dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomasz-bolczyk
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-002
    Posty
    9

    Domyślnie grilowanie na balkonie

    Co sądzicie na temat rozpalania grilla na balkonie? W niektórych przypadkach jest to dozwolone, a w niektórych nie.
    Swojego czasu miałem sąsiada, co urządzał sobie takie małe grilowanko na balkonie, i dymił na pół bloku.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kacza58

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć, Według mnie to fajna sprawa ale jak mieszkasz na samej górze w bloku , Są różni sąsiedzi , np u mnie to od razu by zadzwonili na straż miejską.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asa2013

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Toruń
    Posty
    2

    Domyślnie

    Grillowanie w blokowisku nie jest fajne Nie wszyscy musza lubić ten zapach i powinnismy to uszanować.
    Z grillem lepiej na działkę

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    muraSZ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja kiedys robilem grilla na balkonie, nawet postawilismy w drzwiach balkonowych duzy wiatrak, ktory dmuchal na zewnatrz. Nie do konca to pomoglo i mielismy troche siekiery w domu. Po chwili skoczylem dokupic piwka i kiedy wracalem, wszedlem do klatki schodowej, a tam... siekiera! Policja przyjechala, ale mandatu nie dali, bo balkon jest fragmentem domu i tylko w spoldzielni moga sasiedzi skarge zlozyc

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar CzerwonaCegielka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Śląskowo
    Kod pocztowy
    44-325
    Posty
    3

    Domyślnie

    Przesada, od tego są działki, różne miejsca wyznaczone w mieście.
    Zawsze można zapakować grilla i pojechać nad wodę czy polanę, pogoda piękna smaczny grill. Bo raczej nie wyobrażam sobie grilla przy mocnej ulewie czy minusowej temperaturze :d

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ktorakolwiek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-217
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja wiem, czy przesada? Nie każdy ma dzialkę, nie kazdy ma możliwość przejażdżki gdzieś nad wodę, poza tym nad wodą też może jakiś strażnik przyjść i się przyczepić... Ja tam bardzo bym chciała zrobić grilla na balkonie, ale podejrzewam, że by to przeszkadzało sąsiadom...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GrażynaZ

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    EEEE nie, grill na balkonie, takie rzeczy to może kiedyś, ale no w Warszawie to by nie przeszło. Sąsiedzi z pewnością nie będą zadowoleni. Poza tym mała to przyjemność. Lepiej wyjść z rodzinką, znajomymi na polankę, w miejsca do tego dostoswane.

  8. #8

    Domyślnie

    jeśli chodzi o grilla to podstawą jest mięso dobrej jakości bo inaczej to nie grill a jakaś lipa ;] dlatego ostatnio kupuję steki wołowe BOS, są owszem droższe ale za jakość warto dołożyć parę groszy i cieszyć się smakiem mięsa a nie wody

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Grillowanie na balkonie w bloku to wiocha. I tyle na ten temat.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tola58

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym, że grillowanie na balkonie to kiepski pomysł i chociaż jestem amatorką potraw z grilla nie zmuszałabym sąsiadów do wdychania dymu. Jeżeli jednak macie kawałek działki, to polecam grillowanego dorsza z cytryną, po prostu niebo w gębie.
    Aby go przygotować będzie wam potrzebne 6 średnich i świeżych filetów z Dorsza, świeża natka pietruszki i koperek, liście botwiny, wytrawne białe wino,
    oliwa z oliwek lub ewentualnie olej i przyprawy (sól, pieprz, cukier, czosnek, cytryna, cebula). A teraz jak go przygotować. Najpierw robimy marynatę: Pół szklanki wina wlewamy do miski i dodajemy posiekany świeży koperek i pietruszkę, łączymy z 2 łyżkami oliwy, a następnie doprawiamy solą, pieprzem i szczyptą cukru. Aby wszystko się dobrze przegryzło, to odstawiamy na pół godziny. Filet dorsza należy opłukać i zalać marynatą i odstawić do lodówki na około 2 godziny. Po tym czasie wyjmujemy ryby z marynaty i grillujemy przez około 9 – 10 minut, gdy ryby się grillują, to kroimy sparzoną cytrynę i cebulę w grube plastry, moczymy je w marynacie i układamy wokół filetów na ruszcie. Filety odwracamy na drugą stronę, smarujemy marynatą i grillujemy z drugiej strony przez kolejne 10 minut. W tym czasie oczyszczamy liście botwiny, które razem z posiekanym czosnkiem smażymy na patelni z łyżką oliwy z oliwek. Doprawiamy je solą i pieprzem. Dorsza podajemy w liściach botwiny i ozdabiamy grillowaną cebulą i cytryną. Palce lizać. Jeżeli macie ochotę na jeszcze inne sprawdzone przepisy zapraszam na stronę http://przepisy.twojerss.info/ znajdziecie tu przepisy na potrawy z grilla, super zupy i zapiekanki.
    Ostatnio edytowane przez Tola58 ; 18-07-2013 o 10:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony