dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 462 z 903
Pokaż wyniki od 9.221 do 9.240 z 18057
  1. #9221

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Czyli klapowy nie działa. jakby działał to by nie było przepływu w rurce. A rurka bez przepływu jest zimna. Twój klapowy tylko tłumi ten przepływ ale go nie zamyka.
    Cruz miałeś racje, wygląda na to, że mój klapowy nie odcina całkiem przepływu.
    Takie obserwacje - u mnie rura zasilająca z kotła do bufora jest podzielona na trzy odcinki:
    1 - od kotła do zaworu kulowego
    2 - od zaworu kulowego do zaworu zwrotnego klapowego
    3 - od klapowego do bufora
    Na trzeci dzień od palenia w kotle, odcinek 3 był gorący, odcinek 2 ciepły, a odcinek 1 zimny.
    Otworzyłem zawór kulowy na rurociągu zasilającym, włączyłem pompę obiegową na chwilę i zimna woda z kotła wypełniła cały rurociąg.
    Po jakimś czasie odcinek 3 znowu zrobił się gorący, a w odcinku nr 2 ciepła robiła się powoli tylko górna część rury, dolna była zimna. Po jakimś czasie całą rura zrobiła się ciepła.
    Rury nie izolowane.
    Chyba to tyle w temacie zaworu zwrotnego klapowego.
    Pozdrawiam.

  2. #9222

    Domyślnie

    Przesyłam schemat mojego układ, rysunek w Paincie nie mam etraz dostępu do innego programu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat 2.jpg
Wyświetleń:	318
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	210522
    Zawór 4D już mam i zasobnik solarowy też więc chciałbym je wykorzystać.

  3. #9223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramko Zobacz post
    Przesyłam schemat mojego układ, rysunek w Paincie nie mam etraz dostępu do innego programu.

    Zawór 4D już mam i zasobnik solarowy też więc chciałbym je wykorzystać.
    Bufor z zaworem 4D .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat instalacji kolektorów z buforem ciepła.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	212084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat instalacji kolektorów z buforem ciepła.jpg
Wyświetleń:	355
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	210762  
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 13-09-2013 o 19:14
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #9224
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Element po lewej od bufora podoba mi się w tej instalacji najbardziej!



    Adam M.

  5. #9225
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    z kotłowni byś nie wychodził i zawód - palacz

  6. #9226
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar o_c
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    309

    Domyślnie

    Trzeba kablarzom pokazać, że z rurki i kotłownia może się czasami przydać

  7. #9227

    Domyślnie

    Dzięki za schemat.
    Czyli wg mojego schematu bufor działał raczej nie będzie zawór 4D zamontowałem tak jak to jest na moim schemacie - jako regulacja temperatury zasilania CO i zabezpieczenie kotła (bufora na razie jeszcze nie mam) na razie chciałem tylko zostawić króćce do przyłączenia bufora w przyszłości. Na schemacie widzę że zawór 4D jest wpięty za buforem więc nie uda mi się raczej tego tak połączyć...

  8. #9228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ramko Zobacz post
    Dzięki za schemat.
    Czyli wg mojego schematu bufor działał raczej nie będzie zawór 4D zamontowałem tak jak to jest na moim schemacie - jako regulacja temperatury zasilania CO i zabezpieczenie kotła (bufora na razie jeszcze nie mam) na razie chciałem tylko zostawić króćce do przyłączenia bufora w przyszłości. Na schemacie widzę że zawór 4D jest wpięty za buforem więc nie uda mi się raczej tego tak połączyć...
    Jako bufor nie.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  9. #9229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał PeZet Zobacz post
    Cruz,
    jesteś w błędzie.

    Wystarczy, że podłogówka osiąga zadaną wartość, wtedy zawór 3D odcina zasilanie, a pompka staje.
    Kocioł jednak dalej ładuje ciepło do bufora.
    I w pewnym momencie....
    z bufora, powrotem podłogówki, zaczyna zaiwaniać gorąca woda do zaworu 3d i rozdzielacza podłogówki

    A wszystko dlatego, że na powrocie nie ma zaworu zwrotnego.
    Olorider to opisał, właśnie mu się to stało.

    dopisałem:
    W sytuacji braku zaworu zwrotnego, nawet gdy pompka chodzi cały czas, powrotem wlezie wrzątek.
    Kurde a ja nie mam zaworu zwrotnego i całą zimę żyłem w nieświadomości (lałem wrzątek do instalacji.)
    Tak myślę że jakby ten wrzątek zagospodarować to w ogóle bym kotła nie musiał angażować do ładowania bufora.

  10. #9230
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Kurde a ja nie mam zaworu zwrotnego i całą zimę żyłem w nieświadomości (lałem wrzątek do instalacji.)
    Tak myślę że jakby ten wrzątek zagospodarować to w ogóle bym kotła nie musiał angażować do ładowania bufora.
    To teraz masz świadomość, niczego nie zagospodarujesz i jedynie możesz pluć sobie w kieszeń. Tylną.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  11. #9231

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Bufor z zaworem 4D .

    Może to wpływ tego elementu po lewej od bufora , ale wydaje mi się ze zimna woda po ogrzaniu w wężownicy bufora powinna wpływać do zasobnika CWU a nie za zestaw pompowy od solara.

  12. #9232

    Domyślnie

    Witam Państwa!

    Przepraszam, że tak wchodzę tylko częściowo w temacie. Przeglądając posty i podobne tematy, wiem, że były podobne pytania, lecz jak na razie nie znalazłem odpowiedzi na podobne pytanie, dlatego pozwoliłem sobie je tutaj zadać, mianowicie:

    Co Panowie z niewątpliwym doświadczeniem w zakresie buforów ciepła z jednoczesnym ogrzewaniem CWU oraz całego domku polecają, czy:
    1. System „zbiornik w zbiorniku”, w którym gorąca woda grzewcza zgromadzona w zbiorniku zewnętrznym omywa zanurzony w niej zbiornik wody użytkowej jak to jest np. w modelu E… WGJ-B multi

    http://elektromet.pl/pl/technika-grz...17/wgj-b-multi

    Czy?
    2. Czy zbiornik z dwoma wężownicami np. Firmy G… z 2 wężownicami (dolna stalowa 3m2, górna CU 3.6m2)

    http://kotly.com/Zbiornik_buforowy_G...nowa,3508.html

    Zdaje sobie sprawę, że tutaj zrzeszone są Osoby, które najczęściej własnoręcznie taki bufor stworzyły.
    Ja również bazując na Państwa doświadczeniu, w przyszłości taki planuję, lecz na dzień dzisiejszy potrzebuje coś na szybko podłączyć i osobiście skłaniam się do tego modelu 2. Bo jest najbardziej podobny do tych wykonanych przez Tutejszych Bywalców, oczywiście ze wszystkimi niedociągnięciami np. wężownica do cwu w pionie zamiast jak jest to tutaj polecane w stożku, piramidzie itp.

    Drugie moje pytanie, przy założeniu wyboru modelu 2 czy taka wężownica do cwu 3,6m2 wystarczy do jej przygotowania ogrzania?

    Z góry dziękuję za informacje!
    Pozdrawiam
    FA

  13. #9233
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał webi Zobacz post
    Może to wpływ tego elementu po lewej od bufora , ale wydaje mi się ze zimna woda po ogrzaniu w wężownicy bufora powinna wpływać do zasobnika CWU a nie za zestaw pompowy od solara.
    Nie ogarniam .To wężownica ładująca ,a nie odbierająca .

    Tu jeszcze mały buforek składak z elementów gotowych dla leniwych :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat instalacji kolektorów z buforem ciepła - Kopia.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	214454
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 26-09-2013 o 18:30
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #9234

    Domyślnie

    Będę ocieplał swój bufor wełną i nie wiem jaki będzie lepszy efekt - czy włóknami "pionowo" czy kawałkami układanymi poziomo. Do ocieplenia jest przestrzeń "wielościan minus cylinder", więc nie ma prostego sposobu

    Bufor postawiony na wzmocnionym chudziaku, na nóżkach. Czy trzeba położyć folię aby chronić wełnę przed wilgocią z podłoża?


    Większość przestrzeni pod jest zajęta przez styropian.


    (PS: tak na marginesie - uruchomiłem już dziada, relacja wkrótce )

  15. #9235
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Czemu tak?
    Bo wełnę masz?

    Obuduj go karton-gipsem.
    Zasyp perlitem.
    Wszystkie problemy masz z głowy!
    Z kształtem, z dokładnością, z jakością ocieplenia...

    Adam M.

  16. #9236

    Domyślnie

    Bo mam wełnę, bo da mi możliwość serwisowania (np dostęp do jakiegoś zaworu, grzałki, czy niedokończonej rury odkurzacza centralnego).
    Gdyby nie to - mógłby być ten słynny perlit

  17. #9237
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.229

    Domyślnie

    Dobra...
    Poddaję się...

    Weź sporo bandaża. Opatul wełną ten baniak. Potem wełnę obandażuj a bandaż posyp gipsem, zmocz i zatrzyj (ręcznie najwygodniej).
    Zrób na baniaku to samo, co robią na pogotowiu z połamanym kikutem. Mumię.
    Potem pomaluj ten gips kilkakrotnie jaka olejną.
    Kolorek dobierz sobie taki, jaki lubisz, ale polecam biel.
    Wyrok jaki trzeba mieć, żeby TAK to robić...
    Jest skuteczne.

    Adam M.

  18. #9238

    Domyślnie

    No ja zasypałem perlitem a potem przerabiałem, to i perlit musiałem ponownie pozbierać, nieprzyjemna robota, ale się da
    a i dodam ze 10 cm wystarczy (nie czuć podwyższonej temperatury przy nabitym na max baniaku).
    Za to jeden bok mam obsypany tylko 5 cm i tam czuć ciepło (zwłaszcza tam gdzie profile do ścianki gk są) będę dodatkowo oklejał tą ściankę jakimś styro ( mam kilka płyt) ścianki niestety nie dało rady postawić dalej.

    PS baniak jest okrągły te 10 i 5cm to w najcieńszym miejscu ścianki.

  19. #9239

    Domyślnie

    a co z keramzytem? czy ktoś tak ocieplał? czy jest gorszy i droższy od perlitu?
    skąd braliście perlit?

  20. #9240

    Domyślnie

    @adam_mk
    raczej planowałem obudowę kartongipsową, coś jak u tego pana
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5778732
    Nie wiem tylko czy osiągnę taką estetykę wykonania

    @ProMyst
    Perlit -od któryś z tych?
    http://domkopedia.pl/index.php/Bufor#Perlit

Strona 462 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony