dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 245
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 4881
  1. #1921
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Nie jestem ksiegowym
    Takie życie. Sama praca to nie problem tylko trzeba mieć albo dobry projekt albo spędzić nieskończoną ilość godzin na forum na wyrobienie swojego poglądu na pewne rzeczy.
    Ps. Droga ta dniówka u nas za 100 do łopaty.
    Takich od łopaty lepiej nie bierz, trochę lepszych. J
    est jeszcze inne wyjście:

    bierzesz dwóch od łopaty = 200 i jakiś kumaty co coś wie, za 200 i zgrzewkę browara powie ci jak mają robić

  2. #1922

    Domyślnie

    A powiedzcie mi jakie rury do GWC kupić? Bo pomyślałem, że zamiast odkładać na kupkę po prostu zacznę kupować po troche i te rury byłyby pierwsze w kolejce bo mam gdzie je złożyć. Zwykłe pomarańczowe PCV 3,5 mm grubości i fi 200mm mogą być?

  3. #1923
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Też udowodniłeś ekonomiczny bezsens req za: 6000 + instalacja 2000 + robocizna 3000 = 11000
    A czemu nie reku 4tys.zł+instalacja/kanały 600zł+robocizna 0zł ?
    Rozłożenie instalacji wentylacyjnej to bułka z masłem,podłączenie wtyczki reku do prądu też nie powinno nastręczać trudności.
    Jeśli ktoś chce budżetowo to Luna z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym kosztuje 1500zł+kanały 500-600zł=2100zł za wentylację z odzyskiem ciepła.

    Teraz odpowiedz ile kosztuje zrobienie samego GWC o GGWC,GMC,RSŚ,ociepleniu dachu nie mówiąc +wentyle ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2013 o 21:07

  4. #1924
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Firma w materiałach RE..U zrobi dla domu 150m GWC za 14-17 tyś polskich złotych nic nie wartych - przerost formy nad treścia IMHO.

    saam zrobisz z materiałem wydajne do 600m3/h z prędkścią poniżej 3m/s za 3500zł
    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    taką ja dostałem wycenę od firmy na moją instalację


    jakbym ją robił.
    To czemu podajesz reku z instalacją przez firmę a GWC własnymi rękami ? Trochę obiektywizmu proszę...
    Porównuj albo wszystko przez firmę albo wszystko własnymi rękami.

  5. #1925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A czemu nie reku 4tys.zł+instalacja/kanały 600zł+robocizna 0zł ?
    Rozłożenie instalacji wentylacyjnej to bułka z masłem,podłączenie wtyczki reku do prądu też nie powinno nastręczać trudności.
    Jeśli ktoś chce budżetowo to Luna z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym kosztuje 1500zł+kanały 500-600zł=2100zł za wentylację z odzyskiem ciepła.

    Teraz odpowiedz ile kosztuje zrobienie samego GWC o GGWC,GMC,RSŚ,ociepleniu dachu nie mówiąc +wentyle ?
    ale czego to dowodzi ...?
    odpowiem...
    NICZEGO...
    dom domowi nierówny i potrzeby potrzebom też ...

  6. #1926
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    GWC-40mb. rury kanalizacyjnej PCV.
    GMC-100mb. pex.
    RSŚ-1600PLN ( ale ze stali 1H 18N9T )
    Ocieplenie dachu- celowałem w pasywny,więc dużo. Ale kilka kWh z powietrza zużytego tam tracę.
    Wentyle? Zimą są zbędne przy GWC fi 200,lub 160.
    Dobranoc.

  7. #1927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    a czy koszt czerpni ogrodowej też wliczamy do ceny GWC...?
    moja jakby dobrze policzyć to pewnie z jeden tysiak się nazbiera ...

  8. #1928
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    GWC-40mb. rury kanalizacyjnej PCV.
    GMC-100mb. pex.
    RSŚ-1600PLN ( ale ze stali 1H 18N9T )
    Ocieplenie dachu- celowałem w pasywny,więc dużo. Ale kilka kWh z powietrza zużytego tam tracę.
    Wentyle? Zimą są zbędne przy GWC fi 200,lub 160.
    Dobranoc.
    Jaka suma kosztów ?
    Celowanie w pasywny nie ma nic do rzeczy,bo taniej w parterówce wyjdzie wpakowanie nawet 50cm izolacji w strop niż w dach.

  9. #1929
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    ale czego to dowodzi ...?
    odpowiem...
    NICZEGO...
    dom domowi nierówny i potrzeby potrzebom też ...
    Dowodzi to tego,że część z Was mija się z prawdą lub obchodzi prawdę dookoła co zakłamuje istotę rzeczy,jakże ważną dla większości czyli ekonomię.

  10. #1930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jaka suma kosztów ?
    Celowanie w pasywny nie ma nic do rzeczy,bo taniej w parterówce wyjdzie wpakowanie nawet 50cm izolacji w strop niż w dach.
    Widzisz,gdybyś rozumiał o czym piszę,to to nie było by tematu.A że piszesz o czym ty gdybasz,to jest jak jest.
    Dobranoc.

  11. #1931
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Widzisz,gdybyś rozumiał o czym piszę,to to nie było by tematu.A że piszesz o czym ty gdybasz,to jest jak jest.
    Dobranoc.
    Ponawiam zapytanie,jaka suma kosztów tego wszystkiego ?

  12. #1932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To czemu podajesz reku z instalacją przez firmę a GWC własnymi rękami ? Trochę obiektywizmu proszę...
    Porównuj albo wszystko przez firmę albo wszystko własnymi rękami.
    chyba z tej Luny jakiejś chemii się nawdychałeś ?
    co ty pieprzysz, sam przytoczyłeś moje wypowiedzi gdzie ewidentnie są kwoty jak przez firmy robione tyle że w różnych wpisach
    Oj Arturek masz super oszczędny dom, nie każ nam myśleć że pomyślunek też oszczędny, bo pompa ci wypompowała resztę

  13. #1933
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    chyba z tej Luny jakiejś chemii się nawdychałeś ?
    co ty pieprzysz, sam przytoczyłeś moje wypowiedzi gdzie ewidentnie są kwoty jak przez firmy robione tyle że w różnych wpisach
    Oj Arturek masz super oszczędny dom, nie każ nam myśleć że pomyślunek też oszczędny, bo pompa ci wypompowała resztę
    Czyli z Twojego posta wynika,że instalacja WM z reku robiona przez firmę bardziej kalkuluje się niż instalacja WMG nydara z GWC także robiona przez firmę,gdzie za samo GWC 15 kołą trzeba śmignąć.
    Jeśli o to chodzi to ok i pełna zgoda,instalacja nydara jest drogą instalacją.

    Jeśli natomiast WM z reku zrobimy sami i instalację nydara zrobimy sami to w takim przypadku dalej instalacja nydara jest droższa niż instalacja WM z reku.
    A więc o co biega ? Gdzie ta taniość WMG w stosunku do WM z reku ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-08-2013 o 00:01

  14. #1934
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Oj chłopaku ..., a pokaż choć jeden taki wpis, że jakakolwiek firma zrobi komuś cokolwiek tak jak nydar u siebie za pieniądze?

    nydar z tego co napisał to ile ci wychodzi? 40mb rury fi200+RSŚ+GMC 100mb pexa? 40x70+1600+100x2= 4600 ( a nydar przypominam ma za bidne 40mb fi 110)

    ceny wziąłem górne i wychodzi tyle samo co ty policzyłeś własnymi rencami WM 10 czy 11 postów wyżej.

    Ale to mniejsza z tym, bo tobie się po prostu albo pieprzą wypowiedzi, albo jak pewien Prezes i jego minister od wycinania bezpieki specjalnie udajesz że jesteś opóźniony w rozwoju i nie rozumiesz co , jak i o czym się pisze i w związku z tym bezczelnie i nagminnie konfabulujesz robiąc przy tym słodką minkę niewinnego debilka

    Zaraz wyskoczysz jak pewien Prezes, że nikt ci nie udowodni że białe jest białe, a czarne jest czarne.

    No ja na pewno nie mam zamiaru ci tego udowadniać.

  15. #1935
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Tak tego nie rozstrzygniemy. Ja mam to za tyle on za tyle inny jeszcze dostanie rury od szwagra za darmo bo zostało z budowy. Trzeba podejść do tego inaczej. Nie będzie jednej odpowiedzi to wiemy i tego się spodziewamy. Każdy na etapie wykonanego projektu powinien odpowiedzieć sobie za ile jest w stanie zrobić system wentylacji. Podane jest ile da się zaoszczędzić w każdym wariancie. Każdy indywidualnie powinien określić koszt wykonania instalacji, zakładam, że będąc już w tym miejscu jest w stanie zrobić podstawowe założenia, żeby uzyskać oferty na wybrane systemy. Jeżeli ma ktoś czas, chęci i narzędzia to można zliczać cenę materiałów pytać co mądrzejszych na forum ile to zajmuje czasu. Trzeba pamiętać o narzędziach, nie wszystko w domu jest, czasami trzeba coś dokupić, niby zostanie ale kiedy to się zwróci. A na końcu podjąć decyzję co bardziej mnie się opłaci. Mnie, nie nydarowi, kszhu czy arturowi. To ja za to płacę nikt inny.
    Z mojej strony w odpowiedzi na potrzeby przyszłych inwestorów zrobię jakiś najprostszy plik w exel' u. To będzie punkt od którego należy wyjść.

    Wróćmy może do zagadnień technicznych bo ostatnie 20 stron mam wrażenie, że można skasować.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  16. #1936
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    [QUOTE=Arturo72;6071151]A czemu nie reku 4tys.zł+instalacja/kanały 600zł+robocizna 0zł ?

    600 zł za kanały?
    Piszesz o tych elastycznych ?
    A trójniki ,kolana,?
    Czy takie kanały możesz położyć w każdym budynku?(np bez poddasza)


    Ja montowałem wentylacje w podłodze ( nie było innego miejsca) .Domek 200 m2
    kanały kosztowały 4500zł (przy 50 % rabacie)
    Same kanały do czerpni , wyrzutni i odcinki pionowe z izolacją to 1500 zł (kolana i trójniki z uszczelkami).
    Czy mogę u ciebie zamówić montaż wentylacji za 600 zł + 400 zł robocizna .Dom 200 m2 ,piętrowy.
    Tu była reklama....

  17. #1937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie wierzę,że inteligentny facet może takie coś napisać. Powinien to nie znaczy że musi. Przy WG masz kratki wentylacyjne w poszczególnych pomieszczeniach i działa .Co prawda zimą ale działa.W lecie okna ,które działają.
    Mam dwóch synów.Chłopy jak dęby. Nie znalazłem PN jak to zrobić,co najwyżej starsi koledzy co nieco poopowiadali.A jest to najbardziej skomplikowany produkt na świecie.Dało radę bez normy? Dało.
    Co do reszty. To odnoszę wrażenie,że zapętlasz się. W mieście oddycham powietrzem przekraczającym normy,żre rzeczy które żadnym normą nie odpowiadają,pije gorzałopodobne płyny,powodujące kaca (piłeś kiedy dobrze zrobiony samogon?).
    ,,czy poniżej 1000 akceptujesz..." Ta składnia jest nielogiczna. Akceptuję do 1000,bo do 1000 czuję się dobrze a przy 2000 nie za nadto.
    Walka z ustawodawcą to przesada,bo ustawodawca po wejściu do UE zmądrzał i daje mi wybór bo mogę ale nie muszę.

  18. #1938
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Nydar to do mnie w zimie nawet na wódkę nie zapraszam bo:
    Centrum miasta to i powietrze skażone
    2. Aparatury do samogonu brak
    3. O ppm. Nawet nie powiem na forum bo gdyby tak jakaś instytucja dowiedziała się w jakich skandalicznych warunkach przebywamy to ewakuowano by 2 osiedla.

    Szczerze:
    W lecie ludzie nie mają wentylacji i żyją.
    W zimie skracają na maxa i żyją, uparci są.
    W wentylacji na być regulacja mocy dlatego wg odpada, resztę wg swoich potrzeb.

    Kszhu czy uważasz, że ww nie podoła wentylacji domu w zimie jak ustawimy 300 m3/h
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  19. #1939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Wstawiam tutaj bo to lepsze miejsce.



    Za wcześnie skończyłeś czytanie i najwidoczniej nie doczytałeś tego: 2. Przepływ powietrza wentylacyjnego w mieszkaniach powinien odbywać się z pokoi do pomieszczenia kuchennego lub wnęki kuchennej oraz do pomieszczeń higienicznosanitarnych.
    Co do wilgotności z dziwadła to szału nie ma, to samo da się osiągnąć nawilżaniem w GWC innym niż rura. Co do zastosowania rury do GWC to jak chcesz być taki prawy, zastanów się czy masz dla niej dopuszczenie PZH do używania z powietrzem do oddychania bo do żywności i wody pitnej jej raczej nie będziesz używał. Ten wymiennik z super stali też badany przez PZH? Wiesz co się stanie jak się rozszczelni samoczynnie lub w wyniku zdarzenia? Co się przedostanie do gleby a co do wdychanego powietrza?
    Masz wentylację zrobioną odwrotnie i twierdzisz, że ona taka super, na dodatek ma wydajność ponad 100%. Tak musi być bo niby jest 2x sprawniejsza od "zwykłej podsufitowej", która wymienia więcej niż 50% zużytego powietrza na świeże. Walka z matematyką nikomu się jeszcze nie udała. CO2 to kolejna hipokryzja i aż szkoda to wałkować - zdecyduj się czy poniżej 1000 akceptujesz czy już tylko maska tlenowa. Jak akceptujesz to nie ma tematu bo to żaden wyczyn przy dobrze wykonanej każdej wentylacji.
    jaki jest cel takiego pisania ...???
    byłeś widziałeś, macałeś, smakowałeś i co tam jeszcze...?

    tak my wiemy że twoje jest "najtwojsze " i na wszystko masz atesty i wyliczenia ...

  20. #1940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Przemysławie.Człowiek dużo wytrzyma.Tylko jak już się uparł i chce wentylować.A ma do wyboru dobrze lub lepiej.To chyba wybierze lepiej.

Strona 97 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony