dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 49 z 1554
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 31073
  1. #961
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A pro po plantofilii.Wysłałem umyślnego na dach i na dachu 67,2oC a ściana 57oC.
    Problem jednak jest bo gradient w dzień znacznie wyższy od nocnego,więc jak by nie patrzył większy strumień wchodzi do domu a znacznie mniejszy wychodzi.
    Pewnie dlatego tak jest, bo powierzchnia zewnętrzna jest większa od wewnętrznej. A może chodzi o co innego - nie wiem.

    Czytałem co napisałeś o tym ryflowanym styropianie. No bo wg mnie bez sensu robić przeciąg w warstwie ocieplenia. Co z tego że w lecie może to będzie działać jak napisałeś, chociaż nie jest to takie pewne. trzeba by tą drugą warstwę styro kleić tak, żeby nie blokować tych rowków na całej wysokości ocieplenia. Jak to zrobić? A nawet jak by się udało jakąś kropelką posklejać ten styropian do siebie , to w zimie miał byś tam przeciąg i ta zewnętrzna warstwa psy na budę się zda. To może już od razu ścianę 3w robić ze szczeliną między ociepleniem a warstwą osłonową. Ale w takim wypadku musiałbyś wybudować sobie dom od nowa

    Zobaczcie niektóre domy z drzewami w ogrodzie. Jak to się ładnie zaplanuje to jest pięknie, wadą jest jednak to że trzeba na efekty czekać latami.
    Na szczęście po trzech tygodniach od nasadzenia sytuację uratuje... faslolka

  2. #962
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    A bez sarkazmu już się nie da rozmawiać?

    Nie jest żadną nowiną, że umiejętne wykorzystanie roślinności i jej zmian w ciągu roku, mają ogromne znaczenie dla budownictwa pasywnego.



    A znasz już medyczną nazwę takich zachowań u ludzi? Może to plantofilia?
    Sarkazm? Fajnie to zabrzmiało: "dotknij listków", tak czule. Już jestem fanem fasolki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #963
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Czołgista, a Ty mieszkasz w górach czy na nizinach?
    Pytam, bo wiem, że chcesz ogrzewać domek PPC. TB też do tego namawia. Zastanowiłem się i chyba to nie dla mnie, raczej powinna być gruntowa. Mój dom będzie 640 mnpm i może to nie są wysokie góry, ale klimat już jest wyraźnie ostrzejszy. Ta powietrzna może być niewypałem.

  4. #964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A ja naiwny myślałem ,że jak tam przeciąg latem zrobię to wystudzę,a jak zimą wlot przytkam to zyskam dodatkową izolację.

  5. #965
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    A ja naiwny myślałem ,że jak tam przeciąg latem zrobię to wystudzę,a jak zimą wlot przytkam to zyskam dodatkową izolację.
    Nic nie pisałeś o przytykaniu .

    Z wykonaniem pomysłu nadal lipa...
    Da się pewnie, bo ludzie w kosmos latają, ale sam pomyśl jak się do tego zabrać?...

  6. #966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Bo to oczywiste.A sklejenie dwóch warstw styropianu klejem PU niskoprężnym nie jest zadaniem niewykonalnym.A wręcz banalnie prostym.

  7. #967
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    OK.
    Będziesz musiał policzyć ile trzeba dodać tego styro ryflowanego, żeby połączenie tych dwóch warstw było mniej więcej pośrodku strefy kondensacji pary wodnej.

    Nie wiem, czy dzięki temu, że będzie tam jakaś szczelina nie wykropli się przez to więcej wody niż normalnie. I czy te stosunkowo cieniutkie kanaliki nie ograniczą konwekcji na którą tak liczysz - będą opory i to duże.
    Wg mnie jest to trochę naciągane i nie da efektu, ale życzę Ci powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Horher ; 24-08-2013 o 18:55

  8. #968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A kto powiedział,że ma być po środku strefy kondensacji. Ma ułatwić dyfuzję pary wodnej z izolacji po zimowej kondensacji i chłodzić latem.Ma nie pozwolić do narastania ilości wody w izolacji.Ma doprowadzić do swego rodzaju równowagi.Wystarczy styropian ryflowany gr.5cm.

  9. #969
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    I właśnie żeby spełnić Twoje warunki ta szczelina powinna być po środku strefy kondensacji. Tak myślę...

  10. #970
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Czołgista pewnie stanie na wysokości zadania jak zwykle i jaki wykresik kondensacji w izolacji pokarze.Nieuniknionym jest aby jej nie było.Ważne aby potrafić ją usuwać i maksymalnie się jej przeciwstawić.A przy okazji latem chłodzić.

  11. #971
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    A jakie aktualnie masz ściany?

  12. #972
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie w pełni doskonałe.!5cm. styropianu i drugie tyle celulozy.

  13. #973
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Z ciekawości zobaczyłam jak to wygląda na wykresie.
    Przy niewentylowanej warstwie powietrza grubości 5mm i takim układzie pozostałych warstw Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Warstwy.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	208249
    Wykres wilgotności i zmian temperatury jest taki Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Analiza1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	208252

    Ale wystarczy, że będzie tam jakaś nieszczelność i z zewnątrz będzie sie dostawać powietrze to wszystko leci na łeb. To jest wykres ze słabo wentylowaną warstwą powietrza:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Analiza 2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	208254

    Dalej jestem sceptycznie nastawiony...

  14. #974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Programy nie odzwierciedlają wszystkich opcji jakie człowiek wymyśli lub spartoli.
    Włóż dane dla ściany raz 15cm styropianu od zewnątrz i 24cm silikatu a potem odwrotnie,czyli izolacja od środka.

  15. #975
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Jak dasz izolację od środka bez paroizolacji to pomijając inne niedogodności, 3/4 ściany będzie pływać. Jak dasz od zewnątrz, to tylko 1/2 - 1/3 warstwy ocieplania.

    Podoba mi sie Twój pomysł ze szkłem wodnym. Nie wiem na ile to trwałe będzie na takim murze z silikatów i na ile realne jest szczelne położenie takiej warstwy, ale wtedy wilgoci w styropianie wcale nie ma . Może się pokuszę na coś takiego.

  16. #976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A skąd ten durny program ma wiedzieć czy dałeś paroizolację szczelnie w 100%(co moim zdaniem jest niemożliwe)czy odstawiłeś lipę.
    Beczka szkła wodnego kosztuje promil kosztów inwestycji a sucha izolacja jest bezcenna.Nawet jak nie będzie w 100% idealna to będzie na pewno lepsza niż bez niej.
    Szkło wodne nie lubi wody spływającej.A więc szkło a potem od razu(po wyschnięciu) izolacja ze styropianu,PUR czy wełny.

  17. #977
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Horher

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    872

    Domyślnie

    Nigdzie nie pisałem że program ma coś przewidywać, skąd Ci się to wzięło ?

    A jakby to szkło dać nawet w kilku warstwach od wewnątrz przed tynkowaniem? Wydaje się to jeszcze lepsze.

    Znasz jakieś farby, co nie przepuszczają (albo przepuszczają mało) wilgoci? Ktoś o nich wspominał, ale nie wiem jak się nazywają.

  18. #978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Od wewnątrz? A działowe a stropy? Z zewnątrz jakby łatwiej.A jak prosto to i skutecznie.Chyba

  19. #979

    Domyślnie

    Jak dasz szkło wodne od wewnątrz to będziesz mieć problem z wykończeniem: gładź, farby itp.

    Ciekawe czy ktoś już stosował to szkło w praktyce, w sensie takim jak proponuje nydar. Strach testować na własnym domu

  20. #980
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Horher Zobacz post
    Nigdzie nie pisałem że program ma coś przewidywać, skąd Ci się to wzięło ?

    A jakby to szkło dać nawet w kilku warstwach od wewnątrz przed tynkowaniem? Wydaje się to jeszcze lepsze.

    Znasz jakieś farby, co nie przepuszczają (albo przepuszczają mało) wilgoci? Ktoś o nich wspominał, ale nie wiem jak się nazywają.
    W zasadzie każda dobej jakości akrylowa. szczególnie trzeba szukać farb półpołyskowych (satynowych lub eggshell) - tam jest dostatecznie dużo dyspersji (spoiwa) żeby zrobić powłokę mało przepuszczalną.
    Co do szkła wodnego jestem sceptyczny - farby i tynki oparte na tym produkcie (silikatowe) są dziurawe jak sito w porównaniu do akrylowych.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 49 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony