Krótkie obliczenia 70m2 x 2,5 to 175 m3 wiec minimum 1,5 x 175m3 to około 250 m3/h /3 bieg/
Normalnie centrla będzie pracowała na 2 biegu i powinna mieć wydatek ok. 170 m3/h
na 1 biegu centrale zostawisz jak wyjedziesz a 3 bieg jak będziesz chciał odświerzyć mieszkanie /to takie minimum/
Czernie no 100 mm to stanowczo za mało /oczywiście odpowiednie przepisy o lokalizacji/
minimu /przy założeniu że zaraz za ścianą będziemy mieli DN160 to 125 mm tylko i tylko wtedy gdy będzie to tylko kraktka z cienkimi metalowymi drucikami a powinno być DN160
no i teraz to co generuje koszty i robi oszczędności
najwyższą pólkę proponuje i będziesz zadowolony cena ... potargujesz się trochę i kupisz
Wymiennik obrotowy
centrala Rego 250P /to serduszko zaoszczędzi dużo kasy/ i nie zmęczy się ... krócic z łazienki wepniesz z boku i nie będziesz miał problemów z wilgocią
a co za tym idzie z grzybami w instalacji
Pamiętaj że nie należy stosować elastycznych przewodów wentylacyjnych bo to miejsce na mnóstwo bakterii /rury Spiro i kształtki/
To moje sugestie i możesz się z nimi nie zgodzić ale wiem ze wydane pieniądze na g.... zawsze dają to co dać mogą
wiem że trochę duzo za rekuperator
ale potargujesz się i troszeczkę dołożysz i nie pozałujesz
to zakup na lata pamiętaj
Pozdrawiam