dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    zależy co rozumiec pod pojęciem "goście w domu". U nas w chacie nikogo nie ma od 7.00 do 17.00. Póżniej przeważnie jesteśmy w domu.
    Sprzęty elektryczne w wiekszosci w klasie A+, żarówki prawie wszystkie LED-y. W chacie wszystko na prąd oprócz pieca i CWU (też z pieca). Pompka od CO chodzi non stop - LFP Experia, zużycie prądu 5W. Rachunek za ostatnie 2 m-ce nie przekroczył 200 złotych. Normalnie gotujemy, pieczemy, pierzemy i zmywamy naczynia w domu. Do tego dwie plazmy 50 i 42 cale - większa jak jesteśmy w domu, hula cały czas. Kładziemy sie spać koło 23, w weekendy póżniej. Soboty i niedziele przewaznie całe dnie w domu.
    taryfa G11
    Kurde, jak ty to robisz ?

  2. #42

    Domyślnie

    kurcze no nie wiem, ale pozostaje się jedynie z tego cieszyć
    napewno jest tak, że jesli np nie przebywamy w danym pomieszczeniu, to światło jest zgaszone, zmywarka i pralka zawsze przed włączeniem załadowane odpowiednio, w sypialni nie zasypiamy przy włączonym telewizorze (nie mamy telepudła w sypialni). Nie jest to jakies celowe oszczędzanie. Zwykły nawyk. Nic nadzwyczajnego.
    piotr

  3. #43

    Domyślnie

    Może jekieś upływy w instalacji, zakładam że instalacje elektryczna ma już pare latek , jakiś remoncik,przetarta izolacja , gwoździk w drucik itd lub bardziej prawdopodobne np stara lodówa i zamrażarka.

    To można łatwo sprawdzić co pożera nasze kWh ... wyłączyć wszystkie es`y miernik w dłoń i do boju właczamy es`a (obwód) i mierzymy wszystkie urządzenia wpięte w obwód ... ja tak znalazłem "pożeracze" u tescia , kilka przewodów z przetartą izolacją , piekarnik i lodówka.
    Pralka też potrafi podjeść prundu ... u nas obecnie na 7 osób chodzi nieraz 2x na 24h ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Instalacja nowa raczej, no ludków trochę w chacie jest ( 7 sztuk ) także tego prania też się zbiera.
    Sprzęt AGD nowy. nie mam pomysłu gdzie by tu szukać, chyba tak musi być

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Instalacja nowa raczej, no ludków trochę w chacie jest ( 7 sztuk ) także tego prania też się zbiera.
    Sprzęt AGD nowy. nie mam pomysłu gdzie by tu szukać, chyba tak musi być
    nie, no nie ma tragedii - nas jest czwórka i 200zł/miesięcznie płacę - a również wszystkie agd nowe, wszędzie (oprócz łazienek) świetlówki energooszczędne, jeden tv (lcd), w lato CWU produkowana przez "powietrzną" PC.

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Asesor2

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał artecki Zobacz post
    nie, no nie ma tragedii - nas jest czwórka i 200zł/miesięcznie płacę - a również wszystkie agd nowe, wszędzie (oprócz łazienek) świetlówki energooszczędne, jeden tv (lcd), w lato CWU produkowana przez "powietrzną" PC.
    U mnie też czworo w domu,ale 4 telewizory ,2 lodówki,zmywarka,2 piekarniki,mikrofala,klima,trzy tunery sat,Komp stacjonarny,trzy laptopy,żarówki wszystkie energooszczędne oprócz łazienek ,tam halogeny 10 x 50 wat,w domu żona nie pracująca (nie musi mąż zapieprza).
    W domu więcej ludzi ,zawsze ktoś się napatoczy.
    miesięcznie płacę około 300zł...

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asesor2 Zobacz post
    U mnie podobnie Fakt. prawie 3700 zł,zuzycie 6500 kwh/rok. Też mnie dziwi jak pisze np.Pixis że u niego "wszystko w domu na prąd"łącznie z pompą ciepła do CO i CWU wychodzi mu 3200zł.U mnie tyle bez CO i CWU...Cuda.Może dlatego że my mieszkamy w domu .A nie u ludzi.
    Co Ty "pirdzielisz" znowu na moj temat? Ja mam dom zasiedlony dopiero od sierpnia 2012 i rachunki podaje wylacznie za ogrzewanie. Zuzycie na cele bytowe kwotowo zamyka sie w 225 zl (srednia z okresu zamieszkania). Wczesniej to byl prad uzywany na budowie i do grzania budowy. Od grudnia 2011. To okres nieistotny z punktu widzenia zuzycia bytowego.
    Prad zuzywany przez pompe ciepla rozliczam na podstawie wskazan podlicznika. BArdzo dokladne i niepodatne na sugestie urzadzenie.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    najlepiej spytać Asolta, jakie te ceny brutto są, sam jestem ciekaw jak to wychodzi, zwłaszcza przy dwóch taryfach, i kiedy oplaca się brać II taryfe.

    Np. jaka bedzie cena 1 kwh brutto przy 10000 kwh a jaka przy 15000 dla taryfy G12, itp.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony