dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 245
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 4881
  1. #2921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Co zatem jest mierzone bo się zgubiłem. Skuteczność WM względem WW czy stratyfikacja CO2. Jeśli to drugie, to jakie wysnujesz wnioski jeśli przy podłodze będzie 600ppm a przy suficie 700ppm, skoro różnica mieści się w tolerancji błędu ? I chodzi o pomiary podczas normalnego bytowania bez włączania kuchenki gazowej.
    Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności , mimo tolerancji błędów , miernik zawsze pokazuje u góry więcej niż na dole.
    Zakładam,że myli się tak samo wyżej i niżej.Nie chodzi nawet +/- 100ppm,tylko o zasadę.A dla zasady na górze jest więcej niż na dole.
    Odnoszę wrażenie że IQ mi siada,bo nie potrafię zrozumieć niektórych rzeczy.
    WW i WM to wentylacje mechaniczne.WW i WM to wentylacje mogące współpracować z rekuperatorem p-p .Obie potrzebują kanałów wentylacyjnych . Jedyna różnica to kierunek przepływu powietrza.W jednej zgodnie z naturą a w drugiej przeciwnie.O co więc ten dym? Przecież nie ma niebezpieczeństwa dla instalatorów ani sprzedawców systemów wentylacyjnych.Potrzebne są wentylatory,kanały,anemostaty w jednym i drugim przypadku.Ba nawet rekuperator może być. Za cholerę nie mogę pojąć tej nienawiści do WW.

  2. #2922

    Domyślnie

    Wątek generalnie bardzo ciekawy, ale niestety połowa treści to bicie piany.
    Nie ma sensu na siłę kogoś przekonywać, a każdy z tutaj obecnych wnioski może wyciągnąć sam.

    Koszt instalacji samych kanałów, czy to w WM czy WW z jednym/dwoma centralnymi nawiewami, jest podobny.
    Mnie działanie WW przekonuje bardziej, tak na chłopski rozum, choć na razie nie jest popularne. Potwierdzają to też wyniki osób gdzie taka wentylacja działa.

    Jeśli ktoś jest bardzo niedecydowany to może zrobić tak instalacje, że wypróbuje i pierwszy i drugi sposób, przy okazji dzieląc się spostrzeżeniami tu na forum, i wcale nie będzie związane to z potężnymi kosztami.

    Na obecnym etapie widzi mi się GWC rurowe + WW + porsty wymiennik, nawet taki jak pisał Barth3z, o sprawności ok 50-60% (500-600zł), co powinno dać temp. podobną co otrzymuje Nydar ze swojego GWC + RSŚ, i dodatkowo podgrzewać ZWU szarymi ściekami, coś na wzór Jaśka.

  3. #2923
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Otóż to. WW + rekuperator.Rozwiązanie komercyjne.
    A dziwadła to inny stopień wtajemniczenia i inne cele

  4. #2924
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Wątek generalnie bardzo ciekawy, ale niestety połowa treści to bicie piany.
    Nie ma sensu na siłę kogoś przekonywać, a każdy z tutaj obecnych wnioski może wyciągnąć sam.

    Koszt instalacji samych kanałów, czy to w WM czy WW z jednym/dwoma centralnymi nawiewami, jest podobny.
    Mnie działanie WW przekonuje bardziej, tak na chłopski rozum, choć na razie nie jest popularne. Potwierdzają to też wyniki osób gdzie taka wentylacja działa.

    Jeśli ktoś jest bardzo niedecydowany to może zrobić tak instalacje, że wypróbuje i pierwszy i drugi sposób, przy okazji dzieląc się spostrzeżeniami tu na forum, i wcale nie będzie związane to z potężnymi kosztami.

    Na obecnym etapie widzi mi się GWC rurowe + WW + porsty wymiennik, nawet taki jak pisał Barth3z, o sprawności ok 50-60% (500-600zł), co powinno dać temp. podobną co otrzymuje Nydar ze swojego GWC + RSŚ, i dodatkowo podgrzewać ZWU szarymi ściekami, coś na wzór Jaśka.
    Chłopaki wątek windują tyloma postami.
    Jeżeli do wentylacji mechanicznej dokładamy reku to wywiew
    I nawiew muszą spotkać się w jednym miejscu.
    U Nydara wywiew idzie na strych. Dołożył do izolacji. Ciekawe jak więźba zachowałaby się bez celulozy w dachu z samym ociepleniem stropu.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  5. #2925
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailah

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Bydzia
    Posty
    266

    Domyślnie

    ile sie Arturo72 postow naprodukowal, ze GWC jest bez sensu z reku.. teraz zdaje sie przeprosil z GWC i mowi, ze jest ok zamiast grzalki..

    dajcie chlopakom czas, sami sie przepna na WW ;p

    kto wie, moze pod innym nickiem A72 juz pracuje nad nowa renoma ;p

    mr TB wroci do korzeni przywolujac swoj post z pomiarami z 2007r i powie, ze jako pierwszy w Polsce promowal WW tylko jeszcze ta nazwa u nas nie funkcjonowala ;p

    z gory przepraszam za uszczypliwosci, bo wlasciwie to nic do was nie mam chlopaki im dluzej sie siedzi na forum tym bardziej czlowiek zaczyna myslec, ze przychodzi tu jak na terapie zamiast do psychologa, tudziez.. fight club'u ;p


    przy okazji tematu nasuwa mi sie pewna refleksja filozoficzna, chociaz jeszcze 40stka mi nie stuknela.. juz o tym wspominalem wczesniej, ze drazni mnie ta nazwa wentylacja grawitacyjna. Kiedy pytalem wujka Google pierwszy raz o WG w jezyku wyspiarzy uzylem sformuowania gravitational ventilation. oczywiscie nie wiedzial o co mi biega. po chwili skaplem sie, ze u nich to sie nazywa stack effect. no co za losie!! – pierwsza reakcja. nie dosc, ze nie grawitacja, to jeszcze jakies zjawisko, a nie wentylacja..

    pare artykolow pozniej wszystko zaczelo robic sie o wiele bardziej przejrzyste. nie wiem, czy ta WG wpoil nam jakis biorokrata Armii Czerwonej, czy sami sobie pranie mozgu od pokolen robimy.. tak czy inaczej angole maja nad nami duza przewage w kwestiach naukowych, bo nazywaja rzeczy zdecydowanie bardziej po imieniu – a podejrzewam, ze przenosi sie to na inne plaszczyzny zycia.. na pewno beda wyjatki, ale jak to sie mowi wyjatek potwierdza regule..

    a my sprzeczamy sie o nomenklature i normy, bo coz nam pozostalo, jak nie mozemy dogadac sie niezrozumialym jezykiem.

    czy grawitacja zmienia sie zauwazalnie miedzy oknem, a kominem? alez skad, jest stala.. jak cos stale moze kojarzyc sie z czyms zmiennym i dynamicznym jak wentylacja? posrednio, bo gestosci, masy i inne dzikie weze.. a jak odniesc wartosci i znak cisnienia przy wlocie i wylocie do stalej grawitacji?, albo np jak wytlumaczyc ich charakter, gdy zatkamy dom? dlaczego mamy wiazac termin WG rowniez z dzialaniem cisnienia na budynek przemieszczajacych sie mas powietrza?

    na tym tle nie dziwia te spory profesjonalistow w tym temacie na forach.. nie dziwi tez, ze jednym z koronnych argumentem zwolennikow WM (mieszajacej – znowu uscisle, zeby ktos nie pomylil z mechaniczna..) jest, ze WG latem nie istnieje.. jestem sklonny sie z nimi zgodzic.. wykreslmy WG ze slownika.. chociaz bedziemy myslec o 2 zupelnie odmiennych powodach..

    stack effect..!! nie mowia ze cisnienie, gestosc, temperatura, inercja czy grawitacja.. nie wiaza tego "dopoki smierc ich nie rozdzieli" z WM, WG, WW.. i od razu czlowiek zaczyna sie zastanawiac i inaczej na to patrzec..

    twierdzic, ze od wiekow jestesmy pod zaborami (aktualnie dyrektyw UE) z powodu WG to byloby drobne wyolbrzymienie ;p niemniej jednak czasem nasunie sie refleksja, ze my jestesmy takie podazajace, utarta przez kogos innego sciezka, owce.. kopiujac czyjes wytyczne jak dekalog, bo trudno nam sie dogadac co do istoty operujac niezrozumialymi pojeciami... (oczywiscie nie mam nic do kopiowania dobrych pomyslow..)

  6. #2926
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    mr TB wroci do korzeni przywolujac swoj post z pomiarami z 2007r i powie, ze jako pierwszy w Polsce promowal WW tylko jeszcze ta nazwa u nas nie funkcjonowala ;p
    Przepraszam - nie uznaję wentylacji wywiewnej. Jeżeli nieskazany jest odzysk ciepła - to tylko wentylacja mechaniczna nawiewna do pokojów a wyjście przez kanały w pomieszczeniach "mokrych" - A nazywam to wentylacja plus.

  7. #2927

    Domyślnie

    A czy mogę zapytać , a co w przypadku kiedy nie ma możliwości zrobienia GWC , o RSŚ nie wspominając. ? Inwestor skazany jest na WM ?
    No, pogubiłem się czytając i już mam mętlik.

  8. #2928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności , mimo tolerancji błędów , miernik zawsze pokazuje u góry więcej niż na dole.
    Zakładam,że myli się tak samo wyżej i niżej.Nie chodzi nawet +/- 100ppm,tylko o zasadę.A dla zasady na górze jest więcej niż na dole.
    nydar, nie wiem czy mnie rozumiesz, ale ja jestem w 100% po stronie WW czy WMG i mocno kibicuję tym pomiarom na pohybel kszhu i innym pesymistom Może z kontekstu wypowiedzi to nie wynika, ale staram się być obiektywny w wypowiedziach i nie być huraoptymistą jak co niektórzy. Dokładne pomiary z porównaniem obu czy nawet trzech mierników względem siebie nie pozwolą na wypowiedzenie żadnego "ale" przeciwnikom tego typu wentylacji. Ja osobiście trzymam kciuki, aby teoria była zgodna z praktyką, bo udało mi się przekonać mojego projektanta od wentylacji o wyższości WW nad "typową" WM i takową będę miał zaprojektowaną (z pieczątką ). PS. Przekonywałem argumentami z w tego wątku, nie pałką
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 24-08-2013 o 10:50
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  9. #2929
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    A czy mogę zapytać , a co w przypadku kiedy nie ma możliwości zrobienia GWC , o RSŚ nie wspominając. ? Inwestor skazany jest na WM ?
    No, pogubiłem się czytając i już mam mętlik.
    To jest wątek o wentylacji hybrydowej WMG, działającej na zasadzie centralnego przypodłogowego nawiewu (lub dwóch) i wywiewnikach w sufitach. RSŚ, GMC, GWC, REKU to sposoby na odzysk ciepła, które to nie mają wpływu na decyzję wyboru sposobu wentylacji.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #2930
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2
    A czy mogę zapytać , a co w przypadku kiedy nie ma możliwości zrobienia GWC , o RSŚ nie wspominając. ? Inwestor skazany jest na WM ?
    No, pogubiłem się czytając i już mam mętlik.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    To jest wątek o wentylacji hybrydowej WMG, działającej na zasadzie centralnego przypodłogowego nawiewu (lub dwóch) i wywiewnikach w sufitach. RSŚ, GMC, GWC, REKU to sposoby na odzysk ciepła, które to nie mają wpływu na decyzję wyboru sposobu wentylacji.
    Moim zdaniem jest z tej sytuacji wyjście. Może pośrednie.
    Zrobić wentylację mechaniczną z reku z zastrzeżeniem nawiew lub dwa dołem a wywiewy górą.

    Jeżeli z ekonomicznego punktu widzenia nie widzisz sensu reku to nagrzewnica na wlocie powietrza do domu, która podgrzeje pow. do 16oC

    Ciepłe się unosi to jest najważniejsze przesłanie w tym wątku.

    Grzes124 podzielił się swoimi przemyśleniami w których poszedł jeszcze dalej prosty odzysk ciepła z szarych ścieków do ZW
    Ostatnio edytowane przez Przemysław_ ; 24-08-2013 o 11:54
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  11. #2931
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    No i musiało paść 174 strony paplaniny aby dojść do oczywistych wniosków. RSŚ i GMC to propozycja dla tych co chcą i mogą . Dla tych co nie chcą lub nie mogą, WW + rekuperator.A dla tych co w rekuperator z różnych powodów nie wierzą, może być nagrzewnica

  12. #2932
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    No i musiało paść 174 strony paplaniny aby dojść do oczywistych wniosków. RSŚ i GMC to propozycja dla tych co chcą i mogą . Dla tych co nie chcą lub nie mogą, WW + rekuperator.A dla tych co w rekuperator z różnych powodów nie wierzą, może być nagrzewnica
    To było jest oczywiste nie tylko aktualne w tym temacie ale i w życiu. Jeżeli ktoś chce i może to robi po swojemu, szuka najlepszego rozwiązania dla siebie.
    Z tego wątku trzeba zapamiętać, że ciepłe się unosi oczywiście za wyjątkiem kowadła.
    Nawiew dołem, wyciąg górą nawet z reku.
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  13. #2933
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    No i musiało paść 174 strony paplaniny ...
    to co będzie i do jakich oczywistych wniosków dojdziemy jak dobijemy do 200 stron

  14. #2934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    to tak dla tych co im trzeba obrazowo ...
    https://www.google.pl/search?q=stack...w=1280&bih=793

    miernik od rana stoi w kuchni na barku,wszyscy domownicy w chałupie, gotuje się obiadek ( dwa palniki na małym ogniu...) jest 1145 ppm...
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 24-08-2013 o 12:50

  15. #2935
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    to tak dla tych co im trzeba obrazowo ...
    https://www.google.pl/search?q=stack...w=1280&bih=793

    miernik od rana stoi w kuchni na barku,wszyscy domownicy w chałupie, gotuje się obiadek ( dwa palniki na małym ogniu...) jest 1145 ppm...
    Stężenie CO2 Wpływ na organizm człowieka
    Do 0,06 % / 600 ppm
    Akceptowalne warunki świeżości powietrza w pomieszczeniach
    Do 0,1 % / 1000 ppm
    Górny próg w pomieszczeniach stałego przebywania ludzi według WHO
    I jeszcze raz zapytam - co z kondensacją pary na poddaszu?

  16. #2936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Pisałem już.Nie następuje. Aby kondensowało to musi być pkt.rosy. A dach jest tak zaprojektowany aby pkt.rosy wewnątrz izolacji nie było.
    O słuszności koncepcji świadczy wilgotność elementów konstrukcji dachu poniżej 12%.

  17. #2937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Zrobić wentylację mechaniczną z reku z zastrzeżeniem nawiew lub dwa dołem a wywiewy górą.
    Trzeba tylko uważać, żeby nie kupić zbyt dobrego - o dużej sprawności - reku. Trochę to dziwne, ale przy WW jest to bardzo ważne. Załóżmy, że z GWC mamy temp. 8oC, a na wywiewie z pomieszczeń mamy 24oC (22oC temp. pomieszczenia) to przy sprawności 90% mamy temp. nawiewu 22,4oC - wyższa niż nastawiona w domu ! Przy sprawności 80% mamy 21oC - dalej za dużo. Dopiero przy 65% mamy nawiew o odpowiedniej temp. 19oC.

    A co jeśli przy wentylacji wyporowej zastosujemy panelowe ogrzewanie sufitowe ? W takim przypadku krzyżowy ze sprawnością 50% to będzie max. ale czy to jest sens grzać sufitem po to, żeby to ciepło od razu wywiewać ? Wtedy okazuje się, że nie ma sensu stosować GWC.

    EDIT: Po przemyśleniu - GWC jest sens stosować. Przy WW i reku nie można stosować ogrzewania sufitowego !
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 24-08-2013 o 18:36
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  18. #2938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Jak policzyłeś te temperatury przy różnych sprawnościach?
    Jaki jest sens stosowania ogrzewania sufitowego?
    Moim zdaniem korzystanie z energii darmowej jaką jest energia z GWC ma zawsze sens.Sensu nie mają natomiast niektóre systemy grzewcze.

  19. #2939

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemysław_ Zobacz post
    Cytat Napisał noname2
    A czy mogę zapytać , a co w przypadku kiedy nie ma możliwości zrobienia GWC , o RSŚ nie wspominając. ? Inwestor skazany jest na WM ?
    No, pogubiłem się czytając i już mam mętlik.



    Moim zdaniem jest z tej sytuacji wyjście. Może pośrednie.
    Zrobić wentylację mechaniczną z reku z zastrzeżeniem nawiew lub dwa dołem a wywiewy górą.

    Jeżeli z ekonomicznego punktu widzenia nie widzisz sensu reku to nagrzewnica na wlocie powietrza do domu, która podgrzeje pow. do 16oC

    Ciepłe się unosi to jest najważniejsze przesłanie w tym wątku.

    Grzes124 podzielił się swoimi przemyśleniami w których poszedł jeszcze dalej prosty odzysk ciepła z szarych ścieków do ZW
    FUCKtycznie ! Dzieki.

    I dodatkowo , malo wypaśny reku. Oj , drżyjcie instalatorzy. NOWE nadchodzi . Trzeba plany przyszloroczne skorygować.
    Tylko ile osób czyta ten wątek. Chyba że jest ich masa i się nie ujawniają. APACZE tak zwani.
    Tu sie przewijaja non stop te same osoby....i chwała im za to.

    Kropla drąży skałe........

    PS
    wiem , pojawią się centrale dedykowane do WW ....w tej samej cenie co tamte
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 24-08-2013 o 19:26

  20. #2940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Akurat instalatorzy nie muszą drżeć.. Będą nadal mieli się dobrze.Nadal potrzebne będą systemy dystrybucji powietrza,czyli wszystko to co w klasycznej WM.Mało budowanych jest parterówek z poddaszem nieużytkowym nie wymagających takich systemów. Wieszczę raczej świetlaną przyszłość,bo oferta może być szersza.

Strona 147 z 245

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony