba składać reklamację. 320 złotych to nie jest pikuś, to już jest poważny pieniądz.. szczególnie, ze było uzgodnione..

    Możesz też tutaj wrzucić więcej fotek..

  14. #9954
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a ja przy okazji z innej beczki. chwalcie mi się gdzie wykonywaliście stolarkę okienną i czy są standartowo wykonywane czy ze względu na osiadanie inaczej .
    pomału się przygotowuję do działań "wojennych" na przyszły rok.

  15. #9955
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Romana101 Zobacz post
    Niestety ropa 'zielona', którą kupiłam w kopalni okazała się bardzo jasna , a jak kupowałam zapewniano mnie, że barwi na brąz. Barwi nowe drewno na kolor miodowy, zupełnie inaczej niż na zdjęciach dachu Borge.
    @Romana101 u mnie co prawda gont byl nowy ale wczesniej zaimpregnowany Boramonem z zielonym pigmentem, zaraz po pomalowaniu 'zielonym' olejem klepki byly bardzo ciemne ale Maciej uprzedzal mnie ze bardzo szybko zrobia sie jasniejsze i wlasnie teraz po intensywnym sloncu tak sie stalo jak przewidzial
    mysle ze dopiero kilkukrotne 'malowanie' olejem pozostawi klepki ciemne i wlasciwie nasaczone (zaimpregnowane)(vide fotki)



    Cytat Napisał kingpiter Zobacz post
    stolarkę okienną i czy są standartowo wykonywane czy ze względu na osiadanie inaczej .
    @kingpiter stolarka okienna standartowa, natomiast sposob osadzania rozny czyli w tzw. listwach slizgowych plus troche wolnej przestrzeni powyzej gornej krawedzi ramy okna (fotka)

    kozystajac z okazji pochwale sie ze nowa praca pt. murek oporowy... powoli do przodu (fotka)
    'stracilem' 2 dni zwiedzajac kopalnie piaskowca w okolicach Zarnowa ale przy okazji dowiedzialem sie kilku rzeczy o ktorych wczesniej nie mialem pojecia, podroze ksztalca ; )
    zostalo nieco piaskowca, w przyszlosci pojdzie do ogrodu, mam kilka pomyslow ; ) tymczasem wrocilem do 'blokow', do 'miasta' (brrrrr) a w kosciach czuje cale 9 ton wlasnorecznie 'przerzuconego' kamienia w poszukiwaniu tych wlasciwych ale to fajne zmeczenie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Jak padnie serwer Googla to nie będziecie wiedzieć jak się smaruje chleb masłem
    usmialem sie : ) ale z drugiej strony wujek Google to uzyteczny patent

    pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_bezp po malowaniu.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	202845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_9 m-cy po malowaniu.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	202846Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_listwa slizg.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	202847Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_murek oporowy.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	202848

  16. #9956

    Domyślnie

    borge - straśnie fajny ten twój domek, ( murek też ), nie dziwie się niechęci powrotu do bloków, możesz wrzucić na PW przybliżony koszt domku ( moze wymiary, powierzchnia ) w takim stanie jak teraz jest

  17. #9957
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Borge to pochwal się co się dowiedziałeś a czego nie wiedziałeś Btw - te murkowe kamyszki z Żarnowca ?


    W naszej hacjendzie nuda budowlana czyli gipsy, regipsy i takie tam, ale na zewnątrz przyroda szaleje a żonka jej w tym pomaga . To jeden ze sposobów maskowania placu budowy

    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 26-07-2013 o 13:52

  18. #9958

    Domyślnie

    Romana101 dzięki za odpowiedź.
    Borge Ile płaciłeś za ten kamień. Podoba mi się coś takiego. My nasz dół też chcemy obłożyć chociaż "plastrami " kamienia, ale taki w sam raz na mur ogrodzenia.

  19. #9959

    Domyślnie

    Z czerwonego piaskowca takie plastry są ładne, bo mają naturalne ławice i można je ociosać. Gdzieś w kieleczczyzne po taki materiał trzeba by jechać, żeby to dostać w dobrej cenie, albo na dolny śl, po jakieś odpady z granitu.

  20. #9960

    Domyślnie

    Mamy problem z drzwiami na taras i przylegającym do nich oknem. Firma, która wstawiała okna i brała na nie miarę kiepsko wyliczyła osiadanie bo mi wychodzi, że siądzie jeszcze 4cm a został tylko 1cm luzu nad. Ta sama firma wstawiała nam drzwi dwuskrzydłowe, które teraz osadzała nam na nowo bo się zamki nie domykały i skasowali nas za to 180zł. Zastanawiam się co teraz z tym oknem i wyjściem tarasowym? Belkę trzeba podciąć u góry to nie ulega wątpliwości i osadzić wszystko na nowo. I chyba tylko ja uważam, że to się nam należy w ramach gwarancji??? A Wy co radzicie?
    u nas komin, kominek i zejście do piwnicy wyłożone łupkiem szarogłazowym i wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	203640
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	203641
    Ostatnio edytowane przez Fasola30 ; 31-07-2013 o 11:08

Strona 498 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony