dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 37 z 84
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1668
  1. #721
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Najmocniejsza jest papa na tkaninie poliestrowej. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  2. #722

    Domyślnie

    Planuję pełne deskowanie. Niestety w tym roku nie stać mnie na dachówkę.
    Czy jak położę papę na tekturze 1 warstwę, to wytrzyma to ze 2 lata?

  3. #723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A kto to wie? Jak dwa lata to radzę termozgrzewalną wierzchniego krycia modyfikowaną SBS na osnowie poliestrowej grubości minimum 4 mm. Mocowanie papiakami w górnym rzędzie oraz deskami lub kontrłatami wzdłuż krokwi. . Połączenia zgrzane. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar stam222
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A kto to wie? Jak dwa lata to radzę termozgrzewalną wierzchniego krycia modyfikowaną SBS na osnowie poliestrowej grubości minimum 4 mm. Mocowanie papiakami w górnym rzędzie oraz deskami lub kontrłatami wzdłuż krokwi. . Połączenia zgrzane. Pozdrawiam.
    Ja może nie planuję 2-ch lat i dlatego chciałbym zapytać czy taka papa tylko 3mm wystarczy aby dach zimę przetrwał? Jest pełne deskowanie.

  5. #725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    u mnie wytrzmała taka właśnie papa. I teraz też leży choć kilka dziurek do połatania jest.

  6. #726

  7. #727
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jakie dziurki jak papiaki pod zakładką i ta przesmarowana lepikiem. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  8. #728

  9. #729
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ja też nie wiem skąd te dziurki. Są idealnie okrągłe i małe. Jak po wiatrówce. Mam położone dwa pasy papy na tektórze a resztę na osnowie. Tą na tektórze odradzam każdemu. Po roku wygląda jak karpatka. Dosłownie tak: http://ciastempachnacy.blox.pl/resource/karpatka1.JPG

  10. #730

  11. #731

    Domyślnie

    Ja tak miałem i było OK.
    Jak kiedyś będziesz kładł dachówkę to dołóż drugą warstwę takiej samej papy i będzie dobrze.

  12. #732

  13. #733
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KiloGwoździ

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałbym uporządkować swoją wiedzę nt pokrycia dachu.
    Mój planowany(w głowie) dach dwuspadowy 20 stopni. Dachówka ceramiczna. Konstrukcja dachu wiązary (rozpiętość 14m)
    Lecąc od góry warstwy:
    - dachówka
    - łaty
    - kontrłaty
    - papa
    - płyty osb / deski
    - szczelina 5cm
    - wełna w płytach (lepiej zachowuje szczelinę niż rolka, która potrafi się 'spiętrzyć')
    - folia paroizolacyjna
    - płyty G-K.

    1. Papa - pierwszy wiersz papy na dole dachu przybijamy na papiaki w górnej linii papy. Kolejny wiersz wyżej, ale żeby przykryć papiaki z wiersza niższego i łączenie te "lepikujemy". Tak?
    2. Płyta OSB - w instrukcji montażu takich płyt na dachu http://mdb.kronopol.pl/Plyta-OSB/Instrukcja-montazu wskazują by na szczycie dać podporę brzegu płyty w kalenicy - ale taka podpory zawęzi, zamknie cały kanał wentylacyjny. Jak to zrobić?
    3, OSB - w górnej części dachu (kalenica?) płyty nie mogą się stykać, musi zostać miejsce na przepływ powietrza. 5cm?
    4. Warstwy dachu. https://www.youtube.com/watch?v=LIgF...A56FA&index=41 Tutaj ekspert informuje że pomiędzy ociepleniem a szczeliną dać należy jakąś membranę. Czy moje warstwy są ok?

  14. #734

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiloGwoździ Zobacz post

    Papa - pierwszy wiersz papy na dole dachu przybijamy na papiaki w górnej linii papy. Kolejny wiersz wyżej, ale żeby przykryć papiaki z wiersza niższego i łączenie te "lepikujemy". Tak?
    Jeżeli będzie gorąco to chodząc po papie można ją , a zwłaszcza posypkę, zadeptać i zniszczyć , lepiej na rozgrzanej papie nie stawać. Można kłaść papę od kalenicy i kolejne pasy podwijać pod te górne i bić papiaki zawsze grubsze o min 5 mm niż dechy czy osb , papę prowadzimy po łacie przykręconej do desek czy osb, ja tak robiłem na dachu 40 stopni i wyszło bardzo dobrze na 20 stopniach powinno być łatwiej. Papę na dach wnosiłem przez wyłaz ze strychu , ciężko było rolka 36 kg.

  15. #735
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Trzeba było przeciąć na skos np po 5 mb: Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  16. #736
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W przypadku wykonywania krycia docelowego natychmiast nie ma żadnej potrzeby zgrzewania połączeń. Natomiast gdy krycie docelowe w odległym terminie należy zgrzać połączenia a do tego potrzebny palnik a nie lepik. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #737
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemas791

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Kod pocztowy
    57-100
    Posty
    235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    z każdym dniem swojej budowy dowiaduję się cennej prawdy życiowej, że wiedza, którą wydawało mi się, że posiadam w nadmiarze, w rzeczywistości jest mizerna.....hehhee
    a teraz do rzeczy!
    Proszę o cenne uwagi i spostrzeżenia w zakresie pełnego deskowania i papy w relacji do folii.
    Chętnie poznam uwagi profesjonalistów.
    Mój dach dwuspad z dwiema lukarnami. Pow. dachu ok. 260 m2 - dom w rododendronach 6a (z doprojektowana wiatą przy garażu)
    Planuję dachówkę ceramiczną płaską ( RUPP/Brass lub Creaton ) - tutaj również wysłucham chętnie rad i wskazówek oraz Waszych opinii.
    POzdrawiam z Wrocławia

  18. #738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W tej kwestii zostało już wszystko napisane wystarczy poczytać> Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #739

    Domyślnie

    Co do deskowania to mogę doradzić aby kupować wąskie deski. Nie będą zdzierały papy jak już wyschną. Jak się tego dowiedziałem to kazałem wykonawcy odrzucić co szersze. Cwaniaki na składzie nic mi nie powiedzieli. Zdecydowałem się kłaść dachówkę w tym roku. Cementowa. Co tam raz się żyje.

  20. #740
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    a dlaczego szersze są gorsze? Sam mam położone sporo bardzo szerokich

Strona 37 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony