dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 228 z 331
Pokaż wyniki od 4.541 do 4.560 z 6614

Temat: montaz w warstwie ocieplenia - jak to zrobic dobrze?

  1. #4541
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Jeszcze niedawno to były twoje zalecenie! A nie... To był K49. Nawet fotki na twojej stronie pokazują "otworki do sikania"...
    Załącznik 208632
    Witam. Na tym zdjęciu widać proste i łatwe poziomowanie okna podkładkami. Dlatego technologia AD to 50% ceny JB-D. W dalszym ciągu nie wiem jak okno miałoby wypaść z miejsca osadzenia i na którą stronę? Jeżeli stawiasz taki zarzut, to napisz jak to sobie wyobrażasz? Pozdrawiam

  2. #4542
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wymyślono inne, prostsze sposoby "podwyższania"wilgotności w trakcie pianowania, ale rozumiem, że ten najlepiej wpisuje się w resztę Twoich patentowych pomysłów.
    Sorry, ale już mnie szlag trafia jak czytam te głupoty.
    Widzisz finlandia dlatego ja dałem sobie spokój
    wolę jednak konstruktywne dyskusje z ludźmi, którzy mają pojęcie o tym o czym rozmawiamy

    a cieszy to, że coraz więcej inwestorów dopytuje o pewne "drobne" szczegóły i różnice

    Pozdrawiam

  3. #4543
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Pomysł jest godny patentu. Tylko w którą komorę chcesz wstrzyknąć tą pianę, bo teraz listwy progowe mają coraz więcej komór (3-5). Sprawiedliwie będzie, jak piana dostanie się do do środkowej. Ponieważ piana tężeje pod wpływem wilgoci, to dobrze byłoby przedtem nasikać w te otworki. Gratuluję pomysłowości. Pozdrawiam.
    dobry jesteś
    ciekawe że nie zacytowałeś tego co potem napisałem..
    przeciez to twój pomysł, wzięty stąd:

    http://www.cieplymontazokien.pl/montaz_parapetu.html
    a tam zdjęcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	208680


    Ciepły montaż parapetu zewnętrznego

    Parapet blaszany krótszy o 2cm od szerokości ościeży. Obrzeża ościeży otynkowane na gotowo.

    1.- Przyklejenie taśmy rozprężnej 20/6 na dolną zewnętrzną płaszczyznę warstwy ocieplenia ościeży
    2.- Wsunięcie parapetu pod węgarki i osadzenie wygiętego rantu w pierwszym zewnętrznym wpuście ramy okiennej
    3.- Pod skosy węgarków na parapecie należy ułożyć listwy dystansowe (2cm x 10cm x 0,5cm)
    4.- Po rozprężeniu taśmy, parapet podniesie się do węgarków, ale listwy drewniane ustalą jego właściwe położenie
    5.- Wprowadzenie niskoprężnej piany PUR przez wykonane otwory Ø12 w listwie progowej okna (17)
    6.- Położenie grubej warstwy silikonu pod węgarkami, aby wypełnić szczelinę utworzoną przez listwy dystansowe (19)


    sam wymyślasz takie głupoty a potem się wypierasz..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 26-08-2013 o 20:26
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #4544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Widzisz finlandia dlatego ja dałem sobie spokój
    wolę jednak konstruktywne dyskusje z ludźmi, którzy mają pojęcie o tym o czym rozmawiamy

    a cieszy to, że coraz więcej inwestorów dopytuje o pewne "drobne" szczegóły i różnice

    Pozdrawiam
    no w sumie tak..
    ale muscie sami przyznać że przeciwnik jest wysokiej klasy trollem i całkiem nieźle mu idzie
    do onetowego Jasia Śmietany sporo mu brakuje co prawda ale i tak zapewnia sporo rozrywki
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 26-08-2013 o 20:28
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  5. #4545
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Pomysł jest godny patentu. Tylko w którą komorę chcesz wstrzyknąć tą pianę, bo teraz listwy progowe mają coraz więcej komór (3-5). Sprawiedliwie będzie, jak piana dostanie się do do środkowej. Ponieważ piana tężeje pod wpływem wilgoci, to dobrze byłoby przedtem nasikać w te otworki. Gratuluję pomysłowości. Pozdrawiam.
    Jak nazwać kogoś kto w ten sposób recenzuje własne zalecenia?

    Jest tu jakiś lekarz? To schizofrenia czy coś gorszego?

  6. #4546
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Wymyślono inne, prostsze sposoby "podwyższania"wilgotności w trakcie pianowania, ale rozumiem, że ten najlepiej wpisuje się w resztę Twoich patentowych pomysłów.
    Sorry, ale już mnie szlag trafia jak czytam te głupoty.
    Witam. Odpowiedź w stylu partyjnym " wiem ale nie powiem" jest dziecinna. Jeżeli wiesz jak to zrobić to napisz. Pozdrawiam.

  7. #4547
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Struś ?

  8. #4548
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    dobry jesteś ciekawe że nie zacytowałeś tego co potem napisałem.. przeciez to twój pomysł, wzięty stąd:
    http://www.cieplymontazokien.pl/montaz_parapetu.html a tam zdjęcie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	208680
    [I]
    Ciepły montaż parapetu zewnętrznego
    Parapet blaszany krótszy o 2cm od szerokości ościeży. Obrzeża ościeży otynkowane na gotowo.
    1.- Przyklejenie taśmy rozprężnej 20/6 na dolną zewnętrzną płaszczyznę warstwy ocieplenia ościeży
    2.- Wsunięcie parapetu pod węgarki i osadzenie wygiętego rantu w pierwszym zewnętrznym wpuście ramy okiennej
    3.- Pod skosy węgarków na parapecie należy ułożyć listwy dystansowe (2cm x 10cm x 0,5cm)
    4.- Po rozprężeniu taśmy, parapet podniesie się do węgarków, ale listwy drewniane ustalą jego właściwe położenie
    5.- Wprowadzenie niskoprężnej piany PUR przez wykonane otwory Ø12 w listwie progowej okna (17)
    6.- Położenie grubej warstwy silikonu pod węgarkami, aby wypełnić szczelinę utworzoną przez listwy dystansowe (19)
    [/]I sam wymyślasz takie głupoty a potem się wypierasz..
    Witam. To nie są głupoty, tylko prosty opis technologiczny: osadzenia parapetu blaszanego w 15 minut po montażu okna. Ponieważ nie można się dostać do przestrzeni pod zamontowanym parapetem, to trzeba wywiercić otwory i wpuścić niskoprężną pianę. Przed wsunięciem parapetu pod węgarki dobrze jest zmoczyć dolne ościeże wodą. Technologia AD jest kompletna. Każdy robi swoje w czym się specjalizuje od początku do końca. 1.- Najpierw ociepleniowcy robią ocieplenie z węgarkami lub bez
    2.- Potem montażyści okien przyklejają gotowe otynkowane węgarki, osadzają okna w ociepleniu i montują parapet zewnętrzny, bo to wszystko można wykonać od wewnątrz pomieszczenia. Jest szybko, prosto i w najwyższej klasie energetycznej. Ciepłe okno jest w warstwie ocieplenia osadzone na elementach izolacyjnych z tworzywa. Ponieważ wszystko jest zatynkowane, to jest na wieki. Pozdrawiam

  9. #4549

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    2.- Potem montażyści okien przyklejają gotowe otynkowane węgarki,
    już samo to zdanie świadczy o tym, że nie masz pojęcia o czym mówisz (żeby nie powiedzieć dosadniej na temat twojego stanu umysłowego....)
    ...

  10. #4550
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    już samo to zdanie świadczy o tym, że nie masz pojęcia o czym mówisz (żeby nie powiedzieć dosadniej na temat twojego stanu umysłowego....)
    Witam. Jeżeli widzisz prostsze tańsze i szybsze rozwiązanie wykonania węgarków to napisz. Tematem tego forum jest: "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze. Gotowe otynkowane węgarki mają taką zaletę, że są tanie i po przyklejeniu gotowe do osadzenia okien w ociepleniu. Po takim wykonaniu ościeże z zewnątrz ma same zalety muru 3W. Pozdrawiam.

  11. #4551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pokaż mi taki gotowy do przyklejenia otynkowany węgarek - jakiś filmik jak to się robi byłby najlepszy. Czyli docinasz węgarek, tynkujesz i przyklejasz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #4552
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Pokaż mi taki gotowy do przyklejenia otynkowany węgarek - jakiś filmik jak to się robi byłby najlepszy. Czyli docinasz węgarek, tynkujesz i przyklejasz.
    Witam. Grubość ich zawsze wynosi 5cm i długość 1mb, szerokość trzeba wybrać. Jedna strona ma skos 5* pod parapet zewnętrzny. Przycinasz i przyklejasz skosem na dół na wysokości 1cm ponad przewidziany parapet zewnętrzny. Ponieważ jest otynkowany to możesz od strony wewnętrznej przykleić taśmę rozprężną 20/4, 0,5cm za krawędzią. Tak ościeże jest przygotowane na przyjęcie okna a potem parapetu zewnętrznego. Masz na to czas od 0,5 - 2 godzin w zależności od temperatury zewnętrznej. Jest to technologia rodem z Dreamliner'a ale tępiona na tym forum, więc musisz to poszukać sobie sam. Pozdrawiam

  13. #4553
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Szukam i szukam i nie mogę znaleźć takich gotowych węgarków. Jakiś link albo namiar może?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #4554

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Jest to technologia rodem z Dreamliner'a ale tępiona na tym forum,
    jeśli głupota umiałaby fruwać to jestem przekonany, że Dreamlinery mogłyby się od Ciebie uczyć latać, w tej dziedzinie byłbyś niekwestionowanym autorytetem...
    niestety głupota fruwać nie umie a do czego prowadzi to widzi każdy kto czyta Twoje posty...
    ...

  15. #4555
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Szukam i szukam i nie mogę znaleźć takich gotowych węgarków. Jakiś link albo namiar może?
    Witam. Ja na tym forum jestem czarną owcą z wilczym biletem a TWA tylko czeka na moje potknięcie i półroczne wykluczenie. Sam spójrz na swoje poprzednie wpisy. Nie liczy się wiedza i merytoryczna dyskusja w temacie osadzenia okien w ociepleniu, tylko zarzuty wyssane z palca. Pozdrawiam.

  16. #4556
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    jeśli głupota umiałaby fruwać to jestem przekonany, że Dreamlinery mogłyby się od Ciebie uczyć latać, w tej dziedzinie byłbyś niekwestionowanym autorytetem...
    niestety głupota fruwać nie umie a do czego prowadzi to widzi każdy kto czyta Twoje posty...
    Witam. Tak pisze "ELITA FORUM" nie przedstawiając żadnych swoich rozwiązań technicznych, bo ich nie ma. Pozdrawiam.

  17. #4557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Ja na tym forum jestem czarną owcą z wilczym biletem a TWA tylko czeka na moje potknięcie i półroczne wykluczenie. Sam spójrz na swoje poprzednie wpisy. Nie liczy się wiedza i merytoryczna dyskusja w temacie osadzenia okien w ociepleniu, tylko zarzuty wyssane z palca. Pozdrawiam.
    No ale będą te linki czy nie. Mogą być na priv. Chętnie sobie obejrzę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #4558
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to jak dostaniesz to mi podeślij na PW
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #4559

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Tak pisze "ELITA FORUM" nie przedstawiając żadnych swoich rozwiązań technicznych, bo ich nie ma. Pozdrawiam.
    na szczęście forumowicze będą mogli wybrać sami co ich bardziej interesuje: to co pisze elita czy to co pisze idiota...
    ...

  20. #4560

    Domyślnie

    Odpuść sobie już z tym "idiotą" bo wychodzisz na chama.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

Strona 228 z 331

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony