dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 231 z 677
Pokaż wyniki od 4.601 do 4.620 z 13530
  1. #4601

    Domyślnie

    hehe bez przesady.
    Kolega palił w tamtym roku Pieklorzem i bardzo chwalił.
    Popiół pyłek i podobno rewelacyjnie się spalał. Mówił że w tym roku też go pewnie kupi ale wcześniej sprawdzi.
    Też chciałem tam kupić ten opał ale niestety facet się nie wyrobił z maszyną do workowania i nie będzie workował a ja nie chcę luzem.
    Sprawdzę jeszcze jeden może dwa składy w okolicy i trzeba będzie podjąć jakąś decyzję.
    Inny znajomy kupił też jakiś groch po 620żł tona i też mówił że sprawdzony tylko za tą cenę raczej nie można dostać konkretnego groszku na zimę
    No chyba że się mylę.

  2. #4602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balzak311 Zobacz post
    Wstepnie zadowolony jesteś z towaru z Bartexu???
    ...
    Wstępnie tak, bo dojechał
    Reszta okaże się w praniu

  3. #4603
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Zamówiłem w Bartexie 24 tony Pieklorza Bobrek w workach..
    Zobaczymy jak dojedzie, oby nie był kanał

  4. #4604

    Domyślnie

    Witam !

    Mam zamówione 3 tony miału odsiewanego (0-8mm) z Kareny. Ma mnie kosztować 690zł za tonę. Miał niby 26MJ.
    Pakowany w worki foliowe 20kg.
    Cieszę się że będą foliowe bo będzie czysto , ale ... no właśnie. jeśli bedzie mokry/wilgotny to taki niestety pozostanie
    Pani mówi że jesy suchy , tylko pytanie co dla niej oznacza suchy ?

    Popytałem sąsiadów skąd biorą opał. Znajomy bierze z lokalnego składu (choć oddalonego o kilkanaście km) (już 3 sezon) i jest zadowolony. Inni sąsiedzi również. Mają obecnie promocje i pakowany opał niby 26mj (Pani powiedziała że Chwałowice) za 800zł. Pakowany w worki jutowe (polipropylenowe) po około 30-40kg ...
    Mają promocje po 800zł.
    Mają też miał 24MJ (chyba Piast jeśli dobrze usłyszałem) za 600zł za tonę (pakowany) ale tutaj pakowany po około 50kg

    Zastanawiam się czy warto więc brac miał odsiewany z Kareny ...
    Kosztuje z transportem 690zł ...
    Czy jednak wziąć z lokalnego składu.

    Nie wiem czy się bawić w miał z Kareny jak różnica w cenie tak mała
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #4605

    Domyślnie

    Wszystko zależy od twojej siły ile dźwigniesz aby zasypać zasobnik. Czy tylko ty będziesz to robił czy ktoś będzie mógł cię wyręczyć?

  6. #4606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kedar13

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Ścinawa
    Kod pocztowy
    59-330
    Posty
    132

    Domyślnie

    To może zapytaj czy w tę cenę 600 zł wliczone jest workowanie, bo może luzem jest tańszy. I wtedy jak będziesz miał trochę czasu i chęci mógłbyś sam poworkować po tyle ile będziesz chciał w worku. Plusem tego będzie, że będziesz wiedział co jest w workach, czy nie ma jakiś śmieci i niespodzianek, które później zablokują podajnik.

  7. #4607

    Domyślnie

    A u nas będzie test wesołej. Brat, do tej pory palący jaret+ , wyczyścił piec i wziął od nas 2 worki na próbę. Przerobił już kilka różnych firm i ma jako takie rozeznanie co jak się paliło (wiem że z pieklorza kupowanego w lokalnym składzie nie był zadowolony, wesołej nie miał)

  8. #4608

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    A u nas będzie test wesołej. Brat, do tej pory palący jaret+ , wyczyścił piec i wziął od nas 2 worki na próbę. Przerobił już kilka różnych firm i ma jako takie rozeznanie co jak się paliło (wiem że z pieklorza kupowanego w lokalnym składzie nie był zadowolony, wesołej nie miał)
    To się zdziwi jak zobaczy ile jest popiołu z tego co wsypie.

  9. #4609

    Domyślnie

    Anulowałem zamówienie w Karenie.
    Zamówiłem 2 tony ekogroszku workowanego (podobno Chwałowicie 26MJ) za 800zł za tonę i jedną tonę miału workowanego (Piast ? 24MJ) (600zł za tonę).

    Trochę się bałem brać w ciemno 3 tony miału odsiewanego. Niby się cieszyłem bo pakowany w worki foliowe 20kg , ale jednak to miał odsiewany (pył) i nie wiem jak wygląda wilgotność takiego miału Niby sprzedawca zapewnia że suchy , ale prawdę to wie tylko pakowacz
    Poza tym pojecie suchy to pojecie względne ....
    Boję się że jeśli nie byłby suchutki to nigdy nie dosechł

    Pakować sam nie chce. 2 sezony sam pakowałem i stwierdziłem że już mam dość ...
    Człowiek się namęczy i ubrudzi

    Na próbę wziąłem 1T miału. Jak się sprawdzi i różnicy w spalaniu nie bedzie pomiedzy tym droższym ekogroszkiem to na nastepny sezon już tylko miał. Ale wyjdzie w "praniu" ...

    Poprzednio sam pakowałem opał (to znaczy z pomocą żony) i worki były ciężkie (do 40kg). Opał ładowaliśmy do podajnika razem z żoną , bo niestety 35kg to trochę za ciężko dla jednej osoby.
    Teraz będzie niestety podobnie. W Karenie były pakowane w worki po 20kg i spokojnie jedna osoba dawała by sobie radę , ale z drugiej strony mniej bedzie trzeba wsypać worków
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 26-07-2013 o 09:39
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #4610

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    To się zdziwi jak zobaczy ile jest popiołu z tego co wsypie.
    Ale zdziwienie będzie miłe czy raczej się na mnie wkurzy?

  11. #4611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    anulowałem zamówienie w karenie.
    Zamówiłem 2 tony ekogroszku workowanego (podobno chwałowicie 26mj) za 800zł za tonę i jedną tonę miału workowanego (piast ? 24mj) (600zł za tonę).

    Trochę się bałem brać w ciemno 3 tony miału odsiewanego. Niby się cieszyłem bo pakowany w worki foliowe 20kg , ale jednak to miał odsiewany (pył) i nie wiem jak wygląda wilgotność takiego miału niby sprzedawca zapewnia że suchy , ale prawdę to wie tylko pakowacz
    poza tym pojecie suchy to pojecie względne ....
    Boję się że jeśli nie byłby suchutki to nigdy nie dosechł

    pakować sam nie chce. 2 sezony sam pakowałem i stwierdziłem że już mam dość ...
    Człowiek się namęczy i ubrudzi

    na próbę wziąłem 1t miału. Jak się sprawdzi i różnicy w spalaniu nie bedzie pomiedzy tym droższym ekogroszkiem to na nastepny sezon już tylko miał. Ale wyjdzie w "praniu" ...

    Poprzednio sam pakowałem opał (to znaczy z pomocą żony) i worki były ciężkie (do 40kg). Opał ładowaliśmy do podajnika razem z żoną , bo niestety 35kg to trochę za ciężko dla jednej osoby.
    Teraz będzie niestety podobnie. W karenie były pakowane w worki po 20kg i spokojnie jedna osoba dawała by sobie radę , ale z drugiej strony mniej bedzie trzeba wsypać worków
    nie ma eko z chwałowic o tej wartości!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  12. #4612
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Chwałowice jak podają mają 27, co do bobrka mam już drugą wiadomość że szukają następnej ściany.
    Nie ma go już jakiś czas na kopalni.

  13. #4613
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Tyson
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    368

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    Ale zdziwienie będzie miłe czy raczej się na mnie wkurzy?
    Bedzie myślał ze ma gaz łupkowy

    Kaszpir dobry wybór, paliłem piastem w zeszłym sezonie, nie powiem złego słowa, na pewno lepsze to niż mąka węglowa o domniemanej kaloryczności 26MJ.

  14. #4614

    Domyślnie

    Cytat Napisał pumpaluna Zobacz post
    Ale zdziwienie będzie miłe czy raczej się na mnie wkurzy?
    Zaciekawi się komu jego popiól się przydaje że mu go podbiera

  15. #4615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    raczej polecam zakupy grosiwa w jutowych workach.
    20sztuk czeskiego z Bartex'u stoi pionowo otwarte. ( worki foliowe ) Na ściankach widać duże ilości skroplonej wody, nie wiem na ile to podeschnie - zostawię jeszcze z tydzień przed domem. Jakby było w jutowych - przy tej pogodzie 2 dni i pieprz. W piwnicy mam wilgoć, więc nie liczę, że tam wyschnie.

  16. #4616
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ścian się nie szuka tylko pokłady węgla Chwałowice mają obecnie 28-29MJ Skład, z którym współpracuje wzbogaca go pieklorzem piekarskim.

  17. #4617
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Chwałowice jak podają mają 27, co do bobrka mam już drugą wiadomość że szukają następnej ściany.
    Nie ma go już jakiś czas na kopalni.
    Na Bobrku rzeczywiście jest kłopocik. Jak jeszcze KW SA się w końcu dogada z Węglokoksem odnośnie tej ich planowanej spółki i zgodnie z założeniami wniesie do niej Piekary, to w ogóle zrobi się nieciekawie. A ponoć już są "po słowie". Poza tym KW SA ma już oferty na finansowanie i wykonanie planowanej przez nich elektrowni Czeczott, jeszcze w tym roku ma się zawiązać spółka do realizacji tej inwestycji. Jak zbudują, węgiel z Piasta, Czeczotta i Ziemowita zrobi się bardzo trudno dostępny. Większość spalą sami.

  18. #4618
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    czechu77

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    tonę miału workowanego (Piast ? 24MJ) (600zł za tonę).
    Po ubiegłosezonowych testach stwierdzam, że miał z Piasta to dobry wybór. Sam zakupiłem na ten sezon 3 tony 25Mj. U mnie w rejonie po 580 - 600zł luzem. 25Mj nie ma jeszcze tak masakrycznie dużo popiołu, siary i się nie spieka. Kociołek spala mi go mniej niż ekogroszku z innego składu po 680zł z kopalni "tajemnica handlowa". Szukałęm również miału z kopalni Piekary i Bobrka ale w moim rejonie nieosiągalne.
    Chcesz, żeby było dobrze? Zrób to sam.

  19. #4619

    Domyślnie

    Witam

    Jak czytam, że ktoś kupuje miał z Piasta w kl 24 to nie mogę uwierzyć, że w dobie internetu i jego dobrodziejstw takie WPADY się zdarzają. Nie ma miału z tej kopalni w takiej klasie !!!! i nie dajcie się oszukać. To jest miał w kl 23, a w próbie wychodzi 24 do nawet 25, a miał klasyfikowany jako 25 wychodzi 26-27. Klasa 23 to ok 500 zł / tona luzem lub + 40 zł w workach, kl 25 pod 600 zł i ma wiecej groszku niż miału - idealny miał w cenie nie do przyjęcia. Jeśli chodzi o miał to osobiście uważam że jest jeden z najlepszych miałów cena-jakość-ilość popiołu. Jeśli ktoś palił lepszym miałem to proszę o wpis, a z pewnością zrobię porównanie w mojej lokomotywie.

    Pozdrawiam

  20. #4620
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Miał 24 MJ bywa dostępny na Ziemowicie. W zasadzie to jest jeden pies - praktycznie ten sam węgiel co na Piaście. Wielu sprzedawców oferuje węgiel z Piasta i Ziemowita jako Piast wierząc, że ten ma lepszą markę u klientów. Wielu nawet wali dostawy kostki czy orzecha z tych 2 kopalni na jedną hałdę. Tak naprawdę Ziemowit aktualnie ma węgiel ciut lepszy od Piasta, ale to jest płynne i za chwilę Piast może być deczko lepszy. Coolerek, zapal sobie miałem 27D z Chwałowic - możesz się zdziwić. Na kopalni nawet taniej, niż Rokita z Czeczotta i tylko 6 dych drożej od miału 25D. Natomiast nie polecam prób z miałem 26 z Piekar - do podajnika się nie nada, jest w nim przeważnie ze 20% ziarna około 45-50 mm.

Strona 231 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony